ارز دیجیتال

معرفی وبسایت کریپتو کوانت: آموزش کامل استفاده از وبسایت CryptoQuant

ارز دیجیتال

مطالعه در 18 دقیقه

در معامله ارز دیجیتال صرفا تسلط به تحلیل تکنیکال و فاندامنتال کافی نیست. در دنیای ارزهای دیجیتال داده‌هایی به نام دیتای آنچین وجود دارد که شامل تحرکات نهنگ‌ها، میزان ورودی و خروجی صرافی‌ها و داده‌هایی از این قبیل است که اهمیت زیادی دارد و می‌تواند تمام معادلات تکنیکال و فاندامنتال را نقض کند. یکی از وبسایت‌های معتبر برای تحلیل آنچین ارزهای دیجیتال وبسایت کریپتو کوانت است که در این مطلب قصد داریم به آموزش کامل آن بپردازیم.

در سری مقالات بهترین سایت تحلیل ارزهای دیجیتال به معرفی وبسایت‌های کاربردی برای بررسی آینده قیمت ارزهای دیجیتال می‌پردازیم. اگر شما علاقه‌مندید که اطلاعات بیشتری در رابطه با ارزهای دیجیتال کسب کنید پیشنهاد می‌کنم تا انتهای این مطلب با ایران بروکر همراه باشید. شما داده‌های آنچین را از چه وبسایت‌هایی بررسی می‌کنید؟ اگر تجربه‌ای در این زمینه دارید در انتهای همین صفحه با کاربران ایران بروکر به اشتراک بگذارید.

مفهوم تحلیل آنچین

قبل از اینکه به آموزش ثبت‌نام و استفاده از وبسایت کریپتو کوانت بپردازیم شاید بهتر باشد با هم مروری بر مفهوم تحلیل آنچین داشته باشیم.

همانطور که احتمالا می‌دانید در تحلیل تکنیکال صرفا به تاریخچه قیمت و حجم معاملات توجه می‌شود. همچنین در تحلیل فاندامنتال به طور کلی به بررسی اخبار و اقتصاد جهانی و همچنین زیرساخت‌های بنیادی یک پروژه پرداخته می‌شود. اما در تحلیل آنچین (On-Chain) به بررسی داده‌های درون زنجیره بلاکچین که زیرساخت اصلی ارزهای دیجیتال است پرداخته می‌شود. در تحلیل آنچین معمولا به بررسی تعداد آدرس‌های فعال، میزان سختی شبکه، میزان هش ریت، تعداد نهنگ‌ها، تحرکات نهنگ‌ها، میزان ورودی و خروجی صرافی‌ها و موارد اینگونه پرداخته می‌شود.

شاید برای شما هم سوال شده که این داده‌ها را چطور می‌توان رصد کرد؟ باید گفت بسیاری از وبسایت‌های تحلیلی مانند سنتیمنت، مساری و کریپتوکوانت به ارائه داده‌های آنچین می‌پردازند که قصد داریم در این مطلب به آموزش نحوه استفاده از داده‌های ارائه شده توسط وبسایت کریپتوکوانت بپردازیم.

پیش از اینکه به سراغ معرفی آیتم‌های مختلف تحلیلی در وبسایت کریپتوکوانت برویم، اشاره به این نکته اهمیت دارد که تحلیل آنچین به تنهایی برای انجام معاملات کافی نیست به همین دلیل باید از این تحلیل در کنار انواع ابزارهای دیگر مانند تکنیکال و فاندامنتال استفاده کنید.

معرفی سایت کریپتوکوانت (CryptoQuant)

برای فعالیت در بازارهای مالی به ابزارهای کاربردی برای انجام تحلیل نیاز دارید. یکی از ابزارهای مهم، دسترسی به قیمت ارزهای دیجیتال به صورت لحظه‌ای است که می‌توانید در بخش قیمت ارزهای دیجیتال در ایران بروکر به آن دسترسی داشته باشید. این اطلاعات به زبان فارسی است و به خصوص برای افرادی که در استفاده از وبسایت‌های زبان اصلی با مشکل مواجه می‌شوند، کاربردی است.

برای بررسی داده‌های آنچین همانطور که پیش از این گفته شد باید از وبسایت‌هایی مانند کریپتوکوانت استفاده کنید که در ادامه این بخش به معرفی آن می‌پردازیم. همچنین در ادامه این مطلب به طور مستقیم وارد این وبسایت خواهیم شد و به بررسی و آموزش نحوه استفاده از بخش‌های مختلف آن خواهیم پرداخت.

منابع داده در وبسایت کریپتو کوانت

یکی از نکات مهم که باید در هنگام استفاده از یک وبسایت تحلیل ارز دیجیتال قبل از استفاده از آن، مورد بررسی قرار دهید، پاسخ به این سوال است که وبسایت مورد نظر داده‌های خود را چگونه جمع‌آوری می‌کند؟ آیا می‌توان به داده‌های کریپتوکوانت اعتماد کرد؟ اگر یک فعال حوزه ارز دیجیتال هستید باید از این موضوع آگاه باشید که بسیاری از داده‌هایی که در وب‌سایت‌های مختلف منتشر می‌شوند، اطلاعات دقیقی ارائه نمی‌کنند. برای اینکه بدانیم وبسایت کریپتو کوانت داده‌های خود را چطور جمع‌آوری می‌کند به وبسایت اصلی مراجعه کردیم.

این وبسایت در صفحه “چرا به داده های CryptoQuant اعتماد کنیم؟” در این رابطه می‌گوید:

«ما داده‌های زنجیره‌ای ضروری را تهیه می‌کنیم که بینشی در مورد فعالیت سرمایه‌گذاری اساسی شبکه ارائه می‌دهد.

داده‌های کریپتو کوانت جامع‌ترین داده‌های زنجیره‌ای جمع‌آوری‌شده از بلاک چین و صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال را ارائه می‌کند. بیش از 1 میلیون معامله‌گر در سراسر جهان از داده‌های ما استفاده می‌کنند و هر ماه بیش از 10000 مقاله به داده‌های ما اشاره می‌کنند.

بلاک چین می‌تواند پتانسیل بالایی ارائه دهد، اما آسیب پذیری‌های آن نیز در حال افزایش است. در میان داده‌های مختلفی که می‌توانید مشاهده کنید، داده‌های بازار در حال دستکاری هستند، زیرا بازار روز‌به‌روز بزرگ‌تر می‌شود. بنابراین، اهمیت داده‌های آنچین نیز بیشتر می‌شود.

ما تک تک تراکنش‌هایی که در بازار اتفاق می‌افتد را پیگیری می‌کنیم، آدرس‌ها را از طریق خوشه‌بندی مبتنی‌بر یادگیری ماشین برچسب‌گذاری می‌کنیم، موجودیت‌ها را شناسایی می‌کنیم تا بدانیم که صرافی است یا استخر استخراج و غیره.»

کریپتو کوانت در ادامه می‌گوید، ما روی داده‌هایی تمرکز می‌کنیم که بازار کریپتو و کاربرانش به آن نیاز دارند که شامل سه بخش زیر است:

داده‌های شبکه که به خود شبکه بلاک چین مربوط می‌شود، مانند تعداد آدرس‌های فعال.

داده‌های بازار مربوط به داده‌های قیمتی که توسط صرافی‌های ارزهای دیجیتال ارائه می‌شود.

داده‌های جریان دارایی‌ها که حرکت جریان پول را در میان مهم‌ترین بازیگران شبکه مانند صرافی‌ها و استخراج‌کنندگان ارائه می‌کند.

آموزش استفاده از کریپتو کوانت

کریپتو کوانت برای دقیق‌تر شدن اطلاعات جریان دارایی‌ها، در حال حاضر معیارهای جریان آنچین بیت‌کوین (BTCاتریوم (ETH)، استیبل کوین‌ها و آلت‌کوین‌ها را دنبال می‌کند. به‌عنوان مثال، دانش آدرس‌های صرافی‌ها به کریپتوکوانت اجازه می‌دهد تا عرضه موجود توسط صرافی‌ها را تعیین کند و جریان‌های نقدینگی آنچین به آدرس‌های مرتبط با یک صرافی یا خارج از آن را محاسبه کند. اندازه‌گیری جریان‌ها و عرضه نگه‌داشته‌شده یک علم ناقص است، بنابراین باید در کاربرد آن‌ها برای معاملات یا موارد استفاده دیگر، به‌ویژه در دوره‌های اولیه انتشار آنها، احتیاط کرد.

کریپتوکوانت نمودارهای لحظه‌ای و داده‌های خام را با استفاده از مراحل زیر ارائه می‌کند:

  • آدرس‌های برچسب‌گذاری شده را با انجام فرآیند دسته‌بندی و به شکلی گسترده جمع‌آوری می‌کند.
  • داده‌ها را به شکلی موثر و ایمن نگهداری می‌کند.
  • اطمینان حاصل می‌کند که آدرس‌های دارای برچسب معتبر بر اساس تجزیه و تحلیل ذخیره، تجزیه و تحلیل روند، تجزیه و تحلیل نمودار و تجزیه و تحلیل آماری داده‌ها باشد.

همانطور که تا اینجا نحوه جمع‌آوری داده توسط کریپتو کوانت را از وبسایت اصلی خواندیم، به نظر می‌رسد این وبسایت دقت خوبی در جمع‌آوری و تحلیل داده‌ها دارد. داده‌های ارائه شده توسط وبسایت کریپتوکوانت توسط رسانه‌های برتر مانند کوین تلگراف، کوین دسک، فوربس و بلومبرگ قابل اعتماد شناسایی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. کریپتو کوانت در ادامه و در رابطه با کیفیت داده‌های خود می‌گوید:

ما به حل پرونده‌های پولشویی در کره با این داده‌ها کمک کرده‌ایم و از نزدیک با آژانس پلیس و سرویس دادستانی کره همکاری می‌کنیم. دولت کره از سال 2019 از ما حمایت مالی می‌کند تا سالانه 1 میلیون دلار برای بررسی کیف پول‌های ارز دیجیتال هزینه کنیم.

یکی از نکات بسیار مهم در رابطه با جمع‌آوری داده‌های مالی در فضای ارزهای دیجیتال، مربوط به ارائه اطلاعات در زمان درست است. کریپتو کوانت در رابطه با توجه به تاخیر زمانی احتمالی داده‌ها می‌گوید:

«لطفاً توجه داشته باشید که داده‌های پایان روز شامل جریان تبادلات/ استخراج‌کننده/ و تبادلات بین نهادها از ساعت 00:00 صبح UTC (ساعت جهانی) آماده ارائه خواهد بود که ممکن است تا یک ساعت طول بکشد. از آنجایی که تأیید بلاک به دلیل ماهیت بلاک چین زمان می‌برد، بلوک‌های ایجاد شده قبل از ساعت 00:00 صبح به ترتیب در محاسبه منعکس می‌شوند. زمان تأیید بلوک از زمانی به زمان دیگر متفاوت است، بنابراین زمان امن برای جستجوی نقطه پایان برای یک روز کامل یک ساعت پس از روز خواهد بود(یعنی UTC ساعت 1:00 بامداد). توجه داشته باشید که داده‌های مربوط به 10 ارز دیجیتال برتر، تا زمانی که بلوک‌ها تایید نشده‌اند، داده‌های واقعی نخواهد بود. ترکیب داده‌های بلاک چین با آدرس‌های برچسب‌گذاری ما بین 1 تا 5 دقیقه طول می‌کشد. بنابراین، برای دریافت ایمن آخرین نقاط داده، توصیه می‌کنیم پس از 10 دقیقه داده‌ها را درخواست کنید.»

اگر علاقه دارید در رابطه با نحوه جمع آوری داده در وبسایت کریپتوکوانت اطلاعات بیشتری کسب کنید پیشنهاد می‌کنم از وبسایت اصلی داده‌های فنی را در اسنادی که در انتهای این صفحه قرار دارد مطالعه کنید.

ثبت نام در کریپتوکوانت

شما می‌توانید به‌عنوان کاربر معمولی با وارد کردن ایمیل و پسورد از این وبسایت استفاده کنید. در این صورت شما به داده‌های بنیادی و محدود آنچین و اطلاعات بازار ارزهای دیجیتال دسترسی خواهید داشت.

آموزش ثبتنام در کریپتوکوانت

اما اگر قصد دارید از داده‌های بیشتری استفاده کنید باید یکی از موارد زیر را خریداری کنید:

کاربر پیشرفته باید ماهانه 29 دلار هزینه پرداخت کند که در چنین شرایطی به داده‌های لحظه‌ای آنچین، امکان استفاده از ویژگی‌های دیگر پلتفرم مانند داده‌های بازار و تحلیل آنها دسترسی خواهید داشت.

کاربر حرفه‌ای در ازای پرداخت ماهانه 99 دلار می‌تواند به تمام داده‌های پلتفرم دسترسی داشته باشد. این داده‌ها شامل داده‌های آنچین شبکه و بازار است. این اکانت برای معامله‌گران حرفه‌ای و همینطور وبسایت‌های ارزدیجیتال مناسب است.

کاربر پریمیوم با پرداخت ماهانه 799 دلار می‌تواند به تمام داده‌های پیشرفته پلتفرم با کیفیت بسیار بالاتر دسترسی داشته باشد. این اکانت نیز مناسب معامله‌گران حرفه‌ای و موسسه‌های مالی است.

اصطلاحات کاربردی کریپتوکوانت

قبل از اینکه وارد این وبسایت شویم و قسمت‌های مختلف آن را بررسی کنیم، باید بدانید اصطلاحاتی در این وبسایت مورد استفاده قرار می‌گیرد که بدون دانستن مفهوم آنها احتمالا استفاده از وبسایت برای شما دشوار خواهد شد. در ادامه به معرفی این اصطلاحات می‌پردازیم و سپس به آموزش استفاده از وبسایت کریپتوکوانت خواهیم پرداخت که یکی از بهترین وبسایت‌های تحلیل ارز دیجیتال است.

Reserve

Reserve به معنای مقدار کل ارزهای دیجیتال در کیف پول صرافی‌ها یا کیف پول ماینرهای وابسته است.

Netflow

تفاوت بین کوین‌هایی که به داخل و خارج از استخر مبادله یا ماینینگ منتقل می‌شوند.

ورودی – خروجی = جریان خالص

اگر مقدار Netflow بالاتر از 0 باشد، نشان می‌دهد که حجم کوین‌هایی که به استخر صرافی یا ماینینگ وارد می‌شوند، بزرگ‌تر از حجمی است که از استخر تبادل یا ماینینگ خارج شده است. اگر این عدد زیر 0 باشد، خلاف آن را نشان می دهد.

دارایی یا (Assets)

دارایی به منبعی با ارزش اقتصادی از جمله کوین‌ها و توکن‌های ارز دیجیتال اشاره دارد. CryptoQuant دارایی‌های متعددی از جمله بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، آلت کوین‌های مختلف و استیبل کوین‌ها را ارائه می‌دهد.

صرافی ها و ماینرها (All Exchanges and Miners)

صرافی‌ها و ماینرها در معیارهای کریپتو کوانت به طور خاص کل صرافی‌های پشتیبانی شده توسط CryptoQuant را نشان می دهند. از آنجایی که صرافی‌های پشتیبانی شده بر اساس دارایی‌ها متفاوت هستند، همه صرافی‌ها در اتریوم و همه صرافی‌ها در بیت کوین به یک گروه از صرافی‌ها اشاره نمی‌کنند.

استخر استخراج یا (Mining Pool)

اصطلاح Mining Pool که توسط کریپتوکوانت استفاده می‌شود، به طور خاص به همه شرکت‌کنندگان در استخر استخراج از جمله ماینرهای فردی اشاره می‌کند.

Resolution یا Window

Resolution یا Window به معنای فواصل زمانی است که داده‌ها در آن بازه زمانی جمع‌آوری می‌شوند.

Resolution پشتیبانی شده شامل دقیقه، بلوک و روز است و بر اساس معیارهای مختلف، متفاوت خواهد بود.

بلوک مجموعه‌ای از آخرین تراکنش‌هایی است که به طور دائم ثبت شده است. یک بلوک کوچک‌ترین رزولوشن ارائه شده برای داده‌های آنچین است و ممکن است تا ساعت‌ها طول بکشد تا یک بلوک بسته به دارایی‌ها تأیید شود.

Exchange/Miner Flows

آمارهای آنچین (معروف به جریان پول) مربوط به داده‌های مرتبط با رمزارزهای خاص منتقل شده به یک کیف‌پول یا ارزهای دیجیتال خارج شده از یک کیف‌پول یا صرافی است. Exchange/Miner Flows شامل انواع جریان‌های پولی مانند جریان ورودی، خروجی، جریان خالص و تعداد تراکنش‌ها می‌شود.

اندیکاتور (Indicator)

کریپتوکوانت شاخص‌هایی را ارائه می‌دهد تا به معامله‌گران کمک کند تا از هرگونه خطری ریزش بازار در امان باشند، پتانسیل های صعودی یا نزولی را تشخیص دهند و بینشی در مورد ارزش ارزهای دیجیتال به دست آورند.

داده‌های بازار (Market Data)

با توجه به این موضوع که قیمت بازار به‌ویژه در بازار ارزهای دیجیتال به راحتی قابل دستکاری است، داده‌های آنچین به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا فعالیت‌هایی را که در کل اکوسیستم بلاک چین رخ می‌دهد برای ارزیابی صحیح شبکه مشاهده کنند.

Outlier

صرافی‌ها اغلب کیف پول‌های جدیدی ایجاد می‌کنند و وجوه خود را به دلایل امنیتی جابجا می کنند. به انتقال ارزهای دیجیتال به کیف پول‌های سرد تازه ایجاد شده، Outlieer گفته می‌شود.

آموزش استفاده از وبسایت کریپتو کوانت

با ایجاد یک حساب کاربری ساده و بدون نیاز به پرداخت هزینه شما می‌توانید به داده‌های زیادی در این وبسایت دسترسی داشته باشید که در ادامه قصد داریم به معرفی این بخش‌ها بپردازیم. پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد خرید اکانت‌های کریپتوکوانت را دارید ابتدا بخش رایگان آن را استفاده کنید و پس از آشنایی کامل با متریک‌ها و نمودارها و نحوه استفاده از آنها در تحلیل‌های خود، اقدام به خرید اکانت کنید.

برای اینکه بخش‌های مختلف وبسایت کریپتوکوانت را معرفی کنیم وارد این وبسایت می‌شویم و بخش‌های مختلف را بررسی می‌کنیم.

وبسایت کریپتوکوانت 5 بخش اصلی آنالیتیکس، چارت، پروچارت، اینسایتس و منابع دارد. در ادامه به بررسی هر کدام از این گزینه‌ها که برای اکانت رایگان در دسترس است، می‌پردازیم.

آنالیتیکس (Analytics) در کریپتوکوانت

بخش آنالیتیکس در وبسایت کریپتوکوانت شامل 3 زیربخش داشبورد، کوئری‌ها و مای کریشنز (My Creations) است. بخش اصلی در این صفحه که برای کاربران عمومی قابل استفاده است صفحه داشبورد است که داده‌های آن همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید به دسته‌هایی بر اساس ترندبودن، بر اساس ویژگی و داده‌های اخیر دسته بندی شده است. همچنین در بخش Favorites می‌توانید داشبوردهای مورد علاقه خود را اضافه کنید.

آموزش استفاده از کریپتوکوانت

در بخش Dashboards وارد قسمت Featured می‌شویم تا یکی از اصلی‌ترین داشبوردها که توسط وبسایت کریپتوکوانت ارائه شده را بررسی کنیم.

توجه داشته باشید با توجه به محدودیتی که وجود دارد ما نمی‌توانیم به بررسی تمام داشبوردهای موجود در این قسمت بپردازیم. یکی از داشبوردهای اصلی معرفی می‌شود، شما به راحتی می‌توانید با کلیک روی داشبوردهای دیگر با اطلاعات مختلف در داشبوردها آشنا شوید. همچنین کریپتوکوانت در هر کدام از داشبوردها توضیحاتی درباره نحوه جمع‌آوری داده و نحوه استفاده درست از داده‌ها در اختیار کاربران قرار داده است که با مطالعه این داکیومنت‌ها می‌توانید به‌راحتی از این داده‌ها استفاده کنید.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید در اینجا کریپتو کوانت در رابطه با داشبورد توضیحاتی ارائه کرده و در ادامه نحوه استفاده از داده‌های این صفحه را توضیح می‌دهد که در ادامه ترجمه شده است.

آموزش استفاده از کریپتوکوانت

داشبورد Proof of Reserve آدرس‌های کیف پول را صرفاً بر اساس آدرس‌های کیف پول افشا شده از اعلامیه اثبات ذخیره از هر صرافی نمایش می‌دهد.

(Proof of Reserve یا اثبات ذخیره نشان می‌دهد که نهادها و پروتکل‌های متمرکز یا نیمه‌متمرکز که حضانت دارایی‌های دیجیتال را دارند، واقعا وجوهی که برای مشتریان خود نگه می‌دارند را در اختیار دارند.)

همچنین کریپتو کوانت در رابطه با این داشبورد می‌گوید: آمار موجود در این داشبورد ممکن است با داده‌های اصلی کریپتوکوانت متفاوت باشد زیرا ما در حال حاضر آدرس کیف پول را با آدرس‌های کیف پول برچسب‌دار اصلی خود تأیید می‌کنیم.

به‌روزرسانی‌های لحظه‌ای در این داشبورد برای همه کاربرانی که در کریپتوکوانت ثبت‌نام کرده‌اند، در دسترس است. می‌توانید روی برچسب‌های هر نمودار کلیک کنید تا داده‌های خاص را ببینید.

رزولوشن ساعتی برای کاربران پیشرفته یا بالاتر باز است و کاربران معمولی به این ویژگی دسترسی ندارند. همچنین دانلودهای CSV صرفا برای کاربران پریمیوم است.

در این داشبورد که بر اساس اثبات ذخیره جمع‌آوری شده می‌توانید به داده‌های مربوط به صرافی‌ها دسترسی داشته باشید. در این بخش داشبوردهایی وجود دارد که تجمیعی از دارایی‌های موجود در تمام صرافی‌های مورد استفاده در این داشبورد است و در ادامه می‌توان داده‌های هر صرافی را به تفکیک مشاهده کرد.

آموزش استفاده از کریپتوکوانت

داشبورد ماینرهای بیت کوین

شاید برایتان سوال شده باشد که چرا بررسی وضعفت ماینرهای بیت کوین اهمیت دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت درآمد ماینرهای بلاک از ایجاد بلاک جدید و همینطور کارمزد تراکنش‌هایی است که افراد قصد دارند روی بلاکچین بیت کوین ثبت کنند. به همین دلیل سلامت شبکه بیت کوین را می‌توان از طریق مشاهده کارمزد تراکنش‌ها و هزینه بلاک ارزیابی کرد. زمانی که فعالیت شبکه قوی است، یا تعداد زیادی از تراکنش‌ها در حال ثبت روی شبکه هستند، کارمزد ماینرها نیز افزایش پیدا می‌کند و همین موضوع می‌تواند چرخه‌های بازار را نشان دهد.

در این داشبورد اطلاعاتی مانند هزینه هش بلاک، پاداش بلاک بیت کوین، کارمزد بلاک، درآمد روزانه ماینرها، سختی شبکه، خروجی ماینرها، جریان بیت کوین از ماینرها به صرافی‌ها و بسیاری از نمودارهای دیگر برای بررسی رفتار ماینرها (که بسیاری از آنها نوعی نهنگ بیت کوین هم محسوب می‌شوند) در دسترس است.

به‌عنوان مثال زمانی که ماینرها پیش بینی می‌کنند که احتمالا قیمت بیت کوین افزایش پیدا می‌کند، احتمالا باید یک شیب نزولی در جریان بیت کوین از ماینرها به صرافی‌ها داشته باشیم.

در کنار هر کدام از این نمودارها توضیحاتی قرار دارد که می‌تواند به شما کمک کند تحلیل بهتری از هرکدام از متریک‌های موجود داشته باشید.

آموزش استفاده از کریپتوکوانت

می‌توانید در داشبوردهای دیگر به رفتار هولدرهای بیت کوین، فعالیت‌های شبکه بیت کوین و بسیاری از موارد کاربردی دیگر دسترسی داشته باشید.

توجه داشته باشید دسترسی به نرخ MVRV که در بسیاری از وبسایت‌ها مانند سنتیمنت در دسترس کاربران معمولی نیست، در کریپتوکوانت به راحتی در دسترس است.

چارت (Chart) در کریپتوکوانت

این بخش شامل Overview، آنالیز داده، قیمت‌ها و داده‌های آماری، اطلاعات و در نهایت مقاله‌های ترند است.  در بخش Overview اطلاعات کلی در رابطه با صرافی‌ها، اندیکاتورهای آنچین، سنتیمنت و ماینرها به شکل خلاصه ارائه شده است که می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید. هر کدام از این نمودارها یک تعریف کوتاه نیز در رابطه با وضعیت آن نمودار ارائه می‌کند. (البته باید توجه داشته باشید که این اطلاعات همگی مربوط به بیت کوین است)

آموزش استفاده از کریپتوکوانت

بخش دیتا آنالیز نیز تحلیلی از بخش‌های مختلف شامل داده‌های آنچین و موارد دیگر ارائه می‌کند که می‌توانید در ادامه تصویر آن را مشاهده کنید. این تحلیل‌ها می‌تواند برای ایجاد یک دید کلی در رابطه با وضعیت بیت کوین ایجاد کند.

آموزش استفاده از کریپتو کوانت

Insights در کریپتوکوانت

در این بخش می‌توانید تحلیل کاربران دیگر را دنبال کنید و از درستی استراتژی‌های سرمایه‌گذاری یا ترید خود اطمینان به دست آورید. همچنین می‌توانید در این بخش پست‌های جدید ایجاد کنید و تحلیل‌های خود را به زبان انگلیسی در دسترس کاربران دیگر قرار دهید.

آنچه در “آموزش وبسایت کریپتوکوانت” خواندیم:

همانطور که پیش از این گفته شد، قیمت‌ها در بازار ارزهای دیجیتال به‌راحتی قابلیت دستکاری دارند. درک این موضوع که وضعیت بازار در واقعیت به چه شکل است، نهنگ‌ها چه رفتاری انجام می‌دهند یا ماینرهای ارز دیجیتال در چه وضعیتی قرار دارند، می‌تواند در کنار تحلیل تکنیکال و فاندامنتال بسیار کمک‌کننده باشد.

در سری مقالات بهترین وبسایت تحلیل ارز دیجیتال، به معرفی وبسایت‌هایی می‌پردازیم که می‌توانند به شما کمک کنند به این اطلاعات دسترسی داشته باشید. همچنین در این مقالات یکی از بخش‌های مهمی که بررسی می‌کنیم مربوط به نحوه جمع‌آوری داده در این وبسایت‌ها است. توجه داشته باشید که کریپتوکوانت داده‌های خود را از چند صرافی محدود شامل بایننس و چند صرافی دیگر جمع‌آوری می‌کند. در این مطلب به معرفی و آموزش وبسایت کریپتوکوانت پرداختیم، امیدواریم این مطلب به افزایش آگاهی در حوزه ارزهای دیجیتال کمک کند.

سوالات متداول – وبسایت کریپتوکوانت

بهترین سایت تحلیل ارز دیجیتال کدام است؟

در سری مقالات بهترین سایت تحلیل ارز دیجیتال در ایران بروکر به معرفی این وبسایت‌ها پرداخته‌ایم. هرکدام از وبسایت‌ها مانند مساری، کریپتوکوانت و غیره، داده‌های بخصوصی ارائه می‌کنند که دسترسی به برخی از این داده‌ها محدود است. شما باید این وبسایت‌ها را در بلندمدت بررسی کنید و از داده‌های آنها برای تحلیل‌های خود استفاده کنید. بسته به نوع استفاده و راحتی در دسترسی به اطلاعات ممکن است یک سایت برای شما بهترین باشد.

کریپتوکوانت داده‌های خود را از کدام صرافی‌ها جمع‌آوری می‌کند؟

کریپتوکوانت علاوه بر رصد کردن شرایط ماینرها، داده‌های خود را از صرافی‌هایی مانند بایننس، کوکوین، کریپتودات کام، دریبیت، OKX، بیتفینکس، هیوبی و بای بیت جمع‌آوری می‌کند.

آیا می‌توان به کریپتوکوانت اعتماد کرد؟

همانطور که گفته شد این وبسایت داده‌های خود را از تعداد محدودی از صرافی‌های شناخته شده جمع‌آوری می‌کند و تاکید زیادی بر این موضوع دارد که داده‌های آن واقعی است و هیچ‌گونه دستکاری در داده‌ها وجود ندارد. برای اطمینان از این موضوع راهی به جز سعی و خطا وجود ندارد. البته باید گفت وبسایت‌های معتبر زیادی از این وبسایت به عنوان منبع امن داده استفاده می‌کنند.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید