معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های ارز دیجیتال در سال 2023

بهترین کتاب‌های ارز دیجیتال منتشر شده در سال 2022

سال 2022 سالی هیجان انگیز برای دنیای ارزهای دیجیتال بود. برخلاف کاهش قیمت ارزهای دیجیتال، پذیرش این دارایی‌های دیجیتال، افزایش چشم‌گیری داشته است. لذا مهم است که همیشه از آخرین پیشرفت‌ها و ویژگی‌های این حوزه مطلع شوید و به روز بمانید. یکی از بهترین راه‌ها برای انجام این کار، خواندن کتاب‌هایی در این زمینه است. از راهنمایی‌های مبتدی تا تجزیه و تحلیل عمیق، کتاب‌های متنوعی در دسترس هستند که می‌توانند به شما کمک کنند تا دنیای همیشه در حال تحول ارزهای دیجیتال را درک کرده و در مسیر دانش افزایی قرار بگیرید. در اینجا برخی از بهترین کتاب‌های ارز دیجیتال که در سال 2022 منتشر شده‌اند، آورده شده است که بینش ارزشمندی را ارائه می‌کند و به شما کمک می‌کند تا تصمیم‌گیری آگاهانه داشته باشید.

اثبات سهام (Proof of Stake)

عنوان کتاب : Proof of Stake: The Making of Ethereum and the Philosophy of Blockchains

نویسنده : Vitalik Buterin

proof of stake book

گفته می‌شود که شما نباید یک کتاب را از روی جلد آن قضاوت کنید، و همین را می‌توان در مورد Vitalik Buterin، بازیگر پشت Ethereum نیز گفت. بازدیدکنندگان دائمی وبلاگ او، ممکن است شاهد این واقعیت باشند که بوترین موضوعات جذاب زیادی در ذهن خود دارد. با این حال، کتاب Proof of Stake نگاهی جذاب به چشم انداز و ایده‌های پشت Ethereum، یکی از مهم ترین بلاک چین‌ها در جهان، ارائه می‌دهد.

کتاب بوترین در سه بخش اصلی متشکل از 23 مقاله نوشته شده بین سال‌های 2014 تا 2022 سازماندهی شده است. کتاب بوترین خوانندگان را از طریق پرمینینگ (تولید توکن‌ها قبل از عمومی شدن بلاک چین)، اثبات کار (روش اجماع اولیه اتریوم) و اثبات سهام (نتیجه آخرین ادغام اتریوم) با این رمزارز بیشتر آشنا می‌کند. آنچه بوترین نشان می‌دهد داستانی خیره‌کننده از فردی رویایی است که اعتقادی استوار به قدرت و پتانسیل بلاک چین دارد. اگر به کریپتو علاقه دارید، کتاب بوترین باید در بالای لیست شما باشد، به خصوص که زنجیره کار او، سنگ بنای بسیاری از  پروژه‌های صنعت ارزهای دیجیتال است.

دانلود کتاب اثبات سهام نوشته ویتالیک بوترین

از این قسمت می‌توانید فایل کتاب اثبات سهام را دانلود کنید.

انجمن مجازی (Virtual Society)

عنوان کتاب : Virtual Society: The Metaverse and the New Frontiers of Human Experience

نویسنده : Herman Narula

virtual society book

یک روز این کتاب را یک نفر بدون بدن خواهد خواند. این پیش بینی تقریبا به طور قطع قبل از پایان قرن بیست و یکم، شاید حتی تا سال 2040 محقق خواهد شد. در نظر بگیرید، ما قبلا با اطمینان می‌دانستیم که ذهن، ماشینی است که اطلاعات را پردازش می‌کند. اتصال آن به یک کامپیوتر با ظرفیت شبیه‌سازی کل جهان، یک نتیجه کاملا قابل قبول و به نظر من، یک نتیجه اجتناب‌ناپذیر است.

انجمن مجازی (Virtual Society) جذاب هرمان نارولا، بیشتر شبیه داستان‌های علمی تخیلی است تا علم واقعیت جمعی آینده ما. جایی که برخی ممکن است دنیای دیستوپیایی را ببینند که در آن انسان‌ها به چشم‌اندازی مبتنی بر فناوری فرو می‌روند، نارولا رویکردی بدیع را برای دست‌وپنجه نرم کردن با مفهوم و پیامدهای نوظهور فراجهان اتخاذ می‌کند.

در حالی که بسیاری از مفسران بر آینده تمرکز می‌کنند، نارولا به تاریخ بشر نگاه می‌کند و متاورس را صرفا جدیدترین تکرار یک گرایش قرن‌های بشر برای ایجاد جهان‌های جایگزین می‌داند، خواه این جهان‌ها از باورهای مذهبی سرچشمه بگیرند (در مورد مصریان باستان) یا چیزی به اندازه طرفداران ورزش معمولی (غرق شدن در بازی‌های فیزیکی و رایانه‌ای).

با تکیه بر تاریخ و روانشناسی، نارولا ممکن است نکته‌ای بیان کند. متاورس ممکن است انسان باشد، بسیار انسانی!

دانلود کتاب انجمن مجازی نوشته هرمان نارولا

از این قسمت می‌توانید فایل کتاب انجمن مجازی (Virtual Society) را دانلود کنید.

هنر کریپتو (Crypto Art)

عنوان کتاب : Crypto Art – Begins by NFT Magazine

نویسنده : مجله NFT

crypto art book

وقتی یک ناشر معروف کتاب هنری را با 50 هنرمند مشهور دیجیتال ترکیب می‌کند چه اتفاقی می‌افتد؟ اولین کتاب «فیجیتال» با عنوان «هنر کرپیتو – با NFT آغاز می‌شود»، منتشر می‌شود. اصطلاح “فیجیتال” به چاپ کتاب اشاره می‌کند که هم به عنوان یک جلد چاپی استاندارد است که در کتاب‌فروشی‌ها فروخته می‌شود و هم به عنوان یک NFT برای استفاده در متاورس.

این همکاری زاییده افکار مجله NFT است و به گفته ناشر، نسخه NFT در پلتفرم Nifty Gateway در دسترس است.

این کتاب در ایتالیا در تاریخ 8 نوامبر 2022 منتشر شده است و در بهار 2023 در ایالات متحده در دسترس خواهد بود. با این حال، بر اساس تیزرها، این کتاب موفقیت آمیز بوده است.

حقیقت ارزهای دیجیتال (The Truth About Crypto)

عنوان کتاب : The Truth About Crypto: A Practical, Easy-to-Understand Guide to Bitcoin, Blockchain, NFTs, and Other Digital Assets

نویسنده : Ric Edelman

the truth about crypto book

سرمایه گذاری در رمزارزها می‌تواند یک فرایند پیچیده و دشوار برای مبتدیان باشد. به منظور ابهام زدایی از این فرایند، نویسنده پرفروش شماره 1 نیویورک تایمز، ریک ادلمن، راهنمای ساده‌ای به نام حقیقت درباره کریپتو برای فناوری بلاک چین و دارایی‌های دیجیتال نوشته است. ریک تجربیات اولیه خود با ارزهای دیجیتال، از سال 2012 و 2013 که برای اولین بار اصطلاحات «بیت کوین» و «ارز دیجیتال» را یاد گرفت را در این کتاب آورده است.

او به سرعت به دو نکته کلیدی پی برد: اول، فناوری بلاک چین و دارایی‌های دیجیتالی، انقلابی هستند. این عمیق ترین نوآوری در تجارت از زمان اختراع اینترنت است. دوم، تعداد کمی از مردم این را می‌دانند، از جمله اکثریت قریب به اتفاق متخصصان مالی. نتیجه مطالعه‌ای در دسترس و آموزنده است که شکاف بین سرمایه گذاران متوسط و فناوری بسیار تخصصی را که آینده خدمات مالی را هدایت می‌کند، پر می‌کند.

کتاب رمزارز (The Book of Crypto)

عنوان کتاب : The Book of Crypto: The Complete Guide to Understanding Bitcoin, Cryptocurrencies and Digital Assets

نویسنده : Henri Arslanian

the book of crypto

هنری ارسلانیان نامی معتبر در این صنعت است. کتاب قبلی او، آینده امور مالی: تاثیر فین‌تک، هوش مصنوعی و رمزنگاری بر خدمات مالی (2019)، به بسیاری از زبان‌ها ترجمه شد و در فهرست 10 پرفروش‌ترین خدمات مالی در آمازون قرار گرفت. این کتاب همچنین توسط Book Authority به عنوان یکی از «بهترین کتاب‌های فین‌تک تمام دوران» معرفی شد. بنابراین از همان ابتدا می‌دانید که با آخرین کتاب او، یعنی کتاب “رمزارز: راهنمای کامل برای درک بیت‌کوین، ارزهای دیجیتال و دارایی‌های دیجیتال”، اطلاعات خوبی بدست می‌آورید.

ارسلانیان با اتخاذ رویکردی گسترده، زمینه‌های زیادی را پوشش می‌دهد، از جمله خلاصه‌ای از بیت‌کوین، دارایی‌های دیجیتال کریپتو مانند استیبل کوین‌ ها، CBDCها، توکن‌های ابزاری، توکن‌های حریم خصوصی، NFT و همچنین توضیحاتی در مورد DeFi، استخراج رمزارز، مقررات کریپتو، سرمایه گذاران کریپتو، صرافی‌های کریپتو، وب 3.0، متاورس، DAO و حتی محاسبات کوانتومی.

نابغه الگورند (The Genius of Algorand)

عنوان کتاب : The Genius of Algorand: Technical Elegance and the DeFi Revolution

نویسنده : Anthony Scaramucci

the genius of algorand book

در دنیای کتاب‌های مربوط به ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک‌چین، آلت‌کوین‌ها چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرند، به همین دلیل است که کتابی در مورد Algorand (یا دیگر آلت‌کوین‌ها) چیزی شبیه به معجزه است. اما آنتونی اسکاراموچی، موسس و شریک مدیریت SkyBridge Capital، با The Genius of Algorand خود به دنیای آلتکوین‌ها رفته است.

این کتاب تقریباً 112 صفحه است، کتاب اسکاراموچی حجم بسیار کمی دارد، اما مملو از بینش‌هایی در مورد Algorand است که آن را برای سرمایه گذاران کنجکاو که به دنبال بینش‌های عمیق‌تر در مورد بلاک چین Algorand هستند جذاب می‌کند. یکی از نقاط قوت کتاب، مصاحبه‌های متعدد با برخی از تیزبین‌ترین مغزهای شاغل در Algorand است که توسط استاد MIT سیلویو میکالی (Silvio Micali) تأسیس شده است. اسکاراموچی در این کتاب همچنین بنیاد Algorand، ساختار شرکتی پروژه، پذیرندگان Algorand و فناوری نوظهور Algo را پوشش می‌دهد.

آینده بلاک چین (The Blockchain Future)

عنوان کتاب : The Blockchain Future: Bitcoin, Cryptocurrency, Blockchain Technology, De-centralised Ledgers, Smart Contracts, Crypto Wallets, NFTS and Web 3.0. What … do in the real world now and in the future!

نویسنده : Robert B. Seymour

the blockchain future book

اگر در زمینه بلاک چین و ارزهای دیجیتال تازه کار هستید، آینده بلاک چین اثر رابرت بی سیمور محتوای جذابی ارائه می‌دهد. کتاب سیمور با صرف نظر از طول حماسی عنوان خود، یک آغازگر عالی و بدون اصطلاحات تخصصی برای کسانی که علاقه مند به یادگیری بیشتر در مورد ارز دیجیتال هستند، ارائه می‌دهد. سیمور بر روی فناوری بلاک چین و کاربردهای فعلی و آتی آن، از قراردادهای هوشمند گرفته تا آخرین پیشرفت‌های وب 3، تمرکز می‌کند، به گونه‌ای که هر فرد غیرمتخصص بتواند آن را درک کند.

سرمایه گذاری در متاورس از مبتدی تا پیشرفته (Metaverse Investing Beginners to Advance)

عنوان کتاب : Metaverse Investing Beginners to Advance

نویسنده : The Meta-Verse

metaverse investing book

این کتاب یک مطالعه عالی در مورد دنیای وحشی و گاهی اوقات عجیب متاورس است، که شامل بلاک چین، متاورس، وب 3.0، فناوری و در مورد تحولات احتمالی آینده سلامت (فصل جالب!) و نگاهی به آینده است. فقط متاورس چیست؟ خب، به گفته نویسنده، «به عنوان یک دنیای مجازی چند کاربره در زمان واقعی توصیف می‌شود که در آن افراد از طریق یک شبکه به یکدیگر می‌پیوندند، همزیستی می‌کنند، تعامل دارند و کالاها را با یکدیگر مبادله می‌کنند». این دنیای جدید توسط بلاک چین پشتیبانی می‌شود که به طور مفصل در کتاب در موردش بحث شده است.

زندگی‌ مخفی (Secret Lives)

عنوان کتاب : Secret Lives

نویسنده : Mark de Castrique

secret lives book

این یکی برای بسیاری غافلگیر کننده خواهد بود، و بعید است که آن را در فهرست‌های متعدد «بهترین کتاب‌های ارزهای دیجیتال برای خواندن» ببینید، اما زندگی مخفی مارک دی کاستریک یک رمان مهیج-تخیلی است که ارزش زمان گذاشتن دارد. رمان دی کاستریک کمتر از 300 صفحه دارد. رمان  به خوبی شروع می‌شود و خوانندگان را به دنیای تاریک دسیسه‌های رمزنگاری می‌کشاند.

ما کسی نیستیم که یک داستان خوب را خراب کنیم، و بنابراین هیچ اسپویلی نخواهیم کرد. با این حال، داستان رمان طرح هزارتویی شامل یک مامور اف‌بی‌آی ۷۵ ساله و بازنشسته با شبکه‌ای چشمگیر از ارتباطات دولتی، یک قتل مرموز، کیف پول‌هایی با هزاران ارز دیجیتال و فساد شدید دولتی است.

قانون و مقررات رمزارزها (Crypto-Finance, Law and Regulation)

عنوان کتاب : Crypto-Finance, Law and Regulation. Governing an Emerging Ecosystem

نویسنده : Joseph Lee

crypto finance book

آخرین اما نه کم اهمیت ترین لیست ما از بهترین کتاب‌های ارز دیجیتال برای خواندن در سال 2022، عنوانی دانشگاهی است (با برچسب قیمت عنوان دانشگاهی) که جنبه مهمی از فضای رمزارز را پوشش می‌دهد: مقررات.

جوزف لی، پروفسور حقوق در دانشگاه منچستر (بریتانیا) در مطالعه خود به نام Crypto-Finance، قانون و مقررات، بررسی می‌کند که آیا سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال باعث تغییر پارادایم در مقررات از یک مدل متمرکز به یک مدل مبتنی بر اجماع توزیع شده می‌شود یا خیر.

در پایان، چه تازه وارد دنیای ارزهای دیجیتال باشید و چه یک معامله‌گر یا سرمایه گذار باتجربه، کتاب‌های مختلفی در دسترس هستند که می‌توانند به شما در درک و هدایت این حوزه همیشه در حال تحول کمک کنند. از راهنمایی کاربران مبتدی تا تجزیه و تحلیل عمیق، کتاب‌های معرفی شده بالا می‌توانند بینش‌های ارزشمندی ارائه دهند و به شما در تصمیم‌گیری آگاهانه کمک کنند. اگر بخواهید عملکرد فنی بیت کوین، پیامدهای ارز دیجیتال بر اقتصاد، جامعه و زندگی فردی ما، یا بهترین راه‌های سرمایه گذاری در دارایی‌های دیجیتال را بدانید، کتابی برای شما وجود خواهد داشت. خواندن این کتاب‌ها به شما کمک می‌کند تا از آخرین تحولات دنیای ارزهای دیجیتال مطلع و به‌روز باشید.

فهرست مطالب
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

ممکن است دوست داشته باشید

منتخب سردبیر

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
بروکرهای منتخب
یو اس جی
آمارکتس
آلپاری
ارانته
اچ وای سی ام
صرافی‌های منتخب
کوکوین
بینگ ایکس
کوینکس
نوبیتکس
اکسیر
والکس

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.