معرفی اندیکاتور تشخیص الگوهای کلاسیک در تریدینگ ویو | Multi-timeframe Harmonic Patterns

معرفی اندیکاتور تشخیص الگوهای کلاسیک در تریدینگ ویو | Multi-timeframe Harmonic Patterns

الگوهای هارمونیک و کلاسیک، یکی از قدیمی‌ترین ابزارهای تحلیل تکنیکال چارت‌های معاملاتی است اما یکی از معایب آنها تشخیص سخت و زمان‌بر آنها بر روی چارت‌های معاملاتی است. از این رو اندیکاتورهایی طراحی شدند که با استفاده از آنها معامله‌گران می‌توانند این الگوها را در چارت‌های معاملاتی خود شناسایی کنند. یکی از این اندیکاتورها، اندیکاتور تشخیص الگوهای کلاسیک در تریدینگ ویو Multi-timeframe Harmonic Patterns است که در ادامه به معرفی کامل آن می‌پردازیم.

معرفی اندیکاتور تشخیص الگوهای کلاسیک در تریدینگ ویو

اندیکاتور Multi-timeframe Harmonic Patterns یک اندیکاتور بسیار کاربردی برای معامله‌گران تریدینگ ویو است که می‌تواند به راحتی و بدون وقفه این الگوها را در چارت شناسایی و به معامله‌گران نشان دهد. این اندیکاتور توانایی شناسایی ۲۵ الگوی کلاسیک و هارمونیک را در ۶ تایم فریم دارد.

معرفی اندیکاتور تشخیص الگوهای کلاسیک در تریدینگ ویو
تصویری از اجرای اندیکاتور Multi-timeframe Harmonic Patterns

تصویر بالا نمایی از اجرای اندیکاتور تشخیص الگوهای کلاسیک در تریدینگ ویو را نشان می‌دهد که در آن اندیکاتور باتوجه به الگوهایی که در چارت تشخیص می‌دهد، سیگنال‌های بای یا سل را باتوجه به رنگ دایره‌ای که در زیر چارت به شما نشان می‌دهد، مشخص می‌کند.

تنظیمات اندیکاتور تشخیص الگوهای کلاسیک در تریدینگ ویو

تنظیمات اندیکاتور تشخیص الگوهای کلاسیک در تریدینگ ویو
منوی تنظیمات اندیکاتور Multi-timeframe Harmonic Patterns-main

در قسمت تنظیمات اندیکاتور تشخیص الگوهای کلاسیک در تریدینگ ویو نیز می‌توانید تنظیمات بخش‌های زیر را تغییر دهید:

 1. …,MULTI-TIMEFRAME A,B,C: در این بخش‌ها از تنظیمات اندیکاتور می‌توانید مقادیر زیر را تعیین کنید:
  1. timeframe resolution: این قسمت مربوط به تنظیمات تایم فریم شناسایی الگوی مورد نظر بر روی چارت است.
  2. pivot high/low source: با تغییر مقادیر این بخش می‌توانید روش محاسباتی نقاط سقف و کف برای شناسایی هر یک از الگوها کلاسیک یا هارمونیک را تغییر دهید.
  3. timeframe pivot period: در این قسمت از تنظیمات می‌توانید مقادیر پیووتی محاسبات اندیکاتور برای هر یک از الگوها را تنظیم کنید.
  4. delay for confirmations: با تغییر مقادیر این قسمت می‌توانید مقدار کندلی برای تایید هر یک از الگوهای کلاسیک یا هارمونیک را در چارت‌های معاملاتی تعیین کنید.
  5. bullish / bearish colors: این گزینه مربوط به تغییر رنگ هر یک از الگوها بصورت نزولی و صعودی در اندیکاتور است.
  6. enable harmonic patterns: توسط این گزینه می‌توانید تشخیص هر یک از الگوها را در چارت توسط اندیکاتور فعال یا غیر فعال کنید.
  7. show harmonic patterns: با تغییر این گزینه می‌توانید تنظیمات نمایش یا عدم نمایش هر یک از الگوهای شناسایی شده توسط اندیکاتور را تعیین کنید.
  8. show trading prices of patterns: این پارامتر مربوط به نمایش یا عدم نمایش قیمت سطوح کلیدی در هر یک از الگوهای شناسایی شده توسط اندیکاتور است.
 2. HARMONIC PATTERNS: در این بخش نیز می‌توانید تنظیمات نمایش یا عدم نمایش هریک از الگوهای شناسایی شده را تعیین کنید.

اجرای اندیکاتور تشخیص الگوهای کلاسیک در تریدینگ ویو

شما می‌توانید برای اجرای این اندیکاتور در چارت معاملاتی خود، ابتدا وارد چارت معاملاتی خود در تریدینگ ویو شده و سپس وارد قسمت indicators شوید. پس از آن می‌توانید با جست‌وجوی عبارت “Multi-timeframe Harmonic Patterns” این اندیکاتور را یافته و به چارت معاملاتی خود اضافه کنید.

همچینن می‌توانید با ورود به این صفحه و انتخاب گزینه “Add to favorite indicators” اندیکاتور Pivot TrendLineMulti-timeframe Harmonic Patterns را به لیست Favorite indicators خود در منوی indicators اضافه کرده و سپس با ورود به بخش Favorite indicators در منوی indicators می‌توانید این اندیکاتور را بدون جست‌وجو بیابید و آن را به چارت معاملاتی خود اضافه کنید.

دیدگاه خود را بنویسید