معرفی رمزارزها

ارز دیجیتال OKB چیست؟ پیش بینی قیمت برای 2023

معرفی رمزارزها

مطالعه در 10 دقیقه

ارز دیجیتال OKB با ارزش بازار بیش از 2.4 میلیارد دلار، رتبه 26 را در بین رمزارزها کسب کرده است. OKB توکن ارز دیجیتال یک صرافی رمزارز به نام OKX است و قرار گرفتن آن در رتبه‌های برتر بازار ارز دیجیتال، احتمالاً بی دلی نیست. بااینکه ارزهای دیجیتال و فناوری بلاکچین پیشرفت و گسترش قابل‌توجهی داشته‌اند و هر سال شاهد تعداد زیادی از پروژه‌های جدید با ایده‌های جذاب هستیم، اما همچنان بسیاری از سرمایه‌گذاران پایبند به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های برتر از نظر مارکت کپ هستند. یکی از این پروژه‌ها، OKB است که در این مطلب قصد داریم به معرفی کامل آن و دلیل توجه کاربران ارز دیجیتال به آن بپردازیم.

معرفی ارز دیجیتال OKB

صرافی ارز دیجیتال OKX را می‌توان همتای صرافی چینی OKCoin دانست که در مالت راه‌اندازی شده است. OKB ارز دیجیتال اختصاصی این صرافی است.

یکی از کاربردی‌ترین پلتفرم‌ها در دنیای ارزهای دیجیتال و صنعت رمزارزها، صرافی‌های ارز دیجیتال هستند. درواقع صرافی‌های راه اصلی برای برقراری ارتباط بین کاربران جهت مبادلات ارزهای دیجیتال هستند. هر شخصی که قصد ورود به دنیای ارزهای دیجیتال یا سایر دارایی‌های دیجیتال مانند NFT ها را داشته باشد، باید با امن‌ترین صرافی‌های موجود آشنا شود.

20220928 OKX Generic3
معرفی ارز دیجیتال اختصاصی صرافی OKX

بااینکه امروزه بسیاری از کاربران به دنبال صرافی‌های غیرمتمرکز هستند، اما بسیاری همچنان صرافی‌های سنتی مانند OKX را برای ورود به اکوسیستم ارزهای دیجیتال انتخاب می‌کنند.

ارز دیجیتال OKB به‌عنوان رمزارز اختصاصی صرافی اوکی ایکس مورداستفاده قرار می‌گیرد. کاربران می‌توانند این ارز دیجیتال را مانند سایر جفت ارزهای دیگر در این صرافی خریداری و هولد کنند.

البته این ارز دیجیتال بااینکه مشابه سایر ارزهای دیجیتال است، مزایای خاصی نیز دارد که بسیاری از کاربران آن را برای خرید و هولد بلندمدت انتخاب می‌کنند.

OKB چگونه کار می‌کند؟

ارز دیجیتال OKB بلاکچین اختصاصی خود را دارد و درواقع رمزارز اختصاصی بلاکچین OKX محسوب می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود که کارایی این رمزارز بیش از چیزی باشد که در ابتدا تصور می‌کنید.

برنامه Earn OKX برای هولدرهای OKB ایجاد شده تا بتوانند با استفاده از این روش، درآمد غیرفعال کسب کنند. کاربران می‌توانند این دارایی را در صرافی استیک کرده و از سهمی از کارمزد معاملات داشته باشند. علاوه‌بر این هولدرها حق رأی درباره نحوه مدیریت و پیشنهادات آینده اکوسیستم OKX را خواهند داشت.

بااینکه ارز دیجیتال OKB ارز دیجیتال اختصاصی صرافی OKX است، توانسته مجوز دارایی‌های مجازی را در سال 2022 از دبی دریافت کند که تضمین می‌کند OKB به این صرافی مرتبط است. باید گفت رشد قیمت آینده‌این ارز دیجیتال موضوع دور از انتظاری نیست، بنابراین بسیاری از افراد OKB را با دید بلندمدت هولد می‌کنند.

یکی دیگر از امکانات OKX برای کاربران استخر Jumpstart است که اخیراً را اندازی شده و به کاربران فرصت سرمایه‌گذاری می‌دهد. با استفاده از این استخر کاربران می‌توانند در عرضه اولیه سکه شرکت کنند و قبل از اینکه یک ارز دیجیتال به‌صورت عمومی عرضه شود، سود کسب کنند. همچنین تخفیف‌های قابل‌توجهی در کارمزد تراکنش‌های درون زنجیره‌ای به کاربران این اکوسیستم تعلق می‌گیرد.

بااینکه در حال حاضر ارز دیجیتال OKB کاربردهای زیادی در اکوسیستم OKX دارد، اما به‌طورکلی در وایت پیپر این ارز دیجیتال هیچ اشاره‌ای به کاربرد و هدف واقعی آن نشده است. از نظر بسیاری از سرمایه‌گذاران می‌توان این را یک هشدار دانست، اما بااینکه OKB مدت‌زمان زیادی را بدون هیچ‌گونه مشکلی فعالیت کرده، احتمال راگ پول و کلاهبرداری در آن کاهش پیدا می‌کند اما این احتمال درباره بسیاری از ارزهای دیجیتال و نه‌تنها OKB هرگز به صفر نمی‌رسد.

مزایای OKB چیست؟

با تمام مزایا و معایبی که این ارز دیجیتال دارد، سؤال اصلی شاید این باشد که چرا شما به‌عنوان معامله‌گر یا سرمایه‌گذار باید به آن توجه کنید؟ در پاسخ این سؤال باید گفت که رمزارز یک ابزار برای دسترسی به انواع گزینه‌های سرمایه‌گذاری در صرافی OKX است. در ادامه برخی از این موارد را با جزئیات بیشتر بررسی می‌کنیم.

مزایای OKB چیست؟
مزایای OKB چیست؟

1- کارمزدهای معاملاتی با تخفیف

اگر قصد نگهداری بلندمدت این ارز دیجیتال را داشته باشید با هولد آن در صرافی OKX می‌توانید به میزان زیادی در کارمزد معاملات خود صرفه‌جویی کنید. در بلندمدت این کار باعث افزایش سودآوری معاملات شما در این صرافی می‌شود.

علاوه بر این شما می‌توانید انواع مختلف ارزهای دیجیتال دیگر را نیز هولد کرده و تا 25 درصد در معاملات خود تخفیف دریافت کنید.

2- دسترسی به OKX Earn

یکی دیگر از مزایای OKB امکان دسترسی هولدرهای این ارز دیجیتال، دسترسی به پلتفرم OKX Earn است که با ارائه طرح‌های پس‌انداز و کسب درآمد، روشی برای کسب بازده‌های سودمند را برای کاربران ایجاد کرده است.

3- صعود قیمت OKB از زمان راه‌اندازی تاکنون

ارز دیجیتال OKB از زمان راه‌اندازی تابه‌حال صرفاً به دلیل رشد در اکوسیستم خود و به شکلی مستقل افزایش قیمت داشته است. این ارز دیجیتال به‌طورکلی در طول زمان، با افزایش ارزش خود حدود 3400 درصد بیش از پایین‌ترین قیمت خود معامله شده است. البته بدیهی است که در بازار نزولی و در زمان سقوط ارزهای دیجیتال مانند بیتکوین، قیمت این ارز دیجیتال نیز تا حدودی کاهش پیدا کند.

4- کاهش عرضه برای کنترل قیمت

توکن سوزی ارز دیجیتال OKB که از 4 مه 2019 آغاز شد، با برنامه buy-back-burn شروع شد که طبق آن 30 درصد از کارمزدهای تراکنش برای بازخرید این ارز دیجیتال مورداستفاده قرار می‌گیرد. تا زمان نگارش این مطلب حدود 48 میلیون از این ارز دیجیتال سوزانده شده که در طولانی مدت باعث سلامت این اکوسیستم و افزایش قیمت ارز دیجیتال OKX می‌شود.

5- دسترسی به OKX Jumpstart

جامپ استارت یک پلتفرم لانچ پد برای دسترسی به عرضه‌های اولیه سکه در پروژه‌های ارز دیجیتال است. کاربران با هولد کردن OKB می‌توانند به این پلتفرم دسترسی داشته باشند. باید گفت که این پروژه‌ها توسط پلتفرم بررسی می‌شود و پروژه‌هایی با امنیت زیاد و پتانسیل رشد بالا، در این لانچ پد فهرست می‌شوند.

باید توجه داشته باشید که شرایط دسترسی به پروژه‌های مختلف، متفاوت است. اگر بتوانید پروژه‌های با پتانسیل سوددهی را در این لانچ پدها پیدا کرده و در آن‌ها مشارکت کنید، قادر خواهید بود قبل از اینکه ارز دیجیتال یک پروژه به پذیرش انبوه برسد، سود قابل‌توجهی کسب کنید.

سایر امتیازات کلیدی ارز دیجیتال OKB

علاوه‌بر موارد گفته شده، شما با استفاده از این ارز دیجیتال می‌توانید در پلتفرم‌های وام‌دهی مشارکت کنید، معاملات مارجین انجام دهید و همچنین با هولد OKB درباره آینده‌این پلتفرم حق رأی داشته باشید.

آیا ارز دیجیتال OKB یک سرمایه‌گذاری مناسب است؟

این ارز دیجیتال نیز مانند سایر رمزارزها، مزایا و معایبی دارد که قبل از سرمایه‌گذاری باید به آن توجه کنید. اگر کاربر صرافی OKX هستید، این ارز دیجیتال می‌تواند برای شما یک گزینه کاربردی باشد. درواقع می‌توان گفت در خارج از اکوسیستم صرافی، این ارز دیجیتال کارایی خود را تا حدودی از دست می‌دهد.

1 m3WKker3F
آیا ارز دیجیتال OKB یک سرمایه‌گذاری مناسب است؟

یکی از نقاط ضعف دیگر در این ارز دیجیتال نبود وایت پیپر است، چرا که سازندگان آن با کمی احساس خطر می‌توانند OKB را به جهت دیگری هدایت کنند. همان‌طور که پیش‌ازاین گفته شد احتمال راگ پول در این ارز دیجیتال با توجه به گذشته آن، بسیار کم است، اما غیرممکن نیست. بااین‌حال در 2022 و با سقوط ارزهای دیجیتال، شاهد ریزش قیمت این ارز دیجیتال بودیم. این رمزارز نسبت به بالاترین سطح قیمت خود در سال 2021، حدود 50 درصد از ارزش خود را از دست داده است. به‌طورکلی اگر کاربر صرافی OKX هستید، می‌توانید از این ارز دیجیتال برای دریافت خدمات بهتری در این صرافی استفاده کنید.

پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال OKB برای 2023

با افزایش حجم معاملات در 15 فوریه 2023 شاهد رشد 3 درصدی ارز دیجیتال OKB در 24 ساعت گذشته بودیم. البته در 8 روز اخیر این ارز دیجیتال حدود 8 درصد کاهش قیمت داشته است. بااینکه این ارز دیجیتال از نظر فاندامنتال قوی بوده و در گذشته نیز عملکرد خوبی را ثبت کرده است، اما باید گفت که در کوتاه‌مدت نمی‌توان انتظار کسب سود زیادی را از این دارایی داشت.

البته با مقایسه قیمت فعلی این ارز دیجیتال با قیمت آن در 30 روز گذشته می‌توان متوجه شد که این رمزارز با رشد 22 درصدی مواجه بوده است. حداقل قیمت برای این ارز دیجیتال در یک ماه اخیر 31.20 دلار بوده درحالی‌که حداکثر قیمت میانگین آن 32.25 دلار بوده است. این موارد نشان می‌دهد که احتمالاً OKB می‌تواند گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاران بلندمدت باشد.

بررسی 90 روزه این ارز دیجیتال نشان از رشد 52.04 درصدی را دارد که قیمت آن بین 18.68 تا 20.01 به‌طور میانگین در گردش بوده است.

با توجه به این موضوع که حجم معاملات نقشی حیاتی در رشد قیمت یک دارایی دارند، OKB در 4 ماه گذشته، رشد قابل‌توجهی در حجم معاملات ثبت کرده که نشانه مثبتی است.

پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال OKB برای سال 2023 که توسط سایت Priceprediction انجام شده نشان می‌دهد که می‌توان تا پایان 2023 انتظار حداکثر قیمت 65.81 دلار و حداقل 57.86 دلار را داشت.

نحوه کسب درآمد غیرفعال با ارز دیجیتال OKB چگونه است؟

شما می‌توانید با شرکت در لانچ پدهای این صرافی و شرکت در پلتفرم‌های وام‌دهی، درآمد غیرفعال کسب کنید.

ارز دیجیتال اختصاصی صرافی OKX چیست؟

ارز دیجیتال OKB ارز دیجیتال اختصاصی این صرافی است.

هدف از ساخت ارز دیجیتال OKB چیست؟

این ارز دیجیتال با هدف کاربردهایی در اکوسیستم صرافی OKX ایجاد شده و در بیرون از این سیستم کاربرد چندانی ندارد.

آیا OKB آینده‌ای دارد؟

از نظر سایت priceprediction این صرافی پتانسیل خوبی برای رسیدن به قیمت‌های زیاد را دارد. طبق پیش‌بینی‌های این وب‌سایت، OKB ارزش سرمایه‌گذاری دارد. تحلیلگران و کارشناسان این وب‌سایت اعتقاد دارند که می‌توان منتظر قیمت بیش از 2 هزار دلاری برای این ارز دیجیتال تا پایان سال 2030 بود.

آیا OKB ارزش خرید در سال 2023 را دارد؟

طبق بررسی‌های سایت priceprediction این ارز دیجیتال همچنان به رشد خود ادامه خواهد داد. یکی از دلایل رشد OKB از نظر این وب‌سایت کاهش میزان عرضه این ارز دیجیتال است. البته باید توجه داشته باشید که به‌طورکلی سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ریسک‌های زیادی به همراه دارد. بنابراین اگر قصد سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال را دارید حتما تحقیقات کامل را قبل از هر اقدامی انجام دهید.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید