ارز دیجیتال

جهان شگفت‌انگیز ارز دیجیتال در کره جنوبی

ارز دیجیتال

مطالعه در 17 دقیقه

شاید شما هم اولین بار باشد که در رابطه با فرهنگ آسیایی ارز دیجیتال می‌شنوید، اما خوب است بدانید که دنیای کاملاً متفاوت از ارزهای دیجیتال وجود دارد که سرچشمه آن به کره جنوبی برمی‌گردد. البته ممکن است این فرهنگ رمزارز که در حال حاضر در کره جنوبی مشاهده می‌شود صرفاً سیاست‌هایی از سمت مقامات دولتی برای پیشگیری از خروج پول از کشور باشد، اما به هر حال، کره جنوبی جهان شگفت‌انگیزی برای ارزهای دیجیتال ساخته که شبیه به هیچ کجای دنیا نیست. در ادامه این مطلب قصد داریم به معرفی جهان شگفت‌انگیز ارز دیجیتال در کره جنوبی بپردازیم.

چه مسائلی باعث ایجاد جهانی متفاوت از ارز دیجیتال در کره جنوبی شده است؟

برای پاسخ به این سؤال شاید بد نباشد به نظر دو وان نام، یکی از نمایندگان میکردائو که شرکت مشاوره‌ای- تحقیقاتی استیبل نود را نیز بنیان‌گذاری کرده، توجه کنیم. دو وان نام در رابطه با جهان شگفت‌انگیز ارز دیجیتال در کره جنوبی می‌گوید:

پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال و قمار در کره جنوبی به طرز دیوانه کننده‌ای رواج دارد. در اینجا شما می‌توانید به‌راحتی مشاهده کنید که قیمت استیبل کوین‌هایی مانند DAI یا USD چطور ممکن است از 1 دلار فاصله بگیرد و افزایش پیدا کند. علت این موضوع این است که به محض اینکه قیمت به دلایلی اندکی بیش از 1 دلار معامله می‌شود، سفته‌بازان شروع به معامله و ایجاد یک حرکت جهشی می‌کنند.

دو وان نام در ادامه می‌گوید:

افراد در کره جنوبی گاهی با 20 دلار یک معامله را آغاز می‌کنند، شاید آن‌ها واقعاً نمی‌دانند که استیبل کوین چیست، آن‌ها فقط به تغییرات قیمت توجه می‌کنند و توجهی به ذات یک ارز دیجیتال ندارند. اگر از آن‌ها علت خریدشان را بپرسید به شما خواهند گفت چون قیمت پامپ شد، خریدم، درباره آن اطلاعات خاصی ندارم، فقط خریدم!

دو وان نام در ادامه می‌گوید:

با تمام این تفاسیر، فکر  می‌کنید مردم واقعاً می‌دانستند ترا چیست؟

فروپاشی 60 میلیارد دلاری شبکه ترا، که توسط یک توسعه‌دهنده کاریزماتیک کره‌ای به نام دو کووان ایجاد شده بود، در سال 2022 کل اکوسیستم ارزهای دیجیتال را تحت تأثیر قرار داد.

انفجار ترا در مورد برخی از ویژگی‌های فرهنگ ارز دیجیتال کره‌ای که مختص این کشور است، درس ویژه‌ای در رابطه با عدم توجه مردم این کشور به تمرکززدایی و اعتماد بیش از حد به رهبران پروژه‌های ارز دیجیتال مانند دو کووان را به کاربران ارز دیجیتال می‌دهد.

کره شیفته جدیدترین و بهترین فناوری‌های جهان است و ارز دیجیتال نیز سهم زیادی را در این بین دارد. پایتخت این کشور، سئول، که یک کلان‌شهر با دیدی خوش‌بینانه نسبت به آینده تکنولوژی است، با صفحه نمایش‌هایی غول‌پیکر و البته با وضوح بالا و امکان دسترسی به اینترنت پرسرعت در همه جای شهر، نشانه‌ای از این فرهنگ تکنولوژی دوست است. همچنین دولت کره جنوبی در رابطه با طرحی بلندپروازانه برای تبدیل کردن این کشور به 5 کشور برتر و دوستدار متاورس صحبت می‌کند.

تکنولوژی در کره جنوبی

برای اینکه با جهان شگفت‌انگیز ارز دیجیتال در کره جنوبی بیشتر آشنا شویم، شاید بد نباشد در رابطه با مسائل مرتبط با آن مانند زبان و تکنولوژی در این کشور اطلاعات بیشتری کسب کنیم.

خوب است بدانید با اینکه زبان انگلیسی در مدارس کره جنوبی تدریس می‌شود، اما افراد بسیار کمی می‌توانند در این کشور به انگلیسی صحبت کنند. البته که در رابطه با کشورهای آسیایی این موضوع در مورد بسیاری از آن‌ها صدق می‌کند. همین موضوع توضیح واضحی برای این است که چرا بسیاری از کره‌ای‌ها به منابع اطلاعاتی ارزهای دیجیتال مانند منابع منتشر شده در ایالات‌متحده دسترسی ندارند.

اگر بخواهیم نقش رسانه‌های اجتماعی غربی و غول‌های تکنولوژی مانند ردیت، گوگل، توییتر و فیس بوک را در فرهنگ کره نادیده بگیریم، باید بدانید که حتی گوگل مپ هم در این کشور به‌راحتی کار نمی‌کند.

بااین‌حال مردم کره جنوبی به اینترنت پرسرعت برای چت، جستجو، سفارش غذا و استفاده از غول‌های تکنولوژی محلی مانند کاکائو (Kakao) و Naver دسترسی دارند.

klaytn
تکنولوژی در کره جنوبی

سانگمین سئو که مدیر نماینده بنیاد Klaytn (شاخه بلاکچین و متاورس برنامه Kakao Talk) است، در رابطه با این موضوع می‌گوید:

بیش از 90 درصد از مردم کره هر روز از شبکه اجتماعی KakaoTalk برای برقراری تماس استفاده می‌کنند. همچنین می‌توان موتور جستجوی Naver را غالب‌ترین موتور جستجو در کره جنوبی دانست، چراکه سهم آن در کشور بیش از 70 درصد است درحالی‌که سهم بازار گوگل در کره جنوبی بین 10 الی 20 درصد است.

شبکه اجتماعی کاکائو که در حال حاضر پانزدهمین شرکت بزرگ در کره جنوبی محسوب می‌شود در سال 2011 تأسیس شد. علاوه بر این کره جنوبی صاحب 40 شرکت بزرگ در زمینه فناوری است. شرکت‌های بزرگی مانند سامسونگ، ال‌جی، هیوندای و SK در مجموع بیش از نیمی از ارزش بازار سهام را در این کشور تشکیل می‌دهند، درحالی‌که یک پنجم از کل صادرات کشور به سامسونگ تعلق دارد.

یکی از تحلیلگران Zerocap به نام ناتان لنگا در رابطه با جهان شگفت‌انگیز ارز دیجیتال در کره جنوبی به تفصیل به بررسی اکوسیستم رمزارز در این کشور پرداخته و می‌گوید:

انگار دنیای ارز دیجیتال دیگری در کره جنوبی وجود دارد که باعث ایجاد حباب قیمتی در این فضا می‌شود.

ناتان لنگا همچنین به بازی‌های ویدیویی مبتنی بر بلاکچین مانند رقیب جدید روبلاکس، زپتو، نیز اشاره می‌کند و می‌گوید:

«مردم در مورد آن واقعاً چیزی نشنیده‌اند و نمی‌دانند، اما 20 میلیون کاربر (ماهانه) دارد، که باعث شگفتی است.»

ناتان در ادامه می‌گوید:

دنیای دیگری از ارز دیجیتال وجود دارد که شاید کمتر کسی در رابطه با آن اطلاعاتی داشته باشد که بر اساس فرهنگ آسیایی شکل گرفته است. تمام این وضعیت نیز از کره جنوبی سرچشمه گرفته و به همین دلیل است که آن‌ها به شکل خاصی پذیرنده ارزهای دیجیتال هستند.

اخبار ارز دیجیتال کره جنوبی در 2017

مدیرعامل فایننشال نیوز و مؤسس Factblock، سئونیک جئون، در رابطه با جهان شگفت‌انگیز ارز دیجیتال در کره جنوبی می‌گوید:

تا قبل از سال 2017 کره جنوبی صرفاً اخبار بین‌المللی منتشر می‌کرد و در آن زمان شاهد شلیک موشک‌های کره شمالی بودیم. بااین‌حال با شروع بازار ارزهای دیجیتال و بلاکچین در کره، که می‌توان گفت بین سال‌های 2017 تا 2018 اتفاق افتاد، میزان جستجوی کلمه بلاکچین و کره به‌طور هم‌زمان و به شکل قابل‌توجهی افزایش پیدا کرد.

بسیاری از کاربران جذب معاملات سوداگرانه ارز دیجیتال شده بودند و همین موضوع باعث شد کره جنوبی در سال 2017 به سومین بازار بزرگ ارز دیجیتال در جهان تبدیل شود. جالب است بدانید گاهی قیمت بیت کوین در کشور کره جنوبی حدود 20 درصد گران‌تر از کشورهای دیگر معامله می‌شود (این موضوع را در کره جنوبی به اسم Kimchi Premium نیز می‌شناسند) که دلیل آن را می‌توان کنترل سرمایه به دنبال بحران‌های مالی جهانی 2007-2008 برای جلوگیری از خروج پول از کشور دانست.

همین اختلاف قیمت ارزهای دیجیتال در کره جنوبی باعث شد بسیاری از افراد از جمله شخصیت‌های تاثیرگذار در ارزهای دیجیتال مانند سم بنکمن فرید، تلاش کنند تا از فرصت بی‌نظیر پیش‌آمده برای آربیتراژ استفاده کنند، اما فقط تعداد کمی از افراد موفق شدند.

ارز دیجیتال و قمار

نکته جذاب دیگری که شاید یکی از دلایل ایجاد جهان شگفت‌انگیز ارز دیجیتال در کره جنوبی شده، رابطه پیچیده کره جنوبی و قمار است که حالا تأثیر خود را روی ارز دیجیتال گذاشته است. جالب است بدانید که قمار (به جز لاتاری و اسب دوانی) برای مردم محلی در این کشور غیرقانونی است. یک مطالعه در رابطه با مشکلات مرتبط با قمار نشان داده که احتمال ابتلا به قمار در مردم کره جنوبی دو تا سه برابر بیشتر از افراد در سایر جهان است.

Hnet.com image 3
ارز دیجیتال و قمار در کره جنوبی

دو وان نام در این رابطه می‌گوید:

با اینکه قمار به‌طورکلی در کره غیرقانونی است، بسیاری از افراد علاقه‌مند به قمار با طبیعت سوداگرانه، تمایل شدیدی به خرید سهام یا ارزهای دیجیتال نشان می‌دهند. همان‌طور که میدانید ارز دیجیتال ریسک زیاد، پاداش زیاد و همچنین سرعت قابل‌توجهی دارد.

دو وان نام، در سال 2017 و زمانی که عرضه اولیه سکه در ارزهای دیجیتال به اوج رونق خود رسیده بود، پس از خدمت سربازی خود و با پیوستن به یک شرکت بلاکچین وارد دنیای ارزهای دیجیتال شد.

دو وان در رابطه با فضای حاکم بر ارز دیجیتال کره در آن زمان می‌گوید:

فضا کاملاً دیوانه کننده بود. پیش‌بینی قیمت در کره بسیار رونق گرفته بود. جالب است بدانید بسیاری از افراد به‌خصوص افراد مسن یا میان‌سالان، در واقع چیزی در رابطه با بلاکچین نمی‌دانستند. آن‌ها فقط مقداری پول داشتند، به رویدادهای مرتبط با بلاکچین و ارز دیجیتال می‌رفتند و درباره نحوه سرمایه‌گذاری در آن می‌پرسیدند.

در پایان سال 2017 مقامات کره جنوبی ICO ها را ممنوع کردند و گزارش‌های خبری در رابطه با بررسی یک ممنوعیت کلی در رابطه با ارزهای دیجیتال خبر دادند. همین موضوع باعث کاهش قیمت بیتکوین در ژانویه 2018 شد.

صعود ارز دیجیتال یا بولران 2021

3a9d2d41 a403 4b2b bfc9 7aa920acdb20
صعود ارز دیجیتال یا بولران 2021

ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتال در کره جنوبی هرگز اتفاق نیفتاد و در سال 2021 که شاهد روند گاوی در بازار ارزهای دیجیتال بودیم، پذیرش ارز دیجیتال نیز به اوج خود رسید. گزارش‌های کمسیون خدمات مالی کره حاکی از آن بود که در آغاز سال 2021 حدود 1.9 میلیون شهروند کره جنوبی هولدر ارز دیجیتال بودند. البته که این عدد تا پایان سال از حدود 200 درصد افزایش پیدا کرد و به عدد 5.58 میلیون معامله‌گر فعال در بازار ارز دیجیتال کره جنوبی رسید که معاملات خود را در 15.25 میلیون حساب فعال در صرافی‌های ارز دیجیتال انجام می‌دادند. در همین بازه زمانی حجم معاملات در این کشور به شکل عجیبی تا 700 درصد افزایش پیدا کرد.

FSC با ارائه گزارشی ارزش بازار دارایی‌های دیجیتال کشور کره جنوبی را 55 تریلیون وون معادل با 40 میلیارد دلار اعلام کرد که آن را به هفتمین کشور بزرگ از نظر مالکیت ارزهای دیجیتال تبدیل می‌کند.

لنگا اعتقاد دارد که افزایش پذیرش و روند صعودی بازار ارز دیجیتال بی‌ربط به ماجرای کمپین ریاست جمهوری موفق یون سوک یول نیست که به شدت طرفدار ارزهای دیجیتال بود و حتی برای حامیان خود ارزهای دیجیتال غیر مثلی منتشر کرد.

جئون در رابطه با جهان شگفت‌انگیز ارز دیجیتال در کره جنوبی معتقد است که نسل‌های تکنولوژی دوست در پشت این موج‌های هیجان‌انگیز مرتبط با رمزارزها هستند. او در این رابطه می‌گوید:

من اعتقاد دارم محبوبیت ارزهای دیجیتال در کره جنوبی احتمالاً به دلیل تمایل و البته کنجکاوی نسل جوان (Generation Z) برای ارتباط با تکنولوژی‌های جدید است.

«نسل هزاره که به نسل بومی موبایل گفته می‌شود، مشتاق و آماده پذیرش سریع و همچنین سازگاری با تغییرات و توسعه در زمینه‌های جدید تکنولوژی مانند بلاکچین، وب3، NFT و گیمیفای هستند.»

روند رو به رشد پذیرش ارزهای دیجیتال در سال 2022 به دلیل رکودی که در این بازار وجود داشت، کاهش پیدا کرد و در یک سال مالی (یعنی تا ژوئن 2022) فقط 13.3 درصد تراکنش‌های بیشتری را ثبت کرد.

صرافی‌های ارز دیجیتال در کره جنوبی

نقش صرافی‌ها در جهان شگفت‌انگیز ارز دیجیتال در کره جنوبی غیرقابل‌انکار است. البته با افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال در سال 2021 قانون‌های جدیدی برای صدور مجوز صرافی‌ها تصویب شد و عملاً فعالیت صرافی‌های ارز دیجیتال در این کشور ممنوع شد.

ارائه‌دهندگان خدمات مرتبط با ارزهای دیجیتال باید هم‌زمان از آژانس اینترنت و امنیت کره و هم از FSC تأییدیه دریافت می‌کردند. به‌این‌ترتیب 63 صرافی فعال در این کشور به تعداد بسیار کمی کاهش پیدا کرد که از جمله آن‌ها می‌توان به Upbit، Bithumb، Coinone و Korbit اشاره کرد.

لنگا در رابطه با صرافی‌های ارز دیجیتال در کره جنوبی می‌گوید:

«صرافی‌ها تسلط خوبی بر صنعت ارزهای دیجیتال دارند. از زمانی که رئیس‌جمهور جدید شروع به ایجاد قوانین و مقررات مثبت بیشتری در کره جنوبی در رابطه با صرافی‌ها کرده، انتظار ایجاد صرافی‌های جدید و البته متنوع‌تری وجود داشت. اما به نظر می‌رسد بسیاری از آن‌ها برای همیشه رفته‌اند چرا که به آن‌ها اجازه زنده ماندن و رشد داده نشد.»

با اینکه بسیاری از افراد کره‌ای می‌توانستند از فراگیر بودن صنعت ارز دیجیتال در خارج از کره بهره‌مند شوند اما در داخل این کشور نیاز به پاک‌سازی صرافی‌ها از ارزهای دیجیتال کلاهبرداری، به یک رقابت پذیرفته شده تبدیل شده بود.

جئون می‌گوید:

در بازار کوچک موجود از صرافی‌ها در کره جنوبی، رقابت زیادی برای فهرست کردن ارزهای دیجیتال جدید وجود داشت که معمولاً هم باعث لیست کردن ارزهای دیجیتال کلاهبرداری و آسیب زدن به سرمایه‌گذاران می‌شد. به همین دلیل بسیاری از ارزهای دیجیتال ورشکسته که امکان‌سنجی تجاری مناسبی نداشتند، لیست شدند. همین موضوع باعث ایجاد یک فضای امن برای سرمایه‌گذاران شد تا بتوانند با خیالی راحت‌تر به معامله یا هولد ارزهای دیجیتال بپردازند.

دو وان نام در این رابطه اعتقاد دارد که بانک‌ها در این زمینه بیشتر از دولت مقصر هستند، چرا که 40 صرافی مختلف از طرف دولت تصویب شد درحالی‌که بانک‌ها فقط اجازه فعالیت به 5 صرافی را دادند. صرافی‌ها برای تبادل ارز دیجیتال با پول فیات به شرکای بانکی نیاز داشتند و تعداد بانک‌هایی که تعامل به این همکاری را داشته باشند، بسیار کم بود.

ارز دیجیتال در کره جنوبی

یکی دیگر از مسائل نظارتی که به‌عنوان یک مانع در دنیای ارز دیجیتال کره جنوبی عمل می‌کند، بحث مالیات‌های ارز دیجیتال است. برنامه‌های طولانی‌مدتی برای اخذ مالیات تا 20 درصد در این کشور ایجاد شده که به سودهای کسب شده توسط معامله‌گران از طریق سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال اعمال می‌شود. البته این برنامه قرار بوده در سال گذشته اجرا شود که در حال حاضر تا 2025 به تعویق افتاده و احتمال دارد که هرگز عملی نشود.

جئون می‌گوید:

دولت کره جنوبی با تب و تاب صنعت ارزهای دیجیتال را زیر نظر گرفته و در رابطه با آن اطلاعات خود را افزایش می‌دهد تا آن را به درستی درک کند و قوانین آن را به‌طور مؤثر تنظیم کند.

او می‌گوید:

«به اعتقاد من زمانی که دولت قوانین و مقررات خود را آماده کند، بسیاری از شرکت‌ها آماده ورود به ارزهای دیجیتال خواهند بود.»

بلافاصله پس از فروپاشی تاریخی صرافی FTX و سپس سقوط ترا، گزارش‌هایی در رابطه با اینکه FSC به دنبال ایجاد قوانین و مقررات جدید برای ارزهای دیجیتال در این کشور است، منتشر شد. این مقررات برای نگهداری سپرده‌های مشتریان و همچنین اعمال تغییراتی جدی در رابطه با ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها بود.

موضع کره جنوبی در رابطه با عدم تمرکز

شاید بتوان گفت مهم‌ترین تفاوت بین جامعه ارزهای دیجیتال در کره جنوبی و مردم غرب عدم تأکید بر اهمیت تمرکززدایی است.

South Korea Regulation on Crypto Exchanges Becomes Urgent 1
موضع کره جنوبی در رابطه با عدم تمرکز

دو وان نام در رابطه با دیدگاه مردم کره جنوبی در رابطه با ارزهای دیجیتال اعتقاد دارد که با اینکه امریکایی‌ها در رابطه با ارزهای دیجیتال به حاکمیت شخصی و تمرکززدایی تأکید دارند، این ایده در کره جنوبی آنچنان مورد استقبال قرار نگرفته است. احتمالاً میدانید که امریکایی‌ها اعتقاد دارند زمانی که شما تنها شخصی نباشید که به کلیدهای خصوصی ارزهای دیجیتال خود دسترسی دارید، مالک واقعی آن هم نیستید. صرافی‌های متمرکز این دسترسی را به کلیدهای خصوصی شما دارند که ظاهراً این موضوع برای مردم کره جنوبی چندان بااهمیت نیست.

دو وان نام در این رابطه می‌گوید:

ما تحقیقات و نظرسنجی‌های زیادی در این رابطه انجام دادیم و مشخص شد که کره‌ای‌ها از متامسک برای دسترسی به ارزهای دیجیتال خود استفاده نمی‌کنند. بیشتر آن‌ها از صرافی‌ها برای نگهداری ارزهای دیجیتال خود استفاده می‌کنند و هرگز پول خود را به کیف پول‌های امن انتقال نمی‌دهند. در واقع بسیاری از نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که بسیاری از آن‌ها از وجود کیف پول‌های سخت‌افزاری و سرد هیچ اطلاعی ندارند.

به همین دلیل می‌توان گفت سازمان DAO یا سازمان‌های خود گران مستقل برای کاربران ارز دیجیتال در کره جنوبی یک مفهوم بیگانه است. به همین ترتیب سیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) نیز در رابطه با این کاربران با پذیرش محدودی مواجه شده است. داده‌های اخیر چین آنالیز نشان داده که فقط 28 درصد از تراکنش‌ها در این کشور مربوط به DeFi است که این عدد در رابطه با مردم شرق آسیا نیز صادق است. در رابطه با مناطق دیگر جهان مانند اروپا و امریکای شمالی داده‌های مربوط به تراکنش‌های دیفای عددی نزدیک به 43 درصد است.

دو وان نام در این رابطه توضیح می‌دهد که در کره جنوبی میزانی از اعتماد و ایمان به پروژه‌های ارز دیجیتال متمرکز با رهبران شناخته‌شده وجود دارد که شاید در رابطه با کاربران غربی نیز صادق باشد، اما تفاوت آن‌ها در این است که این موضوع را به سادگی با دیگران به اشتراک نمی‌گذارند.

دو وان نام در این رابطه می‌گوید:

کاربران ارز دیجیتال در کره جنوبی به شکل عجیبی به داشتن رهبر شناخته‌شده در پروژه‌ها اعتقاد دارند. دقیقاً چیزی که ما در اکوسیستم ترا مشاهده کردیم. دو کووان قدرت زیادی داشت و با تسلط بر اکوسیستم توانست اعتماد زیادی را کسب کند. این حس اعتماد به پلتفرم‌های متمرکز در کره بسیار طبیعی و قابل‌مشاهده است.

البته نام در ادامه اضافه می‌کند که:

این توجه به پلتفرم‌های متمرکز در کشور کره جنوبی، ارتباطی با آرمان آزادی‌گرایی مالی ندارد. در واقع می‌توان گفت سیستم‌های متمرکز نوعی از شرکت‌های مالی سنتی با مدل کسب‌وکار جدید هستند. همچنین در این کشور نسبت به نهادهایی سنتی هنوز ایمان زیادی وجود دارد. شاید همین دلیلی برای محبوبیت ریپل نیز باشد که باعث جذب مخاطب زیاد در کره شده است. کاربران کره جنوبی معتقدند که بهتر است به جای اعتماد به خودشان، همچنان به نهادهای متمرکز اعتماد داشته باشند.

بااین‌حال بسیاری از متخصصان معتقدند که این دیدگاه در حال تغییر است و این موضوع باید تغییر کند تا کره جنوبی بتواند فرصت‌های واقعی ارز دیجیتال را به‌طور کامل در آغوش بگیرد.

موتور جستجوی کاکائو و کره‌ای‌ها نیز به تمرکززدایی اهمیت می‌دهند و ما معتقدیم که جهان ما در آینده غیرمتمرکزتر خواهد شد، اما ما به زمان نیاز داریم و باید به مردم در مورد قدرت تمرکززدایی و اینکه چگونه از عدم وجود تمرکززدایی متضرر می‌شوند اطلاع‌رسانی کنیم.

چرا کاربران کره جنوبی علاقه زیادی به معامله در ارزهای دیجیتال دارند؟

کاربران کره جنوبی به دلیل علاقه به پذیرش تکنولوژی‌های جدید، استقبال قابل‌توجهی از ارزهای دیجیتال کرده‌اند و حجم زیادی از معاملات در ارزهای دیجیتال را به نام خود ثبت می‌کنند.

چرا آسیایی‌ها بیشتر علاقه‌مند به ترید هستند تا سرمایه‌گذاری؟

در کشورهایی مانند کره جنوبی که قمار ممنوع است کاربران میل به سرمایه‌گذاری‌های سوداگرانه خود را به‌صورت معامله در ارزهای دیجیتال که ریسک زیادی دارد نشان می‌دهند. معمولاً افراد در این کشورها از تکنولوژی‌های زیرساختی ارزهای دیجیتال اطلاعات کمی دارند و بیشتر به پامپ و دامپ قیمت توجه می‌کنند.

دلیل تأثیر زیاد کره جنوبی بر بازار ارز دیجیتال چیست؟

مردم کره جنوبی علاقه زیادی به رمزارزها دارند و بسیاری از آن‌ها هولدر ارزهای دیجیتال یا معامله‌گر هستند. به دلیل پذیرش زیاد ارز دیجیتال در این کشور که باعث شده در بین 10 کشور با بیشترین ارزش بازار ارز دیجیتال در جهان باشد، نمی‌توان تأثیر آن را بر ارزهای دیجیتال نادیده گرفت.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید