تحلیل یورو دلار

تحلیل تکنیکال یورو | نرخ بهره اروپا و چشم‌انداز یورو

تحلیل یورو دلار

مطالعه در 3 دقیقه

فیلیپ لین، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی اروپا، در مصاحبه‌ای با روزنامه اسپانیایی ال کنفیدنسیال، اعلام کرد که احتمال کاهش نرخ بهره در نشست ژوئن وجود دارد.

لین در این مصاحبه گفت:

در ماه آوریل اعلام کردیم که اگر اطمینان ما از بازگشت تورم به هدف دو درصدی افزایش یابد، ممکن است نرخ بهره را کاهش دهیم.

او با اشاره به اینکه تا نشست ژوئن زمان زیادی باقی مانده، گفت:

داده‌های مربوط به تورم و رشد اقتصادی در ماه آوریل منتشر شده و من نسبت به بازگشت سریع تورم به هدفمان اطمینان بیشتری دارم.

لین در ادامه افزود:

اطمینان من نسبت به این موضوع از زمان نشست آوریل افزایش یافته، اما تا ژوئن داده‌های بیشتری منتشر خواهد شد.

تاثیر اقتصاد و نرخ بهره ایالات متحده بر اروپا

لین در پاسخ به سوالی درباره تاثیر رویدادهای ایالات متحده، از جمله تصمیمات فدرال رزرو بر چشم‌انداز تورم و اقتصاد اروپا گفت:

نباید در این باره اغراق کنیم.

او توضیح داد:

اقتصاد و نرخ بهره ایالات متحده به روش‌های مختلفی بر منطقه یورو تاثیر می‌گذارند و این مکانیسم‌ها تا حد زیادی خنثی‌کننده یکدیگر هستند.

لین با اشاره به احتمال کاهش ارزش یورو در برابر دلار گفت:

از سوی دیگر، نرخ‌ بهره بالا در اوراق قرضه آمریکا، بازده اوراق قرضه در اروپا را تحت فشار قرار می‌دهد که می‌تواند اثر معکوس داشته باشد.

او در نهایت گفت:

تاثیر نرخ ارز و بازار اوراق قرضه باید در هر جلسه سیاست پولی به دقت بررسی شود. این کاری است که ما قبل، حین و بعد از تابستان انجام خواهیم داد.

تحلیل تکنیکال یورو دلار

جفت ارز یورو/دلار در حال حاضر در یک روند نزولی قرار دارد و به سطح ۰/۵ فیبوناچی واکنش نشان داده است. این سطح به عنوان یک نقطه حمایتی عمل می‌کند و می‌تواند عاملی برای یک جهش احتمالی یا ادامه روند نزولی باشد.

علاوه بر سطح ۰/۵ فیبوناچی، میانگین متحرک ۲۰۰ روزه نیز در این ناحیه قرار دارد. میانگین‌های متحرک بلندمدت می‌توانند به عنوان سطوح حمایتی یا مقاومتی عمل کنند.

ترکیب این دو سطح می‌تواند منطقه حمایت قدرتمندی ایجاد کند و احتمال وقوع یک بازگشت یا تثبیت قیمت در این ناحیه را افزایش دهد.

غیر از موارد بالا، یک واگرایی مخفی منفی در حال تشکیل است که این نیز به نوبه خود می‌تواند بر کاهش قیمت تأثیرگذار باشد. اگر قیمت بتواند بر این موارد غلبه کند، سطح بعدی آن خط روند نزولی روزانه و سطح ۰/۶۱۸ فیبوناچی خواهد بود.

چارت روزانه یورو دلار

در نهایت در تایم‌فریم ۴ ساعته، یک خط روند نزولی شکل گرفته که این مورد نیز مانعی برای صعود قیمت به حساب می‌آید. شکست این خط روند احتمالا قیمت را به سطح بعدی خواهد رساند.

چارت ۴ ساعته یورو دلار

هیچ تحلیل قطعی در مورد بازارهای مالی وجود ندارد. تمامی موارد ذکر شده صرفاً به منظور اطلاع‌رسانی منتشر گردیده و این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید یا فروشی برای معامله‌گران محسوب نمی‌شود. افراد باید نسبت به ریسک‌های ذاتی بازارهای مالی آگاهی داشته باشند و قبل از اقدام به هرگونه سرمایه‌گذاری از تصمیم خود مطمئن شوند. ایران بروکر نسبت به ضرر و زیان احتمالی شما هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

تحلیلگر، معامله‌گر، خالق محتوا

مقالات بیشتر از این نویسنده

مقالات منتخب سردبیر

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید