ارز دیجیتال

7 ارز دیجیتال هوش مصنوعی (AI) که باید در 2023 به آن توجه کنید

ارز دیجیتال

مطالعه در 19 دقیقه

در سال‌های اخیر هوش مصنوعی (AI) رشد چشمگیری داشته است و ادغام آن با دنیای ارز دیجیتال باعث توجه بیشتر به این حوزه شده است. در ماه‌های اخیر ظهور و محبوبیت ChatGPT باعث شد که هوش مصنوعی به یک جریان اصلی تبدیل شود و باعث رقابت شدید بین گوگل و مایکروسافت شده است. علاوه بر این مایکروسافت اعلام کرده که سرمایه‌گذاری 10 میلیارد دلاری در OpenAI انجام داده و توسعه ربات چت هوش مصنوعی گوگل یعنی Bard نیز به شکل مستمری در حال انجام است. همین موضوع باعث افزایش علاقه کاربران به ارز دیجیتال‌های هوش مصنوعی شده است و قیمت برخی از این ارزهای دیجیتال تا 16 برابر رشد کرده است.

آیا رشد ارزهای دیجیتال مرتبط با هوش مصنوعی ادامه‌دار خواهد بود؟ کدام ارزهای دیجیتال شایسته توجه سرمایه‌گذاران هستند؟ امکان رشد کدام ارز دیجیتال هوش مصنوعی بیشتر خواهد بود؟ در این مطلب از ایران بروکر قصد داریم به معرفی 7 ارز دیجیتال هوش مصنوعی که احتمالاً باید توجه بیشتری به آن‌ها داشته باشید، بپردازیم. شما چه تجربه‌ای در رابطه با ارزهای دیجیتال حوزه هوش مصنوعی دارید؟ فکر می‌کنید سال 2023 سال ترند شدن ارز دیجیتال هوش مصنوعی خواهد بود؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

چرا هوش مصنوعی در ابتدای سال 2023 توجه زیادی به خود جلب کرد؟

همان‌طور که گفته شد برنامه ChatGPT باعث شد نگاه‌ها به سمت هوش مصنوعی جلب شود. بر اساس پتانسیل موجود در برنامه ChatGPT احتمال اینکه در آینده شاهد تعامل مستقیم هوش مصنوعی روی بلاکچین باشیم، بسیار زیاد است. ممکن است برنامه چت جی پی تی قادر به توانایی نگهداری، خرج کردن و سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال را در آینده برای کاربران خود فراهم کند.

برنامه ChatGPT که از ژوئن 2020 منتشرشده، به‌طور پیوسته به پیشرفت خود ادامه داده و در حال حاضر یکی از پیشرفته‌ترین و بزرگ‌ترین مدل‌های زبانی در جهان است که قدرت تولید متنی شبیه به انسان دارد. این برنامه علاوه بر توانایی تولید متن، طیف گسترده‌ای از وظایف انسانی مانند پاسخگویی به پرسش، تولید متن، خلاصه‌سازی و موارد دیگر را انجام می‌دهد.

جالب است که وقتی از برنامه هوش مصنوعی ChatGPT در رابطه با پول سؤال می‌شود، در پاسخ شباهت بسیاری زیادی با انسان دارد. همان گزینه‌هایی را مطرح می‌کند که احتمالاً ما انسان‌ها بیان می‌کنیم: سرمایه‌گذاری، حفاظت از خود، کسب منابع بیشتر و موارد دیگر که نشان می‌دهد آموزش هوش مصنوعی برای تصمیم‌گیری در رابطه با سرمایه‌گذاری بر اساس اهداف انسانی امکان‌پذیر است.

نکات کلیدی درباره ارز دیجیتال هوش مصنوعی

  • راه‌اندازی ربات چت هوش مصنوعی ChatGPT باعث تبدیل‌شدن قابلیت‌های هوش مصنوعی به یک جریان اصلی شده است.
  • با رشد و توسعه زیرساخت‌های هوش مصنوعی و بلاکچین به‌زودی شاهد تلاقی و تعامل بیشتر این دو تکنولوژی خواهیم بود.
  • از کاربردهای هوش مصنوعی می‌توان به بازارهای غیرمتمرکز هوش مصنوعی، مدیریت پورتفولیوی سرمایه‌گذاری مبتنی بر هوش مصنوعی، تولید تصاویر منحصربه‌فرد و موارد دیگر اشاره کرد.
  • ارز دیجیتال‌های مبتنی بر هوش مصنوعی ارزش بررسی و کاور را دارند چرا که بااینکه اکوسیستم بلاکچین مبتنی بر هوش مصنوعی هنوز نوپاست و ارزش بازار زیر یک میلیارد دارد، احتمال اینکه در آینده فرصت‌های جالبی پیش روی سرمایه‌گذاران این حوزه باشد، بسیار زیاد است.

ارز دیجیتال هوش مصنوعی چیست؟

یکی از زمینه‌های تکنولوژی که به‌سرعت در حال رشداست و پتانسیل ایجاد تغییرات بنیادی در روش زندگی، کار و تعاملات ما انسان‌ها را دارد، هوش مصنوعی است. در رابطه با ارزهای دیجیتال نیز این تکنولوژی می‌تواند کاربردهای گسترده‌ای از جمله بهبود تمام ابعاد شامل امنیت، مقیاس‌پذیری، تجربه کاربر و پیش‌بینی بازار را داشته باشد. پتانسیل‌های موجود در هوش مصنوعی به توسعه‌دهندگان پلتفرم‌های مبتنی بر بلاکچین و ارز دیجیتال امکان ایجاد طرح‌ها و خدمات با پتانسیل ایجاد سیستمی کارآمدتر و شفاف‌تر را ارائه خواهد کرد. با استفاده مناسب از هوش مصنوعی و البته با ارائه داده‌های مرتبط، می‌توان آن را برای انجام هر کاری شامل شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری تا کشف و شناسایی فعالیت‌های غیرقانونی آموزش داد.

ارز دیجیتال هوش مصنوعی به رمزارزهایی گفته می‌شود که مربوط به پروژه‌ها، برنامه‌ها و خدمات مرتبط با هوش مصنوعی هستند. به‌عنوان‌مثال ارزهای دیجیتال مرتبط با پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز مبتنی بر هوش مصنوعی، مدیریت پرتفوی مبتنی بر AI، پلتفرم‌های پیش‌بینی قیمت، تولید تصویر، مسیریابی، سازمان‌های مستقل و موارد دیگر شامل این دسته از ارزهای دیجیتال خواهند بود. این ارزهای دیجیتال ممکن است کاربردهای مختلفی مانند ارائه حقوق حاکمیتی به هولدرهای یک ارز دیجیتال یا ارائه خدمات پرداخت تراکنش‌ها در پلتفرم‌های هوش مصنوعی را به عهده داشته باشند.

معرفی ارز دیجیتال هوش مصنوعی

در ادامه به معرفی ارزهای دیجیتال مبتنی بر هوش مصنوعی که شامل طیف وسیعی از پروتکل‌ها با موارد استفاده بسیار متفاوت هستند را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

سینگولاریتی نت (SingularityNET): بازار غیرمتمرکز هوش مصنوعی

سینگولاریتی نت چیست؟

سینگولاریتی یک پلتفرم غیرمتمرکز هوش مصنوعی است که مردم می‌توانند با استفاده از آن به خدمات و محصولات مرتبط با هوش مصنوعی دسترسی داشته باشند و به شکلی غیرمتمرکز به خریدوفروش آن بپردازند. در این پلتفرم می‌توان از ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی به‌عنوان ابزار پرداخت استفاده کرد.

پلتفرم غیرمتمرکز سینگولاریتی نت در سال 2017 با هدف ایجاد یک بازار غیرمتمرکز برای خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی راه‌اندازی شد. این پلتفرم یک بازار مبتنی بر بلاکچین است که به شکل غیرمتمرکز اداره می‌شود و کدهای آن به شکل متن‌باز نوشته‌شده است. پلتفرم سینگولاریتی نت به هر کسی اجازه استفاده از خدمات هوش مصنوعی، کسب درآمد و به اشتراک‌گذاری خدمات را به کاربران می‌دهد.

singularitynet
سینگولاریتی نت چیست؟

این پلتفرم به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا خدماتی مانند پردازش زبان طبیعی، بینایی کامپیوتر و تجزیه‌وتحلیل پیش‌بینی کننده که همگی مبتنی بر هوش مصنوعی هستند را به اشتراک گذاشته و مبادله کنند.

سینگولاریتی نت صرفاً بازاری برای ارائه خدمات هوش مصنوعی نیست، بلکه برای تبادل داده‌ها، مدل‌ها و سایر منابع موردنیاز برای آموزش و بهبود مدل‌های هوش مصنوعی نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد. این پلتفرم اعلام کرده که هدف اصلی آن دموکراتیک کردن دسترسی به هوش مصنوعی و ایجاد یک اکوسیستم هوش مصنوعی غیرمتمرکز است که هر کاربری بتواند به‌راحتی در آن مشارکت کرده و از خدمات آن بهره‌مند شود.

ارز دیجیتال اختصاصی سینگولاریتی نت: AGIX

ارز دیجیتال اختصاصی سینگولاریتی نت که در دسته‌بندی ارز دیجیتال هوش مصنوعی قرار می‌گیرد، AGIX است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد در مقابل ارائه خدمات خود بتوانند به‌راحتی این رمزارز را دریافت کنند. همچنین خریداران می‌توانند با ارائه این ارز دیجیتال به‌راحتی به خدمات سینگولاریتی نت دسترسی داشته باشند.

Fetch: ابزار و زیرساختی برای هوش مصنوعی

ساخت، استقرار و راه‌اندازی سیستم‌های هوش مصنوعی نیازمند زیرساخت‌های هوش مصنوعی شامل انواع مختلف سخت‌افزار، نرم‌افزار، داده‌ها، منابع محاسباتی و سایر عوامل است.

هدف FetchAI ایجاد پلتفرمی بود که بتواند ابزارها و زیرساخت‌های موردنیاز برای ایجاد اقتصاد دیجیتال مبتنی بر هوش مصنوعی را فراهم می‌کند. علاوه بر این قصد داشت به تعامل افراد، دستگاه‌ها و خدمات برای به اشتراک گذاشتن داده‌ها کمک کند. FetchAI در سال 2019 راه‌اندازی شد و به‌زودی مشخص شد که یک برنامه غیرمتمرکز با پتانسیل ایجاد و استقرار عواملی مستقل برای استفاده در برنامه‌های مدیریت زنجیره تأمین، لجستیک و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) است.

aleteha
Fetch: ابزار و زیرساختی برای هوش مصنوعی

توسعه‌دهندگان می‌توانند با کمک پلتفرم FetchAI نرم‌افزارهای هوشمند و مستقل ایجاد کنند و این خدمات را به افراد، دولت‌ها و سایر سازمان‌ها ارائه کنند. تمام این عوامل قادر خواهند بود با یکدیگر و با دنیای واقعی تعامل داشته باشند و در پردازش و تجزیه‌وتحلیل داده‌ها، پیش‌بینی و تصمیم‌گیری‌ها به انسان کمک کنند.

ارز دیجیتال هوش مصنوعی Fetch:

ارز دیجیتال تخصصی Fetch.AI رمزارز FET است که اصلی‌ترین ابزار پرداخت و مبادله در اکوسیستم فچ ای آی محسوب می‌شود.

خدمات ارائه‌شده توسط Fetch.ai با توکن FET، ارز رمزنگاری‌شده آن‌ها که رسانه اصلی مبادله در اکوسیستم Fetch.ai است، پرداخت می‌شود.

Ocean: داده‌های خصوصی برای ساخت مدل‌های هوش مصنوعی

باارزش‌ترین داده‌هایی که پتانسیل ایجاد بهبود نتایج تحقیقات و ارتقا کسب‌وکارها را دارند، داده‌های خصوصی هستند. البته که نگرانی‌هایی در رابطه با حفظ حریم خصوصی و کنترل دسترسی درباره این داده‌ها وجود دارد.

یکی از پروتکل‌های Ocean به نام Compute-to-Data با ایجاد دسترسی‌های خاص به داده‌های خصوصی به‌جای اشتراک‌گذاری مستقیم داده‌ها، این مشکل را برطرف کرده است. با استفاده از این پروتکل کاربران قادر خواهند بود به داده‌ها دسترسی داشته باشند بدون اینکه حریم خصوصی افراد به خطر بیفتد.

پروتکل Ocean با هدف سهولت در اشتراک‌گذاری و کسب درآمد از داده‌ها با تضمین حفظ حریم خصوصی در نوامبر 2018 راه‌اندازی شد. نحوه کار این پروتکل به این شکل است که کاربران باید استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی را در داده‌های خود تأیید کنند. پس از تأیید این الگوریتم‌ها امکان آموزش مدل‌های هوش مصنوعی فراهم می‌شود که می‌تواند منجر به بهبود کیفیت پیش‌بینی مدل‌ها و مزایای دیگر باشد که درعین‌حال حفظ حریم خصوصی را تضمین می‌کند.

ارز دیجیتال هوش مصنوعی OCEAN

ارز دیجیتال اختصاصی این پروتکل OCEAN نام دارد که توکن ابزار آن محسوب می‌شود. از این ارز دیجیتال می‌تواند برای سرمایه‌گذاری روی نگهداری داده‌ها یا خریدوفروش داده‌ها در بازار Ocean استفاده کرد.

Numerai: مدیریت پورتفولیوی مبتنی بر هوش مصنوعی

Numerai مدیریت پورتفولیوی مبتنی بر هوش مصنوعی است که به کمک الگوریتم‌ها و تکنیک‌های AI به مدیریت و بهینه‌سازی سبدهای سرمایه‌گذاری می‌پردازد. این مدیریت یا بهینه‌سازی ممکن است شامل طیف گسترده‌ای از فعالیت‌ها مانند انتخاب دارایی، مدیریت ریسک و ایجاد تعادل مجدد در پورتفولیو باشد.

Numerai که یک صندوق سرمایه‌گذاری غیرمتمرکز مبتنی بر AI است در سال 2015 با هدف ایجاد الگوریتم‌های یادگیری ماشین برای ایجاد تصمیم‌های سرمایه‌گذاری ایجاد شد. این پلتفرم رویکرد منحصربه‌فردی اتخاذ کرده و پیش‌بینی‌های جهانی دانشمندان داده را جمع‌آوری می‌کند و در قبال آن ارز دیجیتال اختصاصی خود، NMR را به پیش‌بینی‌های دقیق پاداش می‌دهد. این پلتفرم در مرحله نهایی از پیش‌بینی‌های دانشمندان داده برای هدایت و آموزش الگوریتم‌های معاملاتی مبتنی بر هوش مصنوعی خود استفاده می‌کند.

Numerai روی شبکه اتریوم ساخته‌شده و یک سیستم متمرکز شفاف و ایمن برای پیش‌بینی و مدیریت سرمایه‌گذاری‌ها است که از فناوری بلاکچین و هوش مصنوعی برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کند.

همچنین این پلتفرم به دانشمندان داده این امکان را می‌دهد تا مدل‌های خود را روی داده‌های محرمانه و ناشناس آزمایش و اصلاح کنند. تمام این موارد به شکلی اتفاق می‌افتد که امنیت و حریم خصوصی داده‌ها توسط Numerai تضمین‌شده است. این پلتفرم در نهایت قصد دارد با استفاده از هوش جمعی جامعه و قدرتی که از هوش مصنوعی می‌گیرد، به یک سیستم مالی کارآمد و منصفانه دست پیدا کند.

ارز دیجیتال اختصاصی Numerai

NMR ارز دیجیتال اختصاصی برنامه Numerai است که از آن به‌عنوان مشوق برای دانشمندان داده جهت ارائه پیش‌بینی‌های دقیق پلتفرم استفاده می‌شود. همچنین کاربران برای دسترسی به خدمات این پلتفرم می‌توانند از ارز دیجیتال NMR استفاده کنند.

Oraichain: راه‌حل اوراکل برای داده‌های هوش مصنوعی

در حال حاضر قراردادهای هوشمند در بلاکچین ها صرفاً می‌توانند به داده‌های موجود در بلاکچین ها دسترسی داشته باشند. مسلماً این قراردادهای هوشمند برای انجام وظایف گسترده‌تر به داده‌های بیشتری نیاز خواهد داشت که این کار توسط اوراکل‌ها انجام می‌شود. درواقع اوراکل‌ها وظیفه انتقال داده‌های دنیای واقعی به پلتفرم‌های بلاکچین را دارند و راهی برای قراردادهای هوشمند برای کسب داده‌ها و اطلاعات از دنیای خارج محسوب می‌شوند.

Oraichain یک اکوسیستم مبتنی بر تکنولوژی‌های بلاکچین و هوش مصنوعی است که به شکلی غیرمتمرکز عمل می‌کند و از زمان راه‌اندازی خود، سال 2020، تاکنون در تلاش بوده تا زیرساختی امن، شفاف و غیرمتمرکز برای ساخت و استقرار برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی ایجاد کند.

oraichain
Oraichain: راه‌حل اوراکل برای داده‌های هوش مصنوعی

به‌عنوان یکی از ویژگی‌های مهم Orachain می‌توان به راه‌حل اوراکل آن برای API های هوش مصنوعی اشاره کرد. این ویژگی به شکلی ایجاد شده که تمرکز عمده آن بر منابع داده‌های هوش مصنوعی تمرکز می‌کند و امکان ادغام داده‌ها و خدمات هوش مصنوعی را در قراردادهای هوشمند موجود در بلاکچین فراهم می‌کند.

این موضوع امکان ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز را با استفاده از هوش مصنوعی امکان‌پذیر می‌کند و ایجاد طیف وسیعی از خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی شامل مانند پردازش زبان طبیعی، بینایی کامپیوتر، و تجزیه‌وتحلیل پیش‌بینی‌کننده را فراهم می‌کند. علاوه بر این امکان تبادل این خدمات بین شرکت‌کنندگان در اکوسیستم نیز فراهم می‌شود.

ارز دیجیتال هوش مصنوعی در Oraichain

ارز دیجیتال اختصاصی پروژه Oraichain رمزارز ORAI است که کاربردهای زیادی مانند امکان استیک و حاکمیت را برای کاربران فراهم می‌کند اما مهم‌ترین کاربرد آن اجرای درخواست‌های هوش مصنوعی است که به شبکه Oraichain ارسال می‌شود.

Alethea AI: تولیدکننده تصویر با هوش مصنوعی

ایجاد تصویر منحصربه‌فرد و کاربردی در عصر دیجیتال اهمیت زیادی دارد. Althea AI یک مولد تصویر مبتنی بر تکنولوژی AI است که بر اساس ورودی‌های کاربر اقدام به تولید تصاویر می‌کند. از این ابزار می‌توان برای ایجاد هنر دیجیتال، تبلیغات یا حتی به‌عنوان دارایی‌های بازی‌های ویدیویی استفاده کرد.

این پروژه در سال 2021 با هدف ایجاد تصاویر مبتنی بر هوش مصنوعی بر پایه داده‌های ورودی توسط کاربر ایجاد شد.

یکی از محصولات Alethea AI که CharacterGPT نام دارد، سیستم هوش مصنوعی چندوجهی است که قادر است با استفاده از تکنولوژی بلاکچین متن را به کاراکتر تبدیل کند.

aleteha 1
Alethea AI: تولیدکننده تصویر با هوش مصنوعی

شخصیت‌هایی که به این شکل توسط CaracterGPT ایجاد می‌شوند قابلیت ثبت شدن به‌عنوان NFT در بلاکچین را دارند و صاحبان آن‌ها می‌توانند هوش این NFT ها را ارتقا دهند یا به آن‌ها آموزش‌های تخصصی بدهند.

ارز دیجیتال هوش مصنوعی Althea AI

از ارز دیجیتال اختصاصی پروتکل به نام ALI برای ایجاد و مینت NFT های هوش مصنوعی، ارتقا آن‌ها، برای شرکت در حاکمیت و ایجاد انگیزه برای شرکت‌کنندگان مختلف در این برنامه استفاده می‌شود.

Hera: مسیریاب مجهز به هوش مصنوعی

Pathfinder یا مسیریاب به الگوریتم یا سیستمی گفته می‌شود که به کاربران در یافتن کارآمدترین و سودآورترین مسیر تجارت در زمان معامله در صرافی‌های ارز دیجیتال کمک می‌کند.

Hera نیز در سال 2022 با همین هدف راه‌اندازی شد و به ارائه یک الگوریتم مسیریاب برای کمک به کاربران در یافتن سودآورترین و کارآمدترین مسیرهای معاملاتی در DEX ها پرداخت. درواقع Hera را می‌توان یک تجمیع کننده مبتنی بر هوش مصنوعی دانست که با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشین به تجزیه‌وتحلیل حجم معاملات، قیمت‌ها و نقدینگی می‌پردازد تا بتواند در شناسایی بهترین مسیرهای معاملاتی به کاربران کمک کند.

این برنامه می‌تواند در شناسایی کارآمدترین جفت‌های معاملاتی و مقادیر بهینه آن‌ها برای ورود یا خروج از معامله، به کاربران کمک کند.

 این تیم که کار خود را در شبکه Metis شروع کرد، اعلام کرده که در سال 2023 قصد دارد به آربیتروم مهاجرت کند.

ارز دیجیتال هوش مصنوعی HERA

از ارز دیجیتال اختصاصی HERA می‌توان برای شرکت در استیکینگ و راه‌های درآمدزایی در این پلتفرم استفاده کرد. همچنین هولدرهای این ارز دیجیتال امکان مشارکت در مدیرت پروژه را خواهند داشت. این پروژه قصد دارد در آینده با هدف کاهش هزینه مبادله برنامه غیرمتمرکز Aggregator خود را راه‌اندازی کند.

وضعیت فعلی ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی

در حال حاضر اندازه بازار ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی بسیار کوچک است و ارزش بازار 1.6 میلیارد دلاری را به خود اختصاص داده است. بااین‌حال هنوز مشخص نیست که چقدر تقاضا برای این ارزهای دیجیتال در آینده وجود خواهد داشت چرا که این صنعت همچنان نوپاست. البته باید گفت که گمانه‌زنی‌هایی برای استقبال بی‌سابقه در مورد ارزهای دیجیتال مبتنی بر هوش مصنوعی وجود دارد.

به‌طورکلی انتظار اینکه در سال‌های آینده شاهد رشد قابل‌توجهی در این زمینه باشیم، منطقی به نظر می‌رسد چرا که پروژه‌ها و شرکت‌های بیشتری در حال استفاده از کاربردهای هوش مصنوعی در ارز دیجیتال هستند.

چالش‌ها و فرصت‌ها در فضای ارز دیجیتال هوش مصنوعی

بازار ارزهای دیجیتال مبتنی بر AI هنوز در مراحل اولیه توسعه خود است و با چالش‌های زیادی مواجه خواهد بود که می‌تواند بر میزان رشد و پذیرش آن توسط جامعه تأثیر بگذارد.

یکی از چالش‌های اصلی، عدم قطعیت در رابطه با نظارت در این حوزه است، چرا که در حال حاضر فقدان مقررات روشن و منسجم پیرامون بازار ارزهای دیجیتال، که شام ارزهای دیجیتال مبتنی بر هوش مصنوعی است، وجود ندارد. ازآنجایی‌که پیش‌بینی چشم‌انداز نظارتی در آینده و چگونگی تأثیر آن بر ارزش و قابلیت استفاده از ارزهای دیجیتال مبتنی بر هوش مصنوعی دشوار است، این موضوع چالش‌هایی را برای پروژه‌ها و سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند زیرا احتمالاً به‌عنوان یک عامل بازدارنده عمل خواهد کرد.

چالش دیگری که بازار توکن هوش مصنوعی با آن مواجه است، عدم آگاهی و پذیرش توسط عموم مردم است. علیرغم مزایای بالقوه هوش مصنوعی و فناوری بلاک چین، بسیاری از مردم هنوز با مفهوم هوش مصنوعی و ارزهای دیجیتال و نحوه کارکرد آن‌ها آشنا نیستند و ترکیب آن‌ها با هم کار را پیچیده‌تر می‌کند. این عدم درک می‌تواند جذب سرمایه‌گذاری و رشد بازار را برای پروژه‌ها دشوار کرده و توسعه آن‌ها را به تأخیر بیندازد.

ازآنجایی‌که بازار ارزهای دیجیتال مبتنی بر هوش مصنوعی از هر دو تکنولوژی AI و ارزهای دیجیتال تشکیل شده، می‌تواند با رقابت‌های شدید از هر دو طرف بازاری که به آن تعلق دارد، پروژه‌های ارز دیجیتال و هوش مصنوعی روبرو شود. به‌طورکلی نیز، ارزهای دیجیتال و هوش مصنوعی هر دو صنایع بسیار رقابتی هستند و پروژه‌های زیادی در این زمینه برای جلب توجه و سرمایه‌گذاری رقابت می‌کنند. ترکیب این موارد نیز می‌تواند برجسته شدن پروژه‌های فردی و جذب سرمایه‌گذاری را دشوارتر کند.

باوجوداین چالش‌ها، فرصت‌های زیادی نیز برای رشد و نوآوری در بازار رمزارزهای مبتنی بر هوش مصنوعی نیز وجود دارد. به‌عنوان‌مثال، ماهیت غیرمتمرکز و امن فناوری بلاک چین، آن را برای ساخت برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی که نیاز به محافظت از داده‌های حساس و تضمین حریم خصوصی دارند، ایدئال می‌کند.

علاوه بر این، ادغام فناوری هوش مصنوعی و بلاک چین این پتانسیل را دارد که راه‌حل‌های جدید و نوآورانه مانند DAO مبتنی بر هوش مصنوعی و سایر برنامه‌های کاربردی را که پیش‌ازاین بیان کردیم، ارائه دهد. همان‌طور که بازار به تکامل و بلوغ خود ادامه می‌دهد، احتمالاً تقاضای فزاینده‌ای برای رمزارز های حوزه هوش مصنوعی و فرصت‌های جدیدی برای رشد و نوآوری آن‌ها وجود خواهد داشت.

نتیجه- آیا ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی ارزش سرمایه‌گذاری دارند؟

تقاضای فعلی بر اساس کاربرد ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی نامشخص است. با این اوصاف، چشم‌انداز آینده این رمزارزها در بازار ارزهای دیجیتال روشن به نظر می‌رسد، به‌طوری‌که بسیاری از کارشناسان رشد قابل‌توجهی را در سال‌های آینده پیش‌بینی می‌کنند و بیشتر ارزهای دیجیتال موجود در این فضا در زمان نگارش این مطلب روندی صعودی در پیش گرفته‌اند.

علاوه بر این ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی در بازار ارزهای دیجیتال این پتانسیل را دارند که طرز تفکر ما درباره بازارهای غیرمتمرکز هوش مصنوعی، مدیریت پورتفولیو و حتی سازمان‌های مستقل مبتنی بر هوش مصنوعی را متحول کنند.

بااین‌حال، مانند هر فناوری در حال ظهور، چالش‌هایی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کرده و با آن‌ها مواجه شویم. همان‌طور که بازار به تکامل خود ادامه می‌دهد، توجه به بازیگران و پروژه‌های کلیدی و درک تأثیر بالقوه تغییرات نظارتی نیز در این زمینه مهم خواهد بود.

با موفقیت اخیر OpenAI، و سرمایه‌گذاری کلان مایکروسافت روی آن‌ها، واضح است که هوش مصنوعی جایگاه مهمی در آینده دارد. ادغام هوش مصنوعی با ارزهای دیجیتال هنوز مشخص نیست، اما احتمالاً باید ترکیب هیجان‌انگیز این تکنولوژی و ظهور محصولات جدید در این زمینه باشیم.

ارز دیجیتال هوش مصنوعی چیست؟

ارز دیجیتال مبتنی بر هوش مصنوعی، رمزارزهایی هستند که نشان‌دهنده مالکیت یا حقوق دسترسی به یک سیستم یا الگوریتم هوش مصنوعی خاص هستند.

ارز دیجیتال هوش مصنوعی چگونه کار می‌کنند؟

رمزارزهای مبتنی بر هوش مصنوعی بر روی یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین کار می‌کنند، جایی که هر رمزارز دارایی دیجیتال منحصربه‌فردی است که در یک دفتر کل توزیع‌شده ذخیره می‌شود. دارندگان این ارزهای دیجیتال می‌توانند از این رمزارزها برای دسترسی یا استفاده از سیستم یا الگوریتم هوش مصنوعی استفاده کنند و همچنین می‌توان این ارزهای دیجیتال را در صرافی‌های ارزهای دیجیتال معامله کرد.

مزایای استفاده از ارز دیجیتال هوش مصنوعی چیست؟

رمزارزهای هوش مصنوعی چندین مزیت مانند ایجاد بازار شفاف و غیرمتمرکز برای خدمات هوش مصنوعی، افزایش نقدینگی الگوریتم‌های هوش مصنوعی، و امکان مشارکت سرمایه‌گذاران در رشد فناوری هوش مصنوعی را ارائه می‌کنند.

چند نمونه از ارز دیجیتال هوش مصنوعی چیست؟

برخی از نمونه‌های ارزهای دیجیتال مبتنی بر هوش مصنوعی عبارت‌اند از SingularityNET (AGI)، Ocean Protocol (OCEAN) و Fetch.ai (FET).

آیا ارز دیجیتال هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری خوبی هستند؟

ارزش این رمزارزها می‌تواند بسیار متغیر باشد و عملکرد آن‌ها به موفقیت سیستم یا الگوریتم هوش مصنوعی زیربنایی بستگی دارد. مانند هر سرمایه‌گذاری، مهم است که تحقیقات خود را انجام دهید و قبل از سرمایه‌گذاری در رمزارزهای مبتنی بر هوش مصنوعی، خطرات و مزایای بالقوه را در نظر بگیرید.

آینده ارز دیجیتال هوش مصنوعی چیست؟

آینده رمزارزهای مبتنی بر هوش مصنوعی امیدوارکننده است، زیرا انتظار می‌رود تقاضا برای خدمات و فناوری هوش مصنوعی در سال‌های آینده به‌سرعت رشد کند. بااین‌حال، محیط نظارتی پیرامون توکن‌های هوش مصنوعی هنوز در حال تکامل است و پذیرش و موفقیت آن‌ها ممکن است به نحوه توسعه و اجرای چارچوب‌های نظارتی بستگی داشته باشد.

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید

مرتب سازی
خیکی ۱۹ آبان ۱۴۰۲

س.
چه خوب و چه بد تمام مردم دنیا بسوی راههای اسانند و کمک از هوش مصنوعی بهترین راه .پس آینده از آن هوش مصنوعی است و ارزهای آن نیز پیشرفت می‌کنند. بدون شک