میزان دارایی هک شده کوینکس به ۷۰ میلیون دلار رسید | کوینکس هکرها را به گفتگو دعوت کرد

صرافی ارز دیجیتال کوینکس، که اخیراً دچار نقض شده است، از هکرها خواسته است تا با این شرکت مذاکره کند و در عین حال وعده پاداش سخاوتمندانه را در صورت تصمیم به بازگرداندن دارایی‌های دزدیده شده، داده است.

گروه بدنام لازاروس تحت حمایت کره شمالی به عنوان هکرهای پشت حمله به کوین اکس شناسایی شد.

در نامه‌ای سرگشاده در ۱۵ سپتامبر، کوینکس بیان کرد که حادثه هک به عنوان یک درس عبرت برای شرکت عمل کرد و باعث شد تیم از اهمیت تضمین امنیت دارایی‌ها در پلتفرم خود بیشتر آگاه شود.

این نامه که خطاب به هکرها بود، خواستار گفتگو و مذاکره با بازیگران مسئول این حمله شد و اشاره کرد که دارایی‌های دزدیده شده، برای میلیون‌ها مشتری است که به این صرافی ارز دیجیتال اعتماد دارند.

ما امیدواریم که تاثیر این رویداد را بر هر یک از آن کاربران درک کنید. اگر نگرانی‌ها و ناراحتی‌های این کاربران آسیب‌دیده را درک کنید، خوشحال می‌شویم. ما صمیمانه از شما دعوت می‌کنیم تا با ما همکاری کنید تا این مشکل را به شیوه‌ای ایمن‌تر، معقول‌تر و کاربر پسندتر حل کنیم.

کوینکس همچنین در صورت بازگرداندن دارایی‌ها، به هکرها، یک جایزه سخاوتمندانه باگ بانتی (Bug Bunty) ارائه می‌کند. باگ بانتی برنامه‌ای است که به افرادی که اشکالات یا آسیب‌ پذیری‌های یک وب‌سایت یا نرم‌افزار را پیدا می‌کنند، پاداش‌های پولی ارائه می‌کند.

این شرکت همچنین از مهاجمان دعوت کرد تا با این شرکت برای ارتقای سیستم امنیتی آن در آینده همکاری کنند.

همانطور که قبلا توسط CryptoPotato گزارش شده بود، هک کوینکس در ۱۲ سپتامبر اتفاق افتاد و بر اساس گفته‌های شرکت امنیتی بلاک چین SlowMist، مهاجمان حدود ۵۵ میلیون دلار دارایی را از کیف پول‌های داغ پلتفرم تخلیه کردند. این حادثه باعث شد تا صرافی ارزهای دیجیتال در میان بررسی‌های در حال انجام، تمام سپرده‌ها و برداشت‌ها را متوقف کند.

70 میلیون دلار تخمین زده شده از کوینکس به سرقت رفته است

اخیرا کوینکس اظهار داشته که در حالی که شرکت هنوز در تلاش برای محاسبه میزان خسارت مالی است، اما یافته‌های فعلی نشان داد که حدود ۷۰ میلیون دلار از پلتفرم به سرقت رفته است که بالاتر از آنچه قبلا گزارش شده بود. با این حال، صرافی کریپتو تاکید کرد که سرقت درصد کمی از کل دارایی‌های آن را نشان می‌دهد.

کوینکس زمان از سرگیری خدمات را اعلام نکرد اما گفت که پس از بررسی‌های امنیتی شدید، برداشت‌ها در مراحل مختلف بازگشایی خواهند شد. این شرکت همچنین گفت که در حال کار بر روی تکمیل ارتقاء کیف پول در هفته آینده است و در عین حال قول داده است که به کاربران آسیب دیده ۱۰۰٪ غرامت پرداخت کند.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥