معرفی اندیکاتور اوردر بلاک در تریدینگ ویو | Order Block Detector

معرفی اندیکاتور اوردر بلاک در تریدینگ ویو | Order Block Detector

اوردر بلاک در بازار فارکس یکی از مناطق مهم در چارت معاملاتی است که می‌تواند بازگشت روند را به معامله‌گران در چارت معاملاتی نشان دهد. اندیکاتور اوردر بلاک در تریدینگ ویو یکی از ابزارهای کاربردی برای تحلیل‌گران تکنیکال است که می‌تواند در هر لحظه تمامی مناطق بازگشتی روند را به معامله‌گران بر روی چارت معاملاتی تریدینگ ویو نشان دهد.

معرفی اندیکاتور اوردر بلاک در تریدینگ ویو

اندیکاتور Order Block Detector یک اندیکاتور کمکی و سیگنال‌دهی است که بر مبنای حجم معاملاتی که در قسمتی از چارت معاملاتی یک نماد انجام شده است، می‌تواند مناطق بازگشتی را به معامله‌گران نشان دهد.

در واقع این اندیکاتور برای یافتن نقاط حمایت و مقاومت در چارت‌های معاملاتی کاربرد داشته و به معامله‌گران برای قرار دادن اوردرهای خرید یا فروش و همچنین حد سود یا ضرر در چارت معاملاتی کمک می‌کند.

معرفی اندیکاتور اوردر بلاک در تریدینگ ویو
تصویری از اجرای اندیکاتور Order Block Detector

تصویر بالا نمایی از اجرای این اندیکاتور را در پلتفرم معاملاتی تریدینگ ویو نشان می‌دهد که در آن اندیکاتور اورد بلاک‌های بالاتر از قیمت را با رنگ قرمز و اوردر بلاک‌های پایین‌تر از قیمت را با رنگ سبز نشان می‌دهد.

معامله‌گران می‌توانند از این اندیکاتور برای ورود به معاملات، قرار دادن حد سود و یا حد ضرر استفاده نمایند.

تنظیمات اندیکاتور اوردر بلاک در تریدینگ ویو

تنظیمات اندیکاتور اوردر بلاک در تریدینگ ویو
منوی تنظیمات اندیکاتور Order Block Detector

در قسمت تنظیمات اندیکاتور اوردر بلاک در تریدینگ ویو نیز می‌توانید مقادیر زیر را تغییر دهید:

  • Volume Pivot Length: در این بخش از تنظیمات می‌توانید مقادیر حجم اوردرها را در بلاک‌های مشخص‌شده توسط اندیکاتور تعیین کنید. هرچه مقادیر وارد شده در این قسمت کمتر باشد، تعداد بلاک‌ها بالاتر می‌رود.
  • Bullish OB: با تغییر مقادیر این بخش می‌توانید تعداد بلاک‌های تشخیص داده شده برای روند صعودی را تعیین کنید.
  • Bearish OB: توسط این قسمت در تنظیمات اندیکاتور نیز می‌توانید تعداد بلاک‌های نشان‌داده شده برای روند نزولی را در چارت معاملاتی تعیین کنید.
  • Average Line Style: این بخش مربوط به تغییر نوع نمایش خط وسط بلاک‌های نشان‌داده شده توسط اندیکاتور است.
  • Average Line Width: با تغییر مقادیر این بخش می‌توانید خط نشان‌دهنده وسط بلاک‌ها را در اندیکاتور تغییر دهید.
  • Mitigation Methods: در این قسمت از تنظیمات اندیکاتور می‌توانید نوع بسته‌شدن بلاک‌ها را در اندیکاتور تعیین کنید.

اجرای اندیکاتور اوردر بلاک در تریدینگ ویو

معامله‌گران می‌توانند برای اجرای اندیکاتور اوردر بلاک در تریدینگ ویو عبارت “Order Block Detector [LuxAlgo]” را در قسمت Indicators جست‌وجو کرده و پس از یافتن آن، با کلیک بر روی نام اندیکاتور، آن را به چارت معاملاتی خود اضافه کنند.

همچنین می‌توانند با مراجعه به قسمت پایانی این صفحه در وبسایت تریدینگ ویو، گزینه “Add to favorite indicators” را انتخاب کرده و سپس با مراجعه به قسمت Favorite indicators در منوی indicators چارت تریدینگ ویو خود، اندیکاتور Order Block Detector [LuxAlgo] را به چارت معاملاتی خود اضافه کنند.

دیدگاه خود را بنویسید