بایدن خواهان مجازات مدیران بانک‌های ورشکسته آمریکایی شد!

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا از کنگره خواست به قانون‌گذاران اختیارات بیشتری برای بازیابی دستمزدها و مجازات مدیران بانک‌های درگیر «که سوءمدیریت آنها به ورشکستگی مؤسساتشان کمک کرده است» بدهد.

بایدن روز جمعه در بیانیه‌ای گفت:

هیچ‌کس فراتر از قانون نیست و تقویت مسئولیت‌پذیری یک عامل بازدارنده مهم برای جلوگیری از سوء مدیریت در آینده است. کنگره باید برای اعمال مجازات‌های سخت‌تر برای مدیران ارشد بانک‌ها که سوءمدیریت آنها منجر به شکست مؤسسات آنها شده است، اقدام کند.

وی گفت: وقتی بانک‌ها به دلیل سوء مدیریت و ریسک‌پذیری بیش از حد شکست می‌خورند، بازپس‌گیری غرامت از مدیران اجرایی، اعمال جریمه‌های مدنی و ممنوعیت مجدد مدیران از فعالیت در صنعت بانکداری باید اجرایی شود.

بحران مالی بانک‌های امریکایی در حالی برای بایدن اتفاق افتاده که او در حال آماده شدن برای انتخاب مجدد برای سال 2024 است و چالشی جدی برای او ایجاد کرده است. بایدن و دموکرات‌ها از هم اکنون خود را برای رویارویی با جمهوری خواهان بر سر افزایش سقف بدهی کشور آماده می‌کنند.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.