اصول معامله‌گری

۵ توصیه کاربردی برای تمرین انعطاف پذیری در فارکس | به جنگ بازار نروید!!

اصول معامله‌گری

مطالعه در 5 دقیقه

یکی از فیلسوفان یونانی گفته است که تنها چیزی که ثابت است، تغییر است. این گفته برای بازار معاملات فارکس صدق نمی کند. در واقع طبیعت این صنعت به صورتی است که در آن برای افرادی که به شدت وابسته و پایبند به روش های خود هستند، جایی وجود ندارد. آنچه امروز به عنوان محرک بازار و استراتژی های رایج در نظر گرفته می شود، ممکن است در آینده هیچ نقشی در جابجایی قیمت ها و یا ایجاد پیپ نداشته باشد.

خوشبختانه می توانید با صبر و حوصله و نیز با تمرین زیاد به مرور زمان انعطاف پذیر بودن خود بیشتر کنید. البته اینکه معامله گری انعطاف پذیر است، به این معنا نیست که به محض مشاهده اولین نشانه های مشکل، استراتژی های خود را عوض کند. لازم هم نیست که به خاطر یک استراتژی سودآورتر شخصیت معامله گر خود را کنار بگذارید.

1

ما می خواهیم در این نوشته به شما پنج روش ساده را یاد بدهیم تا بتوانید برای انعطاف پذیر شدن در بازار معاملات فارکس از آنها استفاده کنید:

محیط بازار را ارزیابی کرده و سپس تنظیمات خود را انجام دهید

انعطاف پذیر بودن می تواند خیلی کار راحتی باشد. فقط کافی است که ارزیابی صحیحی از محیطی داشته باشید که در آن قرار گرفته اید و از اطلاعاتی که به دست می آورید برای انتخاب رویکرد مناسب برای حضور در بازار معاملات فارکس استفاده کنید.

مثلا وقتی که تم خاصی برای مدتی طولانی بر بازار غلبه داشته است، از یک سیستم مخصوص روند گیری استفاده کنید، در حالی که معاملات محدوده نوسان بهترین گزینه ها برای بازارهای کند هستند.

معامله گر انعطاف پذیر می تواند وقتی که زمان تغییر رسید، علائم را تشخیص دهد. مثل هر معامله گر خوب دیگری، شما هم باید بتوانید خودتان را به اندازه کافی با بازارها هماهنگ کنید تا  بدانید که چه زمانی تاریخ انقضای ایده های اولیه تان سر می آید.

وقتی نوبت به مدیریت ریسک می رسد، قابلیت سازگاری داشته باشید

یکی از بایدهای مهم برای حضور موفق در بازار معاملات فارکس، سازگار بودن با شیوه ها و عملکردهای مدیریت ریسک خود است. معنای این سخن آن نیست که وارد میدان شرط بندی شده و بر سر روش خود برای به دست آوردن سود قمار کنید. نه! یادتان باشد که بازار معاملات فارکس نوعی بازی با اعداد است.

یادتان باشد که تا وقتی خوش شانس هستید و سود می کنید، می توانید به ایده هایتان اعتماد کنید. در چنین وقت هایی بدون این که خواب و آرامشتان را از دست بدهید، ضربه های احتمالی را هم تحمل می کنید. بنابراین از اصلاح پارامترهای ریسک خود هرچند وقت یک بار نترسید.

2 1

دانش خود را به روز کنید

موارد ساده ای می توانند به شما کمک کنند که از تغییرات مربوط به شرایط معاملاتی آگاه شوید. این موارد می توانند شامل مواردی مثل مطلع ماندن از متوسط نوسانات جفت ارزهایی که در حال معامله آنها هستند و یا مطالعه درباره تاثیرات کوتاه مدت و بلند مدت گزارش خبری باشند.

داشتن بیش از یک استراتژی یا برنامه برای مدیریت ریسک در مجموعه مهارت های معاملاتی شما هم می تواند به شما کمک کند تا با تغییرات بازار سازگار و هماهنگ شوید. یادتان باشد که حتما قبل از تخصیص سرمایه واقعی، اندیکاتورهای گوناگون، جفت ارزهای متفاوت و سایر استراتژی ها را هم در هر دو موقعیت معاملاتی و نوساناتی در نظر بگیرید.

مشاهدات خود را پیگیری کنید

کافی است از ژورنال معاملاتی استفاده کنید و استراتژی هایی را که کار می کنند و استراتژی هایی که کار نمی کنند را یادداشت کنید. این کار به شما کمک می کند که بتوانید بینش خود در مورد بازار را در کنار تغییرات مربوط به امور اقتصادی قرار دهید.

درست است که این روند تضمین نمی کند که در معامله های بعدی برنده شوید، ولی به شما کمک می کنید که احساس گشایش نسبت به بازارها و الگوهای بعدی را بهتر تشخیص دهید.

همچنین با توجه به اینکه آیا استراتژی خاصی موثر بوده است یا خیر، به شما کمک می کند که برنامه معاملاتی خود را به صورت دقیقی تنظیم کنید و بتوانید از تاکتیک های مورد نظر خود در سناریوهای خاص استفاده کنید.

با سایر معامله گرهای بازار معاملاتی فارکس مرتبط باشید

علاوه بر اینکه مهم است بدانید کجا می توانید اخبار مربوط به بازار معاملات فارکس را به دست آورید، حتما با سایر معامله گرها هم مرتبط باشید و با  آنها گفتگو کنید. این کار باعث می شود که دیدگاه های مختلفی در برابر شما قرار بگیرند و ذهنتان بازتر شود. این همان چیزی است که اگر بخواهید به موقع تنظیمات را تغییر دهید، به آن نیاز دارید.

یادتان باشد که تغییرات هم به اندازه سود و ضرر کردن در صحنه معاملات رایج است و انعطاف پذیر بودن تنها راهی است که به وسیله آن می توان در این صنعت باقی ماند.

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید

مرتب سازی
سلطانی ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

عالی