ارز دیجیتال Vulcan Forged چیست؟ معرفی توکن PYR

ارز دیجیتال Vulcan Forged چیست؟ معرفی توکن PYR

با روی کار آمدن سیستم پاداش بازی برای کسب درآمد (Play-to-Earn (P2E))، بازی‌های بلاک چین روز به روز با توجه بیشتری رو به رو شدند. پیدایش پروژه‌هایی مانند اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) راه کاربران را برای کسب ارز دیجیتال در حین بازی با NFTها و متاورس‌ هموار کرده است. پروژه ولکان فورجد (Vulcan Forged) یک بازی ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین است که توسط گیمرها برای گیمرها ساخته شده است.

بازی ولکان فورجد، یک بازی اجتماعی مبتنی بر بلاک چین است که بر روی اتریوم و پالیگان (Polygon) اجرا می‌شود. پلتفرم ولکان فورجد بازی‌های خود را می‌سازد، برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) را توسعه می‌دهد، از سازندگان بازی‌ پشتیبانی کرده و معاملات NFT را در اکوسیستم بومی خود تسهیل می‌کند. گیمرها با توکن بومی این بازی، یعنی PYR پاداش می‌گیرند که می‌توان از آن برای پرداخت کامزد و تسویه بازار استفاده کرد. در این مقاله، علاوه بر بررسی پروژه، نحوه کار، سیستم پاداش‌دهی و بازی ولکان ورس (VulcanVerse) را بررسی می‌کنیم و در نهایت به سوال ارز دیجیتال Vulcan Forged چیست پاسخ خواهیم داد.

ارز دیجیتال Vulcan Forged (ولکان فورجد) چیست؟

بازی‌های مبتنی بر مدل بازی برای کسب درآمد یا P2E، با استفاده از فناوری‌هایی مانند بلاک چین و توکن‌های غیرمثلی (NFT)، تجربه‌ای تعاملی و هیجان‌انگیز را برای توسعه‌دهندگان بازی و گیمرها فراهم می‌کنند. بازی‌های مبتنی بر بلاک چین، توجه زیادی را از جامعه بازی و توسعه‌دهندگان جلب کرده‌اند؛ زیرا فرصتی برای مالکیت دارایی‌های درون بازی، سیستم‌های اقتصادی درون بازی و امکان ارائه بسیاری امتیازات دیگر برای تسهیل اکوسیستم‌های متاورس را فراهم می‌کنند.

پلتفرم ولکان فورجد (Vulcan Forged) به عنوان یک اکوسیستم آسان برای ساخت و بازی برای کسب درآمد طراحی شده است. این پلتفرم یک اکوسیستم و بازار مبتنی بر بلاک چین در دنیای بازی‌های پالیگان (MATIC) است. ارز دیجیتال ولکان فورجد تحت نظارت Vulcan Forged LTD و ولکان فاندیشن (Vulcan Foundation) است. Vulcan Forged LTD مسئول توسعه بازی و عملیات‌های تجاری است، در حالی که ولکان فاندیشن صدور و فروش توکن را مدیریت می‌کند.

توکن PYR به عنوان سوخت اصلی اکوسیستم و بازار عمل می‌کند. می‌توان PYR را با توکن‌های دیگر مبادله کرده یا آن‌ها را استیک کرد. PYR برای خرید NFT در بازار ولکان فورجد و استیک کردن دارایی‌ها و زمین‌های درون بازی استفاده می‌شود. همچنین می‌توان آن را در VulcanDex، صرافی غیرمتمرکز (DEX) این پلتفرم، برای مبادله توکن‌های بازی استفاده کرد. LAVA توکن کاربردی ثانویه پلتفرم ولکان فورجد است. توکن LAVA یک ارز درون بازی است که می‌توان آن را در همه بازی‌های ولکان فورجد مانند VulcanVerse و Forge Arena به‌دست آورد.

  همچنین ولکان فورجد چندین بازی را روی پلتفرم خود ساخته است. علاوه بر آن، چندین برنامه غیرمتمرکز (dApps)، را نیز منتشر کرده است. از جمله آنها می‌توان STAMP، یک سیستم حفاظت از اموال بلاک چین، و Anvil، ابزاری برای ساخت NFT را مثال زد. این پلتفرم به هر کسی اجازه طراحی برنامه‌های غیرمتمرکز را می‌دهد. ولکان فورجد دارای بیش از ده بازی و برنامه غیرمتمرکز در اکوسیستم خود و همچنین یک بازار پررونق NFT است.

بازی اصلی این پلتفرم، ولکان ورس (VulcanVerse) است. ولکان ورس یک بازی نقش آفرینی چندنفره (MMORPG) با الهام از اساطیر یونانی-رومی است. هدف اصلی بازیکنان در این بازی، مالکیت و ارتقاء زمین‌هایی است که توسط NFTها نشان داده می‌شوند. این زمین‌ها از سطح 1 شروع شده و می‌توانند در بازار NFT بازی خریداری شوند. بازیکنان می‌توانند به هفت سطح بالاتر بروند و ویژگی‌ها، ابزارها و کلکسیون‌های جدید درون بازی را باز کنند.

نحوه عملکرد ولکان فورجد چگونه است؟

ارز دیجیتال PYR، توکن بومی ولکان فورجد، به عنوان یک دارایی ERC20 ایجاد شد. بازیکنان می‌توانند از این توکن برای اهداف مختلفی در بازی ولکان ورس استفاده کنند، از جمله بازی، استیک کردن، تسویه حساب و خرید دارایی در بازار، استخرهای بازی، کسب مزایای P2E و ایجاد بازی‌های دیفای (DeFi). PYR یک توکن ابزار چند پلتفرمی است که گیمرها حین انجام بازی‌های پلتفرم از آن استفاده می‌کنند. هر دو شبکه اصلی اتریوم و پالیگان از PYR پشتیبانی می‌کنند. البته ولکان فورجد روی اتریوم شروع به کار کرد؛ اما بیشتر عملکرد آن بر اساس بلاک چین پالیگان است.

برنده شدن در مسابقات، تبدیل توکن LAVA بدست آمده از بازی، فروش NFT و استفاده از سرزمین‌ها به عنوان پورتال، همه راه‌هایی برای به دست آوردن توکن PYR هستند. ارز دیجیتال LAVA، توکن ثانویه اکوسیستم ولکان فورجد، با استیک کردن توکن PYR و شرکت در بازی‌های ولکان فورجد به دست می‌آید.  LAVA همچنین می‌تواند به عنوان ارز درون بازی برای ساخت و ساز در زمین‌ها و ارتقاء NFTها استفاده شود.

چطور در ولکان فورجد بازی کنیم؟ معرفی بازی ولکان ورس

حال که با پاسخ سوال ارز دیجیتال Vulcan Forged چیست آشنا شدید، شاید انجام یکی از بازی‌های آن برای شما جالب باشد. همانطور که پیش از این اشاره شد بازی ولکان ورس، بازی اصلی این پلتفرم است. ولکان ورس یک بازی نقش آفرینی آنلاین و چند نفره (MMORPG) است که در آن کاربران زمین‌هایی را خریداری کرده و مالکیت آنها را در اختیار می‌گیرند. قطعات زمین به شکل NFT در قسمت‌هایی از نقشه موجود است. برای ارتقاء سطح در این دنیای مجازی، کاربران ولکان فورجد می‌توانند ویژگی‌ها و ابزارهای اضافی را باز کنند، و همچنین ولکانایت‌ها (Vulcanites) یا کلکسیون‌های حیوانات خانگی را جمع‌آوری و با استیک کردن آنها درآمد غیرفعال کسب کنند.

دارایی‌های عمده‌ای که کاربر می‌تواند در بازی ولکان ورس داشته باشید زمین، ولکانایت‌ها، خدایان و آیتم‌ها هستند. بازیکنان می‌توانند از بازار ولکان فورجد برای خرید و فروش این دارایی‌ها استفاده کنند. بازیکنان همچنین می‌توانند در ولکان ورس ماموریت‌ها و ماجراجویی بسازند، NFT‌ها را جستجو کنند و با دیگر ولکانایت‌ها مبارزه کنند.

چهار ربع زمین در ولکان ورس

دنیای زیرین هادس (The Underworld of Hades)، باغ‌های آرکادیا (Gardens of Arcadia)، صحرای نوتوس (Desert of Notus) و کوه‌های بوریاس (Mountains of Boreas) چهار ربع زمین در بازی ولکان ورس هستند. قلمرو بی‌طرفی که در آن این ربع‌ها به هم می‌رسند در شهر ولکان قرار دارد. هر یک از چهار ربع به صاحبان زمین ظاهر، طرح‌ها و مصالح ساختمانی منحصر به فرد خود را می‌دهد. مالکان زمین می‌توانند زمین خود را ارتقا دهند؛ که دارایی‌ها، ساختمان‌ها و شخصیت‌های جدید را برای کشف جهان بازی و  کسب NFT باز می‌کند.

هر قطعه زمین را می‌توان به شکلی که مالک بخواهد بازسازی و ساخت کرد. به بازیکنانی که صاحب زمین هستند، آیتم‌هایی برای ساخت و ابزارهایی برای شکل‌دهی زمین داده می شود. هر قطعه زمین همچنین می‌تواند برای دسترسی به دارایی‌های بیشتر و ایجاد درآمد غیرفعال از توکن PYR استفاده شود. تصویر زیر نقشه ولکان ورس، چهار ربع و شهر ولکان را نشان می‌دهد.

1 1
چهار ربع زمین در بازی ولکان ورس

ولکانایت‌ها (Vulcanites)

ولکانایت‌ها (Vulcanites)، مخلوقات اولیه بازی ولکان ورس هستند. بازیکن در طول سفر خود در ولکان ورس با این هیولاهای ترسناک همراه می‌شود. هر کدام از آنها متمایز هستند و توانایی‌های قابل ارتقا دارند. در حال حاضر  32 ولکانیت در اکوسیستم ولکان فورجد وجود دارد. از ولکانایت‌ها می‌توان برای موارد زیر استفاده کرد:

  • مبارزه
  • پیدا کردن کالاها و آثار کمیاب و جذاب
  • جمع‌آوری NFTها
  • جاسوسی برای جمع‌آوری نقشه
  • شرکت در بازی‌های دیگر مانند Forge Arena و Berserk

خداها: تایتان‌ها و المپیکی‌ها

خداها و تایتان‌های زیادی بر اساس اساطیر یونانی-رومی در بازی ولکان ورس وجود دارد. ظاهر و سطح این تایتان‌ها می‌تواند با پیشرفت آنها متفاوت باشد. به همین دلیل، تایتان‌ها و خدایان NFT پویا نامیده می‌شوند. همه آنها به عنوان یک کودک از سطح 1 شروع می‌کنند و با قفل کردن ارز دیجیتال PYR در آنها، می‌توان سطح هر کدام را افزایش داد.

آیتم‌های درون بازی

نوع دیگری از NFT در سیستم پاداش بازی برای کسب درآمد ولکان فورجد، آیتم‌های درون بازی است که به بازیکنان امتیازات و مهارت‌هایی را برای کمک به رشد آنها در ولکان ورس ارائه می‌کند. این اقلام را می‌توان خریداری و معامله کرد.

توکن PYR چیست؟

توکن PYR، ارز دیجیتال بومی و ابزار اصلی اکوسیستم ولکان فورجد است. این توکن، یک ارز دیجیتال ERC-20/MATIC است که بازیکنان می‌توانند در تمامی بازی‌های پلتفرم از آن استفاده کنند. کارمزد تمام تراکنش‌های PYR به یک مجموعه پاداش توزیع می‌شود که افرادی که دارایی خود را استیک کردند می‌توانند پاداش دریافت کنند. از موارد استفاده PYR می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خرید یا فروش NFT
  • استیک کردن در صرافی غیرمتمرکز VulcanDEX
  • استیک کردن آیتم‌های درون بازی در ولکان ورس
  • ارتقاء NFTها

توکن PYR در شبکه‌های اصلی اتریوم و پالیگان موجود است. با انتقال توکن PYR به پالیگان، یک راه‌حل مقیاس بندی لایه 2، کارمزد گس به طور قابل توجهی کاهش یافته است. در نتیجه، این پلتفرم تراکنش‌های پرسرعت را بدون هزینه‌های بالا به صورت یکپارچه انجام می‌دهد. لازم به ذکر است که جفت ارزهای PYR/ETH و PYR/MATIC متفاوت هستند، بنابراین هنگام انجام تراکنش احتیاط کنید.

قیمت ارز دیجیتال Vulcan Forged

ارز دیجیتال ولکان فورجد در اواسط آوریل (اواخر فروردین) سال 2021 با قیمت حدود 2 دلار عرضه شد. چندین ماه قبل از افزایش قیمت از اواسط سپتامبر (شهریور) معامله شد و با افزایش قیمت به بالاترین قیمت رسید. قیمت ارز دیجیتال Vulcan Forged در تاریخ 1 دسامبر (10 آذر) سال 2021 به 49.01 دلار رسید. پس از آن با ریزش قیمت ارزهای دیجیتال، قیمت توکن PYR در عرض یک ماه به حدود 8 دلار کاهش یافت. در حالی که قیمت PYR سه ماه بعد در آوریل (فروردین) سال 2022 تقریباً به 20 دلار رسید؛ این قیمت دوباره در ماه می (اردیبهشت) به حدود 4 دلار کاهش یافت.

در زمان نوشته شدن این مقاله، این ارز دییجتال در محدوده قیمتی 3.43 دلار معامله می‌شود. قیمت آن در 24 ساعت گذشته حدود 1.23 درصد کاهش یافت. با این وجود تحلیلگران بازار معتقدند قیمت توکن PYR در سال 2023 در حدود 2.85 دلار خواهد بود. پیش‌بینی‌های قیمتی بلند مدت برای ارز دیجیتال ولکان فورجد در سال 2030، بین 16.05 دلار و 30.32 دلار متغییر است.

آیا سرمایه‌گذاری در ولکان فورجد ایده خوبی است؟

حال که به سوال ارز دیجیتال Vulcan Forged چیست پاسخ دادیم، یک سوال مهم ایجاد می‌شود: آیا باید در این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنیم؟ پلتفرم‌های بازی بلاک چین بسیار کمی وجود دارند که بتوانند از نظر ویژگی‌های متنوع اکوسیستم، از جمله استودیو بازی، برنامه‌های غیرمتمرکز، بازار NFT و صرافی غیرمتمرکز با ولکان فورجد رقابت کنند. عملکرد آن طی چندسال گذشته بر پتانسیل این دارایی برای قرار گرفتن در میان برترین رمزارزهای GameFi تاکید می‌کند.

علاوه بر موارد ذکر شده، تیم ولکان فورجد تلاش‌های خود را برای مقرون‌ به ‌صرفه ساختن بازی‌های بلاک‌چین برای همه به نمایش گذاشته است. انتقال این پلتفرم از اتریوم به Polygon، حداقل کارمزد گس و زمان‌های تسویه سریع را در تلاش برای حل مشکل مقیاس‌پذیری اتریوم ارائه می‌دهد. با این حال ولکان فورجد در 13 دسامبر (22 آذر) سال 2021 دچار یک نقض امنیتی شد که در آن 96 کیف پول با ارزش بالا در سایت هک شدند. در این واقعه 4.5 میلیون توکن PYR به سرقت رفت و سپس روی پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال فروخته شد.

اگر قصد خرید توکن PYR یا هر ارز دیجیتال دیگری را دارید، قبل از پرداخت هرگونه وجهی، بررسی لازم را روی پروژه انجام دهید. بازارهای ارز دیجیتال بی‌ثبات هستند، ریسک بازار و قرارداد هوشمند را به دنبال داشته و در معرض هک شدن قرار دارند. بنابراین، قبل از خرید هرگونه دارایی ارز دیجیتال یا NFT باید محتاط باشید. هرگز با پولی که توانایی از دست دادن آن را ندارید معامله نکنید.

از کجا ارز دیجیتال ولکان فورجد بخریم؟

برترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال برای معامله در ارز دیجیتال ولکان فورجد در حال حاضر بایننس (Binance)، بیت ترو (Bitrue)، بیت گت (Bitget)، هات کوین گلوبال (Hotcoin Global) و بینگ ایکس (BingX) هستند.

آیا بازی ولکان فورجد رایگان است؟

بله، ولکان فورجد یک بازی رایگان است. با این حال، بازیکنان قادر به خرید آیتم‌های درون بازی با استفاده از توکن PYR هستند.

چه کسی مالک ولکان فورجد است؟

جیمی تامسون (Jamie Thomson)، مدیرعامل Vulcan Forged، یکی از استودیوهای پیشرو بازی بلاک چین و از سازندگان ولکان ورس است.

فهرست مطالب
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

ممکن است دوست داشته باشید

منتخب سردبیر

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
بروکرهای منتخب
یو اس جی
آمارکتس
آلپاری
ارانته
اچ وای سی ام
صرافی‌های منتخب
کوکوین
بینگ ایکس
کوینکس
نوبیتکس
اکسیر
والکس

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.