بررسی سایت سرمایه‌گذاری Advance trading (ادونس تریدینگ)

نام پروژه

ادونس تریدینگ | advance trading

سطح هشدار

پر ریسک

وضعیت

در جریان

نوع فعالیت

ارز دیجیتال, جذب سرمایه

بستر فعالیت

در بستر وب

حوزه فعالیت

ایران, اروپا, شرق آسیا

سایت (ها)

www.advancetrading.cloud

شبکه‌های اجتماعی پروژه

برآورد سرمایه در گردش

منابع

افشای ریسک: ایران بروکر صرفا یک رسانه خبری و آموزشی است و هیچ ارتباط و نسبت با هیچ پروژه یا صرافی یا کارگزاری خاصی ندارد. مسئولیت فعالیت در هر پلتفرمی بر عهده اشخاص است.

شرکت advance trading با دامنه advancetrading .cloud یک پلتفرم سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال است که چند ماهی است میان ایرانیان مشهور شده و توانسته کاربران زیادی را به سمت خود جذب کند.

از آنجایی که پلتفرم‌های مالی و سرمایه‌گذاری به خصوص آنهایی که با ارز دیجیتال سر و کار دارند، همیشه با ریسک همراه هستند، تصمیم گرفتیم تا شرکت ادونس تریدینگ را زیر ذره‌بین ایران بروکر ببریم تا با جزئیات آن بیشتر آشنا شویم.

در این مقاله به بررسی سایت advance trading، مجوزهای قانونی آن، پلن‌های سرمایه‌گذاری و… خواهیم پرداخت. تا انتها با ما همراه باشید.

معرفی Advance trading

پلتفرم Advance trading یک سایت سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال است که با واریز پول در آن و با توجه به پلن انتخاب خود، روزانه بین 0.5 تا 2 درصد سود به شما پرداخت خواهد کرد. در این سایت امکان سرمایه‌گذاری با رمزارزهای معروف از جمله تتر، بیت کوین، اتریوم، دوج کوین، ریپل، بایننس کوین و… را خواهید داشت.

این پلتفرم انحصارا بر روی ایرانیان تمرکز دارد و حتی به تازگی اقدام به اضافه کردن زبان فارسی به سایت خود هم کرده است.

این پلتفرم دو طرح سرمایه‌گذاری مجزا دارد که هر کدام شامل چندین پلن هستند.

طرح Algorithmic trading

اولین طرح Algorithmic trading نام دارد. با انتخاب این طرح سود کمتری دریافت می‌کنید اما در عوض سود به صورت ثانیه‌ای برای شما محاسبه می‌شود و در هر زمان امکان برداشت و لغو طرح را دارید.

  • حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در این طرح 50 دلار است و حداکثر 500000 دلار
  • حداقل سود روزانه 0.5 درصد و حداکثر سود روزانه 1 درصد

در تصویر زیر می‌توانید جزئیات سرمایه‌گذاری در این طرح را مشاهده کنید.

advance trading

همانطور که مشاهده می‌کنید هر کدام از پلن‌ها حداقل مبلغ و سود متفاوتی دارد. به عنوان مثال با واریز 5000 دلار، روزانه 0.6 درصد سود به شما پرداخت می‌شود.

طرح Professional trading

دومین طرح Professional trading نام دارد. در این طرح سودها بیشتر است، اما تا پایان قرارداد امکان برداشت را ندارید. سود روزانه محاسبه می‌شود و پس از پایان دوره با اصل پول بازپرداخت می‌شود.

  • حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در این طرح 50 دلار است و حداکثر 500000 دلار
  • حداقل سود روزانه 0.75 درصد و حداکثر سود روزانه 2 درصد
  • مدت قراردادها حداقل 40 روز و حداکثر 50 روز است

در تصویر زیر می‌توانید جزئیات سرمایه‌گذاری در این طرح را مشاهده کنید.

advancetrading

در پلن‌های بالا به عنوان مثال اگر 5000 دلار واریز کنید، بعد از 40 روز اصل پول بعلاوه 40 درصد سود به آن به شما پرداخت می‌شود.

مجوزهای قانونی شرکت advance trading

قبل از شروع این بخش لازم است بدانید که ما با یک شرکت جعلی روبرو نیستیم! این شرکت با مدیر عاملی آقای مت دیوید 38 ساله در سه حوزه جغرافیایی هنگ کنگ، استرالیا و بریتانیا به ثبت رسیده است.

شرکت‌های ثبت شده عبارتند از:

  • Advance Trading Company Limited
  • Advance Trading Group PTY LTD
  • Advance Trading World Limited

ما مجوزهای هر 3 حوزه را استعلام کردیم تا از اعتبار آنها مطمئن شویم.

شرکت ADVANCE TRADING GROUP PTY LTD در استرالیا به ثبت رسیده و توسط ASIC اجازه فعالیت مالی در این کشور را دارد که می‌توانید در عکس زیر جزئیات آن را مشاهده کنید. این مجوز 6 ماه پیش تمدید شده است.

advance trading

شرکت ADVANCE TRADING WORLD LIMITED در کشور انگلستان به ثبت رسیده است که در تصویر زیر می‌توانید استعلام آن را مشاهده کنید. این مجوز حدود دوماه پیش اخذ شده است.

advancetrading

سومین مجوز شرکت مربوط به هنگ کنگ است که با نام Advance Trading Company Limited در این کشور به ثبت رسیده است.

هیچکدام از نهادهای نظارتی که به این شرکت مجوز داده‌اند، ایرانیان را پوشش نمی‌دهند! لذا شرکت به راحتی می‌تواند پول ایرانیان را به هر بهانه‌ای ندهد و مشکل قانونی نیز برایش به وجود نیاید!

چرا فعالیت در AdvanceTrading ریسک بالایی برای ایرانیان دارد؟

تا اینجا متوجه شدیم که با یک شرکت به ظاهر معتبر سر و کار داریم که پنل‌های سرمایه‌گذاری با سود معقول و مناسبی به مشتریان خود ارائه می‌کند. هویت تمام کارمندان و مدیران مشخص است و توسط برخی از معتبرترین نهادهای نظارتی هم مجوز فعالیت گرفته است! پس چرا نباید در این پلتفرم فعالیت کنیم!

واقعیت امر این است که با بررسی دقیقی که انجام دادیم متوجه شدیم که با اینکه این پلتفرم در ظاهر قانونی و معتبر است، اما به طور خاص برای ایرانیان به شدت پرریسک و خطرنک است. در ادامه به برخی از این موارد اشاره می‌کنیم.

عدم پشتیبانی قانونی از مشتریان ایرانی

اولین مورد این است که کلیه مجوزهای قانونی که این شرکت زیر نظر آنها فعالیت می‌کند، ایرانیان را پوشش نمی‌دهد! این مورد می‌تواند به شدت ریسک کار کردن در این پلتفرم را بالا ببرد. شما به عنوان ایرانی اجازه فعالیت در شرکت‌های استرالیایی و انگلیسی را ندارید چه برسد به اینکه بخواهید مدعی هم باشید!

شرکت به راحتی می‌تواند سود یا اصل پول شما را پرداخت نکند، بدون اینکه مشکل قانونی برایش به وجود بیاید!

تازه تاسیس بودن شرکت سرمایه‌گذاری ادونس تریدینگ

بررسی مجوزهای Advance Trading نشان می‌دهد که این شرکت عمری کمتر از 2 سال دارد! قطعا فعالیت در صندوق‌های سرمایه‌گذاری که عمر پایینی دارند، ریسک بالایی دارد.

طبق معیارهای ما، حداقل 5 سال کار مداوم نیاز است تا بتوان به شرکت رتبه اعتباری مناسبی داد.

تازه تاسیس بودن سایت advancetrading.cloud

بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که سایت Advance Trading تنها 8 ماه عمر دارد! این مقدار به شدت ریسک کارکردن در پلتفرم را بالا می‌برد.

در تصویر زیر می‌توانید جزئیات را مشاهده نمایید.

advance trading

تمرکز بر روی مشتریان ایرانی

بگذارید این بخش را با چند سوال آغاز کنیم! چرا شرکتی که در استرالیا و انگلستان ثبت شده و به راحتی امکان تبلیغ و ارائه خدمات به مشتریان استرالیایی، اروپایی و جهانی را دارد، بیشتر بازدیدکنندگان وبسایتش از ایران است؟! چرا هیچ خبری از این شرکت در منابع معتبر سرمایه‌گذاری بین المللی نیست؟ چرا خبری از زبان‌های مرسوم دنیا در سایت نیست، اما از فارسی پشتیبانی می‌کند؟!

با نگاهی به تصویر زیر می‌توانید مشاهده کنید که بیش از 50 درصد بازدیدکنندگان این سایت از کشور ایران است و خبری از این وبسایت در اروپا و استرالیا و… نیست!

advancetrading

علاوه بر این، با بررسی نظرات مشتریان این سایت در منابع خود متوجه شدیم که تقریبا 80 درصد مشتریان آن ایرانی‌ها هستند!!!

این درحالی است که طبق قوانین بین‌المللی و حتی مجوزهای خود شرکت، ارائه خدمات مالی به ایرانیان به دلیل تحریم‌ها ممنوع است!

پلتفرمی که قصد فعالیت صادقانه و شفاف در بلند مدت دارد، قطعا فعالیت خود را در سراسر جهان گسترش می‌دهد. تجربه نشان داده که وبسایت‌های مالی که بر روی یک کشور خاص تمرکز دارند، در نهایت اسکم خواهند شد.

وجود اطلاعیه هشدار علیه Advance Trading

همانطور که اشاره کردیم، شرکت ادونس تریدینگ در کشور انگلستان به ثبت رسیده است. نکته‌ای که باید بدانید این است که در کشور انگلستان، مجوز ثبت شرکت با مجوز فعالیت در بازارهای مالی متفاوت است!

هر شرکتی که قصد ارائه خدمات مالی در انگلستان را داشته باشد باید توسط Financial Conduct Authority مجوز گرفته باشد!

ما شرکت AdvanceTrading را در این سازمان استعلام کردیم. در این نهاد نظارتی با هشدار Advance Trading مواجه شدیم!

ادونس تریدینگ

این اطلاعیه عنوان می‌کند که Advance Trading بدون داشتن مجوز از این نهاد در حال ارائه خدمات مالی به مشتریان است.

نظرات منفی کاربران پروژه AdvanceTrading

ما سابقه فعالیت برخی از کاربران این پلتفرم را بررسی کردیم. همانطور که اشاره کردیم اکثر مشتریان آن ایرانی هستند. برخی از کاربران از عملکرد آن راضی بودند و بسیاری نیز اعلام کردند که در نهایت نتوانستند پولی برداشت کنند.

ایران بروکر نمی‌تواند مستقلا این نظرات را تایید یا تکذیب کند. در تصویر زیر برخی از این نظرات را مشاهده می‌کنید (ترجمه شده با گوگل ترنسلیت).

advancetrading

آیا پروژه advance trading برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟

این وبسایت همچنان فعال است و پرداخت سود هم انجام می‌دهد، اما واقعیت این است که این پرداخت‌ها برای ایرانیان کمتر است! از آنجا که ایرانیان نمی‌توانند از این شرکت شکایت کنند، با خیال آسوده پول آنها را نمی‌دهد بدون اینکه مشکل قانونی برایش درست شود!

از نظر ما سطح هشدار این پروژه هنوز به “کلاهبرداری” نرسیده اما در سطح “ریسک بالا” قرار دارد. این مقاله صرفا یک بررسی است و هیچگونه پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری یا عدم سرمایه‌گذاری ندارد.

شما می‌توانید قبل از سرمایه‌گذاری در هر پلتفرمی به وبسایت ایران بروکر مراجعه کرده و آن را استعلام نمایید.

فهرست مطالب

نظر شما درباره‌ی صرافی ادونس تریدینگ | advance trading چیست؟

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.