Search
Close this search box.

لایت کوین چیست؟ پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال LTC برای 2023

 لایت کوین چیست؟ پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال LTC برای 2023

ارز دیجیتال لایت کوین یکی از رمزارزهای محبوب است که در رتبه 14 کوین مارکت کپ قرار دارد. ارز دیجیتال لایت کوین با نماد LTC در حال حاضر به قیمت 95 دلار معامله می‌شود و ارزش بازار 6.8 میلیارد دلار را به خود اختصاص داده است. این ارزش دیجیتال که برای ارائه خدماتی مانند پرداخت‌های سریع، امن و با حداقل هزینه طراحی‌شده، از فناوری بلاکچین به‌عنوان زیرساخت خود استفاده می‌کند. در این مطلب از ایران بروکر قصد داریم نقاط قوت ارز دیجیتال لایت کوین را با شما به اشتراک بگذاریم. همچنین در ادامه پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال LTC توسط بهترین وب‌سایت‌های پیش‌بینی قیمت را بررسی خواهیم کرد.

هدف از ایجاد ارز دیجیتال لایت کوین چه بود؟

ارز دیجیتال لایت کوین طبق شبکه بلاکچین بیتکوین برنامه‌ریزی و اجرا شده، اما در مواردی مانند الگوریتم هش، هارد کپ، زمان تراکنش هر بلوک و عوامل دیگر متفاوت است.

لایت کوین برای تشکیل هر بلوک به 2.5 دقیقه زمان نیازد دارد و کارمزد تراکنش آن بسیار کمتر از بیتکوین است. به همین دلیل از لایت کوین برای انجام تراکنش‌های روزمره و پرداخت‌های لحظه‌ای در زمان انجام معامله استفاده می‌شود.

تاریخچه لایت کوین

ارز دیجیتال لایت کوین در 7 اکتبر 2011 با ارائه یک کد متن‌باز در گیتاب منتشر شد و شبکه بلاکچین آن پنج روز بعد و در 13 اکتبر 2011 شروع به فعالیت کرد. از زمانی که این ارز دیجیتال شروع به کار کرد، پذیرش و استفاده از آن در بین کاربران و به‌خصوص صاحبان کسب‌وکار افرایش پیدا کرده است. می‌توان گفت لایت یکی از ارزهای دیجیتال است که توجه زیادی را به خود جلب کرده و در بین 15 ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار جا خوش کرده است.

Gemini Cryptocurrencies Litecoin Litecoin LTC The Silver to Bitcoin s Gold
تاریخچه ارز دیجیتال لایت کوین

چه کسی لایت کوین را ایجاد کرد؟

چارلی لی، کارمند سابق شرکت گوگل، این ارز دیجیتال را با ایده ایجاد “نسخه لایت بیتکوین” راه‌اندازی کرده و اعتقاد دارد که این ارز دیجیتال بااینکه شباهت زیادی به بیتکوین دارد، از نظر وزن سبک‌تر است. چارلی لی یکی از اولین پذیرندگان ارزهای دیجیتال است که در صنعت رمزارزها بسیار موردتوجه قرار گرفته است.

در واقع چارلی لی که ممکن است او را با نام چوکوبو نیز بشناسید، یکی از اولین ماینرهای بیت کوین است که دانشمند کامپیوتر بوده و مهندس نرم‌افزار در شرکت گوگل بوده است.

همچنین سازنده اصلی لایت کوین، چارلی لی، از سال 2015 تا 2017 به‌عنوان مدیر مهندسی در شرکت کوین بیس که یکی از معروف‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال است، مشغول به کار بوده و پس‌ازآن به سراغ شرکت‌های سرمایه‌گذاری دیگر رفته است. این شخص در حال حاضر یکی از مدافعان و طرفداران ارزهای دیجیتال و همچنین مدیرعامل بنیاد لایت کوین است. بنیاد لایت کوین یک سازمان برای حمایت تیم اصلی لایت کوین برای پیشرفت هرچه سریع‌تر این ارز دیجیتال است.

هیئت‌مدیره لایت کوین شامل سه فرد دیگر با نام‌های شین‌شی وانگ، آلن آستین و زینگ یانگ است.

چه چیزی لایت کوین را منحصربه‌فرد می‌کند؟

litecoin
چه چیزی لایت کوین را منحصربه‌فرد می‌کند؟

لایت کوین را می‌توان دومین ارز دیجیتال محبوب از نظر کارایی دانست. لایت کوین نیز مانند بیت کوین باهدف جایگزین شدن پول و ارائه روشی امن و آسان برای پرداخت‌های مالی شروع به فعالیت کرده است. می‌توان گفت لایت کوین موفقیت خود را تا حد زیادی مدیون سادگی و همین‌طور مزایای کاربردی خود است.

محبوبیت لایت کوین نیز از ژانویه 2021 افزایش پیدا کرد و این ارز دیجیتال را به یکی از رایج‌ترین رمزارزها در پرداخت‌های دیجیتال تبدیل کرد. در آن زمان بیش از 2000 تاجر و کسب‌وکار از ارز دیجیتال LTC در سراسر جهان استقبال کرده و آن را به‌عنوان یک روش پرداخت پذیرفتند.

مزیت اصلی لایت کوین سرعت زیاد و مقرون‌به‌صرفه بودن از نظر کارمزدهای تراکنش است. برای تأیید تراکنش‌ها در شبکه لایت کوین فقط به چند دقیقه زمان نیاز دارید و کارمزد تراکنش‌ها ناچیز است. همین دو مورد، لایت کوین را به یکی از گزینه‌های جذاب برای جایگزینی بیت کوین به‌خصوص در کشورهای درحال‌توسعه تبدیل می‌کند. در کشورهای درحال‌توسعه کارمزد تراکنش به‌عنوان عاملی تعیین‌کننده برای انتخاب یک ارز دیجیتال به‌خصوص برای انجام فعالیت‌های مالی روزانه، محسوب می‌شود.

در اواخر سال 2020 شاهد معرفی یک شبکه آزمایشی به نام MimbleWimble (MW) (میمبل ویمبل) برای شبکه لایت کوین بودیم که هدف آن افزایش میزان محرمانگی در تراکنش‌های لایت کوین بود. از زمانی که این شبکه در دسترس کاربران قرار گرفته، می‌توانند از حفظ حریم خصوصی خود اطمینان بیشتری داشته باشند و هم‌زمان از قابلیت تعویض‌پذیری تا حد زیادی بهره‌مند شوند.

ارتقاء Mimblewimble لایت کوین

ارتقاء Mimblewimble توسط بنیاد لایت کوین در 31 ژانویه 2022 اعلام شد. طبق این توسعه در شبکه لایت کوین، وعده داده شد که میزان مقیاس‌پذیری لایتکوین تا میزان قابل‌توجهی بهبود پیدا کند و همچنین قابلیت تعویض‌پذیری آن نیز توسعه یابد. همچنین طبق این ارتقاء افزایش حفظ حریم خصوصی و همچنین ارتقا امنیت در برنامه لایت کوین قرار گرفت.

برخی از صرافی‌ها پس از ارتقای MimbleWimble، LTC را حذف کردند

با استفاده از ارتقا MinbleWinble در لایت کوین، کاربران می‌توانند به میزان زیادی از حریم خصوصی موردنیاز خود در زمان انجام معاملات در این شبکه دست پیدا کنند. این پیشنهاد که اولین بار در نوامبر 2019 توسط توسعه‌دهندگان ارائه شد، باهدف بهبود میزان ناشناس بودن در انجام معاملات ارز دیجیتال لایت کوین بین فرستنده و گیرنده انجام شد.

با استفاده از این ارتقا، در بلاک 2257920 شبکه لایت کوین، کاربران می‌توانند از تراکنش‌های Moe برای حفظ حریم خصوصی خود استفاده کنند و همین‌طور بلوک‌های حاوی تراکنش‌های غیرضروری را نادیده بگیرند. به‌طور خلاصه، در این نوع از تراکنش، عملیات طولانی با ثبت فقط یک جفت ورودی و خروجی در یک واحد ثبت می‌شود.

ارتقا MWEB لایت کوین در 19 مه 2022 راه‌اندازی شد. البته مشخصاً با انجام این ارتقا که منجر به افزایش حفظ حریم خصوصی می‌شد، این ارز دیجیتال بیشتر موردانتقاد رگولاتورهای ارز دیجیتال قرار گرفت. چرا که این قانون‌گذاران با حفظ حریم خصوصی که منجر به عدم امکان پیگیری تراکنش‌ها توسط قانون می‌شود، مخالفت می‌کنند.

اثرات این ارتقا را می‌توان در حذف این ارز دیجیتال از چند صرافی در کره جنوبی مشاهده کرد. ازجمله صرافی‌هایی که به دلیل ارتقاء MWEB این ارز دیجیتال را از لیست خود حذف کردند می‌توان به کوین وان و بیت هامب اشاره کرد. صرافی‌های ارز دیجیتال در کره جنوبی مقید به ارائه گزارش و اطلاعات تراکنش‌های مالی هستند. این موضوع به معنای این است که هر ارز دیجیتالی که باعث حفظ حریم خصوصی کاربران می‌شود باید حذف شود.

پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال LTC

ارز دیجیتال لایت کوین که مدت‌زمان زیادی به‌عنوان سومین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار محسوب می‌شد، در حال حاضر همچنان جایگاه خوبی را در بازار در اختیار دارد. این رمزارز با بیش از 9 سال فعالیت اکنون در رتبه 14 بازار قرار دارد و همچنان جز 20 ارز دیجیتال برتر از نظر میزان مارکت کپ است.

How to trade Litecoin LTC
پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال LTC

باوجوداینکه لایت کوین یک ارز دیجیتال کاربردی در بین سایر رمزارز ها است، اما باید گفت که تقریباً تمام ارزهای دیجیتال از نظر فعالیت‌های قیمتی به یک روند وابسته هستند که رهبر آن بیت کوین است.

ارزش‌هایی که لایت کوین ایجاد کرده، آن‌قدر گسترده و البته ساده است که توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده است. درباره لایت کوین باید به یک نکته توجه داشته باشید که در حال حاضر اکثر ارزهای دیجیتال پرطرفدار به یک جریان اقتصادی و برندهای تأثیرگذار در بازار متصل هستند، اما لایت کوین صرفاً متکی به پایه فنی خود است و بااین‌حال تا الان عملکرد خوبی داشته و احتمالاً در آینده شاهد افزایش دوباره قیمت و ارزش بازار آن خواهیم بود.

توجه داشته باشید در بخش پیش‌بینی قیمت در قسمت معرفی ارزهای دیجیتال هدف ما پیشنهاد سرمایه‌گذاری یا عدم سرمایه‌گذاری در یک ارز دیجیتال نیست. هدف صرفاً ارائه یک چشم‌انداز قبل از تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال است.

پیش‌بینی قیمت لایت کوین 2023 در وب‌سایت چنجلی را در ادامه با شما به اشتراک می‌گذاریم.

وب‌سایت چنجلی معتقد است که قیمت ارز دیجیتال LTC در سال 2023 در بدترین حالت ممکن 130 دلار و در بهترین حالت 155.39 دلار خواهد بود. همچنین این وب‌سایت طبق پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال لایت کوین برای 2023 انتظار دارد متوسط قیمت LTC در 2023

بهترین صرافی ایرانی و غیر ایرانی برای خرید ارز دیجیتال LTC

برای خرید ارز دیجیتال لایت کوین گزینه‌های مختلفی پیش روی شما خواهد بود. می‌توانید از انواع صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز برای خرید ارز دیجیتال LTC استفاده کنید. برای خرید ارز دیجیتال LTC از صرافی ایرانی می‌توانید از صرافی نوبیتکس، اکسیر و والکس استفاده کنید. همچنین برای خرید ارز دیجیتال لایت کوین از صرافی‌های خارجی می‌توانید از صرافی‌های کوکوین، بینگ ایکس و کوینکس استفاده کنید.

مشاهده قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال لایت کوین (LTC) به تومان

برای مشاهده قیمت لحظه‌ای بیت کوین و ارزهای دیجیتال به تومان و دلار به‌راحتی می‌توانید با مراجعه به صفحه قیمت ارزهای دیجیتال، از آخرین قیمت رمزارزها مطلع شوید. همچنین برای مشاهده قیمت لحظه‌ای لایت کوین ( ارز دیجیتال LTC) به تومان و دلار می‌توانید به این صفحه قیمت لایت کوین مراجعه کنید.

در زمان نگارش این مطلب قیمت لحظه‌ای لایت کوین به دلار 95.45 دلار و به تومان تقریباً 5 میلیون تومان است.

آیا لایت کوین زنده خواهد ماند؟

فقط زمان می‌تواند در این زمینه اظهارنظر کند. این ارز دیجیتال پشتیبانی فنی و زیرساخت قوی دارد که می‌توان انتظار بقای بلندمدت آن را داشت. البته باید به این نکته هم توجه کنیم که لایت کوین نسبت به سایر ارزهای دیجیتال، ویژگی جدیدی ارائه نمی‌کند. بنابراین بقای آن بستگی به جامعه حمایت‌کننده از آن و پذیرفته شدن آن توسط سایر کسب‌وکارها، مقررات دولتی و رقبای موجود و آتی در بازار رمزارز خواهد داشت.

با تمام این تفاسیر بیشتر سایت‌های پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال در سال 2023 قیمت ارز دیجیتال را صعودی اعلام کرده‌اند.

لایت کوین در یک نگاه

ارز دیجیتال لایت کوین یکی از رمزارزهای برتر در بین ارزهای دیجیتال است که در سال‌های اخیر توانسته همچنان جزء بهترین ارزهای دیجیتال قرار بگیرد. در این مطلب سعی کردیم به بررسی قابلیت‌ها و مزیت‌های این ارز دیجیتال بپردازیم. در ادامه راهنمایی‌هایی برای بررسی قیمت لحظه‌ای این ارز دیجیتال به تومان را معرفی کردیم. همچنین پیش‌بینی قیمت لایت کوین را از وب‌سایت پیش‌بینی قیمت چنجلی با شما به اشتراک گذاشتیم. توجه داشته باشید که این بازار ارز دیجیتال ریسک زیادی را به سرمایه شما وارد می‌کند. هرچند که لایت کوین در حال حاضر یکی از پروژه‌های قابل‌توجه در این صنعت است، اما بارها دیده شده که ارزهای دیجیتال مانند بیتکوین و اتریوم نیز در مدت‌زمان کمی با ریزش‌های شدید قیمتی مواجه شده‌اند. برای سرمایه‌گذاری در لایت کوین و هر ارز دیجیتال دیگری، باید به ریسک‌هایی که متوجه دارایی‌هایی شما است، باشید.

قیمت لایت کوین چقدر ممکن است افزایش یابد؟

بیشترین قیمتی که سایت‌های پیش‌بینی قیمت معتبر برای این رمزارز در نظر دارند، 400 دلار است. هرچند بسیاری از آن‌ها نیز معتقدند که می‌توان منتظر لایت کوین 1000 دلاری بود.

خرید لایت کوین بهتر است یا اتریوم؟

هر دو ارز دیجیتال از سرمایه‌گذاری‌های با ریسک زیاد و همچنین پاداش قابل‌توجه هستند. هرچند اتریوم را می‌توان به‌عنوان بخشی از پرتفولیو مناسب دید، باید قبل از سرمایه‌گذاری در هر کدام از این گزینه‌ها تحقیق کافی را انجام دهید.

سرمایه‌گذاری در بیت کوین (BTC) بهتر است یا لایت کوین (LTC)؟

این دو ارز دیجیتال شباهت‌های زیادی دارند، بااینکه LTC یک فورک از بیتکوین است که عملکرد نسبتاً خوبی دارد. پردازش تراکنش‌ها در لایت کوین 4 برابر سریع‌تر از بیتکوین است. بااین‌حال بیتکوین شناخته‌شده‌تر است و همچنان رتبه 1 بازار را به خود اختصاص داده است.


کدام ارزهای دیجیتال رقیب اصلی لایت کوین هستند؟

ارزهای دیجیتال زیادی عملکرد بهتری نسبت به لایت کوین دارند، در این مورد می‌توان به اتریوم اشاره کرد که رتبه دوم بازار ارز دیجیتال را در اختیار دارد. البته این موضوع به این معنی نیست که لایت کوین بی‌فایده است، چرا که سادگی خاصی را ارائه می‌کند که کاربران به آن علاقه‌مندند.

آیا لایت کوین واقعاً غیرمتمرکز است؟

بااینکه لایت کوین طراحی و کد نویسی غیرمتمرکز دارد اما توسط شخصی به نام چارلی لی ساخته‌شده و این به این معناست که قیمت این ارز دیجیتال تا حد زیادی وابسته به این شخص خواهد بود. البته باید گفت جامعه ارز دیجیتال این رمزارز را به‌عنوان یک رمزارز غیرمتمرکز پذیرفته‌اند.

الگوریتم اجماع لایت کوین چیست؟

لایت کوین دقیقاً مانند بیتکوین از الگوریتم اجماع اثبات کار یا PoW استفاده می‌کند.

نرگس فهیمی
نرگس فهیمی
کارشناس ارز دیجیتال، متاورس و NFT
فهرست مطالب
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات