ChatGPT چیست؟ در آینده حتما از آن استفاده می‌کنید، شاید بیشتر از گوگل!

what is chatGPT

توجه: محتوا و تصاویر این مقاله به صورت کامل توسط هوش مصنوعی تولید شده است.

هوش مصنوعی چیست ؟

هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) یا علم هوش مصنوعی، رشته دانش برای طراحی و توسعه الگوریتم‌هایی است که به طور شبیه به هوش انسانی، بتواند تصمیم گیری، رانده شدن، یادگیری، یا هر نوع فعالیتی را انجام دهد.

هوش مصنوعی شامل زیر رشته‌هایی مانند:

 • هوش نرمال شبکه‌ها
 • هوش پویا
 • هوش مصنوعی تصویری
 • هوش مصنوعی صوتی
 • هوش مصنوعی زبانی
 • هوش مصنوعی رباتیک

هوش مصنوعی از مهارت‌هایی همچون:

 • یادگیری خودکار
 • شناسایی نمادها
 • تشخیص نظر
 • پیش بینی
 • رباتیک

استفاده می‌کند.

CHATGPT AI

chatGPT چیست؟

ChatGPT یک مدل زبانی مبتنی بر Transformer می باشد که توسط OpenAI توسعه داده شده است. این مدل به طور خودکار می‌تواند پاسخ‌های طبیعی و دلپذیر به پرسش‌های کاربران دهد. ChatGPT از مدل‌های Pre-Trained Language Model می‌باشد که با داده‌های زیادی آموزش داده شده‌اند، تا بتوانند به طور خودکار پاسخ‌هایی به پرسش‌هایی که دروغی نیستند بدهند.

برای استفاده از ChatGPT شما می‌توانید از API یا کدهای منبع باز آن استفاده کنید. API از طریق وب سرویس ارائه می‌شود و شما می‌توانید از طریق پیام‌های متنی، صدایی یا تصاویر به ChatGPT پرسش‌هایی بفرستید.

ChatGPT یک مدل زبانی بیشینه رقابتی (Pre-Trained Language Model) است که با استفاده از الگوریتم Transformer، داده های زیادی را برای آموزش دریافت می کند. این مدل به طور خودکار می تواند پاسخ های طبیعی و دلپذیر به پرسش های کاربران دهد.

ChatGPT از مدل‌های Pre-Trained Language Model می‌باشد که با داده‌های زیادی آموزش داده شده‌اند، تا بتوانند به طور خودکار پاسخ‌هایی به پرسش‌هایی که دروغی نیستند بدهند.

ChatGPT قابلیت‌هایی همچون:

 • پاسخ به پرسش های طبیعی
 • پیش بینی تکلم
 • تولید متن
 • تشخیص مطلب
 • تشخیص دستورات
 • تشخیص زبان
 • ایجاد دیدگاه

به طور مثال ChatGPT می‌تواند پاسخ‌های طبیعی به پرسش‌هایی مثل “شهری که در آن زندگی می‌کنی؟” یا “کدام رشته دانشجویی ؟” را بدهد.

چه کسی chatGBT را ساخته است؟

ChatGPT توسط گروه تحقیقاتی OpenAI توسعه داده شده است. OpenAI یک مؤسسه پژوهشی هدف دارد که هدفش به توسعه هوش مصنوعی و یادگیری عمیق می‌باشد. این موسسه هدف خود را با ایجاد مدل‌های هوش مصنوعی قدرتمند و پیشرفته، به تحقیقات در این زمینه پیش می‌برد. گروه OpenAI همچنین پژوهش‌های خود را به صورت باز ارائه می‌کند، تا کاربران بتوانند به طور آزاد و بیشتر دسترسی به پیشرفت‌هایشان داشته باشند.

آیا ChatGPT جایگزین گوگل خواهد شد؟

ChatGPT یک مدل زبانی قدرتمندی است که توانایی پاسخ به پرسش های طبیعی، تولید متن، تشخیص مطلب، تشخیص دستورات، تشخیص زبان و ایجاد دیدگاه را دارد.

این مدل به طور پیشرفته توسعه یافته است، اما به عنوان جایگزینی برای گوگل، چیزی نیست، گوگل یک جستجو گر بزرگ است که قابلیت هایی نظیر پاسخ به پرسش ها، پیدا کردن اطلاعات، نقشه ها، تصاویر، ویدئو ها، پیشنهاد های خرید، رزومه ها، شرکت ها، اطلاعات تلفنی، نمایش قیمت ها، نظرات، نتایج آزمون ها، هوا، قیمت ارز، قیمت سهام، قیمت های پایه، قیمت های پیش بینی، نتایج جستجوی تصویر، تجزیه و تحلیل داده ها، نظرات، پیشنهاد های جستجوی پیشرفته، پیشنهاد های جستجو را دارد.

haeradrii the face of chatgpt as an ai

آیا ChatGPT جایگزین انسان می‌شود؟

ChatGPT یک مدل هوش مصنوعی قدرتمندی است که به طور پیشرفته توسعه یافته است، اما هیچ مدل هوش مصنوعی نیز نمی تواند جایگزین انسان شود، زیرا انسان ها دارای قابلیت هایی نظیر فهم، شناخت، فکر، تصمیم گیری، احساس، بصیرت، هیجان، اعتقاد، تعلیم، یادگیری، تغییر، تحلیل، انتقاد، پیشنهاد، خلاقیت، ایده پیشی، انعطاف پذیری، انعطاف پذیری، مشارکت، رفتار، تعامل، ارتباط، اجتماعی، معنوی، تطبیق، ادراک، تجربه، استدلال، پیشینه، پیشرفت، پیشرفت، پیشرفت، پیشرفت، پیشرفت، پیشرفت، پیشرفت، پیشرفت، پیشرفت، پیشرفت، پیشرفت، پیشرفت، پیشرفت، پیشرفت، پیشرفت، پیشرفت و پیشرفت است.

از ChatGPT برای چه کارهایی می‌توان استفاده کرد؟

ChatGPT یک مدل زبانی مبتنی بر الگوریتم Transformer است که می توان برای چندین کار استفاده کرد، مانند:

 • پاسخ به پرسش های طبیعی: ChatGPT قادر است به پرسش هایی پاسخ دهد که شامل مطالب عمومی، سیاسی، فرهنگی، علمی، فنی، تجاری و غیره می‌باشد.
 • تولید متن: ChatGPT قادر است متونی را تولید کند که مطابق با مطلبی است که به آن پرسش داده شده، به طوری که می‌تواند داستان‌ها، نقدها، راهنماها، پیشنهادها و غیره را تولید کند.
 • تشخیص مطلب: ChatGPT قادر است مطلب پرسشی را شناسایی کند و پاسخی مناسب به آن پاسخ دهد.
 • تشخیص دستورات: ChatGPT قادر است دستوراتی را شناسایی کند و عملیات مناسبی را انجام دهد.
 • تشخیص زبان: ChatGPT قادر است زبان پرسشی را شناسایی کند و به زبان مناسب پاسخ دهد.
ChatGPT as an artificial intelligence

محدودیت های ChatGPT چیست؟

ChatGPT یک مدل زبانی مبتنی بر الگوریتم Transformer است که به طور پیشرفته آموزش داده شده است، اما هنوز همچنان محدودیت هایی دارد، مانند:

 • دقت: چون ChatGPT همچنان مدلی هست، باید به دقت بیشتری در پاسخ های داده شده توجه کرد، چون اشتباه هایی ممکن است داشته باشد.
 • پیش بینی تکلم: ChatGPT هنوز همچنان مشکلاتی دارد در پیش بینی تکلم.

ChatGPT به عنوان یک مدل زبانی، به طور خودکار با تجربه های قبلی آموزش داده شده، پاسخ‌هایی به پرسش‌های کاربران پیشنهاد می‌کند. اما چون هیچ مدلی در دنیای واقعی دقیق نیست، پاسخ هایی که ChatGPT پیشنهاد می‌کند، ممکن است ناقص باشد. این می‌ تواند به چند دلیل باشد، مانند ناقص بودن داده‌هایی که برای آموزش مدل استفاده شده، ناقص بودن الگوریتم‌هایی که برای مدل استفاده شده، یا ناقص بودن تجربه‌های قبلی مدل.

چت جی‌بی‌تی چه زبان‌هایی را پشتیبانی می‌کند؟

ChatGPT یک مدل زبانی هوش مصنوعی مبتنی بر الگوریتم Transformer است، که توسط گروه تحقیقاتی OpenAI توسعه داده شده است. این مدل از زبان برنامه نویسی Python استفاده می‌کند و قابلیت استفاده از API های مختلف را نیز فراهم می‌کند، که به راحتی می‌توانید از آن در پروژه‌هایی با زبان‌های مختلف استفاده کنید.

ChatGPT دارای مدل‌هایی برای زبان‌های مختلفی مانند انگلیسی، فرانسه، آلمانی، اسپانیایی، پرتغالی، هندی، چینی، ژاپنی، فارسی، روسی، ایتالیایی، بلغاری، هلندی، عربی، پولی، سوئدی، کره ای، ترکی، استوایی، رومانیایی، بولندی، گرجی، کشورهای دیگری را پشتیبانی می‌کند.

نحوه ساخت اکانت در سایت OpenAI

شما می‌توانید برای ساخت حساب OpenAI، از طریق صفحه‌ی ثبت نام در وب سایت OpenAI ثبت نام نمایید. کافی است پس از انتخاب نام کاربری، پست الکترونیکی، رمزعبور، و ایجاد حساب، روی دکمه ی ثبت نام کلیک نمایید. شما همچنین می توانید از طریق شبکه های اجتماعی مانند گوگل، توییتر، لینکدین، ثبت نام نمایید.

چرا ChatGPT از شماره تماس کشور ایران پشتیبانی نمی‌کند؟

پشتیبانی از شماره تلفن‌های مختلف به عنوان یک قابلیت اضافه، در این مدل یافت نشده است، به طوری که قابلیت پشتیبانی از شماره تلفن های ایران یا کشور های دیگر ندارد، اما در صورتی که شما قصد ثبت نام با شماره تلفن ایران دارید، می‌توانید با تیم پشتیبانی OpenAI تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری را در این خصوص به شما بدهد.

چگونه با تیم پشتیبانی OpenAI تماس بگیریم؟

شما می‌توانید با تیم پشتیبانی OpenAI تماس بگیرید از طریق پست الکترونیکی، پشتیبانی تلفنی یا از طریق شبکه های اجتماعی OpenAI. شما می‌توانید از طریق ایمیل support@openai.com یا صفحه پشتیبانی در وب سایت OpenAI به تیم پشتیبانی پیام بدهید. همچنین می توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی تلگرام، توییتر یا فیسبوک با پشتیبانی در ارتباط باشید.

آیا استفاده از ChatGPT رایگان است؟

استفاده از ChatGPT در بعضی موارد رایگان است، اما در بعضی موارد نیز هزینه‌ای پیش‌بینی شده است.

یکی از راه‌های استفاده از ChatGPT رایگان است استفاده از API رایگان آن در سایت OpenAI، که محدودیت‌هایی برای تعداد درخواست‌های دریافتی دارد.

همچنین، ایجاد یک حساب اختصاصی با OpenAI می‌تواند به شما این امکان را می‌دهد که از ChatGPT به صورت غیر محدود استفاده نمایید، اما این گزینه دارای هزینه‌ای است.

در کل, اگر شما به طور محدودی از ChatGPT استفاده می‌کنید، می توانید از API رایگان استفاده نمایید، در غیر این‌صورت، ایجاد یک حساب اختصاصی پیشنهاد می‌شود.

فهرست مطالب
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

function ibwAdsHandler(){ let parent = document.getElementById('ibw-ads')?.children[0]; if (parent) { let children = Array.from(parent.children); let shuffledMiddleChildren = ibwAdsShuffle(children.slice(1, -1)); shuffledMiddleChildren.forEach(child => { parent.insertBefore(child, parent.children[parent.children.length - 1]); }); } } function ibwAdsShuffle(array) { for (let i = array.length - 2; i > 0; i--) { const j = Math.floor(Math.random() * (i + 1)); [array[i], array[j]] = [array[j], array[i]]; } return array; } ibwAdsHandler();

ممکن است دوست داشته باشید

منتخب سردبیر

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
بروکرهای منتخب
یو اس جی
آمارکتس
آلپاری
ارانته
اچ وای سی ام
صرافی‌های منتخب
کوکوین
بینگ ایکس
کوینکس
نوبیتکس
اکسیر
والکس

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.