مقالات طلا

نقد و بررسی طلاین | آیا خرید و فروش طلا در Tlyn امن است؟

مقالات طلا

مطالعه در 16 دقیقه

پلتفرم طلاین در زمینه خرید و فروش آنلاین و حضوری طلای آب‌شده 18 عیار فعالیت می‌کند. دفتر مرکزی این استارتاپ در شهر یزد است و فروشگاه‌هایی را نیز در مراکز استان‌های دیگر مانند تهران، اصفهان و … دارد. محسن ابوالفتحی فیروزآبادی، مدیرعامل طلاین است. طلاین علاوه‌بر خرید و فروش طلا، سرویس‌های دیگری را هم در زمینه سرمایه‌گذاری در این فلز گران‌بها ارائه می‌دهد.

در این مطلب قصد داریم به نقد و بررسی پلتفرم طلاین و ارزیابی اعتبار آن بپردازیم. مطالعه این مطلب را از دست ندهید. 

تاریخ تاسیس1399
کارمزد معاملات5,000 تومان
معامله بدون احراز هویتخیر
نوع صرافی
تعداد ارز دیجیتال
آدرس سایتhttps://tlyn.ir/
آدرس شبکه‌های اجتماعیhttps://www.linkedin.com/company/tlyn/
https://instagram.com/tlyn.ir
https://www.youtube.com/channel/UCtBmJYgeIszDY3nz-Zy2ulw/featured
https://twitter.com/tlyn_ir
راه‌های ارتباط با پشتیبانی صرافیشماره تماس:  37332612 – 035 / 28428117 – 021
چت آنلاین سایت
نام فارسی پلتفرمطلاین
نام انگلیسی پلتفرمTlyn
آدرس دامنه اصلیhttps://tlyn.ir/
لینک ثبت نامhttps://my.tlyn.ir/
تعداد سال فعالیت4
تاریخ تاسیس1399
تاریخ انقضای دامنه
مکان استقرار دفتر مرکزییزد، خیابان شهید آیت الله مطهری، پارک علم و فناوری یزد، مرکز رشد ICT ، واحد ۲۰۹
خدمات به ایرانبله
نیاز به فیلترخیر
بخش پشتیبانی و شفافیت
آدرس پشتیبان تلگرامندارد
شماره تلفن37332612 – 035
28428117 – 021
ایکسhttps://twitter.com/tlyn_ir
اینستاگرامhttps://instagram.com/tlyn.ir
لینکدینhttps://www.linkedin.com/company/tlyn/
دیسکورد
یوتیوبhttps://www.youtube.com/channel/UCtBmJYgeIszDY3nz-Zy2ulw/featured
ایمیل
کانال رسمی تلگرام
نام مدیر عاملمحسن ابوالفتحی فیروزآبادی
لینکدین مدیر عاملhttps://www.linkedin.com/in/mohsen-abolfathi-489a27b8/
امکان مراجعه حضوریبله
درج مشخصات تیم اصلی در وب سایتبله
درج آدرس و محل دفتر صرافیبله
حضور فعال در شبکه‌های اجتماعیبله
معرفی تیم در لینکدینبله
پشتیبانی 24 ساعتهخیر
راه‌های پشتیبانیشماره تماس:  37332612 – 035
28428117 – 021
چت آنلاین سایت
در دسترس بودن پشتیبانیبله
بخش کارمزد
کارمزد خرید و فروش طلا5000 تومان
کارمزد تیکر در اسپات
کارمزد میکر در اسپات
کارمزد تیکر در فیوچرز
کارمزد میکر در فیوچرز
کارمزد برداشت ریالیمطابق قوانین بانکی
سقف برداشت ارز دیجیتال
حداقل خریدندارد
حداقل فروشندارد
سقف واریز ریالی روزانه
سقف برداشت ریالی روزانه
زمان تایید برداشت ارز دیجیتال
زمان تایید برداشت ریالحداکثر 24 ساعت کاری
کارمزد برداشت ارز دیجیتال
سطح بندی کارمزدها

نقد و بررسی پلتفرم طلاین

پلتفرم طلاین در سال 1399 آغاز به‌کار کرد. این پلتفرم در زمینه خرید و فروش آنلاین طلای آب‌شده 18 عیار فعالیت می‌کند. علاوه‌بر معامله آنلاین، امکان تحویل حضوری طلا را نیز فراهم می‌کند.

صفحه اصلی پلتفرم طلاین

پلتفرم طلاین (Tlyn) چیست؟

طلاین یک شرکت استارتاپ در زمینه خرید و فروش طلای آنلاین است. فروشگاه مرکزی طلاین در شهر یزد قرار دارد. این پلتفرم آنلاین در سال 1399 فعالیت خود را در زمینه خرید، فروش و سپرده‌گذاری طلا آغاز کرد. در این سایت قیمت طلای آب‌شده (مظنه مثقال طلای 17 عیار / قیمت گرم طلای 18 عیار) مبنای معاملات قرار می‌گیرد. نرخ خرید و فروش طلا نیز به‌صورت مستقیم بر اساس معاملات بازار طلای تهران و زیر نظر اتحادیه طلا و جواهر تهران تعیین می‌شود.

پلتفرم طلاین علاوه‌بر خرید و فروش آنلاین طلا، امکان تحویل فیزیکی طلای خریداری‌شده از سوی مشتریان را نیز فراهم می‌کند. مهم‌ترین مزیت طلاین را می‌توان فراهم‌کردن بستر مناسب برای سرمایه‌گذاری در طلا با حداقل سرمایه دانست. ضمن اینکه با استفاده از این پلتفرم، دیگر نگرانی از بابت نگهداری طلای فیزیکی نخواهید داشت. چرا که مسئولیت کامل طلای موجود در حساب‌های کاربری بر عهده طلاین است.

آیا پلتفرم طلاین مجوز فعالیت رسمی دارد؟

حتما اولین سوالی که به ذهن شما می‌رسد این است که آیا خرید و فروش در سایت طلاین جنبه قانونی دارد؟ در سایت رسمی طلاین به‌این موضوع پاسخ داده شده است. به‌طوری‌که مجموعه‌ای از مجوز‌های رسمی برای این مجموعه تحتِ‌عنوان شرکت «طلوع لیان یزد نیک» منتشر شده است. در ادامه می‌توانید تصاویر مربوط به مجوز‌های فعالیت این شرکت از نهادهای مختلف در کشور را مشاهده کنید.

 • مجوز اتحادیه طلا و جواهر
مجوز اتحادیه طلا و جواهر شرکت طلوع لیان یزد نیک
 • مجوز اتحادیه صنف کسب و کارهای مجازی کشوری
مجوز اتحادیه صنف کسب و کارهای مجازی کشوری شرکت طلوع لیان یزد نیک
 • مجوز سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور
مجوز سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور شرکت طلوع لیان یزد نیک
 • مجوز انجمن فین تک
مجوز انجمن فین تک شرکت طلوع لیان یزد نیک
 • مجوز پارک علم و فناوری یزد
مجوز پارک علم و فناوری یزد شرکت طلوع لیان یزد نیک

علاوه‌بر مجوزهای فوق، در سایت رسمی پلتفرم طلاین نماد ساماندهی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نماد تجاری الکترونیکی (اینماد) نیز درج‌شده است. کارشناسان ایران بروکر برای استعلام صحت مجوزهای طلاین به‌سراغ درگاه ملی مجوزهای کشور رفتند. همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، شرکت طلوع لیان یزد نیک در 23 مرداد 1400 مجوز اتاق اصناف را دریافت کرده است. این مجوز برای 5 سال اعتبار دارد.

استعلام مجوز شرکت طلوع لیان یزد نیک از درگاه ملی مجوزها

همچنین اعتبار اینماد درج‌شده در سایت طلاین نیز مورد ارزیابی قرار گرفت. مطابق تصویر زیر، اینماد در تاریخ 19 آذر 1399 به این سایت تعلق گرفته و تا سال 1404 اعتبار دارد. در مدت فعالیت این سایت زیر نظر مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت نیز هیچ شکایتی از آن ثبت نشده است.

استعلام اینماد سایت طلاین

آگهی روزنامه رسمی طلاین

پلتفرم طلاین متعلق به شرکت طلوع لیان یزد نیک است. بر اساس آگهی روزنامه رسمی، این شرکت در تاریخ 3 خرداد 1399 به شماره 19292 ثبت شده است. البته ناگفته نماند که بر اساس اطلاعات درج‌شده در صفحه “درباره ما” طلاین، این کسب‌وکار در سال 1397 راه‌اندازی شده است.

آگهی روزنامه رسمی ثبت شرکت طلوع لیان یزد نیک

حوزه فعالیت شرکت در روزنامه رسمی: تجارت الکترونیک، کلیه خدمات مرتبط با طراحی، فرآوری و ساخت انواع جواهرات فلزی و غیرفلزی اعم از نقره، پلاتین، الماس، یاقوت، فیروزه و خریدوفروش مصنوعات طلا و جواهر ذکرشده است. بر اساس جدیدترین آگهی ثبت‌شده در روزنامه رسمی ترکیب هیئت مدیره این شرکت سهامی خاص از 3 نفر تشکیل می‌شود که عبارت‌اند از:

 • سید مصطفی افزونی: رئیس هیئت مدیره
 • محمد غلامی فیروزآبادی: نایب رئیس هیئت مدیره
 • محسن ابوالفتحی فیروزآبادی: عضو هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت

همان‌طور که در بخش مجوزهای طلاین مشاهده کردید، همه مجوزهای صادرشده به نام محسن ابوالفتحی فیروزآبادی هستند. ترکیب هیئت مدیره این شرکت تا سال 1404 به‌صورت ذکرشده، خواهد بود.

آیا پلتفرم طلاین مورد تأیید ارکان قانونی است؟

تا زمان نگارش این مطلب، هیچ دستورالعمل اختصاصی از سوی پلیس فتا برای فعالیت پلتفرم‌های آنلاین خریدوفروش طلا صادر نشده است. در عینِ‌حال بررسی کارشناسان ایران بروکر از اطلاعیه‌های صادرشده از سوی پلیس فتا در این خصوص نشان می‌دهد که تأکید این نهاد صرفاََ استفاده از پلتفرم‌هایی است که مجوزهای قانونی دارند. همان‌طور که اشاره کردیم، طلاین مجوزهای قانونی را دریافت کرده است. ضمن اینکه احراز هویت در طلاین ضروری است.

در اینجا بد نیست که به یک موضوع دیگر هم اشاره کنیم. در سال 1399 رئیس اتحادیه طلا و جواهر مصاحبه‌ای انجام داد و فعالیت همه پلتفرم‌های آنلاین خرید و فروش طلا  را غیرقانونی اعلام کرد. کمی بعد اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی به این اظهار نظر واکنش نشان داد.

نهایتاََ این دو نهاد تصمیم‌گیر، جلساتی را برگزار کردند و به‌یک سازوکار مشخص برای فعالیت پلتفرم‌های آنلاین خریدوفروش طلا رسیدند. در همین راستا، اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی تنها برای شرکت‌هایی مجوز خریدوفروش آنلاین طلا را صادر می‌کند که دارای مجوز از اتحادیه طلا و جواهر نیز باشد. پلتفرم طلاین درحالِ‌حاضر هر دو مجوز را در اختیار دارد.

امنیت پلتفرم طلاین

اولین موضوعی که در بحث امنیت پلتفرم طلاین باید بررسی کنیم، شفافیت آن است. اطلاعات مربوط به تیم توسعه‌دهنده، دفتر شرکت، مجوزها و قوانین و مقررات خریدوفروش طلا در این پلتفرم کاملاََ شفاف و در دسترس هستند.

برای ورود به حساب کاربری در طلاین همواره کد تأیید برای موبایل شما ارسال می‌شود اما قابلیت احراز دو عاملی برای معامله فعال نیست. سایر ویژگی‌های امنیتی این پلتفرم هم قابل ارزیابی نیستند؛ اما تاکنون هیچ‌گونه گزارش منفی از عملکرد آن منتشر نشده است.

سلب مسئولیت: کلیه مطالب، مقالات، آموزش‌ها، تحلیل‌های ارائه شده در وبسایت “ایران بروکر” متضمن هیچ پیشنهاد معاملاتی‌ای نیست و صرفا جنبه‌ی مطالعاتی و اطلاع‌رسانی دارد. این وبسایت نسبت به ضرر و زیان احتمالی افراد هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد. افراد باید نسبت به ریسک‌های ذاتی بازارهای مالی آگاهی داشته باشند و قبل از اقدام به هرگونه سرمایه‌گذاری مطمئن شوند که تجربه و دانش کافی را دارند.

پشتیبانی پلتفرم طلاین

بر اساس اطلاعات ثبت‌شده در صفحه “تماس با ما” سایت طلاین، این مجموعه در شهر یزد فعالیت می‌کند و یک ساختمان اداری و یک فروشگاه به‌نشانی‌های زیر دارد:

 • نشانی شرکت: استان یزد، شهرستان یزد، بخش مرکزی، شهر یزد، محله سر دو راه، کوچه ۱۲، خیابان شهید آیت الله مطهری، پارک علم و فناوری یزد، مرکز رشد ICT ، واحد ۲۰۹
 • نشانی فروشگاه: استان یزد، شهرستان یزد، بخش مرکزی، شهر یزد، محله فرخی، میدان شهید بهشتی، خیابان دهم فروردین، پلاک ۳۲۴

این امکان فراهم‌‎شده که مشتریان برای خرید طلای آب‌شده به‌صورت حضوری به فروشگاه این شرکت در شهر یزد مراجعه کنند. برای ارتباط با پشتیبانی پلتفرم طلاین می‌توانید از طریق شماره‌های تماس 37332612- 035 و 28428117 – 021 اقدام کنید. علاوه‌بر آن پشتیبانی در قالب چت آنلاین نیز برای کاربران در نظر گرفته‌شده است. البته این پشتیبانی معمولاََ به‌صورت برخط خدمات ارائه نمی‌کند.

اپلیکیشن موبایل پلتفرم طلاین 

درحالِ‌حاضر نسخه اندروید اپلیکیشن موبایل پلتفرم طلاین نیز در دسترس است. با بررسی انجام‌گرفته در کافه بازار، بیش از 20 هزار نصب فعال از این اپلیکیشن انجام‌شده و کاربران امتیاز 3.5 از 5 را به آن داده‌اند. آخرین به‌روزرسانی این اپلیکیشن در تاریخ 12 اسفند 1402 صورت گرفته است. تمام خدمات و امکانات سایت طلاین از طریق اپلیکیشن موبایل آن هم در دسترس است.

صفحه اصلی اپلیکیشن موبایل طلاین

کارمزد خرید و فروش طلا در پلتفرم طلاین به چه شکل است؟

پلتفرم طلاین برای ثبت سفارش خریدوفروش طلا، کارمزد ثابت به میزان 5,000 تومان دریافت می‌کند. این در حالی است که محل درآمد اصلی پلتفرم طلاین، اختلاف قیمت بین مظنه خریدوفروش طلا است. در بخش آموزش خریدوفروش طلا در پلتفرم طلاین بیشتر در این باره توضیح داده شده است.

آیا پلتفرم طلاین به اتباع خدمات می‌دهد؟

موضوع ارائه خدمات پلتفرم طلاین به اتباع خارجی را از پشتیبانی آن جویا شدیم. همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، بر اساس پاسخ پشتیبانی طلاین، این پلتفرم در حالِ‌حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی را ندارد.

عدم ارائه خدمات طلاین به اتباع خارجی

ثبت نام و افتتاح حساب در طلاین

برای ورود به پلتفرم طلاین باید از نشانی اینترنتی tlyn.ir اقدام کنید. در صفحه اصلی سایت این پلتفرم گزینه “ورود به سامانه” را از گوشه بالا سمت چپ انتخاب کنید. به‌این ترتیب وارد صفحه‌ای مشابه تصویر زیر می‌شوید. گزینه “ساخت حساب جدید” را انتخاب کنید.

صفحه ثبت نام طلاین

برای ثبت نام لازم است نام و نام خانوادگی و شماره تلفن همراه خود را ثبت کنید. همچنین باید یک رمز عبور متشکل از حداقل 6 کاراکتر را برای حساب کاربری خود انتخاب کنید. سپس یک کد تأیید 5 رقمی برای موبایل شما ارسال می‌شود. بعد از واردکردن این کد، حساب کاربری شما ایجاد می‌شود.

ضمناََ یک پیامک از سوی طلاین مبنی بر افتتاح حساب موفق دریافت خواهید کرد. شما می‌توانید مشابه فرآیند ثبت نام فوق را از طریق اپلیکیشن موبایل طلاین انجام دهید. در ادامه هربار که قصد ورود به سایت یا اپلیکیشن طلاین را داشته باشید، یک کد تأیید 5 رقمی برای موبایل شما ارسال می‌شود.

احراز هویت در پلتفرم طلاین

شما برای واریز وجه، خریدوفروش طلا، تحویل فیزیکی طلا و برداشت وجه باید ابتدا احراز هویت را در پلتفرم طلاین پشتِ‌سر بگذارید. بعد از ثبت نام، وارد حساب کاربری خود در سایت طلاین شوید. به‌این ترتیب با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر به‌عنوان داشبورد اختصاصی روبه‌رو می‌شوید.

داشبورد پلتفرم طلاین

در گوشه سمت چپ بالا، روی آیکون پروفایل کلیک کنید. به‌این ترتیب وارد صفحه تکمیل حساب کاربری می‌شوید. لازم است در ابتدا کد ملی و تاریخ تولد خود را درج کنید.

احراز هویت پلتفرم طلاین

در ادامه باید شماره کارت بانکی متعلق به خود را در سامانه درج کنید. به‌این ترتیب احراز هویت سطح پایه در طلاین انجام می‌شود. نتیجه بررسی احراز هویت شما حداکثر ظرف مدت زمان یک ساعت از طریق پیامک برای شما ارسال می‌شود.

واریز و برداشت ریالی پلتفرم طلاین

امکان واریز و برداشت ریالی در پلتفرم طلاین وجود دارد. برای واریز وجه باید در صفحه داشبورد اختصاصی خود گزینه “افزایش موجودی” را انتخاب کنید. همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، دو روش پرداخت آنلاین و واریز شناسه‌دار پیشِ‌روی شما است. بررسی‌های ما نشان می‌دهد که محدودیتی از نظر حداقل واریز وجه به پلتفرم طلاین وجود ندارد. شما باید مبلغ موردِنظر خود را مشخص کنید و واریز وجه را انجام دهید.

واریز ریالی به پلتفرم طلاین 

برای برداشت وجه باید در داشبورد اختصاصی خود “تسویه ریالی” را انتخاب کنید. در صفحه بازشده روی گزینه “ثبت درخواست جدید” کلیک کنید. سپس با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر روبه‌رو می‌شوید. در اینجا باید مبلغ مدِنظر و حساب بانکی را مشخص کنید. عملیات برداشت از طریق پایا و ساتنا انجام می‌شود.

مطابق اطلاعات صفحه قوانین و مقررات پلتفرم طلاین، حداقل مقدار برداشت ریالی برابر 5 هزار تومان است. ضمن اینکه درخواست‌های برداشت حداکثر ظرف 24 ساعت کاری رسیدگی می‌شوند. اگر چنانچه وجه ریالی به حساب خود واریز کنید و با آن معامله انجام ندهید، بعد از 72 ساعت اجازه برداشت خواهید داشت.

برداشت ریالی از پلتفرم طلاین 

آموزش خرید و فروش آنلاین طلا در طلاین

اولین موضوعی که باید برای خریدوفروش طلا در پلتفرم طلاین در نظر داشته باشید این است که محدودیت معاملات در این پلتفرم وجود دارد. این موضوع را از پشتیبانی طلاین جویا شدیم که پاسخ را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

محدودیت معاملات طلا در طلاین

بر این اساس حداکثر مقدار مجاز برای معامله طلا در هر حساب کاربری در پلتفرم طلاین به‌صورت زیر است:

 • ساعت 00:00 تا 11:30 حداکثر 20 گرم طلا
 • ساعت 11:30 تا 20:00 حداکثر 1000 گرم طلا
 • ساعت 20:00 تا 24:00 حداکثر 20 گرم طلا

برای خرید طلا در پلتفرم طلاین باید وارد بخش “خرید طلا” در داشبورد اختصاصی خود شوید. همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، در گوشه سمت چپ بالای صفحه، مظنه خرید هر گرم طلای 18 عیار آب‌شده برای شما نشان داده می‌شود. شما می‌توانید با تعیین مبلغ مدِنظر یا مقدار طلا، سفارش خرید خود را ثبت کنید. تمام سفارش‌ها در لحظه انجام می‌شوند.

صفحه خرید طلا در پلتفرم طلاین

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، کارمزد معامله در پلتفرم طلاین به‌صورت ثابت برابر 5 هزار تومان است. البته محل درآمد این پلتفرم مانند سایر طلا فروشی‌ها از اختلاف قیمت مظنه خریدوفروش است. به‌عنوان مثال در زمان نگارش این مطلب (20 اردیبهشت 1403) مظنه خریدوفروش هر گرم طلای 18 عیار در طلاین به‌ترتیب 3.421.209 و 3.396.969 تومان است. همچنین لازم به ذکر است که شرایط برای فروش طلا در پلتفرم طلاین نیز دقیقاََ مشابه خرید طلا است.

نکته مهم آن است که طلاین امکان ثبت سفارش خریدوفروش طلا با قیمت مدِنظر کاربران را نیر فراهم کرده است. برای این منظور از صفحه داشبورد باید گزینه “ثبت سفارش” را انتخاب کنید. در صفحه بازشده روی گزینه “ثبت سفارش جدید” کلیک کنید. به‌این ترتیب صفحه‌ای مشابه تصویر زیر باز می‌شود.

صفحه ثبت سفارش طلایین

ابتدا باید نوع سفارش خرید یا فروش طلا را انتخاب کنید. در کادر بعدی باید قیمت مدِنظر برای انجام معامله را ثبت کنید. سپس باید یکی از دو گزینه مبلغ پرداختی یا مقدار طلا را درج کنید. در ادامه نوبت به تعیین تاریخ انقضای سفارش می‌شود. به‌این ترتیب سفارش شما ثبت می‌شود. در صورتی که قیمت طلا به نرخ تعیین‌شده توسط شما برسد، معامله انجام خواهد شد. امکان ویرایش یا حذف سفارش در پلتفرم طلاین تا قبل از انجام آن وجود دارد. کارمزد سفارشات این بخش نیز 5000 تومان است.

سرویس پس انداز خودکار طلاین

طلاین یک سرویس پس‌انداز خودکار نیز ارائه کرده است. به‌کمک این سرویس شما می‌توانید در بازه‌های زمانی مشخص نسبت به خرید طلا به‌صورت خودکار اقدام کنید. به‌عبارت دیگر به طلاین اجازه می‌دهید که در زمان‌های مشخص، مبلغ تعیین‌شده از سوی شما را از حساب بانکی‌تان برداشت کند و برای خرید طلا به‌کار بگیرد.

در حالِ‌حاضر کمترین و بیشترین میزان پس‌انداز در این سرویس برای هر بار خرید به‌ترتیب برابر 100,000 و 5,000,000 تومان است. امکان تعیین بازه‌های زمانی پس‌انداز به‌صورت روزانه، هفتگی و ماهانه وجود دارد. ضمن اینکه خدمات سرویس پس‌انداز خودکار در حالِ‌حاضر همکاری با 13 بانک را دارد.

سرویس پس انداز خودکار طلاین

راهنمای درخواست تحویل طلای فیزیکی

قبل از تحویل فیزیکی طلا، مسئولیت نگهداری طلای موجود در حساب کاربری مشتریان بر عهده طلاین است. پلتفرم طلاین این امکان را فراهم کرده است که کاربران معادل فیزیکی طلای خریداری‌شده خود را به‌صورت حضوری تحویل بگیرند. برای این منظور باید با شماره پشتیبانی تماس بگیرید. سپس با هماهنگی قبلی، ظرف مدت 24 ساعت برای تحویل طلای فیزیکی به فروشگاه‌های طلاین مراجعه کنید. در حالِ‌حاضر امکان دریافت طلای فیزیکی از فروشگاه‌های این مجموعه در مراکز استان‌های تهران، یزد، اصفهان، هرمزگان و کرمان وجود دارد.

در صفحه قوانین و مقررات طلاین، شرایط درخواست تحویل طلای فیزیکی ذکر شده است. حداقل مقدار طلای فیزیکی قابل تحویل در تهران، اصفهان، هرمزگان و کرمان برابر 100 گرم در قالب شمش طلای آب شده است. این عدد برای یزد برابر با 30 گرم است. هیچ هزینه‌ای بابت بسته‌بندی از مشتریان دریافت نمی‌شود. البته امکان دریافت طلای زیر 30 گرم در یزد وجود دارد. این سفارش‌ها در قالب سکه پارسیان و شمش استاندارد به‌صورت وکیوم شده با برند طلاین انجام می‌گیرند و هزینه بسته‌بندی سکه‌ها و شمش‌ها دریافت می‌شود. 

قوانین تحویل فیزیکی طلا در طلاین

روی طلای آب‌شده فیزیکی، انگ (کد رهگیری) و نام آزمایشگاه حک می‌شود. ضمن اینکه فاکتور رسمی که نام آزمایشگاه، انگ (کد رهگیری)، وزن و عیار طلا در آن درج‌شده به‌همراه طلا در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد.

دقت داشته باشید که شما می‌توانید با هماهنگی پشتیبانی طلاین، طلای فیزیکی خود را در یکی از فروشگاه‌های این برند تحویل دهید. سپس موجودی اکانت اختصاصی شما معادل طلای تحویل داده شده، شارژ می‌شود.

کلام پایانی 

در این مطلب به نقد و بررسی پلتفرم طلاین پرداختیم. طلاین به‌عنوان یک استارتاپ در زمینه خریدوفروش آنلاین طلای آب‌شده 18 عیار فعالیت می‌کند. این پلتفرم مجوزهای رسمی از نهادهای قانونی مختلف در کشور را دریافت کرده است.

اگر تجربه فعالیت در این پلتفرم را دارید، نظرات خود را با ما در میان بگذارید. 

سوالات متداول

لینک ورود به وبسایت اصلی پلتفرم طلاین چیست؟

برای ورود به سایت می‌توانید از طریق نشانی اینترنتی tyln.ir اقدام کنید. 

آیا احراز هویت در پلتفرم طلاین الزامی است؟

بله، برای خرید و فروش طلا از طریق این پلتفرم باید احراز هویت را تکمیل کنید. 

آیا پلتفرم طلاین اعتبار کافی دارد؟

این پلتفرم تمام مجوزهای لازم برای فعالیت در زمینه خرید و فروش طلای آنلاین را دارد. 

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید