نقد و بررسی کارگزاری حافظ | خرید خودرو از بورس کالا در کارگزاری حافظ

امتیاز شما به این بروکر:

امتیاز ایران بروکر:
4.5/10

معرفی و بررسی کارگزاری حافظ | Hafez

نقد و بررسی کارگزاری حافظ | خرید خودرو از بورس کالا در کارگزاری حافظ

در حال حاضر افراد زیادی در داخل کشور مشغول به معاملات اوراق بهادار و سهام می‌باشند. یکی از اولین نیاز‌های هر فرد فعال در این زمینه، یافتن یک کارگزاری است. در این مطلب به بررسی کامل کارگزاری حافظ خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

امتیاز کاربران

0
(0)

تلفن پشتیبانی

02183321000

سال تأسیس

1382

آدرس دفتر مرکزی

تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از ظفر، خیابان بهرامی پلاک 9

تعداد شعب فیزیکی

18

پلتفرم های معاملاتی

سیلور

افتتاح حساب آنلاین

احراز هویت در محل

پشتیبانی ۲۴ ساعته

تعلق سود به مانده حساب

خرید خودکار عرضه اولیه 

واگذاری اعتبار

مجوزهای دریافت شده

افشای ریسک: همه کارگزاری‌ها اشکالاتی دارند. مسئولیت انتخاب بروکر و سود و ضرر افراد به عهده خود آنان است و «ایران بروکر» در این‌باره مسئولیتی ندارد.

فهرست مطالب

چند سالی است معامله و خرید و فروش اوراق بهادار جذابیتی زیادی در بین معامله‌گران و تریدرهای داخلی پیدا کرده است. مهم‌ترین مساله قبل از ورود به بازار سرمایه داخلی، ثبت نام و احراز هویت در یک کارگزاری است تا کاربر بتواند از طریق آن به هسته مرکزی معاملات متصل شده و به خرید و فروش بپردازد.

بروکر حافظ

بررسی اعتبار و سابقه کارگزاری حافظ

قبل از ثبت نام در هر کارگزاری و یا پلتفرم مالی واسطه لازم است اعتبار آن را به درستی و با دقت مورد بررسی قرار دهیم. هرگونه غفلت در این موضوع ممکن در آینده منجر به خطر افتادن سرمایه و اطلاعات شخصی افراد شود و ریسک‌های پیش بینی نشده ای را برای کاربران ایجاد کند.

شرکت کارگزاری حافظ با سابقه فعالیت بیش از ۱۹ سال در بازار سرمایه، سرمایه ثبتی ۴۵۰ میلیارد تومان و اخذ رتبه «الف» در بورس اوراق بهادار و بورس کالای ایران تمامی مجوزهای لازم برای ارائه خدمات اعم از خرید و فروش اوراق بهادار را از سازمان بورس و اوراق بهادار اخذ کرده است.

در حال حاضر (11 بهمن 1401) کارگزاری حافظ سهمی 2 درصدی از کل معاملات به مبلغ 204,585,043,268,427 ریال را در اختیار دارد که میزان خوب و قابل توجهی برای یک کارگزاری داخلی است.

ثبت نام آنلاین در کارگزاری حافظ

بعد از یافتن کارگزاری مورد نظر، لازم است مراحل مربوط به ثبت نام و احراز هویت در آن تکمیل شود تا کاربر بتواند معاملات خود در بازار سرمایه را آغاز کند. در حال حاضر پلتفرم‌ها به دو صورت حضوری و غیر حضوری این فرایندها را برای کاربران خود تکمیل می‌کنند. باید در نظر داشته باشید امروزه بیشتر کابران تمایل به انجام این مراحل به صورت غیر حضوری دارند.

کارگزاری حافظ جهت افزایش سطح خدمات خود و جلب رضایت هرچه بیشتر کاربران امکان تکمیل فرایند ثبت نام و احراز هویت برای ورود به این کارگزاری به صورت آنلاین را فراهم کرده تا افراد بتوانند بدون نیاز به حضور فیزیکی خود در شعب، نسبت به ثبت نام در این پلتفرم اقدام کنند.

البته ناگفته نماند هنوز هم بعضی افراد تمایل دارند این مراحل را به صورت حضوری طی کنند و علاقه‌ای به ثبت نام و احراز هویت آنلاین ندارند.

شعب کارگزاری حافظ در سراسر کشور

اگر شما مایل به انجام فرایندهای ثبت نام و احراز هویت خود به صورت حضوری باشید، بدیهی است باید به نزدیک ترین شعبه کارگزاری مورد نظر خود مراجعه کنید تا ثبت نام خود را تکمیل کنید. مهم ترین موضوع در بحث ارائه خدمات حضوری به مشتریان، پراکندگی و تعداد شعب کارگزاری مورد نظر است.

کارگزاری حافظ دارای 19 شعبه فیزیکی در سراسر کشور است که مسئول اعطای خدمات مربوط و پشتیبانی از مشتریان خود هستند. با توجه به سابقه این کارگزاری، شاهد تعداد کم دفاتر حضوری این پلتفرم در سراسر کشور هستیم. می‌توانید از طریق این لینک به لیست شعب کارگزاری حافظ دسترسی داشته باشید.

خدمات کارگزاری حافظ

معامله اوراق بهادار و سهام: در حال حاضر بیشترین سهم معاملات مربوط به هر کارگزاری، مربوط به بخش خرید و فروش اوراق بهادار آن است. کارگزاری حافظ به عنوان واسطه، کاربران خود را به هسته مرکزی معاملات متصل می‌کند و هم اکنون بیش از 2 درصد از حجم کل معاملات بازار اوراق بهادار را در اختیار دارد.

بورس کالا: بورس کالا هم یکی از بازارهای مالی داخلی محسوب می‌شود که در آن انواع کالاهای مختلف خام تا صنعتی عرضه می‌شود و فرایند قیمت گذاری این کالاها بر اساس عرضه و تقاضا است. یکی از خدمات کارگزاری حافظ برای مشتریان خود، اعطای کد فیزیکی معامله در بورس کالا است که کاربران می‌توانند با انجام این فرایندها در بازار بورس کالا به معامله بپردازند.

بورس انرژی: بورس انرژی به عنوان یک بورس کالایی است که امکان انجام معاملات حامل‏‌های انرژی و اوراق بهادار مبتنی بر کالاهای مذکور در آن وجود دارد. حامل‌های انرژی شامل نفت، گاز، برق و سایر حامل‌‎های انرژی است. این بازار با ایجاد قراردادهای استاندارد و کاهش ریسک‌های مختلف برای بسیاری از معامله‌گران جذاب است. مشتریان کارگزاری حافظ با طی کردن مراحل ثبت نام و ارائه مدارک مربوط می‌‌توانند در این بازار به خرید و فروش حامل‌های انرژی مشغول شوند.

برای یک پلتفرم که در حدود 19 سال است در بازار سرمایه داخلی در حال فعالیت است، این سطح از خدمات بسیار کم است. کارگزاری حافظ بایستی سطح خدمات خود را افزایش دهد تا در رقابت با رقبا خود عملکرد قابل قبولی داشته باشد.

پشتیبانی کارگزاری حافظ

از ابتدا تاکنون، بیشتر کارگزاری‌های داخلی پشتیبانی خود از مشتریان را به صورت تلفنی انجام می‌دادند. پشتیبانی تلفنی معایب زیادی دارد و ممکن است در شرایط بحرانی معامله در دسترس نباشد.

کارگزاری حافظ از طریق تیکت، تماس تلفنی و چت آنلاین پاسخگوی سوالات و مشکلات کاربران خود است که این موارد پشتیبانی برای یک کارگزاری داخلی مناسب است.

طبق بررسی کارشناس ایران بروکر، سرعت و ادبیات پاسخگویی پشتیبانی آنلاین این کارگزاری از سطح قابل قبول و مناسبی برخوردار است.

ساعات کاری پشتیبانی این کارزگاری شنبه تا چهارشناه از ساعت الی 16 است و نداشتن پشتیبانی 24 ساعته جزو معایب این پلتفرم به شمار می‌رود.

پلتفرم معاملاتی کارگزاری حافظ

یکی از موارد منفی در بازار سرمایه داخلی، عدم وجود پلتفرم‌های مختلف معاملاتی است. عدم فراوانی پلتفرم‌های معاملاتی مختلف همسو با نیاز کاربران، لول معاملاتی بازار سرمایه داخلی را کاهش داده است. امروزه چندین پلتفرم معاملاتی رایج وجود دارد که بیشتر کارگزاری‌ها از آن‌ها استفاده می‌کنند.

کارگزاری حافظ پلتفرم معاملاتی مخصوص به خود به نام سیلور را دارد. وجود یک پلتفرم معاملاتی اختصاصی برای یک کارگزاری داخلی مزیت مهمی به شمار می‌رود.

hafez silver

لازم به ذکر است این کارگزاری برای ارائه خدمات مربوط به موبایل و تلفن‌های هوشمند به مشتریان خود، از سامانه همراه پلاس استفاده می‌کند.

کارگزاری حافظ، آری یا خیر؟

کارگزاری حافظ از سابقه و اعتبار مناسبی برخوردار است و پلتفرم معاملاتی این کارگزاری با محیط کابر پسند خود می‌تواند نیاز طیف وسیعی از کاربران تازه کار و حرفه ای را برآورده کند.

از موارد منفی این پلتفرم می‌‌توان به عدم وجود پشتیبانی 24 ساعته، تعداد شعب کم و سطح خدمات محدود برای مشتریان اشاره کرد.

سوالات متداول مقاله بررسی کارگزاری حافظ

آیا کارگزاری حافظ معتبر است؟

کارگزاری حافظ مجوزهای لازم را دریافت کرده و بیش از 19 سال است که در حال فعالیت در این زمینه است.

آیا امکان خرید خودرو از بورس کالا در کارگزاری حافظ وجود دارد؟

بله، کارگزاری حافظ با دریافت مجوزهای لازم خدمات بورس کالا را به مشتریان خود ارائه می‌‌دهد.

مزایا

معایب

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.