ویژگی بروکر مناسب

بهترین بروکرهای STP در سال 2023

ویژگی بروکر مناسب

مطالعه در 5 دقیقه

آیا می‌خواهید با بهترین قیمت در فارکس ترید کنید؟ آیا می‌خواهید اسپرد کمتری در بروکرها پرداخت کنید؟ نظرتان چیست شما هم مانند معامله‌گران حرفه‌ای به سفارشات بین بانکی دسترسی داشته باشید! اگر به همه موارد ذکر شده علاقه‌مند هستید، ما در این مقاله بهترین بروکرهای STP را به شما معرفی خواهیم کرد!

بروکر STP چیست؟

معاملات STP (پردازش مستقیم) یک مدل اجرای سفارش در فارکس است که به مشتریان این امکان را می‌دهد تا سفارشات خرید و فروش خود را مستقیما و بدون نیاز به میز معامله به بازار ارسال کنند.

در این روش سفارشات مستقیما به ارائه‌دهندگان نقدینگی (بانک‌ها، صندوق‌های تامینی و غیره) که بروکر با آنها همکاری می‌کند، می‌روند.

بهترین بروکر stp

خب شاید از خود بپرسید این چه نفعی برای تریدر دارد! مهمترین مزیت آن این است که دیگر بروکر طرف مقابل معاملات شما نیست و به همین دلیل تضاد منافعی هم وجود نخواهد داشت!

ما قبلا در دوره آموزشی “آشنایی با ساز و کار بروکرهای فارکس” در مورد همه روش‌های اجرای سفارش در بروکرها به صورت مفصل صحبت کرده‌ایم. علاوه بر این، می‌توانید از طریق صفحه نحوه مدیریت ریسک بروکرهای فارکس با روش STP به طور کامل با این روش آشنا شوید.

مزیت و معایب معامله با روش STP

بهترین بروکرهای STP در فارکس امتیازات مختلفی را در اختیار کاربران می‌گذارند. با این حال معایبی هم ممکن است داشته باشد!

معایب STPمزایای STP
عدم شفافیتقیمت‌های واقعی‌تر
بسیاری از بروکرها STP واقعی را ارائه نمی‌دهنددسترسی مستقیم بین بانکی
اسپرد ثابت در دسترس نیستقیمت‌ها احتمالا نوسان بیشتری خواهند داشت
اسپرد کم و شناور
سرعت اجرای سریعتر

معرفی بهترین بروکرهای STP

قبل از اینکه به معرفی بهترین بروکرهای STP در فارکس بپردازیم، این موضوع را یادآوری کنیم که متاسفانه شفافیتی در بروکرها برای این موضوع وجود ندارد و اکثر کارگزاری‌ها از STP واقعی استفاده نمی‌کنند. همچنین اکثر بروکرها در اکثر مواقع از روش ترکیبی برای اجرای سفارشات استفاده می‌کنند که STP هم جز آن است.

در زیر جدول بهترین بروکرهای STP فارکس را مشاهده می‌کنید. توجه داشته باشید که هیچ ترتیبی در چیدمان نیست و گزینه‌ها به صورت تصادفی در جدول قرار گرفته‌اند.

ردیفنام بروکرتوضیحات
1Alpariبررسی بیشتر
2Orbexبررسی بیشتر
3BDSwissبررسی بیشتر
4FXChoiceبررسی بیشتر
5FBSبررسی بیشتر
6Pepperstoneبررسی بیشتر
7FP Marketsبررسی بیشتر
8BlackBull Marketsبررسی بیشتر
9Avatradeبررسی بیشتر
10eToroبررسی بیشتر

از میان بروکرهایی که ذکر کردیم، برخی توانسته‌اند در این زمینه جوایزی نیز کسب کنند که عبارتند از:

BlackBull Markets: برنده جایزه بهترین کارگزار STP با کمترین هزینه در سال 2022
FP Markets: برنده جایزه بهترین کارگزار MT4 STP در سال 2022
Pepperstone: برنده جایزه بهترین بروکر STP Broker برای مبتدیان در سال 2022
BDSwiss: برنده جایزه بهترین کارگزار STP Trading EA در سال 2022

نکات کلیدی درباره بروکرهای STP

در انتها بیایید با هم به چند سوال که ممکن است در ذهن شما به وجود آمده باشد پاسخ دهیم!

بهترین بروکر اس تی پی فارکس

بروکر فارکس STP/ECN چیست؟

برخی مواقع ممکن است بروکری به شما بگوید که از روش STP/ECN استفاده می‌کند. این اصطلاح، یک پلت فرم معاملاتی را با اجرای مستقیم بدون دخالت دیلر توصیف می‌کند، که در آن از ECN استفاده می‌شود که سرعت اجرای بسیار بالایی را به همراه خواهد داشت.

کدام بروکرها STP واقعی هستند؟

اینکه کدام بروکر از روش اس تی پی واقعی استفاده می‌کند به شفافیت و اعتبار بروکر برمی‌گردد. فقط بروکرهایی که در تمام مراحل عملیاتی توسط رگولاتوری‌های معتبر جهانی تحت نظارت دائم هستند می‌توانند محیط معاملاتی STP واقعی را تضمین کنند و شرایط معامله منصفانه را ارائه دهند.

تفاوت بین بروکر STP و NDD چیست؟

برخی افراد بروکرهای NDD را با STP اشتباه می‌گیرند! در این دو نوع اجرا متفاوت است. بروکرهای NDD به طور کلی از نمایندگی‌ها برای تکمیل سفارشات معاملاتی استفاده نمی‌کنند، اما بروکرهای STP درخواست‌ها را مستقیما به بازار ارسال می‌کنند. تفاوت ممکن است در مقدار اسپرد و زمان پر کردن سفارشات باشد، با این حال این دو بسیار به هم شبیه هستند.

بروکر ECN بهتر است یا بروکر STP؟

ما واقعا نمی‌توانیم بگوییم کدام گزینه بهتر است زیرا این موضوع فقط به نیازهای تجاری شما بستگی دارد. از آنجا که بروکرهای ECN سفارش‌ها را فقط به بازار بین بانکی هدایت می‌کنند، معمولا شفاف‌تر عمل می‌کنند.

در مقابل، کارگزاران STP می‌توانند سفارش‌ها را به هر یک از ارائه‌دهندگان نقدینگی خود مانند بانک‌ها یا صرافی‌های بین بانکی هدایت کنند. با این حال، کارگزاران STP به دلیل دسترسی به گزینه‌های بیشتر، به احتمال زیاد بهترین قیمت پیشنهادی و درخواستی را در بازار پیدا می‌کنند و به شما ارائه می‌کنند.

سخن پایانی

فراموش نکنید که مهمترین مسئله در انتخاب یک بروکر فارکس، اعتبار و امنیت آن است نه مدل اجرای سفارشات در آن! با این حال، اجرای سریعتر با قیمت بهتر می‌تواند در موفقیت شما نیز تاثیرگذار باشد و به همین دلیل ما لیستی از بهترین بروکرهای STP را برای شما آماده کردیم.

از طرفی وقتی بروکر با شما تضاد منافع نداشته باشد، دلیلی برای دستکاری معاملات شما ندارد و به همین دلیل است که برخی تریدرها علاقه‌مند هستند معاملاتشان را در بروکری که از روش STP بهره میبرد انجام دهند!

شما در هر زمان می‌توانید قبل از ثبت نام با پشتیبان بروکر تماس گرفته و نسبت به نوع اجرای سفارشات آن اطلاعات کسب کنید.

آیا شما هم می‌توانید لیست بهترین بروکرهای STP ما را تکمیل کنید!؟ نظرتان را در پایین همین صفحه برای ما کامنت کنید.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید