بازی های ارز دیجیتال

بازی کتیزن (Catizen): بهترین بازی تلگرامی بعد از نات کوین

بازی های ارز دیجیتال

مطالعه در 8 دقیقه

کتیزن (Catizen) یک بازی ایردراپی جدید تلگرامی با تم گربه است که مشخصه‌های متاورس (Metaverse)، گیم‌فای (GameFi) و هوش مصنوعی (AI) را با هم ترکیب کرده تا تجربه‌ای جذاب و همه‌جانبه برای کاربران فراهم کند. اگر می‌خواهید بدانید این پروژه بازی کتیزن قابل‌اعتماد است یا صرفا برای کلاهبرداری روی کار آمده این مقاله از ایران بروکر را از دست ندهید.

پروژه بازی کتیزن چیست؟

پروژه بازی کتیزن (Catizen) با مدل بازی برای ایردراپ (Play-To-Airdrop) کار می‌کند. این یعنی، تمام فعالیت‌های کاربران مثل ادغام گربه‌ها، پرورش ماهی و جمع‌آوری سکه، کاربر را واجد شرایط برای شرکت در ایردراپ آینده پروژه می‌کند.

عرضه کل رمزارز کتیزن با نماد CATI یک میلیارد واحد خواهد بود که ۳۵ درصد از آن در ایردراپ بین کاربران توزیع خواهد شد. این پروژه از زمان تکمیل نسخه بتای کتیزن در ۱۹ مارس ۲۰۲۴، بیش از ۱۰ میلیون کاربر به دست آورده که تعداد کاربران فعال روزانه آن به بیش از ۱.۶ میلیون نفر و میزان تراکنش‌های آن‌چِین آن به بیش از ۸ میلیون بار رسیده است.

معرفی بازی کتیزن

فعالیت اصلی بازی، ادغام گربه‌های هم‌سطح برای ایجاد یک گربه با سطح بالاتر است. هر چه سطح گربه بالاتر باشد، سکه‌های بیشتری تولید می‌کند. هر چه بازیکنان این بازی متاورسی بیشتر با گربه‌ها تعامل داشته باشند، سکه‌های بیشتری کسب می‌کنند. گربه‌های هم‌سطح دارای رنگ و ویژگی‌های یکسانی هستند که با خرید سکه‌های اضافی می‌توان به سرعت آن‌ها افزود.

کامیونیتی، وب‌سایت و حساب‌های شبکه‌های اجتماعی

بازی کتیزن حضور قابل‌توجهی در شبکه‌های اجتماعی داشته و حساب رسمی آن در شبکه ایکس بیش از یک میلیون دنبال‌کننده دارد. البته با وجود این تعداد دنبال‌کننده، فعالیت انجمن آن به معرفی رویدادها، به اشتراک‌گذاری ویدیوهایی با تم گربه و اطلاع‌رسانی درباره مشارکت با دیگر پروژه‌ها محدود شده است. با توجه به حساب ایکس این پروژه، گفته می‌شود کتیزن از سوی بلاکچین تن کوین (TON) مورد حمایت قرار گرفته و با پروژه‌هایی چون Mantle، The Pixels، Anon، Martr1x، Yescoin و Notcoin وارد مشارکت شده است.

کانال تلگرام پروژه کتیزن بیش از ۲ میلیون عضو دارد. این کانال به اعلام اطلاعیه‌های رسمی درباره بازی و نقشه راه مفصل آن می‌پردازد. در این کانال یک وایت پیپر هم برای پروژه ارائه شده که جزئیات مربوط به مکانیک بازی و توکنومیک آن را شرح داده است.

وبسایت کتیزن، یک پلتفرم گیمینگ واقعی است. در پایین صفحه اصلی وب‌سایت اطلاعات آماری مربوط به پروژه Catizen قابل مشاهده است. آدرس ربات تلگرامی بازی کتیزن هم در صفحه اصلی دیده می‌شود. اگر از منوی بالای صفحه گزینه Game را انتخاب کنید، بیش از ۲۰ بازی به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

سازندگان و سرمایه گذاران بازی کتیزن

بنیاد تن (TON Foundation)، وب‌۳ ونچرز (Web3 Ventures)، ماسک نتورک (Mask Network)، وای۲زی (Y2Z)، سکِند لایو (SecondLive) و ایمورگو ونچرز (EMURGO Ventures) از جمله حامیان و سرمایه‌گذاران بازی کتیزن به شمار می‌روند.

تیم توسعه کتیزن هم در وب‌سایت پروژه معرفی شده است. مدیرعامل آن با نام دیوید (David) چندین نقش برجسته دارد. او یکی از بنیانگذاران پلوتو استودیو و کتیزن (Pluto Studio & Catizen)، مدیر وب۳ کردیتو کپیتال (Credito Capital) و مدیر ارشد عملیات در صندوق سرمایه‌گذاری یائو تنگ (Yao Teng) است.  

تیم توسعه پروژه کتیزن

مدیر ارشد بازاریابی تیم معروف به پیرس (Pierce) هم یکی از بنیانگذاران پلوتو استودیو و کتیزن به شمار می‌رود. او در زمینه مدیریت پورتفولیو، مشاوره سرمایه‌گذاری و نوآوری در وب۳ هم صاحب تجربه است.

استانسیلاو، مدیر ارشد محصول پروژه است. او در زمینه طراحی صدا و مشق موسیقی ۹ سال سابقه دارد. او پیش از این با پروژه‌هایی چون یاندرز سیمولیتور (Yanders Simulator)، ونجینا (Wengina)، استیک‌من (Stickman)، دیسمانت (Dismount) و پروژه الیمپوس وار (Olympus War) همکاری داشته است.

توکنومیک کتیزن: عرضه، توزیع و کاربرد

ساختار توکنومیک کتیزن دو توکنی بوده و توکن‌های CATI و FISH را شامل می‌شود.

 • توکن CATI: توکن کتی، رمزارز اصلی بازی است که در طول بازی توسط کاربران ماین می‌شود. این توکن‌ها برای پیشبرد بازی، ادغام گربه‌ها به سطوح بالاتر و به حداکثر رساندن درآمد داخل بازی کاربرد دارند.
 • توکن FISH: توکن FISH برای خرید ابزارهای تقویتی داخل بازی و شرکت در فعالیت‌های ماهیگیری استفاده می‌شود. کاربران با انجام وظایفی مثل پیوستن به کانال‌های خبری، دنبال کردن پروژه در توییتر و مواردی از این دست می‌توانند توکن فیش بیشتری به دست بیاورند.

کاربران برای مشارکت فعال در بازی باید حداقل ۱۰۰۰ توکن فیش را استیک کنند. همانطور که گفتیم کاربران با تکمیل وظایف یا دعوت دوستان به بازی می‌توانند توکن فیش کسب کنند. علاوه بر ین، مشارکت فعال در بازی نیازمند گربه‌هایی با حداقل سطح ۱۱۰ است. هر چه سطح گربه بالاتر باشد، درآمد حاصل از آن بیشتر خواهد بود.

توکنومیک ارز CATI در بازی کتیزن

توکنومیک رمزارز CATI در بازی کتیزن

همانطور که پیش از این گفتیم عرضه کل رمزارز کتی یک میلیارد واحد است. نحوه توزیع توکن‌های بازی کتیزن در ادامه شرح داده شده است:

 • ۳۵ درصد برای اکوسیستم (ایردراپ و توسعه‌دهندگان)
 • ۲۰ درصد برای ذخیره
 • ۲۰ درصد برای تیم
 • ۱۲ درصد برای فعالیت‌های استراتژیک
 • ۸ درصد برای سید
 • ۳ درصد برای نقدینگی
 • ۲ درصد برای مشاوران

کتیزن هم مانند نات کوین به دنبال ارزش‌آوری برای بلاکچین تون و اکوسیستم تلگرام است. این پروژه از حمایت بنیاد تن و چندین سرمایه‌گذار قدرتمند دیگر بهره می‌برد.

بازی کتیزن هم مانند سایر پروژه‌های کلیک برای درآمد (Tap-to-Earn) در درجه اول برای سرگرمی طراحی شده و شرکت در آن به هیچ سرمایه‌ای نیاز ندارد. ما با توجه به توضیحاتی که ارائه کردیم شرکت در بازی کتیزن را بیشتر از جنبه سرگرمی و نه از نظر مالی قابل‌قبول توصیف می‌کنیم. به نظر می‌رسد ریسک شرکت در بازی کتیزن پایین باشد با این حال قویا توصیه می‌کنیم که جانب احتیاط را رعایت کرده و پیش از هر چیز به تحقیقات خودتان متکی باشید.

آموزش نحوه بازی کتیزن

قبل از هر چیز باید گفت که دنیای رمزارز همواره ریسک بالایی برای سرمایه‌گذاران خود دارد. همیشه قبل از مشارکت در آن باید شخصا در این زمینه تحقیق کرده و با تصمیم و مسئولیت شخصی خود پای در این راه بگذارید. لازم به ذکر است که مطالب عنوان شده در این مقاله از ایران بروکر به هیچ عنوان توصیه مالی نیست و فقط جنبه اطلاع‌رسانی دارد. در ادامه برای تکمیل مباحث قبل، قصد داریم به آموزش نحوه بازی در کتیزن بپردازیم.

مرحله اول: برای شروع بازی به وب‌سایت بازی کتیزن وارد شوید و برای بازی روی تلگرام، لینک ربات تلگرامی موجود روی صفحه اول وب‌سایت را انتخاب کنید تا به ربات بازی در تلگرام منتقل شوید.

وب سایت بازی کتیزن

مرحله دوم: گربه‌های هم‌سطح را با هم ادغام کنید تا گربه‌ای با سطح بالاتر ایجاد شود. هر چه سطح گربه بیشتر شود، امتیاز بیشتری در بازی به دست می‌آورید. از این امتیازها می‌توانید برای خرید گربه‌های بیشتر به منظور ادغام و افزایش درآمد با گذشت زمان، استفاده کنید.

مشخصه‌های بازی کتیزن

کتیزن شامل ویژگی‌های مختلفی است که هر یک کارکرد خاص خود را دارد. این موارد عبارتند از:

 • بخش بازار یا Shop: در این بخش می‌توانید از طریق پرداخت با تن کوین (TON) از صرافی‌های اوککس و بای‌بیت به خرید توکن فیش بپردازید.
بخش Shop در بازی کتیزن
 • بخش تقویت یا Boosts: به صورت رایگان یا با پرداخت تن کوین می‌توانید سرعت بازی خود را افزایش دهید.
بخش Boosts در بازی کتیزن
 • بخش تولید یا Generate: با توجه به سطحی که دارید و امتیازاتی که به دست آورده‌اید می‌توانید گربه خریداری کنید.
بخش Generate در بازی کتیزن
 • بخش فید یا Feed: در این بخش می‎‌توانید گربه‌هایی در سطوح دلخواه خود را خریداری کنید و این فرصت را دارید تا گربه‌هایی با سطح بالا را به صورت رایگان یا با قیمت ترجیحی خودتان بخرید.
بخش feed در بازی کتیزن
 • بخش دعوت یا Invite: دیگران را دعوت کنید و سه توکن فیش رایگان به دست بیاورید. فرد دعوت شده هم سه توکن به دست خواهد آورد.
دعوت دوستان در بازی کتیزن
 • بخش خودکار یا Auto: با خرید بسته خودکار بازی، گربه‌ها به صورت خودکار با هم ادغام شده و با توکن فیش پاداش می‌گیرید. قیمت‌ها و پاداش‌ها با توجه به هر برنامه‌ متفاوت است.
بخش Auto در بازی کتیزن
 • ماموریت‌های روزانه یا Quests: کاربران با شرکت در بخش کوئست و تکمیل ماموریت‌ها می‌توانند توکن FISH بیشتری به دست آورده و از بازی‌های بخش ماهیگیری (Fishing) لذت ببرند.

سوالات متداول درباره بازی کتیزن

بازی کتیزن چیست؟

پروژه کتیزن، در حال کار روی یک پلتفرم گیمینگ است. این پروژه که از حمایت بلاکچین تن کوین برخوردار شده یک بازی تلگرامی راه‌اندازی کرده تا از آن برای توزیع اولیه (ایردراپ) توکن‌های خود استفاده کند.

آیا بازی کتیزن کلاهبرداری است؟

از آنجا که بازی کتیزن دارای وایت پیپر و تیم توسعه مشخصی است و حامیان، سرمایه‌گذاران و شرکای شناخته شده‌ای دارد احتمال کلاهبرداری بودن و ریسک آن نسبت به سایر پروژه‌هایی که این حد از شفافیت در آن‌ها وجود ندارد کمتر است. با این حال قویا توصیه می‌کنیم که جانب احتیاط را رعایت کرده و پیش از هر چیز به تحقیقات خودتان متکی باشید.

عرضه کل ارز کتیزن چقدر است و چه مقدار آن در ایردراپ توزیع می شود؟

عرضه کل ارز CATI یک میلیارد واحد است که ۳۵ درصد آن در ایردراپ بین کاربران توزیع خواهد شد.

سایر منابع: لینک۱

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید