معرفی اندیکاتور واگرایی در تریدینگ ویو | CDC Divergences

معرفی اندیکاتور واگرایی در تریدینگ ویو | CDC Divergences

یکی از مهم‌ترین سیگنال‌های ورود به معاملات، سیگنال‌های واگرایی و همگرایی در چارت معاملاتی است. اندیکاتور واگرایی در تریدینگ ویو CDC Divergences یکی از اندیکاتور‌های کاربردی برای معامله‌گران است که توسط آن می‌توانند بهترین سیگنال‌های واگرایی و همگرایی را در چارت معاملاتی مشخص کنند.

معرفی اندیکاتور واگرایی در تریدینگ ویو

اندیکاتور CDC Divergences یک اندیکاتور سیگنال‌دهی بر مبنای واگرایی و همگرایی در تریدینگ ویو است که می‌تواند سیگنال‌های واگرایی آر اس آی، مکدی و استوکستیک را در چارت معاملاتی به شما نشان دهد.

CDC Divergences main
تصویری از اجرای اندیکاتور CDC Divergences

تصویر بالا نمایی از این اندیکاتور را در چارت تریدینگ ویو نشان می‌دهد که در آن اندیکاتور، سیگنال‌های واگرایی و همگرایی آر اس آی را در چارت به معامله‌گران نشان می‌دهد. شما می‌توانید با تغییر تنظیمات اندیکاتور نوع نمایش واگرایی را به مکدی یا استوکستیک تغییر دهید.

توجه داشته باشید سیگنال‌های تمامی اندیکاتورها ممکن است دارای خطا باشند. پیشنهاد ما به شما این است که از ترکیب اندیکاتور CDC Divergences با سیستم معاملاتی خود استفاده کنید تا بهترین سیگنال‌های معاملاتی را از ترکیب این دو دریافت کنید.

تنظیمات اندیکاتور واگرایی در تریدینگ ویو

CDC Divergences setting 1
قسمت Inputs منوی تنظیمات اندیکاتور CDC Divergences

در منوی Inputs تنظیمات اندیکاتور می‌توانید مقادیر بخش‌های زیر را تغییر دهید:

  1. Higher highs / Lower lows: در این بخش از تنظیمات اندیکاتور می‌توانید نحوه محاسبات قیمت و نمایش نوع واگرایی شناسایی شده (واگرایی بر مبنای آر اس آی، مکدی یا استوکستیک) در اندیکاتور را تغییر دهید.
  2. RSI Calculations: توسط این قسمت در تنظیمات اندیکاتور می‌توانید مقادیر اندیکاتور آر اس آی محاسبه‌شده در اندیکاتور را تعیین کنید.
  3. MACD Calculations: با تغییر مقادیر این بخش می‌توانید تنظیمات اندیکاتور مکدی محاسبه شده برای نمایش واگرایی را تعیین کنید.
  4. Stochastic Oscillator Calculations: این بخش از تنظیمات اندیکاتور مربوط به تنظیمات اندیکاتور استوکاستیک محاسبه شده برای نمایش واگرایی و همگرایی استوکاستیک در چارت است.
CDC Divergences setting2
قسمت Style منوی تنظیمات اندیکاتور CDC Divergences

در بخش style تنظیمات اندیکاتور نیز می‌توانید نوع، رنگ و تعیین نمایش یا عدم نمایش را در اندیکاتور تنظیم کنید.

اجرای اندیکاتور واگرایی در تریدینگ ویو

شما می‌توانید برای اجرای اندیکاتور واگرایی در تریدینگ ویو ابتدا به قسمت Indicators در چارت معاملاتی تریدینگ ویو خود مراجعه کرده و سپس با جست‌وجوی عبارت “CDC Divergences” این اندیکاتور را یافته و به چارت معاملاتی خود اضافه کنید.

همچنین می‌توانید با ورود به این صفحه و انتخاب گزینه “Add to favorite indicators” اندیکاتور CDC Divergences را به فهرست Favorite indicators اضافه کرده و سپس این اندیکاتور را از لیست Favorite indicators در منوی indicators را به چارت تریدینگ ویو خود اضافه کنید.

دیدگاه خود را بنویسید