متا 10 هزار کارمند دیگر خود را اخراج می‌کند!

رویترز در روز سه‌شنبه اعلام کرد که متا، شرکت مادر فیسبوک در دور دوم اخراج‌های دسته‌جمعی 10 هزار کارمند دیگر خود را اخراج می‌کند.

در ماه نوامبر سال 2022 نیز این شرکت 11000 کارمند یا 13 درصد از نیروی کار جهانی خود را برای کاهش هزینه‌ها اخراج کرد.

مارک زاکربرگ، مدیر اجرایی فیسبوک در پیامی به کارکنان گفت:

ما انتظار داریم تعداد نیروهای خود را 10000 نفر کاهش دهیم و حدود 5000 شغل جدید که قصد استخدام آن را داشتیم، می‌بندیم.

زاکرابرگ سال 2023 را سال کارآمدی متا نامید و وعده کاهش هزینه 5 میلیارد دلار را داد. او اعلام کرد هزینه‌ها این شرکت در سال 2023 به 89 تا 95 میلیارد دلار می‌رسد.

او گفت ما در سال جدید بر کارایی تمرکز می‌کنیم و هدفمان بهبود عملکرد تجاری‌مان باتوجه به واقعیت اقتصادی جدید است. سودآوری نورآوری را امکان پذیر می‌کند.

مارک زاکربرگ اعلام کرد که ما قصد سرمایه‌گذاری بر روی ابزارهایی داریم که برای ما در سال‌های متمادی موثرتر باشد و نه فقط در سال جاری. ما در حال ساختن ابزارهای هوش مصنوعی برای کمک به مهندسین برای سریع‌تر نوشتن کدها هستیم تا ما را قادر سازد با گذشت زمان، کارها را به صورت خودکار انجام دهیم و فرآیندهای منسوخ شده را از بین ببریم.

بلومبرگ اعلام کرد متا از مدیران و معاونان خواسته است تا لیستی از کارمندانی که می‌توانند اخراج شوند تهیه کنند. این شرکت در تلاش برای مسطح کردن سازمان خود است و کل تیم‌های غیرضروری را حذف می‌کند.

اوایل ماه گذشته، واشنگتن پست گزارش داده بود که متا قصد دارد برخی از مدیران خود را به سمت نقش‌های سطوح پایین سوق دهد و لایه‌های مدیریتی بین رئیس ارشد مارک زاکربرگ و کارآموزان شرکت را از بین ببرد.

براساس گزارش بلومبرگ، درآمد خالص این شرکت در سه ماه پایانی سال 2022، حدود 4.65 میلیارد دلار بود که حدود 55 درصد کاهش یافته است.

این سومین سه ماهه متوالی که در آمد این غول فناوری کاهش می‌یابد.

چندین شرکت بزرگ فناوری از جمله آمازون و مایکروسافت طی چند ماه گذشته باتوجه به شرایط نامطمئن اقتصاد کلان اعلام کرده‌اند که مشاغل خود را کاهش می‌دهند.

براساس آمار بیکاری، صنعت فناوری از ابتدای سال 2022 بیش از 280000 نیروی خود را اخراج کرده است که حدود 40 درصد از نیروی فعال آن است.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.