قیمت لحظه‌ای و چارت تحلیل تکنیکال شاخص دلار | The U.S. Dollar Index

چارت تحلیل تکنیکال
سیگنال اتوماتیک

ابزار فوق به صورت کاملا اتوماتیک بر اساس اندیکاتورهای مختلف به شما پیشنهاد خرید یا فروش می‌دهد. هرچه تعداد اندیکاتورهای بیشتری سیگنال نشان‌داده شده را تایید کنند بهتر است.

هشدار: اکیدا توصیه می‌کنیم به سیگنالهای اتوماتیک اندیکاتورها اکتفا نکنید و صرفا از آنها به عنوان تاییدی بر تحلیل خود استفاده نمایید.

چارت تحلیل تکنیکال

آخرین تحلیل‌ تکنیکال شاخص دلار

پیش بینی قیمت شاخص دلار

تحلیل فاندامنتال و تکنیکال شاخص دلار | بررسی چارت DXY

آقای کاشکاری، عضو هیئت مدیره فدرال رزرو، در مصاحبه‌ای بر ضرورت ادامه مبارزه با تورم تاکید کرد. وی اذعان داشت که تورم فعلی در حدود ۳ درصد است و باید به ۲ درصد، هدف تعیین شده توسط فدرال رزرو، برسد.

آقای کاشکاری با اشاره به وضعیت بازار کار، گفت که اگرچه شرایط به مانند ۱۲ ماه پیش بحرانی نیست، اما همچنان ضعیف است. وی خاطر نشان کرد که فدرال رزرو نمی‌تواند در مبارزه با تورم دست از کار بکشد، زیرا این امر می‌تواند به ضرر اقتصاد و مردم باشد.

مورگان استنلی:

تحلیلگران مورگان استنلی در گزارشی به نشانه‌هایی مبنی بر عدم فرود اقتصاد ایالات متحده اشاره کرده‌اند.

به گفته این تحلیلگران، سرمایه‌گذاران برای سناریوهای «فرود سخت» (رکود) یا «فرود نرم» (رشد بسیار آهسته) آماده نیستند، زیرا داده‌های اقتصادی کلان و بازار سهام شروع به حمایت از نتیجه «عدم فرود» کرده‌اند.

مورگان استنلی به داده‌های قوی اقتصادی و گزارش‌های تورمی قوی‌تر از حد انتظار اشاره می‌کند که انتظارات برای کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو (FOMC) را کاهش داده است.

در مورد چشم‌انداز سهام، این گزارش می‌گوید که گسترش رالی بازار سهام، به رهبری صنایع باثبات، از این ایده حمایت می‌کند که بازار سهام شروع به رشد بهتری کرده است.

با این حال، مورگان استنلی خاطرنشان می‌کند که حرکت نزولی در بازدهی می‌تواند باعث چرخش در این موضع شود.

به طور خلاصه، مورگان استنلی معتقد است که احتمال «عدم فرود» اقتصاد ایالات متحده وجود دارد، به این معنی که اقتصاد نه به سمت رکود و نه به سمت رشد آهسته، بلکه به سمت رشد پایدار حرکت خواهد کرد.

این گزارش می‌تواند پیامدهای مهمی برای سرمایه‌گذاران داشته باشد، زیرا نشان می‌دهد که ممکن است نیازی به اتخاذ رویکردهای دفاعی در سرمایه‌گذاری نباشد.

البته، مورگان استنلی هشدار می‌دهد که این چشم‌انداز می‌تواند در صورت تغییر شرایط اقتصادی تغییر کند.

پیش‌بینی موسسه TD Securities برای دلار آمریکا:

موسسه TD Securities در گزارشی به تحلیل چشم‌انداز دلار آمریکا در کوتاه‌مدت و بلندمدت پرداخته است.

این موسسه پیش‌بینی می‌کند که دلار در کوتاه‌مدت در برابر سایر ارزهای G-10 در سطح ثابتی باقی خواهد ماند.

به گفته استراتژیست‌های TD Securities، انتظار نمی‌رود که دلار در این بازه زمانی افزایش یا کاهش قابل‌توجهی داشته باشد.

این موسسه در ادامه می‌گوید:

ما شاهد کاهش ارزش دلار در کوتاه‌مدت نیستیم، اما انتظار یک رشد بزرگ را نیز نداریم.

با این حال، TD Securities انتظارات خود را برای دلار در سه ماهه دوم کمی ارتقاء داده است.

این موسسه پیش‌بینی می‌کند که دلار در سه ماهه سوم (قبل از قدرت گرفتن در فصل چهارم و سال 2025) به دلیل «بررسی ریسک‌های ژئوپلیتیکی و عدم اطمینان در مورد انتخابات ایالات متحده» تضعیف شود.

به طور خلاصه، TD Securities پیش‌بینی می‌کند که:

  • دلار در کوتاه‌مدت در برابر سایر ارزهای G-10 ثبات خواهد داشت.
  • دلار در سه ماهه دوم کمی تقویت خواهد شد.
  • دلار در سه ماهه سوم به دلیل ریسک‌های ژئوپلیتیکی و انتخابات ایالات متحده تضعیف خواهد شد.
  • دلار در فصل چهارم و سال 2025 دوباره تقویت می‌شود.

تحلیل تکنیکال شاخص دلار

همانطور که در تحلیل قبلی اشاره شد، عبور شاخص دلار از محدوده قیمتی 105 برای ادامه روند صعودی ضروری بود. با این حال، قیمت موفق به شکست این ناحیه نشد و پس از برخورد به آن افت کرد و اکنون در نواحی قیمتی ۱۰۳/۹۹ قرار دارد.

چارت روزانه شاخص دلار

در تایم‌فریم ۱ ساعته، عبور قیمت از ناحیه 104.35 به عنوان نقطه شکست ساختار بازار تلقی می‌شد. پس از شکست این محدوده، شاهد پولبک به اوردربلاک و ریزش قیمت بودیم.

در حال حاضر قیمت با مقاومت ۱۰۳/۹۶ درگیر است که اگر این ناحیه شکسته شود احتمالا شاهد ریزشی بیشتری از شاخص دلار خواهیم بود.

چارت ۱ ساعته شاخص دلار

همچنین اگر تحلیلگر کلاسیک هستید به الگوی سر و شانه توجه کنید، این الگو را در تایم‌فریم ۴ ساعته هم می‌توان دید. در صورت شکست خط گردن (مقاومت ۱۰۳/۹۵) این الگو، شاهد افت بیشتری از قیمت خواهیم بود.

چارت ۱ ساعت شاخص دلار - الگوی سر و شانه

هیچ تحلیل قطعی در مورد بازارهای مالی وجود ندارد. تمامی موارد ذکر شده صرفاً به منظور اطلاع‌رسانی منتشر گردیده و این مطلب هیچ‌گونه پیشنهاد خرید یا فروشی برای معامله‌گران محسوب نمی‌شود. افراد باید نسبت به ریسک‌های ذاتی بازارهای مالی آگاهی داشته باشند و قبل از اقدام به هرگونه سرمایه‌گذاری از تصمیم خود مطمئن شوند. ایران بروکر نسبت به ضرر و زیان احتمالی شما هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.