ایردراپ

آموزش ایردراپ StarkNet | بررسی ایردراپ رایگان استارک نت

ایردراپ

مطالعه در 10 دقیقه

یکی از راه‌های ورود به دنیای ارزهای دیجیتال بدون صرف هزینه، شرکت در ایردراپ است. ایردراپ یکی از روش‌های معرفی یک ارز دیجیتال در دنیای بلاکچین و رمزارزها است که البته یافتن یک ایردراپ معتبر و رایگان کار ساده‌ای نیست. در این مطلب قصد داریم به آموزش ایردراپ starknet بپردازیم. باید توجه داشته باشید که بسیاری از پروژه‌هایی که ایردراپ انجام می‌دهند کلاهبرداری هستند به همین دلیل یافتن یک ایردراپ واقعی کار راحتی نیسیت. اگر شما هم به دنبال سایت معتبر ایردراپ مانند ایردراپ ارز دیجیتال STRK هستید یا سوال چگونه ایردراپ بگیریم ذهنتان را مشغول کرده، با صبر و حوصله این مطلب از ایران بروکر را تا انتها دنبال کنید.

ایردراپ StarkNet مربوط به چه پروژه‌ای است؟

ویژگی‌های زیادی که اتریوم ارائه می‌دهد قابلیت تغییر اینترنت را دارد؛ اما هزینه بالای گس و سرعت پایین تراکنش‌ها، کاربران و توسعه‌دهندگان را با مشکلات زیادی روبه‌رو کرده است. این مشکلات، در درازمدت اتریوم را به‌عنوان بنیاد وب 3.0 با چالش‌های زیادی مواجه می‌کند.

چندین ابتکار برای افزایش مقیاس‌‌پذیری اتریوم در حال انجام است که اغلب از طریق استفاده از زنجیره‌های لایه 2 انجام می‌شود. یکی از این ابتکارات، استارک نت است. احتمال زیادی وجود دارد که استارک نت توکن‌های خود را به صورت ایردراپ منتشر کند. ایردراپ StarkNet یک فرصت مناسب برای علاقه‌مندان ارزهای دیجیتال است تا با انجام چند مرحله ساده، توکن‌های رایگان دریافت کنند.

ایردراپ رایگان و معتبر استارک نت

شرکت استارک‌ور (StarkWare)، خالق راه‌حل مقیاس‌پذیری بلاک چین استارک نت، در ماه می (اردیبهشت) سال 2018 تاسیس شد. استارک نت مانند zkSync، راه‌حلی برای مقیاس‌پذیری با استفاده از دانش صفر است. با استفاده از فناوری ZK، یکی از طرفین می‌تواند بدون فاش کردن اطلاعات، درست بودن چیزی را به طرف دیگر اثبات کند. عنصر اصلی شبکه استارک نت، فناوری رول‌آپ دانش صفر است. ایردراپ استارک نت مربوط به پروژه دانش صفر استارک نت است.

استارک نت چیست؟

قبل از اینکه به آموزش دریافت ایردراپ استارک نت بپردازیم، شاید بد نباشد کمی در رابطه با این پروژه اطلاعات کسب کنیم. با شناخت پروژه می‌توان تا حد خوبی از واقعی یا کلاهبرداری بودن یک ایردراپ اطمینان پیدا کرد.وقتی در حال حل یک جدول هستید، تایید جواب‌های دیگران از پیدا کردن یک به یک آنها ساده‌تر است. با توجه به این موضوع، اگر یک نفر یک معما را حل کند و سپس دیگران راه‌حل آن شخص را تایید کنند؛ زمان و محاسبات زیادی ذخیره می‌شود. در روشی مشابه، استارک‌نت (StarkNet) با جایگزینی محاسبات سنگین لایه 1 و با استفاده از تأیید لایه 1 سبک‌تر، با استفاده از اثبات‌های STARK که خارج از زنجیره محاسبه می‌شوند، شبکه اتریوم را مقیاس‌پذیر می‌کند.

در این مطلب ابتدا نگاهی به پروژه استارک نت خواهیم داشت و سپس روش‌‌های دریافت ایردراپ StarkNet را بررسی خواهیم کرد. استارک نت یک رول‌آپ دانش صفر (ZK-Rollup) است که به برنامه‌ها اجازه می‌دهد تا بدون به خطر انداختن امنیت به سطوح خوبی از مقیاس‌پذیری دست یابند. استارک نت یک پلتفرم امیدوارکننده برای سرمایه‌گذاری است؛ زیرا هدف آن دستیابی به مقیاس‌پذیری گسترده در عین حفظ امنیت، کارایی و شفافیت اتریوم است. چه تازه با ارزهای دیجیتال آشنا شده‌ باشید یا تجربه زیادی در سرمایه‌گذاری دارید، این مطلب به شما کمک خواهد کرد تا هرچیزی که نیاز است را درباره ایردراپ ارز دیجیتال STRK بدانید و راه‌های دریافت ایردراپ StarkNet را بیاموزید.

عملکرد شبکه استارک نت به چه شکل است؟

شبکه استارک نت به‌عنوان یک شبکه ثانویه روی اتریوم عمل می‌کند. این پروتکل به هر برنامه غیرمتمرکزی اجازه می‌دهد تا بدون به خطر انداختن امنیت و سازگاری اتریوم، قدرت محاسباتی نامحدودی داشته باشد. زیرا استارک نت از یک سیستم اثبات رمزنگاری بسیار امن و مقیاس‌پذیر، استفاده می‌کند. این موضوع باعث شده تا هر برنامه غیرمتمرکز ظرفیت محاسباتی نامحدودی داشته باشد بدون اینکه امنیت و سازگاری اتریوم را از دست بدهد.

ایردراپ واقعی starknet

همانطور که پیش از این اشاره شد، استارک نت توسط شرکت استارک‌ور، یک شرکت نرم‌افزاری اسرائیلی، ایجاد شده است. این شرکت با بیش از 70 کارمند، تیم بزرگی از مهندسان بلاک چین را ارائه می‌دهد. آنها همچنین با برخی از مشاوران برتر در صنعت بلاک چین از جمله جوزف لوبین (Joseph Lubin)، مدیر عامل و بنیانگذار شرکت سازنده متاماسک همکاری می‌کنند.

قراردادها و سیستم عامل StarkNet با زبان برنامه‌نویسی Cairo نوشته شده است. این زبان ابزاری برای نوشتن قراردادهای هوشمند در استارک نت است. شرکت استارک‌ور، اخیرا نسخه Cairo 1.0 را معرفی کرد. این نسخه جدید، در مقایسه با نسخه قبلی خود، ساده‌تر و کارآمدتر است. از آنجایی که Cairo یک زبان برنامه نویسی جدید است، بسیاری از توسعه‌دهندگان ممکن است از یادگیری این زبان و برنامه‌نویسی استارک نت منصرف شوند.

ویژگی‌های شبکه StarkNet

  • مقیاس‌پذیری: StarkNet اثبات‌های STARK را، قبل از قرار دادن درون زنجیره، به صورت برون‌زنجیره‌ای آماده می‌کند. از این طریق مقیاس‌پذیری و امنیت در سطح اتریوم افزایش می‌یابد.
  • مقاومت در برابر سانسور: این شبکه از یک مدل غیرمتمرکز برای جلوگیری از سانسور، به ویژه در معاملات و قراردادهای هوشمند خود استفاده خواهد کرد.
  • پویا بودن: شبکه StarkNet برای راه‌اندازی شبکه به یک شرکت تکیه نمی‌کند و از توسعه دهندگان و ایده‌های آنها استقبال می‌کند.
  • خلاقیت: برای جلوگیری از انحصار و ایجاد راه‌های نوآورانه و خلاقانه، StarkNet به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا در ایجاد زیرساخت‌ها و برنامه‌های اساسی آن شرکت کنند.
  • شفافیت: کاربران، اپراتورها و توسعه‌دهندگان این شبکه برای تصمیم‌گیری در مورد ارتقاء شبکه از طریق یک فرآیند باز، عادلانه، مشارکتی و فراگیر با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

آموزش ایردراپ StarkNet

پلتفرم StarkNet، یکی از ابتکارات موجود برای افزایش مقیاس‌پذیری اتریوم، از طریق اعمال زنجیره‌های لایه 2، است. در ادامه این مطلب به بررسی راه‌های واجد شرایط بودن برای دریافت توکن STRK از طریق ایردراپ StarkNet خواهیم پرداخت. در مرحله اول، باید یک آدرس اتریوم در ایردراپ StarkNet داشته باشید.  

در طول فرآیند ایردراپ، با استفاده از کیف پول متاماسک یا آرجنت به برنامه‌های مختلف در شبکه StarkNet متصل خواهید شد. می‌توانید از طریق دسکتاپ یا دستگاه تلفن همراه به این برنامه‌ها دسترسی داشته باشید. در ادامه راه‌هایی برای واجد شرایط شدن برای دریافت ایردراپ استارک نت را بررسی خواهیم کرد:

مینت کردن NFT در Mint Square

مینت اسکور یک پلتفرم NFT است که با zkSync و StarkNet ادغام شده است. با تراکنش‌های ارزان‌تر و زمان‌ تایید سریع‌تر، پلتفرم مینت اسکور معاملات توکن‌های غیرمثلی (NFT) را کاملاً تحت حفاظت اجماع اتریوم ارائه می‌کند. مینت و فروش NFT در این پلتفرم سه مرحله دارد. هنگام استفاده از این پلتفرم، به یاد داشته باشید که شبکه را به StarkNet تغییر دهید.

دریافت ایردراپ StarkNet
مینت کردن NFT در Mint Square

مرحله 1: کیف پول خود را راه‌اندازی یا وصل کنید

برای شروع، می‌توانید کیف پول‌های مرورگر آرجنت ایکس یا Braavos را دانلود کرده و به استارک نت متصل شوید.

مرحله 2: لیستی از NFTهای خود تهیه کرده و آنها را آپلود کنید

با ارسال تصویر مربوط به NFT خود و با افزودن نام، توضیحات و ویژگی‌های NFT، می‌توانید توکن غیرمثلی خود را ایجاد کنید. برای شروع عملیات فروش، روی گزینه «List» در صفحه NFT خود کلیک کنید.

آموزش دریافت رایگان ایردراپ استارک نت
ایجاد NFT جدید

مرحله 3: NFTها را پیدا و خریداری کنید

مجموعه‌ NFTهای StarkNet و zkSync Era-minted را جستجو کنید. برای خرید NFT مورد نظر خود، یک پیشنهاد خرید ارائه دهید و آن را خریداری کنید.

استفاده از بریج در StarkNet

به شما توصیه می‌کنیم که از شبکه اصلی اتریوم به اکوسیستم StarkNet پل (بریج) بزنید تا الزامات مورد نیاز برای دریافت ایردراپ StarkNet را برآورده کنید. برای انجام این فرایند، می‌توانید از پلتفرم استارک‌گیت (StarkGate) استفاده کنید که توسط تیم استارک‌ور به‌عنوان برنامه رسمی بریج ایجاد و در دسترس قرار گرفته است. این فرایند دو مرحله دارد:

  • کیف پول خود را به شبکه اتصال دهید
  • توکن‌های اتریوم (ETH) را از شبکه اصلی به StarkNet ارسال کنید
3
اتصال کیف پول به شبکه

تراکنش با استفاده از 10KSwap

صرافی غیرمتمرکز 10KSwap به‌عنوان یک فورک از صرافی یونی‌سواپ ایجاد شد. پلتفرم 10KSwap، تحت شبکه استارک نت ساخته شده و یک صرافی غیرمتمرکز با الگوریتم بازارساز خودکار (AMM) است. برای دریافت ایردراپ StarkNet، توصیه می‌کنیم که توکن‌ها را در این پلتفرم مبادله کرده و نقدینگی را در اختیار استخرها قرار دهید.

ایردراپ های معتبر استارک نت
تراکنش با استفاده از صرافی غیرمتمرکز 10KSwap

استفاده از کیف پول ارجنت ایکس در استارک نت

یکی دیگر از شرایط لازم برای واجد شرایط بودن و دریافت ایردراپ StarkNet، استفاده از ارجنت ایکس (ArgentX)، کیف پول بومی شبکه استارک نت است. اگر توکن‌های مورد نظر در بلاک چین اتریوم ایجاد شده باشند، می‌توانید از این کیف پول برای ذخیره و ایمن‌سازی دارایی‌های خود استفاده کنید. می‌توانید با انتقال برخی از توکن‌های خود به کیف پول، انجام تراکنش را شروع کنید.

ایردراپ StarkNet در اندروید یا آیفون با استفاده از کیف پول آرجنت
استفاده از کیف پول ارجنت ایکس (ArgentX)

استفاده از پروتکل zkLend

پلتفرم zkLend یک بازار پول در استارک نت است که امنیت اتریوم را با مقیاس‌پذیری فناوری رول‌آپ دانش صفر، زمان تراکنش سریع‌تر و صرفه‌جویی در هزینه ترکیب می‌کند. این بازار امکان وام دادن و کسب بازدهی را از طریق سپرده‌گذاری می‌دهد. این شبکه به لطف کارمزدهای پایین تراکنش و استفاده از قابلیت‌های استارک نت، توانسته به‌عنوان یک پلتفرم وام‌دهی در دیفای (DeFi) مورد توجه قرار بگیرد.

ایردراپ واقعی - ایردراپ StarkNet
استفاده از پروتکل zkLend

کاربردهای توکن‌ STRK

استارک نت توکن خود را در شبکه اصلی اتریوم با نماد STRK راه‌اندازی کرده است. این توکن در تاریخ 16 نوامبر (25 آبان) سال 2022 توسعه داده شد. با این حال، توکن‌ها هنوز برای فروش قرار نگرفته‌اند؛ زیرا بنیاد هنوز در حال تعیین مکانیسم توزیع آنها است. مکانیسم توزیع همچنین شامل مکانیسم‌های تشویقی برای جامعه، با یه عبارتی یک ایردراپ احتمالی است. توکن شبکه StarkNet برای پوشش هزینه‌های تراکنش و مشارکت در پروتکل و حاکمیت StarkNet استفاده خواهد شد.

سخن پایانی و ریسک‌های ایردراپ StarkNet

در این راهنما، به بررسی راه‌های دریافت ایردراپ StarkNet پرداختیم. شرکت در ایردراپ StarkNet یک راه عالی برای دریافت چند توکن رایگان و کسب درآمد است. با این حال برخی موارد امنیتی وجود دارد که باید قبل از شرکت در ایردراپ‌ها آن‌ها را رعایت کنید. سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، خرید NFTها و تعامل با برنامه‌های غیرمتمرکز همواره با ریسک زیادی همراه است.

برنامه‌های کلاهبرداری زیادی پیرامون ایردراپ StarkNet وجود دارد که باید از آنها دوری کنید. مراقب باشید که همیشه از وب سایت اصلی استارک نت استفاده کنید. همچنین، بهتر است از کیف پولی که دارایی بسیار کمتری دارد، برای تعامل با برنامه‌های غیرمتمرکز استفاده کنید. همچنین لازم به ذکر است که ایردراپ StarkNet یک گزینه احتمالی بوده و هنوز تایید نشده است.

آیا شبکه StarkNet توکن دارد؟

بله. استارک نت توکن خود را در شبکه اصلی اتریوم مستقر کرده؛ اما این توکن هنوز برای فروش قرار نگرفته است. قابلیت خرید این توکن‌ها احتمالا بعد از ایردراپ StarkNet فعال خواهد شد.

شبکه استارک نت چطور کار می‌کند؟

استارک نت از ریاضیات و علم رمزنگاری برای مقیاس‌بندی ایمن اتریوم استفاده می‌کند. این شبکه به‌عنوان رول‌آپ دانش صفر عمل می‌کند، بسیاری از تراکنش‌ها را دسته‌بندی کرده و آن‌ها را به‌صورت یک تراکنش به اتریوم می‌فرستد.

آیا می‌توان از طریق ایردراپ StarkNet کسب درآمد کرد؟

شرکت استارک‌ور هنوز جزئیاتی درباره توکن STRK منتشر نکرده است. با این حال، برخی از کارشناسان معتقدند که این امر به ارزش بازار منصفانه (FMV) و میزان استفاده کاربران از برنامه‌های کاربردی مختلف در شبکه بستگی دارد.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید