Search
Close this search box.

گزارش عملکرد سال 2022 نوبیتکس منتشر شد؛ آماری از وضعیت رمزارزها در ایران

صرافی ارز دیجیتال ایرانی نوبیتکس پیش از آغاز سال جدید گزارشی از عملکرد مجموعه و آمارهایی از وضعیت ارزهای دیجیتال در ایران منتشر کرد. در این گزارش به طور خلاصه عملکرد این شرکت در سال 2022 و مقایسه آن نسبت به سال 2021 آورده شده است.

نوبیتکس در سال 2022 توانست کاربران خود را به 4 میلیون و 300 هزار نفر برساند و در مقایسه با سال پیش 33 درصد بیشتر کاربر جذب کند. همچنین نوبیتکس در این سال به تعداد 94 بازار معاملاتی رسید و از 25 شبکه رمزارز نیز پشتیبانی می‌کند.

nobitex 2022 report1

سال 2022 برای ارزهای دیجیتال سال سختی بود و اکثر ارزها روندی نزولی را ثبت کردند، با این حال نوبیتکس توانست در بخش لیست کردن ارزهای دیجیتال برای معامله روندی صعودی را ثبت کند و تقریبا هر 13 روز یک رمزارز جدید را به پلتفرم معاملاتی خود اضافه کرد.

با توجه به آمارهای ارائه شده توسط صرافی رمزارز نوبیتکس، کاربران این صرافی به طور میانگین دارای 35 سال سن هستند. همچنین 22 درصد از آن‌ها را زنان تشکیل می‌دهند. این نسبت در مقایسه با سال 2021، تقریبا 6 درصد افزایش یافته است که نشان از افزایش تمایل زنان به ورود به بازار رمزارزها دارد.

با این حال، سهم زنان در کل دارایی‌های نوبیتکس 15.4 درصد است که نشان می‌دهد که زنان یا مقدار کمتری پول نسبت به مردان به این بازار وارد کرده‌اند یا بیشتر تمایل دارند دارایی‌های خود را در کیف پول شخصی خود نگه دارند.

اگر به تفکیک سن کاربران نوبیتکس نگاه کنیم، تنها یک سوم از آن‌ها بالای 41 سال سن دارند. در واقع، با توجه به نوظهور بودن فناوری بلاکچین و ارزهای دیجیتال، این قشر جوانان هستند که بیشترین فعالیت را در این بازار دارند.

سرمایه گذاران و معامله گران نوبیتکس

بررسـی دارایی‌هـای موجـود در کیـف پـول نوبیتکـس کاربـران نشـان می‌دهـد درسـت مثـل سـال گذشـته، دوج کویـن همچنـان در صـدر محبوبتریـن رمزارزهاسـت. در واقـع، 18درصـد از دارایی‌هـای کاربـران در پایـان سـال 2022 بـه ایـن میم کویـن اختصـاص پیـدا کـرده است. در رتبه‌های بعدی نیز ارزهای دیجیتال تتر با 14درصد و بیت کوین و اتریوم با 11درصد به طور مشترک قرار دارند.

nobitex 2022 report2

با توجه به آمار کیف پول رمزارز کاربران نوبیتکس، دوج کوین بیشترین سهم را در این کیف پول دارد. اما علاقه کاربران نوبیتکس بیشتر به نوسانات شیبا است. به همین دلیل تعداد معاملاتی که برای رمزارز شیبا در بازارهای نوبیتکس انجام می‌شود، بیشتر از سایر رمزارزها است. به طور دقیق‌تر، 8.13 درصد معاملات نوبیتکس مربوط به شیبا است و تتر و دوج کوین در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

nobitex 2022 report3

همچنین 91 درصـد معاملات انجـام شـده در سـال 2022 مربـوط بـه بازارهـای ریالی اسـت. موردی که نشـان می‌دهـد اغلـب کاربـران نوبیتکـس تمایـل دارنـد تـا دارایی‌هـای رمـزارزی را بـا پـول رسـمی خـود بخرنـد. ایـن نسـبت در سـال 2021 معـادل 89 درصد بود که نشـان از افزایش تمایـل بـه خریـد و فـروش در بازارهـای ریالی دارد.

در مجموع, در سال ۲۰۲۲، ۶۷ میلیون و ۶۰۹ هزار و ۹۹۲ سفارش منجر به معامله در نوبیتکس ثبت شده است.

شما می‌توانید گزارش کامل عملکرد نوبیتکس در سال 2022 را از اینجا مشاهده کنید.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات