ویژگی بروکر مناسب

معرفی بروکر با اسپرد صفر – کدام بروکر کمترین اسپرد را دارد؟

ویژگی بروکر مناسب

مطالعه در 6 دقیقه

اگر اسکلپر یا یک تریدر پرکار هستید، احتمالا به دنبال بروکر با اسپرد صفر هستید تا هزینه‌های معاملاتی خود را به بهترین نحو مدیریت کنید.

اگر نمی‌دانید اسپرد چیست، ما قبلا در مقاله صفر تا صد اسپرد در فارکس به طور مفصل آن را توضیح داده‌ایم، اما اگر به دنبال یک بروکر هستید که کمترین اسپرد را دارد، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

منظور از بروکر با اسپرد صفر چیست؟

با اینکه اسپرد یکی از منابع کسب درآمد بروکرها به حساب می‌آید، اما برخی مشتریان تمایل دارند که این هزینه را پرداخت نکنند یا حداقل با کمترین نرخ برایشان حساب شود.

همانطور که می‌دانید، بروکرها دو نوع اسپرد دارند:

  • ثابت
  • شناور

در اسپرد ثابت (Fixed) یک مقدار مشخص برای هر نماد معاملاتی وجود دارد که تغییر نمی‌کند. این نوع اسپرد در برخی بروکرها در دسترس است و برای کسانی مناسب است که از پندینگ اوردرها یا استراتژی مارتینگل استفاده می‌کنند.

نکته‌ای که باید توجه داشته باشید این است که اسپرد ثابت بیشتر از اسپرد شناور محاسبه می‌شود. در واقع اسپرد ثابت تا دوبرابر اسپرد شناور ممکن است محاسبه شود. از این رو در بروکرهایی که اسپردشان ثابت است، انتظار اسپرد صفر نداشته باشید.

اسپرد شناور مرسوم‌ترین نوع دریافت کارمزد در بروکرهای فارکس است. این نوع اسپرد مقدار مشخصی ندارد و در هر نماد مدام در حال بالا و پایین رفتن است! این نوع اسپرد به دلیل زیرساخت‌های فنی و نوع آنها، ارزانتر محاسبه می‌شود و گاهی تا نزدیک صفر هم می‌رسند!

توجه داشته باشید که در بروکرهای با سابقه مارکت ایران، بروکری اسپرد صفر مطلق و ثابت ندارد! در بروکرهای با اسپرد شناور، با توجه به نوع حساب معاملاتی شما، مقدار اسپرد از صفر پیپ به بالا برای شما محاسبه می‌شود.

چه نوع بروکری کمترین اسپر را دارد؟

وقتی به دنبال بروکر با اسپرد صفر یا کمترین اسپرد هستید، باید به یک نکته بسیار مهم دقت کنید! با اینکه بروکر مقدار اسپرد دریافتی خود را مشخص می‌کند، اما نهایتا “نوع حساب معاملاتی” در بروکر است که تعیین کننده اصلی مقدار اسپرد است نه خود بروکر!

به طور معمول بروکرهایی که از روش اجرایی ECN/STP پشتیبانی می‌کنند، کمترین اسپرد را دارند. هر بروکری که حساب‌هایی داشته باشد که سفارشات شما را به تامین کننده نقدینگی ارجاع دهد، می‌تواند اسپرد بسیار کمی را به شما ارائه دهد.

این نوع حساب‌ها معمولا با نام‌های زیر در بروکرها مشاهده می‌شود:

  • حساب ECN
  • حساب ECN Pro
  • حساب Zero
  • حساب Raw
  • حساب Prime

توجه داشته باشید که حساب‌هایی که اسپرد کمتری دارند، معمولا دارای کمیسیون هستند و مبلغ افتتاح حساب آنها نیز بالاتر از حساب‌های استاندارد است.

کمترین اسپرد به چه عواملی بستگی دارد؟

حتی اگر بروکری را پیدا کنید که کمترین اسپرد را داشته باشد، باز هم به دلیل شرایط بازار، نوسانات و معیار‌های دیگر ممکن است مقدار اسپرد شناور افزایش پیدا کند. عواملی که بر اسپرد‌ها تأثیر می‌گذارد:

همپوشانی سشن‌های معاملاتی

بسته به منطقه زمانی خود، می‌توانید ۲۴ ساعت شبانه روز در فارکس معامله کنید، اما مواقعی که دو سشن معاملاتی با هم همپوشانی دارند، حجم معاملات بالا رفته و اسپرد کمتری را در اختیار خواهید داشت. معمولا بهترین زمان که کمترین اسپرد در بازار فارکس را می‌توان مشاهده کرد بین ساعت 13 الی 21 شب به وقت ایران است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله همه چیز درباره سشن‌های معاملاتی را مطالعه کنید.

عرضه و تقاضای ارز

اگر یک جفت ارز تقاضای بالایی داشته باشد، قیمت‌های پیشنهادی خرید یا فروش آن افزایش می‌یابد و اسپرد بالاتر خواهد بود. یک کارگزار با اسپرد کم می‌تواند به شما کمک کند حتی زمانی که بازار به شدت در نوسان است، باز هم نرخ مناسبی در اختیارتان باشد.

فعالیت‌های شرکتی، تغییرات دولتی، روند‌ها و رویداد‌ها

این‌ها همه شاخص‌های اقتصادی هستند که مستقیما بر بازار‌های مالی تأثیر می‌گذارند. اگر نقدینگی جفت ارزی کاهش یابد، اسپرد بیشتر خواهد شد. توجه به این شاخص‌ها و بررسی نتایج معاملات گذشته می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیمات معاملاتی بهتری بگیرید و استراتژی معاملاتی خود را بهبود ببخشید.

از طریق صفحه تقویم اقتصادی می‌توانید مهمترین رویدادهای بازارهای مالی را دنبال کنید.

معرفی چند بروکر با اسپرد صفر یا کمترین اسپرد

لطفا توجه داشته باشید که انتخاب بروکر باید با توجه به سبک معاملاتی و استراتژی شما انجام شود و ما پیشنهادی در این زمینه ارائه نمی‌دهیم. بروکرهای زیر دارای حساب‌هایی هستند که می‌تواند برای اسکلپرها و تریدرهایی که به دنبال کمترین اسپرد هستند مناسب باشد.

نام بروکر نام حساب حداقل اسپرد حداقل مبلغ دپازیت
ارانته Tailor Mode از 0 پیپ به بالا 15000 دلار
ارانته ECN VIP از 0.2 پیپ به بالا 5000 دلار
ویندزور Zero از 0 پیپ به بالا 1000 دلار
اینگات Prime از 0 پیپ به بالا 10000 دلار
فارکس چیف xPRIME از 0 پیپ به بالا 2000 دلار
نورد اف ایکس Zero از 0 پیپ به بالا 500 دلار
آلپاری Pro ECN MT4 از 0 پیپ به بالا 500 دلار
آمارکتس ECN از 0 پیپ به بالا 200 دلار
لایت فارکس ECN از 0 پیپ به بالا 50 دلار
HYCM RAW از 0.1 پیپ به بالا 50 دلار

برای بررسی هر کدام از بروکرهای جدول بالا و ثبت نام در آنها، لطفا به صفحه بررسی بروکرها مراجعه کنید.

آیا حتما باید بروکر با اسپرد صفر را انتخاب کنیم؟ – سخن پایانی

واقعیت این است که اسپرد حق قانونی بروکر است! بروکر در ازای خدماتی که به شما ارائه می‌دهد، کارمزد دریافت می‌کند. حال اگر این کارمزد را در اسپرد از شما نگیرد، با گرفتن کمیسیون آن را جبران می‌کند. اگر بروکری ادعا کرد که اسپرد و کمیسیون از شما نمی‌گیرد، حتما به معتبر بودن آن شک کنید! اسپرد و کمیسیون منبع درامد بروکرها هستند.

با این‌حال، در حساب‌هایی که سفارشات شما به تامین کننده ارجاع می‌شود، اسپردها به صورت خام محاسبه می‌شوند و بروکر چیزی به آنها اضافه نمی‌کند، به همین دلیل است که مقدار آنها کمتر است. اینکه تمایل داشته باشید از حساب‌های با اسپرد کم استفاده کنید یا خیر، مستقیما به استراتژی و سبک معاملاتی شما بر می‌گردد.

اگر اسکلپر هستید، سرمایه زیادی دارید، تمایل دارید به قیمت اصلی بازار دسترسی داشته باشید یا از استراتژی استفاده می‌کنید که 1 پیپ هم برای شما ارزشمند است، از حساب‌های ذکر شده در بالا در بروکرها استفاده کنید. بروکر با اسپرد صفر برای تریدرهای حرفه‌ای‌تر پیشنهاد می‌شود.

اما اگر یک تریدر معمولی هستید که 1 پیپ کمتر یا بیشتر برای شما اهمیتی ندارد، می‌توانید از بروکر با اسپرد صفر استفاده نکنید و از همان حساب‌های معمولی و استاندارد در بروکرهای فارکس استفاده کنید.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید