دانلود اندیکاتور نمایش اشباع | Better-Overbough-Oversold

دانلود اندیکاتور نمایش اشباع | Better-Overbough-Oversold

اشباع خرید و فروش در چارت می‌تواند یکی از عوامل بازگشت قیمت باشد. اندیکاتورهای معروف و پرطرفدار زیادی برای نمایش اشباع قیمت طراحی و توسعه یافته‌اند. یکی از این اندیکاتورها، اندیکاتور نمایش اشباع Better-Overbough-Oversold است که می‌تواند مانند اندیکاتور آر اس آی در پنجره‌ای در قسمت زیرین چارت اشباع خرید و فروش قیمت را به معامله‌گران نشان دهد.

اشباع خرید و فروش چیست؟

اشباع خرید به زبان ساده در زمانی که یک نماد در ارزشی بالاتر از ارزش واقعی خود معامله شود، رخ می‌دهد. در این زمان معمولا قیمت روند خود را به نزولی تغییر می‌دهد تا به ارزش واقعی خود برسد. معامله‌گران می‌توانند با داشتن مقدار ارزش واقعی آن نماد و قیمت درحال معامله آن نماد، اشباع خرید را تشخیص دهند. برای سهولت این کار اندیکاتورهایی مانند Better-Overbough-Oversold یا آر اس آی طراحی شده‌اند تا به سرعت و به سادگی در هر لحظه اشباع خرید را در چارت به معامله‌گران نشان دهد.

اشباع فروش نیز زمانی رخ می‌دهد که یک نماد در ارزشی پایین‌تر از ارزش واقعی خود معامله‌شود. در این زمان نیز معمولا قیمت، روند خود را به صعودی تغییر می‌دهد تا به ارزش واقعی خود دست پیدا کند. معامله‌گران می‌توانند از ارزش واقعی نماد مورد معامله و قیمت درحال معامله‌ی آن نماد متوجه اشباع فروش شوند. اندیکاتور Better-Overbough-Oversold می‌تواند به سرعت و به سادگی این نوع اشباع را در چارت تشخیص دهد و به معامله‌گران نشان دهد.

معرفی اندیکاتور نمایش اشباع Better-Overbough-Oversold

اندیکاتور Better-Overbough-Oversold یک اندیکاتور سیگنال‌دهی است که باتوجه به اشباع خرید و فروش بر روی چارت، سیگنال خود را صادر می‌کند.

اندیکاتور نمایش اشباع Better-Overbough-Oversold بر روی چارت

تصویر بالا نمایی از اندیکاتور Better-Overbough-Oversold را بر روی چارت نشان می‌دهد که در آن اندیکاتور در پنجره‌ای در زیر چارت سیگنال‌های معاملاتی خود را صادر می‌کند. زمانی که خط رسم شده توسط اندیکاتور از لول ۳۰ رسم‌شده در پنجره اندیکاتور عبور کرد یا بر روی آن قرار گرفت اندیکاتور اشباع فروش را نشان می‌دهد. و همچنین زمانی که خط رسم شده توسط اندیکاتور از لول ۷۰ رسم شده توسط اندیکاتور عبور کرد یا با آن تماس داشت، اندیکاتور اشباع خرید را نشان می‌دهد.

سیگنال دهی اندیکاتور نمایش اشباع Better-Overbough-Oversold

توجه داشته باشید این اندیکاتور در تایم‌فریم‌های پایین خطای بیشتری دارد و معامله‌گران می‌توانند در تایم‌های بالا مانند ۴ ساعت یا بالاتر سیگنال‌های بهتری را از اندیکاتور دریافت کنند. همچنین معامله‌گران می‌توانند با ترکیب این اندیکاتور با اندیکاتورهای مکدی یا آر اس آی، سیگنال‌های بهتری را از ترکیب این اندیکاتورها دریافت کنند.

قابل ذکر است که استفاده از این اندیکاتور به تنهایی برای تحلیل و ورود به معاملات کافی نیست و باید از این اندیکاتور در کنار استراتژی شخصی خودتان استفاده کنید.

سیگنال ورود به معامله خرید در اندیکاتور Better-Overbough-Oversold

سیگنال ورود به معامله خرید در اندیکاتور نمایش اشباع Better-Overbough-Oversold

زمانی که اندیکاتور با لول ۳۰ در پنجره خود تماس داشت، معامله‌گران می‌توانند با توجه به استراتژی شخصی خود وارد معامله خرید شوید.

سیگنال ورود به معامله خرید در اندیکاتور Better-Overbough-Oversold

سیگنال ورود به معامله فروش در اندیکاتور نمایش اشباع Better-Overbough-Oversold

اما در زمانی که اندیکاتور با لول ۷۰ در تماس بود معامله‌گران می‌توانند با رعایت اصول مدیریت سرمایه وارد معامله فروش شوند.

تنظیمات اندیکاتور نمایش اشباع

تنظیمات اندیکاتور نمایش اشباع Better-Overbough-Oversold

در قسمت تنظیمات اندیکاتور Better-Overbough-Oversold معامله‌گران می‌توانند تنظیمات زیر را تغییر دهند:

  1. Length: توسط این بخش در تنظیمات اندیکاتور می‌توانید مقدار دوره میانگین متحرک را در اندیکاتور تعیین کنید.
  2. MA_Method: با تغییر مقادیر این بخش می‌توانید نوع محاسبه میانگین متحرک را در اندیکاتور تغییر دهید.
  3. OB: این بخش از تنظیمات مربوط به تعیین لول برای نشان‌دادن اشباع خرید در اندیکاتور است.
  4. OS: توسط این قسمت در تنظیمات اندیکاتور می‌توانید لول برای نشان‌دادن اشباع فروش را در اندیکاتور تغییر دهید.

دانلود اندیکاتور نمایش اشباع Better-Overbough-Oversold

شما می‌توانید برای دانلود اندیکاتور نمایش اشباع بر روی گزینه “دانلود Better-Overbough-Oversold” در قسمت پایین کلیک کنید.

همچنین برای مشاهده آموزش اجرای اندیکاتور بر روی متاتریدر و بررسی و دانلود اندیکاتورهای دیگر وارد صفحه مربوط به اندیکاتورها شوید.

دیدگاه خود را بنویسید