امتیاز شما به این بروکر:

امتیاز ایران بروکر:

7.2/10
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

function ibwAdsHandler(){ let parent = document.getElementById('ibw-ads')?.children[0]; if (parent) { let children = Array.from(parent.children); let shuffledMiddleChildren = ibwAdsShuffle(children.slice(1, -1)); shuffledMiddleChildren.forEach(child => { parent.insertBefore(child, parent.children[parent.children.length - 1]); }); } } function ibwAdsShuffle(array) { for (let i = array.length - 2; i > 0; i--) { const j = Math.floor(Math.random() * (i + 1)); [array[i], array[j]] = [array[j], array[i]]; } return array; } ibwAdsHandler();

معرفی و بررسی بروکر نورد اف ایکس | NordFX

معرفی و بررسی تخصصی بروکر نورد اف ایکس | NordFX

معمولا بروکرهایی که کمتر در میان تریدرها از آن‌ها سخن به میان می‌آید بی‌ نام و نشان و کم‌اعتبار تلقی می‌شوند. این سخن تا حدود زیادی درست است اما نه در مورد بروکر نورد. نورد اف ایکس یکی از بروکرهایی است که در ایران نام آن کمتر شنیده شده است، اما از شرایط مناسبی برخوردار می‌باشد، و رفتار حرفه‌ای از خود نشان داده است.

بر اساس گزارش‌ها، عملکرد این بروکر مثبت ارزیابی می‌شود. در ادامه بررسی با ایران بروکر همراه باشید تا در مورد این بروکر بیشتر بدانید.

نام بروکر

نورد اف ایکس | NordFX

خدمات به ایران

امتیاز کاربران

4.4
(25)

دفتر مرکزی

قبرس (لیماسول)

سال تأسیس

2008

تلفن

0035725030262

ایمیل

support@nordfx.com

رگوله اصلی

VFSC

رگوله برای ایرانیان

VFSC

حداقل واریزی

10 دلار

حداکثر لوریج

1:1000

نمادهای معاملاتی

بیش از 50 نماد معاملاتی

پلتفرم‌های معاملاتی

MT4, MT4 Multiterminal

واریز و برداشت

ریالی, پرفکت‌مانی, تتر, تاپ چنج

پشتیبان تلگرام

پشتیبانی فارسی

کپی تریدینگ

حساب اسلامی

افشای ریسک: همه بروکرها اشکالاتی دارند. مسئولیت انتخاب بروکر و سود و ضرر افراد به عهده خود آنان است و «ایران بروکر» در این‌باره مسئولیتی ندارد.

تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

function ibwAdsHandler(){ let parent = document.getElementById('ibw-ads')?.children[0]; if (parent) { let children = Array.from(parent.children); let shuffledMiddleChildren = ibwAdsShuffle(children.slice(1, -1)); shuffledMiddleChildren.forEach(child => { parent.insertBefore(child, parent.children[parent.children.length - 1]); }); } } function ibwAdsShuffle(array) { for (let i = array.length - 2; i > 0; i--) { const j = Math.floor(Math.random() * (i + 1)); [array[i], array[j]] = [array[j], array[i]]; } return array; } ibwAdsHandler();
فهرست مطالب

ورود به سایت اصلی بروکر نورد اف ایکس – NordFX

خوشبختانه این بروکر وبسایت فارسی خود را نیز راه اندازی کرده است. 

اگر تمایل دارید می‌توانید سری به وبسایت اصلی این بروکر بزنید.

ورود به سایت اصلی بروکر نورد اف ایکس

nordfx website

Fixed

$ 10 حداقل دپازیت
مناسب شروع

Pro

$ 250 حداقل دپازیت
 • اسپرد شناور از 0.9 پیپ
 • لوریج: 1:1000
 • بدون کمیسیون

Zero

$ 500 حداقل دپازیت
 • اسپرد شناور از 0 پیپ
 • لوریج: 1:1000
 • کمیسیون دارد

معمولا بروکرهایی که کمتر در میان تریدرها از آن‌ها سخن به میان می‌آید بی‌ نام و نشان و کم‌اعتبار تلقی می‌شوند. این سخن تا حدود زیادی درست است اما نه در مورد بروکر نورد. نورد اف ایکس یکی از بروکرهایی است که در ایران نام آن کمتر شنیده شده است اما از شرایط مناسبی برخوردار است و رفتار حرفه‌ای از خود نشان داده است.

بر اساس گزارش‌ها، عملکرد این بروکر مثبت ارزیابی می‌شود. در ادامه بررسی با ایران بروکر همراه باشید تا در مورد این بروکر بیشتر بدانید.

معرفی بروکر Nordfx

بروکر نورد اف‌ایکس در سال ۲۰۰۸ تأسیس شده است و از آن تاریخ سعی کرده است تا خدمات خود را با کیفیت و سرعت بالا در سرتاسر جهان گسترش دهد.

از آن زمان تاکنون بیش از ۱.۲ میلیون حساب از حدود ۱۰۰ کشور در جهان در این بروکر افتتاح شده است و توانسته معامله‌گران بسیاری را راضی نگه دارد به طوری که در سایت FPA رتبه مناسب ۳.۵ را کسب کرده است.

این بروکر به شکل جهانی فعالیت می‌کند و مراکز پشتیبانی آن در کشورهای روسیه، چین، تایلند، هند و سری‌لانکا قرار دارد.

نورد اف‌ایکس سعی می‌کند با فراهم نمودن امکان معامله کریپتوکارنسی‌ها،‌ جفت‌ارزهای فارکس، شاخص‌ها و سهام خود را از دیگر رقبا متمایز نماید.

رگولاتوری بروکر نورد اف‌ ایکس

بروکر نورد اف‌ایکس از کمیسیون خدمات مالی وانواتو (Vanuatu Financial Services Commission) مجوز فعالیت گرفته استرگولاتوری‌ وانواتو به طور کلی سخت‌گیری و ضریب اطمینان بالای رگولاتوری‌های دولتی مانند FCA (Financial Conduct Authority) انگلستان را ندارد.

شرکت دیگر بروکر نورد اف‌ایکس با نام NordFX Cy توسط CySEC، یکی از رگولاتوری‌های سطح بالا رگوله شده است این شرکت کنترل مالی داخلی بسیار قدرتمندی دارد تا بتواند در مقابل پولشویی‌های احتمالی از خود حفاظت کندمعامله‌گرانی که در اتحادیه اروپا زندگی‌ می‌کنند می‌توانند از خدمات NordFX Cy استفاده کنند تا از پشتیبانی یک رگولاتوری معتبر نیز استفاده کنندامکان استفاده از NordFX Cy برای کاربران ایرانی وجود ندارد.

توجه داشته باشید که بسیاری از بروکرهای درجه یک دنیا یا با ایران کار نمی‌کنند یا اگر هم مشتری ایرانی می‌پذیرند در یکی از شعبه‌های آفشور خود این‌ کار را انجام می‌دهند که عملا تفاوتی با بروکرهای بدون رگوله ندارد.

نهاد رگولاتوری Cyprus Securities and Exchange Commission تحت نظارت وزات اقتصاد قبرس قرار دارد و اعضای آن طی دوره های ۵ ساله انتخاب می گردند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارکرد رگولاتوری‌ها، این مطلب را مشاهده کنید.

آپدیت اسفند 1401:

رگوله CySEC بروکر NordFX مدتی است که لغو شده است. توجه داشته باشید که این بروکر از این پس تحت نظارت این رگولاتوری نیست.

نورد اف ایکس در طول سالیان مختلف جوایز متنوعی را کسب کرده است که بخشی از آن را در لیست زیر مشاهده می‌کنید.

نورد اف ایکس

نورد اف ایکس

نورد اف ایکس

4

سهولت ثبت‌نام در بروکر Nordfx

یکی از مزایای بروکر نورد سهولت ثبت‌نام و مراحل آن است. همچنین روند واریز و برداشت پول در این بروکر به سادگی انجام می‌شود. در بروکر نورد از سخت‌گیری‌های بی‌جا در امان خواهید بود.

این بروکر حساب‌های مختلفی دارد که برای تأمین نیازهای کاربری مختلف طراحی شده‌اند.

این بروکر برای شروع کار از شما سپرده زیادی را طلب نمی‌کند و شما می‌توانید با واریز ۱۰ دلار (به عنوان حداقل دیپوزیت)، معامله در فارکس را آغاز کنید.

پرداخت ریبیت نورد اف ایکس

این بروکر درصدی از کمیسیون دریافتی از مشتریان خود را در قالب ریبیت به آنها بر می‌گرداند! اگر می‌خواهید کارمزد کمتری به بروکر پرداخت کنید، فقط کافی است با پشتیبان ما در تلگرام تماس بگیرید و درخواست خود را اعلام کنید.

ریبیت Nordfx در هفته اول هر ماه محاسبه و به حسابتان واریز می‌شود.

اگر با نحوه کار ریبیت آشنایی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم صفحه ریبیت فارکس را مطالعه نمایید.

پلتفرم معاملاتی بروکر نورد اف ایکس

نورد اف‌ایکس امکان استفاده از حساب دمو را برای شما فراهم کرده و به شما اجازه استفاده از پلتفرم محبوب متاتریدر ۴ و متاتریدر ۴ مولتی ترمینال را می‌دهد.

متاتریدر امکان معامله‌گری خودکار با استفاده از اکسپرت‌ و اسکریپت و … را فراهم می‌کند.

همچنین این پلتفرم به سادگی و سهولت کاربری شناخته شده است و کاربران می‌توانند به سرعت کار با این پلتفرم را فرا بگیرند.

رابط کاربری آسان این پلتفرم معامله‌گران حرفه‌ای را نیز راضی نگه می‌دارد و آن‌ها می‌توانند از سطوح عملکردی پیشرفته‌تر این نرم‌افزار برای رصد و تصمیم‌گیری مستقیم در خصوص سرمایه‌شان استفاده کنند.

شما می‌توانید ۲۴ ساعت روز و ۷ روز هفته در این پلتفرم ترید کنیدهرچند بازارهایی مانند فارکس یا سهام ساعات تعطیلی مشخص خود را دارند که باید به این مورد نیز توجه نمایید.

دانلود پلتفرم متاتریدر

نمادهای معاملاتی بروکر نورد اف‌ ایکس

بروکر نورد اف‌ایکس از گسترده وسیعی از دارایی‌ها، بازارها و ابزارهای مالی پشتیبانی می‌کند.

با استفاده از نورد اف‌ایکس می‌توانید ۳۳ جفت ارز، ۱۱ نوع از جفت‌ ارزهای کریپتوکارنسی، طلا، نقره و گستره‌ای از دیگر کالاها را معامله کنید.

برخلاف بسیاری از دیگر بروکرهای شناخته شده، نورد اف‌ایکس به شما خدمات مدیریت سرمایه‌گذاری نیز ارائه می‌دهد.

اسپرد و کمیسیون بروکر نورد اف‌ ایکس

اسپردهایی که بروکر نورد اف‌ایکس به شما پیشنهاد می‌کند اندک بوده و در قیاس با دیگر رقبای این بروکر، مناسب ارزیابی می‌شود.

اسپردهای نورد اف‌ایکس از ۰.۰ شروع می‌شوند!

اما چطور چنین سطح اسپرد پایینی را در این بروکر می‌بینیم؟

نورد اف‌ایکس با برون سپاری معاملات به یک تأمین‌کننده سوم شخص، حجم‌های معاملاتی را بالا برده و به همین سبب، اسپردی اندک تعیین می‌کند.

یکی دیگر از مزایای استفاده از این بروکر، عدم دریافت کمیسیون در بیشتر معاملاتی است که انجام می‌دهید.

لوریج ۱۰۰۰ در بروکر نورد اف‌ ایکس

نورد اف‌ایکس نیز مانند بسیاری از دیگر بروکرهای محبوب توسط FCA یا ESMA رگوله نشده است.

به همین دلیل، لوریج‌های بالا را نیز می‌توانیم مشاهده کنیم.

حداکثر لوریجی که می‌توانیم در نورد اف‌ایکس مشاهده کنیم، مقدار 1:1000 است.

البته حداکثر لوریج به آیتم معاملاتی مدنظر بستگی دارد.

با اینکه معمولا تریدرها از لوریج بالا استقبال می‌کنند، ممکن است این میزان لوریج برای معامله‌گران تازه‌کار مضر باشد زیرا اگر افراد تازه‌کار در این بازار بدون برنامه‌ریزی و مدیریت سرمایه عمل کنند، با وجود این لوریج بالا می‌توانند به راحتی پول خود را از دست بدهند. البته توجه داشته باشید لوریج بالا موجب می‌شود مارجین کمتری درگیر شود و شما دیرتر به سطح مارجین کال و استاپ اوت برسید.

(برای اطلاعات بیشتر مقاله چه زمانی در فارکس کال مارجین خواهیم شد؟ + فرمول محاسبه را بخوانید)

پس لوریج بالا برای هرکس می‌تواند مفید باشد اگر تا سرحد مرگ به مدیریت سرمایه پای‌بند بماند!

اپلیکیشن موبایل بروکر نورد اف ایکس

نورد اف‌ایکس به طور کلی از پلتفرم معاملاتی متاتریدر ۴ استفاده می‌کند.

این پلتفرم اپلیکیشنی به همین نام را برای گوشی‌های هوشمند نیز عرضه کرده است.

می‌توانید این اپلیکیشن را در Play store یا App store پیدا کرده و روی موبایلتان نصب کنید و پس از اتصال حسابتان، از آن بهره ببرید.

روش‌های پرداختی بروکر نورد اف ایکس

این بروکر از روش‌های متعددی پشتیبانی می‌کندکاربران می‌توانند مبالغ مورد نظر را به صورت مستقیم به حسابشان واریز کنند، از کارت‌های اعتباری بهره ببرند یا از سرویس‌های پرداخت آنلاین استفاده نمایند.

راه‌های برداشت از حساب نیز کاملا مشابه با متودهای واریز هستندزمان رسیدن پول به حسابتان بسته به روش انتخابی، متفاوت خواهد بودبا این حال وبسایت این بروکر این زمان را بین ۱ تا ۶ روز کاری اعلام کرده است.

همچنین به خاطر داشته باشید، قوانین پول‌شویی الزام می‌دارند که پول برداشتی به همان حسابی واریز شوند که کاربر از آن جهت انتقال سپرده به حسابش استفاده کرده است.

شما می‌توانید از تمامی موارد زیر جهت برداشت یا واریز به بروکر نورد اف‌ایکس استفاده نمایید.

 • Perfect Money

 • Webmoney

 • ریالی مستقیم

 • ریالی تاپ چنج

 • تتر

روش ریالی مستقیم دارای کمیسیون نمی‌باشد، و نرخ دلار لحظه در اختیار شما قرار داده خواهد شد.

 برای واریز تتر میتوانید از شبکه TRC20 واریز کنید که 1 دلار کمیسیون دارد.

در پرفکت مانی، در صورتی که حساب شما وریفای باشد ۰.۵% و در غیر این صورت ۳% کمیسیون دارد.

در روش تاپ چنج برای واریز ۳% کمیسیون اخذ می‌گردد. برای برداشت از طرف بروکر کمیسیون کسر نمی‌شود.

بروکر نورد اف‌ایکس چه امکاناتی برای کاربرانش فراهم می‌کند؟

این بروکر در سایت خود بخشی را با عنوان «آموزش» برای کاربران تدارک دیده است که افراد می‌توانند از مطالب موجود استفاده کرده و علم معامله‌گری خود را تقویت نمایندهمچنین واژه‌نامه بازارهای مالی نیز در این سایت موجود است که به آشنا شدن کاربران با اصطلاحات بازارهای مالی کمک شایانی می‌کند.

این سایت یک تقویم اقتصادی، ماشین حساب و چند ابزار دیگر برای تحلیل را در اختیارتان قرار می‌دهدیکی دیگر از ویژگی‌های عالی این بروکر، قراردهی تحلیل‌های هفتگی از بازارهای گوناگون استاین تحلیل توسط افراد خبره بازار سرمایه انجام می‌شود.

انواع حساب‌های موجود بروکر نورد اف ایکس

بروکر نورد اف ایکس سه نوع حساب مختلف – بسته به بازار هدف – را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد.

سرمایه‌گذاران می‌توانند از بین حساب‌های ثابت (Fixed Account)، Pro Account یا Zero Account، یک مورد را انتخاب نمایند.

در هر سه حساب فوق سطح لوریج تا 1:1000 وجود دارد، هرچند مبلغ سپرده اولیه جهت افتتاح هر یک از حساب‌های مذکور متفاوت می‌باشد.

 • حداقل واریزی مورد نیاز حساب fix این بروکر ۱۰ دلار استاسپردها از ۲ پیپ آغاز می‌شوند و هیچ‌گونه کمیسیونی دریافت نمی‌شودامکان معامله ۲۸ جفت‌ارز طلا و نقره وجود دارد.
 • در حساب pro، باید حداقل ۵۰ دلار واریزی انجام دهیداسپردهای این حساب از ۰.۹ پیپ آغاز می‌شونداین حساب امکان معامله ۳۳ جفت‌ارز طلا و نقره رمزارزها را در اختیارتان قرار می‌دهد.
 • حساب zero، واریزی حداقل ۱۰۰ دلار از شما طلب می‌کنداسپرد آن ۰.۰ پیپ است و امکان معامله ۳۳ جفت ارز، فلزات و رمزارزها را می دهد.

علاوه بر حساب‌های فوق، به تازگی یک حساب پس انداز نیز در این بروکر در دسترس معامله‌گران قرار گرفته است. با سرمایه گذاری در حساب پس انداز از طریق رمز ارزها می‌توانید تا سقف ۳۰٪ سود سالانه به صورت روزشمار دریافت کنید. همچنین به همان میزان وام جهت معاملات در حساب خود دریافت نمایید. 

برای افتتاح حساب در بروکر نورد اف‌ایکس به چه مدارکی احتیاج دارید؟

شما به دو دسته مدرک برای افتتاح حساب در تمامی بروکرها احتیاج دارید.

 • گواهی احراز هویت: کپی پاسپورت یا کارت ملی (پشت و روی کارت) و یا گواهینامه رانندگی (پشت و روی کارت) دارنده حساب. هر یک از این مدارک ارسالی باید عکس دار و رنگی باشند.
 • تاییدیه آدرس محل سکونت: تمامی قبوضی که دارای 3 ماه اعتبار می‌باشند مورد تایید است، در صورت عدم ارائه قبض می‌توانید از صورتحساب بانکی و گواهی تایید آدرس محل سکونت بانکی , بیمه نامه خودرو و سند ملک و یا اجاره نامه نیز استفاده فرمایید.

برای افتتاح در این بروکر نیز نیاز به همین مدارک خواهید داشت.

امنیت بروکر نورد اف ایکس

بروکر نورد اف‌ایکس تا اینجا نشان داده از آن دسته بروکرهای قابل اتکا و امنی است که می‌توانید پول خود را در آن سپرده‌گذاری کرده و معاملاتتان را انجام دهید.

سرورهای بروکر سرعت مناسبی دارند و می‌توانند خدمات را به شکلی قابل قبولی در اختیار کاربران خود قرار دهند.

معایب این بروکر چیست؟

ممکن است برخی معامله‌گران به دنبال رابط‌ کاربری جذاب‌تر سایت و یا مشاوره حرفه‌ای سرمایه‌گذاری در بازار باشند که در این صورت، نورد اف‌ایکس نمی‌تواند گزینه خیلی مناسبی برای آنها باشد. با این حال به تازگی پشتیبانی فارسی بروکر فعال شده که می‌تواند این روند را به خوبی تغییر دهد.

توجه داشته باشید که این بروکر با اینکه تا اینجا رفتار حرفه‌ای و قابل قبولی نشان داده‌ است و گزارشی از تخلف آن وجود نداشته، اما برای کاربران ایرانی در رگولاتوری‌های درجه یک دنیا رگوله نشده است.

جمع‌بندی نهایی در خصوص نورد اف ایکس

بروکر نورد اف ایکس نیز مانند هر بروکر دیگری نواقصی دارد. از جمله طراحی قدیمی سایت.

اما می‌توان با وجود مزایایی که در این بروکر وجود دارد از بعضی نواقص چشم پوشید.

تجربه کاربران این بروکر نشان داده که تا کنون این بروکر در قبال سرمایه مشتریان رفتاری حرفه‌ای از خود نشان داده است.

اگر این روند ادامه‌دار باشد می‌توان با سطح اطمینان مناسبی از شرایط خوب این بروکر برای معاملات فارکس استفاده نمود.

ممکن است عده‌ای از سرمایه‌گذاران (که شاید شما نیز در بین این افراد باشیدترجیح دهند در بروکری سرمایه‌گذاری کنند که از طرف رگولاتوری‌های معتبر‌تر و سخت‌گیرتری رگوله شده‌اند.

نورد اف‌ایکس سابقه مناسبی داشته و به شما اجازه معاملات متنوعی می‌دهد.

همچنین همانطور که بالاتر اشاره کردیم، این بروکر ویژگی‌هایی مانند تحلیل بازار (به شکل هفتگیو پست‌های آموزشی نیز در اختیار شما قرار می‌دهد که این خود یکی از فاکتورهای مثبت این بروکر محسوب می‌شودهمچنین نرخ کمیسیون‌های دریافتی نورد اف‌ایکس نیز کم بوده و در مقایسه با رقبا، مناسب ارزیابی می‌شوند.

اگر تازه کار هستید ما در «مدرسه فارکس» به طور کاملا رایگان و اصولی فارکس را از صفر آموزش می‌دهیم. پیشنهاد می‌کنیم آموزش‌های ما را دنبال نمایید و وقتی به اندازه کافی تجربه کسب کردید سرمایه خود را وارد بازار کنید.

آموزش ثبت نام در بروکر نورد اف ایکس

در ادامهٔ توضیحات بالا برای کامل‌تر بودن مطلب، آموزش ثبت‌نام در بروکر NordFx را برای شما کاربران عزیز ایران بروکر قرار داده‌ایم.

ثبت‌نام در بروکر نورد بسیار ساده‌تر از بروکرهای دیگر است زیرا زمانی که ناحیه کاربری خود را می‌سازید، هم‌زمان حساب متاتریدر شما هم ساخته می‌شود.

همچنین باید دو نوع مدرک نیز جهت احراز هویت ارسال کنید که این‌ یک امر ثابت بین تمامی بروکرها است.

برای شروع ثبت‌نام در نورد اف ایکس ابتدا، بر روی لینک زیر کلیک کنید تا وارد فرم ثبت‌نام شوید.

توجه داشته باشید برای ورود به وب‌سایت NordFx باید از ابزارهای تغییر آی پی استفاده کنید و آی پی را بر روی کشورهای آسیایی تنظیم کنید.

برای ورود به فرم ثبت‌نام نورد اف ایکس اینجا کلیک کنید.

پس از ورود به صفحهٔ ثبت‌نام باید مشخصات خود به همراه شماره موبایل و ایمیلتان را وارد کنید.

s1 33

 

پس از ورود به این صفحه، برای ساخت حساب واقعی، بر روی open a trading account کلیک کنید.

درصورتی‌که بخواهید، می‌توانید در این قسمت حساب دمو نیز بازکنید اما پس از ساخت ناحیه کاربری و ورود به داشبورد، هر زمان که بخواهید می‌توانید حساب‌های جدید نیز ایجاد کنید.

در زیر به توضیح بخش‌های مختلف فرم ثبت‌نام می‌پردازیم.

 1.  در قسمت یک نام خود را وارد کنید.
 2. در این قسمت نیز نام خانوادگی خود را وارد کنید.
 3. در این بخش یک ایمیل معتبر وارد کنید. دقت داشته باشید که مشخصات حساب‌های شما به این ایمیل ارسال می‌شوند پس حتماً ایمیل معتبر و شخصی خود را وارد کنید.
 4. در قسمت بعدی باید شماره موبایل خود را به همراه پیش‌شماره وارد کنید. برای مثال از پیش‌شماره +98 استفاده کنید و در ادامه شماره موبایل خود را بدون صفر وارد کنید.
 5. در مرحله بعدی باید نام کشور خود را از منوی کشویی انتخاب کنید.
 6. در قسمت ششم باید نوع حسابی که مدنظر دارید را انتخاب کنید. درصورتی‌که در انتخاب نوع حساب سؤالی دارید می‌توانید در همین صفحه از سایت ما، توضیحات مربوط به هر حساب را مطالعه کنید.
 7. در قسمت هفتم، نوع ارز پایهٔ حساب را وارد کنید.
 8. در این قسمت نیز باید مقدار لوریج موردنیاز خود را وارد کنید.
 9. در قسمت نهم تیک این گزینه را بزنید تا به‌صورت خودکار برای حساب شما، یک رمز عبور ایجاد کند.
 10. در قسمت دهم در صورت موافقت با قوانین و مقررات مربوط به بروکر نورد اف ایکس، تیک این گزینه را بزنید.
 11. در این قسمت باید تائیدیه کپچا را بگیرید.

در پایان پس از پر کردن موارد بالا و مرور مجدد آن‌ها، بر روی دکمهٔ Open a trading Account کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی شوید.

در این مرحله اطلاعات حساب کاربری شما نمایش داده می‌شود.

پیشنهاد می‌شود این اطلاعات را درجایی یادداشت کنید.

s2 31

البته تمام این اطلاعات به ایمیل شما نیز ارسال‌شده است پس درصورتی‌که مشخصات حساب خود را گم کردید، می‌توانید در ایمیل خود آن‌ها را پیدا کنید.

توجه داشته باشید که شمارهٔ حساب شما که در خط اول آمده است، علاوه بر استفاده در متاتریدر برای اتصال به‌حساب، در خود سایت نورد اف ایکس نیز جهت ورود به داشبورد شما استفاده می‌شود.

رمز عبور نیز هم برای اتصال متاتریدر به‌حساب شما و هم ورود به داشبورد کاربرد دارد.

رمز سرمایه‌گذار یا همان Investor Password برای زمانی است که شما می‌خواهید به شخصی، مجوز مشاهدهٔ اطلاعات حسابتان را جهت سرمایه‌گذاری بدهید اما نمی‌خواهید که تغییری در معاملات شما ایجاد کند (معامله‌ای را باز کند یا ببندد). در چنین حالتی شماره‌حساب خود را به همراه رمز سرمایه‌گذار به آن شخص یا شرکت می‌دهید.

در پایان بر روی Login کلیک کنید.

در صفحهٔ بعدی در صورت تمایل، می‌توانید برای تغییر زبان سایت به فارسی، از قسمت بالا سمت راست، زبان سایت را تغییر دهید.

s3 31

سپس نام کاربری و رمز عبور خود را که در قسمت قبل یادداشت کرده بودید در این قسمت وارد کنید.

 

s4 27
 1. شماره‌حساب یا همان نام کاربری را در این قسمت وارد کنید.
 2. رمز عبور خود را در این قسمت وارد کنید.

سپس بر روی ورود به سیستم کلیک کنید.

این قسمت داشبورد اصلی شما را نمایش می‌دهد.

در این بخش می‌توانید اطلاعات حساب‌های خود را مشاهده کنید.

در زیر به معرفی مهم‌ترین بخش‌های این صفحه می‌پردازیم.

s5 22
 1. در بخش اول، می‌توانید نوع نرم‌افزار موردنظر خود را انتخاب کرده و دانلود کنید.
 2. در بخش دوم، میزان موجودی کل حساب‌های شما به دلار، نشان داده‌شده است.
 3. در بخش سوم نیز تمام حساب‌هایی که تاکنون بازکرده‌اید به همراه جزئیات آن‌ها قابل‌مشاهده است.

احراز هویت در بروکر نورد اف ایکس

در این مرحله باید جهت احراز هویت در سایت اقدام کنید.

برای این کار از بالای صفحه سمت راست بر روی آیکن پروفایل کلیک کرده و Upload documents را انتخاب کنید.

s6 31

در این صفحه باید دو نوع مدرک ارائه دهید.

یک مدرک برای تائید هویت خودتان و دیگری مدرکی برای تائید محل سکونت.

برای مدرک تائید هویت می‌توانید از کارت ملی جدید، شناسنامه عکس‌دار، گواهینامه رانندگی و پاسپورت استفاده کنید.

همچنین برای تائید محل سکونت خود می‌توانید از قبوض آب، برق، گاز، تلفن و یا مدرک سند خانه، اجاره‌نامه یا صورت‌حساب بانکی‌ای استفاده کنید که نام شما به همراه آدرس دقیق روی آن درج‌شده باشد.

در ادامه به نحوه آپلود مدارک می‌پردازیم.

s7 16
 1. در بخش یک اگر می‌خواهید مدرک هویتی آپلود کنید گزینهٔ Proof of Identity را انتخاب کنید.
  همچنین اگر می‌خواهید مدرک تائید آدرس را آپلود کنید، باید گزینهٔ proof of Residence را آپلود کنید.
 2. سپس در بخش دوم نام مدرکی که می‌خواهید ارسال کنید را به انگلیسی بنویسید.
 3. در بخش سوم نیز تصویر مدرک را انتخاب کرده و آپلود کنید.

دقت داشته باشید که فرمت عکس شما باید یکی از فرمت‌های PDF,PNG,GIF و یا JPEG باشد.

برای موارد کارت ملی و شناسنامه در بخش Name of the document باید ID را وارد کنید.

همچنین برای پاسپورت و گواهینامهٔ رانندگی به ترتیب driver’s license و passport را بنویسید.

جهت بار گزاری قبض گاز، برق، تلفن و صورتحساب بانکی به ترتیب gas bill, electricity bill Phone bill و bank statement را وارد کنید.

در پایان باید منتظر تائید مدارک از طرف کارشناسان بروکر باشید و درصورتی‌که مدارک شما، تائید شد، می‌توانید اقدام به شارژ حساب و معامله کنید.

پرسش‌های متداول

نورد اف ایکس یکی از بروکرهایی است که در ایران نام آن کمتر شنیده شده است اما از شرایط مناسبی برخوردار است و رفتار حرفه‌ای از خود نشان داده است. بر اساس گزارش‌ها، عملکرد این بروکر مثبت ارزیابی می‌شود. بروکر نورد اف‌ایکس از کمیسیون خدمات مالی وانوئاتو (Vanuatu Financial Services Commission) مجوز فعالیت گرفته است. شرکت خواهر نورد اف‌ایکس با نام NordFX Cy توسط CySEC، یکی از مشهورترین رگولاتوری‌ها رگوله شده است.

نورد اف‌ایکس امکان استفاده از حساب دمو را برای شما فراهم کرده و به شما اجازه استفاده از پلتفرم محبوب متاتریدر ۴ (Meta Trader 4 – MT4) را می‌دهد.

بر اساس گفته‌های این بروکر به ما به زودی این بروکر واریز و برداشت ریالی را هم به خدمات خود اضافه خواهد کرد. اما در حال حاضر می‌توانید از پرفکت مانی و وبمانی استفاده نمایید.

مزایا

معایب

نظر شما درباره‌ی بروکر نورد اف ایکس | NordFX چیست؟

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

12 دیدگاه
جدید‌ترین
قدیمی‌ترین پرطرفدارترین
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
Siv
امتیاز کاربر :
     

کاش مقدار کمیسیون روی نماد های اصلی رو هم در بررسی قرار میدادید

ناشناس

تیم پشتیبانی اش اصلا جواب نمیدن

Masoud

آیا این بروکر از بازار سهام و شاخص ها حمایت می کنند با تشکر

کارشناس ایران بروکر

با سلام این بروکر از ۳۳ جفت‌ارز فارکس+ فلزات+ ارز دیجیتال+ شاخص‌ها و نفت خام پشتیبانی میکند

ناشناس

اسپرد تقریبا با ارانته برابری میکنه و خدماتش خوب هست

اسپاهان

یک بروکر خوب .
پشتیبانی خوب.
اسپرد کم.
معاملات بدون مشکل.

مریم
امتیاز کاربر :
     

واقعا بروکر خوبی هست برای ما، واریز و برداشت راحت و سریع از روش های مختلف،من چند روز پیش از روش ریالی برداشت کردم و کمتر از ۲ ساعت پول تو حسابم بود، اسپرد پایین و پشتیبانی عالی، تنها بدی که داره پنل کاربریش هست یکم پیچیدست!

مهدی اینده نگر

یکی از بهترین ها هستش………برداشت به صورت تتر در24ساعت 7روز انجام میده……..

وحید

سلام
بروکر نورد حساب کپی تریدینگ داره؟ در کدام نوع از حسابها؟

محمد

سلام. تو چند تا گروه پرسیدم خیلی نمی‌شناختن این بروکر رو؟ آيا امن هست؟

بروکرهای منتخب
یو اس جی
ارانته
آمارکتس
آلپاری
اچ وای سی ام
سایر بروکرها
ویندزور
آی سی ام کاپیتال
فیبو گروپ
دلتا اف ایکس
آي اف سی
گرند کاپیتال
اف ایکس چویس
نورد اف ایکس
فارکس چیف
فرش فارکس
لایت فارکس
جاست فارکس
اینگات بروکرز
اوربکس
کاپیتال اکستند
تریدرزوی

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.