خدمات بورس کالا در کارگزاری فیروزه آسیا | آیا کارگزاری فیروزه آسیا معتبر است؟
5 ( 1 )

ورود به وبسایت اصلی

کارگزاری فیروزه آسیا | Firouzehasia

خدمات بورس کالا در کارگزاری فیروزه آسیا | آیا کارگزاری فیروزه آسیا معتبر است؟

شرکت کارگزاری فیروزه آسیا در اسفند ۱۳۸۹ توسط شرکت گروه مالی فیروزه و شرکت بیمه آسیا خریداری گردیده و در شهریور ۱۳۹۰ از شرکت معین سهم به شرکت کارگزاری فیروزه آسیا تغییر نام داده است. این کارگزار علاوه بر سبدگردانی اختصاصی، مدیریت چهار صندوق سهامی (شاخصی ۳۰ شرکت برتر و ای‌تی‌اف دریا) و درآمد ثابت (فیروزا) را برعهده دارد و بیش از یک درصد از حجم معاملات آنلاین را ازآن خود کرده‌است.
تاریخ تأسیس :۱۳۸۸/۰۱/۰۸
سامانه معاملات :تدبیر
سهام معاملات :1.03 درصد
معاملات بورس کالا :
واگذاری اعتبار :
بروکر Moneta Markets
Vittaverse broker
متاتریدر ارانته

نقد و بررسی کارگزاری فیروزه آسیا

کارگزاری فیروزه آسیا یک پلتفرم داخلی است که خدمات بازار سرمایه برای کاربران خود را فراهم کرده است. این کارگزاری هم اکنون فعال است و در حال ارائه خدمات به مشتریان خود است. در این مقاله به نقد و بررسی این پلتفرم خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

کارگزاری فیروزه آسیا

بررسی اعتبار کارگزاری فیروزه آسیا

کلاهبرداری و سرقت وجوه کاربران، یکی از مسائلی است که معامله‌گران بازارهای مالی همواره با آن درگیر بوده اند. بسیاری از افراد سودجو از طریق پلتفرم‌های واسطه مالی اقدام به سرقت وجوه و یا اطلاعات شخصی کاربران می‌کنند. لذا قبل از ثبت نام در هر پلتفرم باید از اعتبار آن اطمینان حاصل کنیم.

شرکت کارگزاری فیروزه آسیا با نام معین سهم در تاریخ ۱۳۷۴/۰۸/۲۷ به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس شده و با شماره‌های ۱۱۷۶۷۷ مورخ ۱۳۷۴/۰۸/۲۳ در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران و ۱۰۷۰۰ مورخ نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رسیده است.

این کارگزاری در اسفند ۱۳۸۹ توسط شرکت گروه مالی فیروزه و شرکت بیمه آسیا خریداری گردیده و در شهریور ۱۳۹۰ به شرکت کارگزاری فیروزه آسیا تغییر نام داده است. در حال حاضر این کارگزاری به عنوان یکی از کارگزاران فعال در بازار سرمایه کشور دارای مجوز فعالیت در معاملات اوراق تامین مالی، معاملات مشتقه مبتنی بر اوراق بهادار، معاملات کالا، معاملات مشتقه مبتنی بر کالا، مشاور پذیرش و عرضه، معاملات برخط و مرکز تماس از سازمان بورس و اوراق بهادار می‌باشد.

تاکنون (2 اسفند 1401) گزارشی از تخلف این کارگزاری منتشر نشده و این کارگزاری در حال ارائه خدمات به کاربران و مشتریان خود است.

در حال حاضر سهم این کارگزاری از معاملات بازار سرمایه داخلی 1.3 از کل معاملات است که این مبلغ در حدود 133,031,311,197,748 ریال است. با توجه به سابقه کارگزاری فیروزه آسیا این میزان گردش سرمایه مناسب و قابل قبول است.

البته کاربران باید به این نکته توجه داشته باشند که اعتبار و امنیت هیچ پلتفرم مالی دائمی و قطعی نبوده و ارائه نظر قطعی در این مورد صحیح نیست زیرا حتی بزرگترین پلتفرم‌های مالی ممکن است در هنگام نوسانات شدید بازار نتوانند خواسته‌های کاربران خود را برآورده کنند.

ثبت نام آنلاین در کارگزاری فیروزه آسیا

امروزه اکثر پلتفرم‌های مالی داخلی و خارجی در جهت سهولت کاربران خود، بسیاری از خدمات خود را به صورت غیر حضوری ارائه می‌دهند و این موضوع در یک پلتفرم مالی اهمیت ویژه‌ای دارد.

کارگزاری فیروزه آسیا امکان ثبت نام، احراز هویت و خرید و فروش به صورت آنلاین را برای کاربران خود فراهم کرده و مشتریان می‌توانند بدون نیاز به حضور فیزیکی خود نسبت به انجام این فرایندها اقدام کنند.

شعب کارگزاری فیروزه آسیا در سراسر کشور

بدون شک مهم‌ترین موضوع در بخش ارائه خدمات به کاربران به صورت حضوری، تعداد شعب یک کارگزاری است. هرچه تعداد شعب و پراکندگی یک کارگزاری در سراسر کشور بیشتر باشد، دسترسی افراد مختلف به آن آسوده‌تر و سریع‌تر می‌باشد.

firouzehasia offices

کارگزاری فیروزه آسیا تنها 4 شعبه فعال در سراسر کشور دارد. با توجه به میزان سابقه و همچنین پراکندگی استان‌های داخل کشور، این تعداد شعبه برای یک کارگزاری بورسی اصلا مناسب نیست و کارگزاری فیروزه آسیا در بحث خدمات حضوری نمره مناسبی را دریافت نمی‌کند.

خدمات و امکانات کارگزاری فیروزه آسیا

معاملات اوراق بهادار: پرطرفدارترین قسمت بازار سرمایه، معاملات اوراق بهادار و سهام شرکت‌ها و صنایع مختلف است. کاربران می‌توانند با تکمیل مراحل ثبت نام و احراز هویت در کارگزاری فیروزه آسیا به معامله اوراق بهادار از طریق این کارگزاری بپردازند.

بورس کالا و انرژی: یکی دیگر از بازارهای داخلی که در آن برخی کالاهای مصوب و مشتقات انرژی معامله می‌شود، بورس کالا و انرژی است. فرایند قیمت گذاری در این بازار بر اساس عرضه و تقاضا بوده و واسطه‌ها از این بازار به طور کامل حذف شده اند. کاربران می‌توانند با انجام مراحل لازم، از طریق کارگزاری فیروزه آسیا به معامله در این بازار بپردازند.

عرضه و پذیرش: برخی شرکت‌ها و صنایع ممکن است علاقمند به پذیرش در بازار سرمایه باشند. در این هنگام باید از طریق یک کارگزاری و طی کردن مراحل لازم در یکی از بازارهای داخلی پذیرش شوند. کارگزاری فیروزه آسیا با دریافت مجوزهای لازم می‌تواند شرکت‌های مختلف را در بازار سرمایه پذیرش کند.

پشتیبانی کارگزاری فیروزه آسیا

کارگزاری فیروزه آسیا از طریق تماس تلفنی با کاربران و مشتریان خود در ارتباط است تا مشکلات آنان را پاسخگو باشد. سطح خدمات پشتیبانی این کارگزاری کم بوده و ممکن است برای برخی کاربران خوشایند نباشد.

نبود پشتیبانی آنلاین، یکی از معایب این کارگزاری محسوب می‌شود.

پلتفرم معاملاتی کارگزاری فیروزه آسیا

یکی از معایب خدمات مربوط به بازار سرمایه داخلی، عدم وجود پلتفرم‌های مختلف معاملاتی همانند نمونه‌های خارجی است. در داخل کشور چندین پلتفرم رایج برای ارائه خدمات در زمینه بازار سرمایه وجود دارد و بیشتر کارگزاری‌ها فاقد پلتفرم معاملاتی اختصاصی هستند.

کارگزاری فیروزه آسیا از طریق سامانه معاملاتی آنلاین پلاس به کاربران خود خدمات ارائه می‌دهد. آنلاین پلاس نامی آشنا در میان معامله‌گران داخلی است.

سخن پایانی مقاله بررسی کارگزاری فیروزه آسیا

کارگزاری فیروزه آسیا از سابقه و حجم معاملات مناسبی برخوردار است و با توجه به سطح خدمات آن، این کارگزاری می‌تواند برای طیف وسیعی از کاربران مفید باشد.

از معایب این پلتفرم می‌توان به عدم وجود پشتیبانی آنلاین و تعداد شعب کم در سراسر کشور اشاره کرد.

سوالات متداول مقاله بررسی کارگزاری فیروزه آسیا

آیا کارگزاری فیروزه آسیا معتبر است؟

این کارگزاری از سال 1374 در حال فعالیت است و تا کنون مشکلی نداشته است.

پلتفرم معاملاتی کارگزاری فیروزه آسیا چیست؟

کارگزاری فیروزه آسیا از طریق سامانه آنلاین پلاس به کاربران خود خدمات ارائه می‌کند.

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (0نظر)