ارز دیجیتال

فاست ارز دیجیتال چیست؟ دریافت ارز دیجیتال رایگان فقط با چند کلیک!

ارز دیجیتال

مطالعه در 13 دقیقه

اگر درباره دریافت ارز دیجیتال رایگان از برخی وب‌سایت‌ها چیزهایی شنیده‌اید، باید بگوییم که این موضوع کاملاً درست است. اما فاست ارز دیجیتال چیست؟ Faucet به معنای چکه کردن آب است، بنابراین فاست ارز دیجیتال به معنای کسب درآمد از این حوزه به شکل قطره‌ای است. باید گفت بسیاری از وب‌سایت‌هایی که ادعا می‌کنند به کاربران خود ارز دیجیتال رایگان می‌دهند، کلاهبرداری هستند. اما نمی‌توان نقش وب‌سایت‌های فاست ارز دیجیتال در انتشار اطلاعات درزمینهٔ تکنولوژی بلاکچین را نادیده گرفت.

فاست های ارز دیجیتال می‌توانند راهی قانونی برای دریافت ارز دیجیتال رایگان باشند اما باید در تشخیص سایت مناسب از سایت‌های کلاهبرداری بسیار دقت کنید.

در ادامه این مطلب از ایران بروکر به بررسی فاست رمزارز می‌پردازیم، اگر شما هم قصد دارید یک‌بار برای همیشه اطلاعات خود را درباره فاست ارز دیجیتال تکمیل کنید، این مطلب برای شما ترجمه شده است، پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

همچنین ما در ایران بروکر مشتاق شنیدن داستان‌ها و تجربه‌های شما درباره ارز دیجیتال هستیم. می‌توانید در انتهای همین مطلب نظر خود را در رابطه با فاست ارز دیجیتال با ما به اشتراک بگذارید.

فاست ارز دیجیتال چیست؟

فاست رمزارز به وب‌سایت‌هایی گفته می‌شود که به کاربران خود در ازای انجام اقداماتی ساده، جوایزی را اهدا می‌کند. اصطلاح فاست که به معنای چکه کردن آب است به این واقعیت اشاره دارد که این وب‌سایت‌ها به‌صورت قطره‌ای به کاربران خود ارز دیجیتال پرداخت می‌کنند، یعنی مبلغ پرداختی بسیار ناچیز است.

وب‌سایت‌های فاست ارز دیجیتال هرگز قصد ندارند شما را به یک میلیونر ارز دیجیتال تبدیل کنند، هدف آن‌ها آشنا کردن مردم با ارز دیجیتال است و صرفاً مبلغ کمی از یک ارز دیجیتال مانند بیت کوین را در اختیار کاربران قرار می‌دهند تا آن‌ها را با این فضا آشنا کنند.

گوین اندرسن یکی از توسعه‌دهندگان برجسته بیتکوین کسی است که مفهوم فاست ارز دیجیتال را ابداع کرد. جالب است بدانید که اولین فاست ایجاد شده توسط اندرسن تا پنج بیت کوین در روز به کاربران خود اهدا می‌کرد.

داده‌ها نشان‌دهنده این است که آندرسن فقط در طول سال 2010 حدود 19700 بیتکوین را به‌عنوان فاست هدیه داده است که در آن زمان ارزش آن صرفاً 15.67 دلار بوده است. اگر اندرسن این فاست را در زمان نگارش این مقاله انجام می‌داد مبلغی حدود 500 میلیون دلار ضرر می‌کرد.

6387ec14a6dc8b56a8f38b7c crypto faucet p 1080
فاست ارز دیجیتال چیست؟ دریافت ارز دیجیتال رایگان به شیوه Faucet!

البته که امروزه فاست های ارز دیجیتال دیگر به اندازه اندرسن سخاوتمند نیستند و دلیل آن گسترش و پذیرش ارز دیجیتال و افزایش شدید قیمت آن است. در حال حاضر فاست ها پاداش‌ها را در قالب ساتوشی که به کوچک‌ترین واحد بیتکوین گفته می‌شود، پرداخت می‌شوند.

یک ساتوشی برابر با 0.00000001 BTC (یا 0.0002 دلار، اگر بیت کوین 20000 دلار باشد) است. بنابراین، اگر بخواهید 100 ساتوشی از انجام یک فعالیت در یک وب‌سایت فاست به دست آورید، تقریباً 0.02 دلار کسب می‌کنید.

فاست های مختلف ارز دیجیتال قوانین متفاوتی را برای کسب درآمد و بازخرید ارز دیجیتال برای کاربران خود تعریف کرده‌اند، اما همه آن‌ها در ابتدا از کاربران می‌خواهند که یک کیف پول ارز دیجیتال نصب کنند. زمانی که وب‌سایت‌ها می‌خواهند پاداش‌ها را پرداخت کنند، آدرس عمومی کیف پول‌ها را برای هر ارز دیجیتال از کاربر درخواست می‌کنند و سپس پاداش را ارسال می‌کنند.

برای مثال اگر یک وب‌سایت در ازای انجام اقداماتی به کاربران خود دوج کوین ارائه می‌دهد، برای پرداخت از کاربر خود درخواست آدرس عمومی DOGE را خواهد داشت و در نهایت توکن ارز دیجیتال DOGE به کیف پول شخص ارسال می‌شود.

هدف از فاست های ارز دیجیتال چیست؟

هدف از ارائه فاست ارز دیجیتال افزایش آگاهی نسبت به ارزهای دیجیتال است. در اوایل سال 2010 تعداد بسیار کمی از مردم در رابطه با بیتکوین اطلاعات داشتند و تعداد بسیار کمتری از آن‌ها می‌دانستند که چطور به خریدوفروش بیتکوین یا نگهداری آن بپردازند. توسعه‌دهندگان بیتکوین تصمیم گرفتند فاست ها را به‌عنوان یک مشوق سرگرم‌کننده به کاربران ارائه کنند تا اطلاعات آن‌ها در این زمینه افزایش پیدا کند. و اتفاقاً این روش بسیار کمک‌کننده بود و باعث مشارکت بیشتر کاربران در فضای ارزهای دیجیتال شد.

در حال حاضر نیز همچنان فاست های ارز دیجیتال به افراد تازه‌وارد کمک می‌کند تا با ارز دیجیتال درگیر شوند، همچنین این فاست ها کاربران را به شرکت در نظرسنجی، تماشای تبلیغات یا شرکت در بازی‌های آزمایشی ویدیویی تشویق می‌کنند. بیشتر فاست ها با استفاده از این روش و با ایجاد انگیزه مالی در کاربران، باعث افزایش بازدید وب‌سایت خود شده و به‌این‌ترتیب از تبلیغات کسب درآمد می‌کنند.

نحوه کار فاست ارز دیجیتال

قبل از اینکه بتوانید از فاست ارز دیجیتال، رمزارز رایگان دریافت کنید باید یک کیف پول اختصاصی ارز دیجیتال که از فاست ها پشتیبانی می‌کند، استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال اگر علاقه‌مند به شرکت در یک فاست هستید که ارز دیجیتال SHIB به کاربران خود پرداخت می‌کند، باید از کیف پولی استفاده کنید که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند. پس‌ازاینکه دارایی شما در وب‌سایت به میزان قابل‌برداشت رسید، باید آدرس عمومی خود را در وب‌سایت کپی کنید تا بتوانید مبلغ مورد نظر خود را برداشت کنید.

FeatureImage CryptoFaucet
نحوه کار فاست ارز دیجیتال

معمولاً فاست های ارز دیجیتال قوانین مختلفی برای برداشت پاداش در نظر می‌گیرند. شما برای برداشت باید به حداقل آستانه مورد نظر وب‌سایت رسیده باشید. به‌طور مثال ممکن است یک وب‌سایت حداقل مبلغ قابل‌قبول برای برداشت را روی 3 دلار تنظیم کرده باشد، بنابراین شما تا رسیدن به این عدد قادر به برداشت نخواهید بود.

نحوه کسب جوایز فاست ارز دیجیتال

هر کدام از وب‌سایت‌های فاست گزینه‌های زیادی را برای جمع‌آوری امتیاز به کاربران خود ارائه می‌کنند. در ادامه به معرفی برخی از رایج‌ترین موارد می‌پردازیم:

حل کپچا: ساده‌ترین راه برای کسب امتیاز در بیشتر فاست های ارز دیجیتال این است که با ارسال کپچا تأیید کنید که انسان هستید. البته تعداد کپچاهایی که هر شخص می‌تواند در طول روز انجام دهد محدود است چرا که وب‌سایت‌ها تمایل دارند کمترین میزان پاداش را پرداخت کنند.

تماشای ویدیو: برخی از فاست ها در ازای تماشای ویدیو و تبلیغات در یک پلتفرم استریم به شما ارز دیجیتال پرداخت می‌کنند.

pasted image 0
نحوه کسب ارز دیجیتال رایگان

نظرسنجی: سبک پاداش‌دهی در بعضی از وب‌سایت‌های فاست نیز از طریق شرکت در نظرسنجی‌های آنلاین است که پس از پر کردن نظرسنجی می‌توانید پاداش‌های خود را در قالب ارز دیجیتال کسب کنید.

بازی کردن: گاهی نیز می‌توانید در ازای دانلود و آزمایش یک بازی ویدیویی جوایز فاست دریافت کنید.

برنامه‌های زیرمجموعه‌گیری: بیشتر فاست ها نیز از طریق رفرال گیری به شما پاداش می‌دهند به‌این‌ترتیب که شما می‌توانید لینک دعوت به وب‌سایت را برای اعضای خانواده یا دوستان خود بفرستید، اگر آن‌ها با حساب شما وارد وب‌سایت مورد نظر شوند می‌توانید پاداش کسب کنید.

تفاوت فاست و ایردراپ ارز دیجیتال

یکی از راه‌های دیگر برای کسب ارز دیجیتال رایگان ایردراپ است که کاملاً با فاست های ارز دیجیتال تفاوت دارند.

ایردراپ ها شیوه‌ای برای پروژه‌های جدید ارز دیجیتال هستند که با استفاده از این روش ارز دیجیتال یا NFT های خود را مستقیماً به کیف پول اشخاص ارسال می‌کنند. هدف از انجام ایردراپ در ارزهای دیجیتال انجام تبلیغات و معرفی یک پروژه جدید است که با ارائه ایردراپ به هولدرها یا کاربران قبلی، حمایت آن‌ها را جلب می‌کنند.

how do crypto airdrops work main 1600
تفاوت فاست و ایردراپ ارز دیجیتال

برخی از پروژه‌ها به کاربران وعده ایردراپ می‌دهند تا آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند. برخی از آن‌ها نیز ممکن است از ایردراپ برای سرقت سهم بازار برنامه‌های غیرمتمرکز رقبا استفاده کنند. به‌هرحال ایردراپ ها تکنیک‌هایی برای بازاریابی در ارز دیجیتال هستند.

با اهدافی که برای فاست ارز دیجیتال ارائه کردیم، احتمالاً متوجه شدید که کاملاً با ایردراپ تفاوت دارد.

خطرات استفاده از برنامه‌های فاست ارز دیجیتال چیست؟

یکی از مواردی که هم در رابطه با ایردراپ و هم فاست ارز دیجیتال باید به آن توجه کنید، کلاهبرداری های زیاد در این زمینه است. ارائه ارز دیجیتال رایگان برای بسیاری از کاربران و به‌خصوص افراد تازه‌وارد وسوسه برانگیز است. کلاهبرداران به راحتی می‌توانند یک وب‌سایت رایگان فاست ارز دیجیتال ایجاد کنند و به راحتی به سرقت اطلاعات شخصی کاربران بپردازند.

برخی از این فاست ها از شما درخواست ایمیل می‌کنند تا بتوانند اطلاعات ارزشمندی از کاربران کسب کرده و آن‌ها را در اختیار هرزنامه‌ها یا حملات فیشینگ قرار دهند. همچنین امکان حمله هکرها به فاست هایی با مدیریت ضعیف بسیار زیاد است.

بنا به دلایل گفته شده قبل از شرکت در یک وب‌سایت فاست ارز دیجیتال باید به‌طور کامل در مورد آن تحقیق انجام دهید. اینکه این فاست چه مدت‌زمانی است که شروع به کار کرده است؟ آیا در صنعت ارزهای دیجیتال شناخته‌شده است؟ آیا این وب‌سایت دنبال کننده‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی دارد یا خیر؟ هرچه یک فاست ارز دیجیتال شناخته‌شده‌تر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که پاداش‌ها را به کاربران خود پرداخت کند.

به خاطر داشته باشید که فاست ها معمولاً مبلغ زیادی پاداش ارائه نمی‌کنند، پس نباید انتظار کسب پاداش بیش از ماهانه چند صد ساتوشی را داشته باشید. اگر یک فاست به شما میزان غیرواقعی ارائه می‌کرد، باید بدانید که احتمالاً کلاهبرداری است.

برای ایمنی بیشتر، بهتر است یک آدرس ایمیل و کیف پول جداگانه فقط برای پاداش فاست خود ایجاد کنید. به‌این‌ترتیب، اگر معلوم شود که فاست مورد نظر شما کلاهبردار است، نمی‌توانید آن‌قدر ضرر کنید.

نمونه فاست ارز دیجیتال

در ادامه به معرفی سه تا از بزرگ‌ترین فاست های ارز دیجیتال می‌پردازیم که حداقل در زمان نگارش این مطلب همچنان معتبر هستند. البته به خاطر داشته باشید که ایران بروکر صرفاً به معرفی این نمونه‌ها می‌پردازد و هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال تصمیمات کاربران نخواهد داشت.

Cointiply: یکی از معروف‌ترین و البته معتبرترین فاست های ارز دیجیتال کوین تیپلی (Cointiply) است که حدود 3 میلیون کاربر دارد و ده‌ها راه مختلف برای کسب ارز دیجیتال در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

کاربران برای کسب ارز دیجیتال رایگان از کوین تیپلی به راحتی می‌توانند یک حساب کاربری روی دسکتاپ یا تلفن اندروید خود ایجاد کرده و با تماشای تبلیغات، کامل کردن کپچا یا شرکت در نظرسنجی‌ها جایزه دریافت کنند. در حال حاضر این پلتفرم پاداش‌های ارز دیجیتال خود را در قالب ارزهای دیجیتالی مانند بیتکوین، دش، لایت کوین و دوج کوین ارائه می‌کند.

برای برداشت پاداش خود از کوین تیپلی باید حداقل 3 دلار از ارز دیجیتال‌های لایت کوین، دش یا دوج کوین را داشته باشید. اگر قصد برداشت بیتکوین از کوین تیپلی را داشته باشید باید حداقل 5 دلار از آن را در حساب خود داشته باشید.

FireFaucet: بااینکه این پلتفرم به اندازه کوین تیپلی بزرگ نیست اما پاداش‌های آن شامل بیت کوین، اتریوم، کاردانو و BNB است. در FireFaucet هم پس از ایجاد یک حساب کاربری می‌توانید به راحتی پاداش‌هایی مشابه با وب‌سایت کوین تیپلی دریافت کنید. البته این وب‌سایت یک سیستم رتبه‌بندی دارد، بنابراین فعالیت همه کاربران را ردیابی می‌کند و به کسانی پاداش می‌دهد که بیشترین فعالیت را داشته‌اند.

FreeBitcoin.io: FreeBitcoin.io یکی دیگر از فاست های معروف است که از سال 2018 راه‌اندازی شده است. در این وب‌سایت، کاربران می‌توانند یک بازی ساده را هر ساعت یک بار انجام دهند تا شانس برنده شدن از چند ساتوشی تا 300 دلار بیت کوین را داشته باشند. علاوه بر این کاربران می‌توانند از کدهای تبلیغاتی و لینک‌های ارجاع برای افزایش پاداش بیت کوین خود در این وب‌سایت استفاده کنند.

FreeBitcoin.io حداقل برداشت 0.0002 بیت کوین را ارائه می‌دهد.

سخن پایانی | آیا فاست ارز دیجیتال می‌تواند منبع درآمد باشد؟

به خاطر داشته باشید که فاست های ارز دیجیتال نمی‌توانند جایگزین شغل اصلی شما شوند اما می‌توانند راهی سرگرم‌کننده برای کسب ارزهای دیجیتال رایگان با حداقل میزان تلاش باشند. به‌خصوص افرادی که تجربه چندانی در ارزهای دیجیتال ندارند، فاست های ارز دیجیتال می‌تواند تجربه اولیه خوبی برای آن‌ها باشد.

این وب‌سایت‌های می‌توانند راهی با ریسک بسیار کم برای افرادی باشند که قصد دارند بدون از دست دادن پول یا هیچ‌گونه سختی، با فضای ارز دیجیتال آشنا شوند. به خاطر داشته باشید که کلاهبرداری در این زمینه‌ها بسیار زیاد است، پس سعی کنید از فاست های شناخته‌شده ارز دیجیتال استفاده کنید و در رابطه با کلید خصوصی کیف پول‌های ارز دیجیتال خود به هیچ‌کس اعتماد نکنید.

چگونه از فاست ارز دیجیتال استفاده کنم؟

برای استفاده از فاست ارز دیجیتال، معمولاً باید به وب‌سایت فاست مراجعه کنید یا برنامه فاست را دانلود کنید و یک حساب کاربری ایجاد کنید. هنگامی‌که این کار را انجام دادید، ممکن است برای دریافت مقدار کمی ارز دیجیتال از شما خواسته شود کارهای خاصی مانند حل یک کپچا یا تماشای یک تبلیغ را انجام دهید.

چقدر می‌توانم از فاست ارز دیجیتال درآمد کسب کنم؟

مقدار ارز دیجیتالی که می‌توانید از یک فاست ارز دیجیتال به دست آورید بستگی به وب‌سایت دارد، اما معمولاً مقدار بسیار کمی است. برخی از فاست ها ممکن است تنها کسری از ارزش یک سنت را به ازای هر کار پرداخت کنند، درحالی‌که برخی دیگر ممکن است مبلغی به ارزش چند سنت را پرداخت کنند.

چه نوع ارز دیجیتالی را می‌توان از فاست ها دریافت کرد؟

انواع ارز دیجیتالی که می‌توانید از فاست به دست آورید بسته به وب‌سایت فاست متفاوت است. برخی از فاست ها فقط بیت کوین را توزیع می‌کنند، درحالی‌که برخی دیگر ممکن است ارزهای دیجیتال دیگری مانند اتریوم، لایت کوین یا دوج کوین را توزیع کنند.

آیا استفاده از فاست های ارز دیجیتال ایمن است؟

درحالی‌که استفاده از بیشتر فاست های ارز دیجیتال ایمن است، برخی کلاهبرداری ها وجود دارد، بنابراین مهم است که تحقیق کنید و فقط از فاست های معتبر استفاده کنید. علاوه بر این، مراقب هرگونه فاست باشید که شما را ملزم به ارائه اطلاعات شخصی می‌کند یا از شما می‌خواهد برای دریافت وجه، ارز دیجیتال ارسال کنید.

آیا می‌توانم از VPN با فاست ارز دیجیتال استفاده کنم؟

برخی از فاستها ممکن است محدودیت‌هایی در استفاده از VPN داشته باشند، بنابراین مهم است که قبل از استفاده از VPN، شرایط خدمات یک فاست را بخوانید. علاوه بر این، برخی از فاست ها ممکن است فقط در مناطق خاصی در دسترس باشند، بنابراین ممکن است یک VPN برای دسترسی به آن‌ها از کشورهای دیگر ضروری باشد.

آیا فاست های ارز دیجیتال ارزش وقت و تلاش را دارند؟

درحالی‌که فاست های ارز دیجیتال می‌توانند راهی سرگرم‌کننده برای به دست آوردن مقادیر کمی از ارزهای دیجیتال باشند، مقدار کسب‌شده اغلب بسیار ناچیز است و ممکن است ارزش زمان و تلاش لازم برای تکمیل وظایف را نداشته باشد. اگر به دنبال کسب مقدار قابل‌توجهی از ارز دیجیتال هستید، بهتر است فرصت‌های کسب درآمد دیگری مانند استخراج یا ترید را بررسی کنید.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید