بازی های ارز دیجیتال

آموزش بازی تپ سواپ (TapSwap)؛ کسب درآمد از بازی جدید تلگرام

بازی های ارز دیجیتال

مطالعه در 13 دقیقه

حتما داستان تپ سواپ (TapSwap) را شنیده‌اید که در طی یک هفته یا بیشتر توانست در توییتر سر و صدای زیادی به پا کند و در رتبه اول توییتر قرار بگیرد. ممکن است در ابتدا فکر کنید که تپ سواپ صرفا یک بازی کلیکی برای کسب پول‌های ایلان ماسک است اما شاید بازی تپ‌سواپ آینده بهتری داشته باشد و به شما کمک کند که تنها از طریق یک بازی، کسب درآمد کنید. 

البته هنوز فرصت کسب درآمد واقعی وجود ندارد و شما صرفا یک سری کوین‌ها را جمع می‌کنید، به امید اینکه در آینده این توکن‌ها لیست شوند و با افزایش قیمت آن‌ها، شما نیز سود کنید. اما داستان تپ سواپ از کجا شروع شد و چگونه می‌توانید از این بازی کسب درآمد کنید؟ 

ما در ادامه این مقاله از ایران بروکر، نحوه بازی تپ‌سواپ را آموزش می‌دهیم، به امید اینکه شاید این توکن مانند نات کوین ارزش پیدا کند و دارندگان آن بتوانند به معنای واقعی کلمه، بدون هیچ تلاشی، درامد کسب کنند.

بازی تپ سواپ، تکرار داستان بیت کوین 

داستان بازی تپ سواپ، از داستان پادشاه ارزهای دیجیتال، بیت کوین، الهام گرفته شده است. البته بیت کوین برای شروع کار خود از مدل کلیک کردن برای ماینینگ استفاده نکرد و به سراغ مدل پیچیده‌تر، یعنی مدل اثبات کار رفت. هرچند، شروع داستان شبیه به هم است؛ بیت کوین نیز در ابتدای کار هیچ قیمتی نداشت.

بازی تپ‌سواپ

همیشه بزرگترین اختراعات، احمقانه به نظر می‌رسیدند و کسی آن‌ها را جدی نمی‌گرفت، درست مانند بیت کوین. تصور کنید در سال ۲۰۱۰ یک دانشجوی کالج صرفا از سر بیکاری، در فواصل زمانی مختلف روی صفحه کلید کامپیوتر ضربه می‌زد تا کوین‌های خاصی را به صورت رایگان به دست آورد. این دانشجو ۱۸۰ روز را صرف ضربه زدن مداوم روی این کوین‌ها کرد تا اینکه کوین رسماً در بورس عمومی برای فروش فهرست شد.

بیت کوین نیز در ابتدا ارزشی نداشت

بیت کوین در زمان ضربه زدن هیچ ارزشی نداشت اما به محض اینکه در صرافی‌ها فهرست شد، مبلغ آن به ازای هر توکن ۰.۰۰۰۹۹ دلار بود و دانشجو توانست از ۳۰۰ توکن خود استفاده کند. ابتدای کار مبلغ این توکن فقط ۰.۹۰ دلار بود و این مبلغ بسیار ناچیز است. 

البته، این پول چندان زیاد به نظر نمی‌رسد اما اگر منصفانه به آن نگاه کنیم، این دانشجوی کالج این مبلغ را به صورت رایگان به دست آورد، زیرا تنها کاری که انجام داد، کلیک کردن بود. در واقع، این فرد بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای (صرف نظر از زمان و تلاش صرف‌شده) توانست این مقدار پول، هرچند کم ارزش، را به دست بیاورد. 

بازی کتیزن نیز یکی از بهترین بازی‌های تلگرامی بعد از نات کوین است.

از آنجایی که این مقدار پول بسیار کم بود، این دانشجو تصمیم گرفت برای همیشه فراموشش کند و ۱۴ سال بعد، یکی از آن ۳۰۰ توکن، ۶۹ هزار دلار قیمت گذاری شد. دقت کنید، هر توکن به این مبلغ رسید، حال تصور کنید ۳۰۰ توکن چه مبلغ چشمگیری می‌شود.

دانشجو توانست فقط با ضربه زدن به چنین سود کلانی تنها در ۱۴ سال برسد.

این اتفاق یک ریسک بود و هر لحظه ممکن بود ورق برگردد و همه چیز به ضرر دانشجو تمام شود. اگر کوین سقوط می‌کرد چه اتفاقی می‌افتاد؟ در هر صورت، او این ریسک را کرد. شاید داستان تپ سواپ نیز مانند بیت کوین باشد و چند سال بعد تمام کسانی که اکنون این بازی را جدی نمی‌گرفتند، حسرت بخورند.

بازی تپ‌سواپ چیست؟

تپ‌سواپ (Tapswap)، درست مانند نات کوین (Notcoin)، یک بازی استخراج توکن در بستر تلگرام است و برای استخراج توکن‌ها در هر زمان، قوانین و محدودیت‌هایی دارد.

بازی تپ‌سواپ

این بازی کلیکی از بلاک‌چین سولانا استفاده می‌کند و برای اولین بار در تلگرام ارائه شد. 

تیم توسعه‌دهنده بازی تپ‌سواپ اعلام کرده است که به احتمال زیاد از شبکه سولانا خارج شود و روی شبکه دیگری کار کند، اما هنوز خبر قطعی در این مورد وجود ندارد.

کاربران می‌توانند با ضربه زدن روی صفحه، توکن تپس (TAPS) را دریافت کنند. هنوز اطلاعات دقیقی در مورد لیست شدن تپ‌ سواپ در صرافی‌ها وجود ندارد اما اغلب این بازی را مشابه نات کوین می‌بینند و معتقدند که این بازی فرصت خوبی برای کسب درآمد رایگان است.

این بازی چندین سطح دارد و برخی از این سطح‌ها عبارتند از:

 • سطح برنز
 • سطح نقره‌ای 
 • سطح طلایی 
 • سطح نهایی یا میسیک (Mythic)

بازیکنان هرچه کوین‌های بیشتری جمع کنند، به سطوح بالاتر می‌روند. هر بازیکن که به سطح بالاتر برود، پاداش خود را به صورت توکن تپس دریافت می‌کند.

نقشه راه تپ‌ سواپ چیست؟

پلتفرم تپ سواپ و توکن تپس صرفا یک بازی کلیکی نیست و تیم توسعه‌دهنده این پروژه آینده روشنی را برای آن برنامه‌ریزی کردند. توسعه‌دهندگان یک نقشه‌راه برای بازی تپ سواپ در نظر گرفتند که این نقشه به شرح زیر است:

ساخت جامعه و افزایش کاربرانارائه خدمات پلتفرم تپ سواپحاکمیت جامعه و افزایش اختیارات کاربران
ساخت ربات تلگرام برای توزیع اولیه توکن تپسصرافی غیرمتمرکز (DEX) با پشتیبانی توکن تپس فرصت‌های جدید برای کسب درآمد بیشتر
قابلیت مبادله توکن تپس با امتیازات بازیبرنامه‌های تشویقی برای جذب کاربرانهمکاری با پروژه‌های بلاکچین محبوب
معرفی انجمن‌های آنلاین و شبکه‌های اجتماعی برای بازاریابی تپ سواپقابلیت برداشت توکن تپس در برنامهارائه قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدید برای افزایش قیمت توکن تپس
تشویق کاربران برای تامین نقدینگی از طریق استخراج نقدینگیسیستم حاکمیتی جدید و واگذاری قدرت تصمیم‌گیری به کاربران

چگونه در بازی تپ‌ سواپ شرکت کنید؟

برای شرکت در بازی تلگرامی تپ‌سواپ باید مراحل زیر را طی کنید:

چگونه در بازی تپ‌ سواپ شرکت کنید
 1. ابتدا وارد ربات تلگرامی تپ سواپ شوید.
 2. گزینه Start now را بزنید یا روی Play کلیک کنید.
 3. می‌توانید برای عضو شدن در کامیونیتی و پرسیدن سوال به ترتیب روی گزینه join community و help کلیک کنید.
 4. زمانی که روی گزینه Start now می‌زنید یک صفحه برای شما باز می‌شود و بعد از آن وارد بازی می‌شوید.
 5. برای شروع باید روی کوین ضربه بزنید.

نکته: بعد از اینکه هر ۵۰۰ توکن را برداشت کردید، تایم استراحت دارید تا دوباره موجودی ۵۰۰ توکن شما برای ضربه زدن پر شود.

۴ روش برای کسب تپ‌ سواپ اضافه

بعد از اینکه وارد بازی می‌شوید، در نوار پایین، یک سری گزینه‌ها برای کسب تپس بیشتر وجود دارد که در ادامه هر یک از آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

روش اول: دعوت دوستان (Ref)

دعوت دوستان (Ref) در تپ سواپ

برای دعوت از دوستان روی گزینه (‏my invite link) کلیک کنید و لینک مخصوص به خودتان را بگیرید. این لینک را به دوستانتان بدهید تا آن‌ها از طریق لینک شما وارد بازی شوند.

روش دوم: انجام یک سری وظایف (Task)

برای اینکه بتوانید از طریق یک سری وظایف، توکن تپس بیشتری کسب کنید، سه گزینه پیش روی شماست: 

۱- گزینه Special

در این بخش یک سری وظایف را باید انجام دهید و این وظایف شامل، دعوت از دوستان، نظرسنجی، تماشای تبلیغات و عضویت در شبکه‌های اجتماعی بازی تپ سواپ است که به ازای هر یک از این کارها مقداری توکن تپس دریافت می‌کنید. در ابتدای کار دو مورد اصلی وجود دارد که عبارتند از:

 گزینه Special در بازی تپ سواپ

ورود به سوشال مدیا بازی تپ‌ سواپ (join our social) و دریاف ۲۰۰ هزار توکن تپس: در این بخش باید به سه شبکه اجتماعی بازی تپ‌سواپ ملحق شوید که این سه شبکه عبارتند از:

 • تلگرام
 • توییتر
 • وب سایت

ثبت‌نام در بایننس (binance registration) و دریافت ۳ میلیون توکن: برای اینکه در بایننس ثبت‌نام کنید ابتدا روی گزینه میشن (Mission) کلیک کنید. بعد از شروع ثبت‌نام، سه گزینه پیش روی شماست که این سه گزینه را باید تکمیل کنید تا ۳ میلیون توکن را بگیرید. این سه وظیفه عبارتند از:

 1. ثبت نام در بایننس
 2. تکمیل احراز هویت
 3. وارد کردن آیدی بایننس

هر چقدر میزان کوین‌های شما بیشتر شود و سطحتان بالاتر برود، گزینه‌های بیشتری در بخش تسک برایتان شارژ می‌شود و می‌توانید از طریق این گزینه‌ها، توکن‌های تپس بیشتری دریافت کنید.

۲- گزینه Leagues

 گزینه Leagues در بازی تپ سواپ

این بخش لیست کاملی از سطح‌های مختلف بازی است که بعد از ورود به هر سطح می‌توانید مقدار توکن تعیین‌شده را دریافت کنید. برای مثال، زمانی که از سطح ابتدایی وارد سطح برنز می‌شوید، می‌توانید ۱۰۰۰ توکن بگیرید. جوایز گزینه لیگ عبارتند از:

ارتقا به سطح بازیمیزان دریافت توکن
برنزی۱۰۰۰ توکن
نقره‌ای۵ هزار توکن
طلایی۱۰ هزار توکن
پلاتینیوم۳۰ هزار توکن
الماس۵۰ هزار توکن
مستر۱۰۰ هزار توکن
گرند مستر۲۵۰ هزار توکن
الیت۵۰۰ هزار توکن
لجندری۱ میلیون توکن
میسیک۵ میلیون توکن

۳- گزینه Ref Tasks

گزینه Ref Tasks

پاداش دعوت از دوستان را می‌توانید از این بخش دریافت کنید و این مقدار اضافی به مقدار توکن‌های قبلی شما اضافه می‌شود. هر چقدر نفرات بیشتری دعوت کنید، پاداش بیشتری می‌گیرید. 

تعداد نفرات دعوت‌شدهپاداش (توکن TAPS)
۱ نفر۲۵۰۰
۳ نفر۵۰۰۰۰
۱۰ نفر۲۰۰۰۰۰
۲۵ نفر۲۵۰۰۰۰
۵۰ نفر۳۰۰۰۰۰
۱۰۰ نفر۵۰۰۰۰۰
۵۰۰ نفر۲۰۰۰۰۰۰
۱۰۰۰ نفر۲۵۰۰۰۰۰
۱۰۰۰۰ نفر۱۰۰۰۰۰۰۰

روش سوم: دریافت جایزه بیشتر به صورت روزانه (Boost)

دریافت جایزه بیشتر به صورت روزانه (Boost)

به کمک این گزینه می‌توانید میزان سرعت و استخراج توکن خود را افزایش دهید و برای این کار باید از توکن‌های تپسی که به دست آورده‌اید، استفاده کنید. در واقع، برای اینکه توکن‌های بیشتری را استخراج کنید، باید توکن‌های تپس قبلی خود را به کار بگیرید.

دو نوع گزینه برای بخش روزانه Boost وجود دارد که عبارتند از:

Taping GuruFull Tank
سرعت ضربه زدن در زمان مشخص افزایش پیدا می‌کند.محدودیت استخراج برای مدت زمان مشخصی متوقف می‌شود و می‌توانید بدون محدودیت استخراج کنید.
در زمان کوتاه‌تر، توکن بیشتری استخراج می‌کنید.روزانه سه بار تانک شما پر می‌شود و با توجه به محدودیت انرژی (Energy limit) خود می‌توانید از آن استفاده کنید.
روزانه سه فرصت به شما می‌دهد و می‌توانید سرعت استخراج خود را چندین برابر کنید.

بخش Boosters

این بخش گزینه‌های مختلفی برای کسب توکن‌های تپس بیشتر ارائه می‌دهد که برخی از آن‌ها عبارتند:

 • افزایش ضربه (Multitap): هر بار که روی صفحه ضربه می‌زنید، توکن‌های بیشتری نسبت به حالت عادی دریافت می‌کنید.
 • محدودیت انرژی (Energy limit): ظرفیت تانک شما افزایش پیدا می‌کند، به این صورت که اگر قبلا به ۵۰۰ کوین محدود بودید، اکنون به ۱۰۰۰ یا ۱۵۰۰ کوین افزایش پیدا می‌کند و می‌توانید در هر دوره ۱۵۰۰ بار ضربه بزنید.

بخش آماری یا گزینه (Stats) در بازی تپ سواپ

این بخش به شما اطلاعات کلی در مورد عملکرد پلتفرم و وضعیت پروژه ارائه می‌کند. در جدول زیر قسمت‌های مختلف بخش آماری بازی تپ‌سواپ را معرفی کردیم.

Total Touchesمجموع کل دفعات ضربه زدن کاربران روی پلتفرم
Total Playersمجموع کل کاربران پلتفرم تپ سواپ
Daily Usersتعداد کاربران فعال در ۲۴ ساعت گذشته
Total Share Balanceتعداد کل توکن‌های استخراج‌شده توسط کاربران

قیمت تپ‌ سواپ و تاریخ لیست شدن

در حال حاضر هیچ صرافی‌ای توکن تپس را لیست نکرده است، در نتیجه هنوز قیمت مشخصی ندارد. البته برخی معتقدند که اگر تپس لیست شود، درست مانند نات کوین می‌تواند آینده روشنی داشته باشد.

تیم توسعه‌دهنده بازی تپ‌سواپ اعلام کرده بود که این توکن را در تاریخ ۲ ژوئن ۲۰۲۴ (۱۲ خرداد ۱۴۰۳) در چندین صرافی معروف لیست می‌کند. هرچند، این تیم گفت که در حال حاضر یک سری تغییرات در شبکه بلاک چین رخ داده است و تاریخ لیست شدن به تاخیر می‌افتد. به احتمال زیاد تپ سواپ در تاریخ ۱ ژوئیه (۱۱ تیر) لیست شود. 

نحوه توزیع توکن‌های بازی تپ‌سواپ به چه صورت است؟

نقشه راه بازی تپ‌سواپ نحوه توزیع توکن را نیز شرح داده است. تیم توسعه‌دهنده تپ‌سواپ اعلام کرده است که تنها یک میلیارد توکن تپس توزیع می‌شود و این یک میلیارد در دسته‌بندی‌های مشخصی تقسیم‌بندی می‌شوند.

 • ۵۰۰ میلیون توکن: حدود ۵۰ درصد و تقریبا ۵۰۰ میلیون توکن مخصوص اعضای فعال جامعه است و کاربران می‌توانند در طول زمان، با روش‌های مختلف مانند مشارکت در حاکمیت پروژه، ایردراپ، استخراج و انجام یک سری وظایف، این توکن‌ها را به دست بیاورند.
 • ۳۰۰ میلیون توکن: ۳۰ درصد از توکن‌های تپس مخصوص به توسعه پروژه‌های جدید و فعالیت‌های بازاریابی است.
 • ۱۰۰ میلیون توکن: ۱۰ درصد از توکن‌های سواپ متعلق به توسعه‌دهندگان و بنیان‌گذاران است و این توکن‌ها به مدت ۴ سال قفل می‌شوند.
 • ۱۰۰ میلیون توکن دیگر: ۱۰ درصد دیگر این توکن‌ها برای افزایش نقدینگی و مشاوره استفاده می‌شود.

بازی تپ‌سواپ در مقابل نات کوین؛ آیا این دو توکن تفاوت دارند؟

بازی تپ‌سواپ حال و هوای بازی نات کوین را دارد و کسانی که از نات کوین جا ماندند، اکنون می‌خواهند از طریق تپ‌ سواپ فرصت از دست رفته خود را جبران کنند. همانطور که می‌دانید، نات کوین توانست افزایش قیمت خوبی را تجربه کند و کاربرانی که این بازی را جدی گرفته بودند، اکنون سود کردند. البته نات کوین و تپ سواپ با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند که در ادامه هر یک از تفاوت‌های آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

تفاوت‌هانات کوینتپ سواپ
بستر بلاک چینشبکه بلاک چین تونشبکه بلاک چین سولانا
محدودیت استخراجمحدودیتی برای استخراج نات کوین نبود.سقف استخراج یک میلیارد است.
قابلیت دسترسیفقط از طریق بات تلگرامبات تلگرام، وب سایت و اپلیکیشن موبایل
جامعه و کامیونیتیجامعه بزرگتر و فعال‌ترجامعه تپ سواپ نسبت به نات کوین کوچکتر است.

بازی تپ‌سواپ؛ آیا ارزش امتحان کردن دارد؟

بازی تپ‌سواپ یکی از پروژه‌های جدید تلگرام است و به شما کمک می‌کند تا از طریق بازی و کلیک کردن روی صفحه، توکن تپس را دریافت کنید. هر چقدر که میزان دریافتی توکن شما بیشتر شود، قابلیت‌های بیشتری پیدا می‌کنید‌. همچنین، می‌توانید با استفاده از قابلیت‌های دیگر مانند دعوت دوستان و انجام یک سری وظایف توکن‌های بیشتری بگیرید.

ابتدای کار اکثرا فکر می‌کردند که تپ سواپ یک برنامه کلاهبرداری باشد اما به نظر می‌رسد که چنین چیزی نیست، زیرا تیم توسعه‌دهنده با اطمینان در مورد برنامه‌های آینده خود صحبت می‌کند. علاوه بر این، تیم توسعه‌دهنده بازی تپ‌سواپ اعلام کرده است که برنامه‌های بلند مدتی برای بازاریابی این توکن دارد و احتمالا این توکن در صرافی لیست شود.

توجه داشته باشید که ما در ایران بروکر صرفا به معرفی بازی‌های مبتنی بر ارز دیجیتال می‌پردازیم. ایران بروکر هیچ‌گونه پیشنهاد فعالیت یا عدم فعالیت در این بازی‌ها را ارائه نمی‌کند. بنابراین قبل از شرکت در بازی‌ها تحقیقات کافی انجام دهید و به خاطر داشته باشید که مسئولیت مشارکت در این بازی‌ها کاملا به عهده شماست.

اگر تجربه بازی تپ سواپ را دارید با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

آیا باید برای بازی تپ‌سواپ از کیف پول مخصوصی استفاده کنیم؟

بهترین کیف پول برای انتقال و برداشت توکن تپس در بازی تپ‌سواپ کیف پول فانتوم است.

آیا می‌توان به بازی تپ‌‌سواپ اعتماد کرد؟

بازی تپ‌سواپ مانند نات کوین است و نمی‌توانیم بگوییم که ۱۰۰ درصد این پروژه آینده روشنی دارد. برای مثال، نات کوین نیز در ابتدای راه کلاهبرداری به نظر می‌رسید و عده‌ای معتقد بودند که نباید چندان به این پلتفرم اعتماد کرد اما بعدا در صرافی‌های معتبر لیست شد.

چگونه بفهمیم که از هر تپ چقدر درآمد داریم؟

تا زمانی که توکن تپس لیست نشود شما نمی‌توانید میزان دارایی خود را بسنجید.

منابع: 

منبع اول: https://nairametrics.com/2024/05/20/what-is-tapswap-mining-and-how-can-you-earn-from-it/

منبع دوم: https://medium.com/@drunkwander/how-to-participate-in-the-tapswap-airdrop-and-earn-1000-step-by-step-guide-242ee934ae7d

منبع سوم: https://www.bulbapp.io/p/809e9f77-0c2a-483b-ab57-9c00f0171b3b/how-to-mine-tapswap-using-telegram-full-guide

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید