تحلیل یورو دلار

تحلیل تکنیکال یورو | بررسی چارت EURUSD

تحلیل یورو دلار

مطالعه در 3 دقیقه

یورو دلار (EUR/USD) معاملات خود را در ابتدای هفته جاری با نوسانات جزئی بالای ۱/۰۷۵۰ آغاز کرد. اظهارات مقامات بانک‌های مرکزی می‌تواند در کوتاه‌مدت بر روند این جفت ارز تأثیر بگذارد. انتشار داده‌های شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) در روز سه‌شنبه و شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) در روز چهارشنبه از آمریکا می‌تواند محرک اصلی حرکت بعدی یورو دلار باشد.

با نزدیک شدن به تعطیلات آخر هفته، اظهارات قاطعانه سیاست‌گذاران فدرال رزرو (Fed) به دلار آمریکا (USD) کمک کرد تا بخشی از زیان‌های ناشی از داده‌های ناامیدکننده‌ تقاضای اولیه بیکاری در روز پنجشنبه را جبران کند.

میشل بومن، عضو فدرال رزرو، روز جمعه اعلام کرد که کاهش نرخ بهره را در سال جاری ضروری نمی‌داند.

فیلیپ جفرسون، معاون رئیس فدرال رزرو و لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند، قرار است در اواخر روز سخنرانی داشته باشند. بر اساس ابزار FedWatch Tool متعلق به گروه بورس کالای شیکاگو (CME)، بازارها احتمال ۴۰ درصدی برای ثابت ماندن نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه سپتامبر را پیش‌بینی می‌کنند. اگر مقامات فدرال رزرو با انتظارات برای کاهش نرخ بهره در سپتامبر مخالفت کنند، موقعیت فعلی بازار نشان می‌دهد که پتانسیل رشد برای دلار آمریکا (USD) وجود دارد.

تحلیل تکنیکال یورو

برای بررسی آخرین تحلیل روزانه جفت ارز EUR/USD به این لینک مراجعه فرمایید.

در نمودار ۴ ساعته جفت ارز یورو/دلار، قیمت به خط روند صعودی مهمی برخورد کرده است. این خط روند از اوایل ماه مارس در حال شکل‌گیری بوده و تاکنون نقش مقاومتی کلیدی را ایفا کرده است.

سناریوی پیش رو:

  • شکست خط روند: اگر قیمت بتواند از این خط روند عبور کند، احتمال صعود به سطوح فیبوناچی بالاتر وجود دارد. سطوح فیبوناچی 61.8% (در حدود 1.08383) و 78.6% (در حدود 1.0900) می‌توانند به عنوان اهداف اولیه صعودی عمل کنند.
  • حمایت خط روند: اگر قیمت از خط روند صعودی دفع شود و به آن واکنش نشان دهد، می‌تواند نشان‌‌دهنده ضعف خریداران و ازسرگیری روند نزولی باشد.
چارت ۴ ساعته یورو دلار

هیچ تحلیل قطعی در مورد بازارهای مالی وجود ندارد. تمامی موارد ذکر شده صرفاً به منظور اطلاع‌رسانی منتشر گردیده و این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید یا فروشی برای معامله‌گران محسوب نمی‌شود. افراد باید نسبت به ریسک‌های ذاتی بازارهای مالی آگاهی داشته باشند و قبل از اقدام به هرگونه سرمایه‌گذاری از تصمیم خود مطمئن شوند. ایران بروکر نسبت به ضرر و زیان احتمالی شما هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

تحلیلگر، معامله‌گر، خالق محتوا

مقالات بیشتر از این نویسنده

مقالات منتخب سردبیر

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید