استیبل کوین دای هم depeg شد! | آیا استیبل کوین‌ها به پایان راه رسیده‌اند؟

درحالی که در صبح امروز قیمت بیت کوین و اتریوم به ترتیب 3 و 5 درصد افزایش یافت، استیبل کوین‌های برتر مانند USDC ،DAI و USDD با توجه به بحران بانک سیلیکون ولی شاهد یک افت شدید بودند و وابستگی قیمتی به دلار را از دست دادند و به عبارتی depeg شدند.

چرا USDC در میان سقوط بازار سقوط کرد؟

طبق داده‌های منتشر شده، USD Coin (USDC) دومین استیبل کوین بزرگ، شاهد کاهش 11 درصدی ارزش دلاری خود در روز گذشته بود.

ناشر USDC در بیانیه‌ای اشاره کرد که بانک سیلیکون ولی یکی از شش شریک بانکی آنها است. با این حال، آنها فقط از این بانک برای مدیریت 25 درصد از ذخایر USDC که به صورت نقدی نگهداری می‌شود، استفاده می‌کنند.

در همین حال، ناشران USDC هنوز منتظر پاسخ شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) است. USDC حدود 40.9 میلیارد عرضه در گردش دارد، در حالی که ارزش بازار آن به 36.4 میلیارد دلار کاهش یافته است. کاهش ارزش این ارز نسبت به دلار ادامه دارد زیرا درحال حاضر بازار شاهد وضعیت نقدینگی بالایی است. با این حال، USDC تنها استیبل کوینی نیست که در بحبوحه بحران اخیر با مشکلاتی روبه‌رو است.

چه استیبل کوین‌هایی باتوجه به بحران سیلیکن ولی به مشکل خوردند؟

DAI یکی دیگر از استیبل کوین‌هایی است که ارزش آن نسبت به دلار ضربه خورد. قیمت DAI طی روز گذشته 10 درصد کاهش یافته است. قیمت این استیبل کوین درحال حاضر ۰.۹۳۸ دلار است (شما می‌توانید با مراجعه به صفحه قیمت ارزهای دیجیتال از قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال باخبر شوید).

USDD نیز یکی دیگر از استیبل کوین‌هایی بود که سقوط بانک سیلیکون ولی روی آن تاثیر داشت. قیمت USDD در ۲۴ ساعت گذشته حدود 7 درصد کاهش یافته است. این نزول درحالی است که این استیبل کوین قبل‌ها نیز شاهد مشکلات مربوط به کاهش قیمت بوده است.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.