بیت کوین در مسیر توسعه؛ اولین استیبل کوین شبکه بیت کوین معرفی شد!

شرکت استارتاپی Stably، ارائه دهنده استیبل کوین، Stably USD (#USD)، اولین استیبل کوین در شبکه بیت کوین را معرفی کرده است. این گسترش اکوسیستم بیت کوین Ordinals، پس از ارتقاء شبکه Taproot صورت می‌گیرد.

Stably، مستقر در سیاتل، زیرساخت انتقال فیات را برای پروژه‌های Web3 ارائه می‌کند و از سرمایه‌گذاران برجسته‌ای سرمایه پشتیبانی دریافت کرده است. #USD به عنوان یک توکن بومی BRC20 در بلاک چین بیت کوین نشان دهنده پذیرش استیبل کوین در اکوسیستم بیت کوین است.

توکن‌های BRC-20 در مرکز توجه

توکن‌های BRC-20 از مکانیزمی به نام نوشته‌های ترتیبی برای اضافه کردن داده‌ها به ساتوشی‌ها، کوچک‌ترین واحد بیت‌کوین، استفاده می‌کنند. سپس این ساتوشی‌ها به صورت جداگانه قابل شناسایی هستند و می‌توانند طیف گسترده‌ای از موجودیت‌ها، از جمله NFT‌ها و در حال حاضر، استیبل کوین‌ها را نشان دهند.

فقدان عملکرد استیبل کوین یک محدودیت جدی در عملکرد آن بوده است. بازارهای DeFi که بر روی اتریوم کار می‌کنند به شدت به استیبل کوین‌ها به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از اکوسیستم خود متکی هستند و یک واحد تسویه حساب را ارائه می‌دهند که می‌تواند در برابر بازارهای فیات ردیابی شود. بیت کوین تا همین اواخر این قابلیت را نداشت.

در حالی که برخی از اکوسیستم Ordinals به عنوان لحظه‌ای آزاد در تاریخ بیت کوین استقبال کرده‌اند، برخی دیگر از گسترش استفاده از بیت کوین فراتر از یک واحد مبادله انتقاد کرده‌اند. در هر صورت، معرفی یک استیبل کوین به شبکه بیت کوین یک لحظه مهم است.

Stably ادعا می‌کند که هر توکن #USD یک به یک توسط USD پشتیبانی می‌شود که توسط یک متولی تحت نظارت ایالات متحده در یک حساب وثیقه به نفع دارندگان توکن که تحت فرآیندهای KYC/AML قرار گرفته اند، نگهداری می‌شود. همچنین بیان کرد که گواهی‌دهنده‌های شخص ثالث گزارش‌های ماهانه ارائه می‌کنند تا مطمئن شوند که توکن‌های #USD همیشه به طور کامل با USD وثیقه هستند.

Stably گزارش داد که #USD می‌تواند از طریق پلتفرم‌های متعددی مانند Fedwire، SWIFT، USDC، و USDT توسط کاربران تایید شده توسط KYC در بیش از ۲۰۰ کشور/منطقه، از جمله حداکثر ۴۴ ایالت ایالات متحده، صادر و بازخرید شود. برای راه اندازی اولیه #USD، فرآیند صدور/بازخرید دستی خواهد بود.

در حال حاضر جزئیات بیشتری در این مورد منتشر نشده است.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥