ارز دیجیتال

کیف پول کاغذی چیست ؟ چگونه رایگان کیف پول کاغذی بسازیم؟

ارز دیجیتال

مطالعه در 10 دقیقه

امروزه با افزایش حملات سایبری و کلاهبرداری‌ها در دنیای ارزهای دیجیتال تامین امنیت ارزهای خریداری شده در اولویت قرار دارد. به همین منظور استفاده از کیف پول‌های سخت افزاری که اصطلاحاً به کیف پول‌های سرد نامیده می‌شوند به دلیل ذخیره آفلاین دارایی‌ها از امنیت بالایی برخوردار بوده و در بین کاربران دنیای صنعت کریپتو رواج یافته است. با وجود اینکه کیف پول کاغذی طرفدار چندانی ندارند اما می‌تواند به عنوان روشی مشابه جهت ایمن نگه داشتن رمز ارزها مورد استفاده قرار گیرند.

در گذشته از کیف پول‌های کاغذی جهت ذخیره‌سازی رمز ارز‌ها به صورت آفلاین استفاده میشد که با گذشت زمان کیف پول‌های سرد جایگزین آن‌ها شدند. با ایران بروکر همراه باشید تا در ادامه بیشتر با کیف پول‌های کاغذی آشنا شویم.

کیف پول‌ کاغذی چیست؟

این نوع از کیف پول‌ها در اصل یک برگه پرینت گرفته شده فیزیکی هستند که کلیدهای خصوصی و عمومی هر فرد جهت انجام تراکنش‌های مختلف بر پایه رمز ارزها درون آن‌ها قرار دارد. کلیدهای خصوصی و عمومی شامل دو رشته کد که از ترکیب تعدادی حرف الفبا و اعداد یا کاراکترهاهستند، و همچنین شامل دو QR کد که به صورت تصادفی یک کلید جدید را ایجاد می‌کنند، تشکیل شده‌اند.

کیف پول‌ کاغذی چیست

کیف پول‌های ارز دیجیتال ابزارهای مناسبی جهت حفظ و نگهداری دارایی‌ها و همچنین انجام تراکنش‌های رمزنگاری و رمزگشایی هستند که به این طریق می‌تواند بر دارای خود نظارت کامل داشته باشد. در مورد کیف پول‌های کاغذی متفاوت بوده و بدون نیاز به اینترنت شما می‌توانید دسترسی لازم به دارایی‌های دیجیتال خود را داشته باشید.

از دو روش می‌توان کیف پول‌های کاغذی را ایجاد کرد. در روش اول از یک سری اعداد تصادفی به روش آنالوگ استفاده می‌شود که با وجودعدم نیاز به اینترنت، روشی بسیار زمان‌بر و کسل کننده است. در روش دوم می‌توان از مولدهای کلید خصوصی که ترجیحا مبتنی بر وب نیستند، استفاده کرد.

اواخر سال ۲۰۱۰ با پشتیبانی صرافی‌های بزرگ جهت چاپ کاغذی حساب شخصی، استفاده از کیف پول کاغذی به اوج خود رسید؛ اما با این وجود در سال ۲۰۱۶ کیف پول ساده‌تر و راحت‌تر دیجیتال عرضه شد و رفته رفته محبوبیت کیف پول‌های کاغذی کاهش یافت.

چرا باید از کیف پول کاغذی استفاده کنیم؟

با گسترش فناوری بلاکچین راه‌های مدیریت دارایی‌های دیجیتال افراد نیز افزایش می‌یابند. عموماً از سه روش آنلاین، آفلاین و ترکیبی از هر دوی آن‌ها می‌توان دارایی‌های رمزنگاری شده را ذخیره‌سازی کرد.

جهت نگهداری آنلاین رمز ارزها موجودی کیف پول داغ که همیشه به اینترنت متصل باشد ضروری است. ایرادی که این کیف پول‌ها دارند آن است که در مقابله با جرایم و حملات سایبری همچون هک کردن و فیشینگ کاملا ایمن نیستند. روش جایگزین جهت نگهداری امن و مطمئن دارایی‌های دیجیتال میتوان کیف پول‌های سرد همچون کیف پول‌های کاغذی و یا کیف پول‌های سخت افزاری باشند. با این وجود اگر می‌خواهید از بالاترین سطح ایمنی برخوردار باشید ترکیبی از کیف پول‌های سرد و گرم گزینه مناسبی است.

برخی از دلایل استفاده از کیف پول‌های کاغذی به شرح زیر پست:

محل ذخیره سرد

با توجه به آنکه کیف پول‌های کاغذی احتیاج به اینترنت ندارند بنابراین، هکر‌ها و عوامل سوء استفاده‌گر نمی‌توانم به دارایی‌های دیجیتال افراد دست پیدا کند. تقریباً هیچ راهی برای سرقت از کیف پول‌های کاغذی وجود ندارد مگر آنکه خود فرد کاغذ فیزیکی حاوی اطلاعات کیف پول را در اختیار دیگران قرار دهد.

هزینه پایین

تنها هزینه مورد نیاز برای ایجاد کیک‌های کاغذی تنها یک قلم و یک کاغذ یا در صورت وجود یک تولید کننده کلید واژه‌ها، تنها نیاز به یک چاپگر داریم.

ساخت آسان کیف پول کاغذی

فرآیند ساخت کیف پول‌های کاغذی بسیار ساده بوده و چنانچه یک تولید کننده کلید واژه در دسترس باشد به راحتی می‌توان کلید خصوصی که شامل یکسری حروف الفبا و عددی که به صورت کاملاً تصادفی انتخاب می‌شوند را ایجاد کرد. پس از ساخت کلید واژه‌ها می‌توان کیف پول کاغذی را چاپ و آن را در جای مطمئن نگهداری کرد.

ساخت کیف پول کاغذی از طریق سایت

یک روش اسان و رایگان براس ساخت کیف پول کاغذی مراجعه به وبسایت‌هایی هست که این خدمات را به صورت آنلاین و رایگان انجام می‌دهند. یکی از این وبسایت ها وسایت بیت آدرس هست که با ورود به این سایت می‌توانید تنها با چند کلیک کیف پول کاغذی خود را بسازید و پس از اتمام مراحل ساخت از ان پرینت بگیرید.

ساخت کیف پول کاغذی

آیا پول کاغذی امن است؟

در گذشته از کیف پول کاغذی مکان‌های ذخیره‌سازی رمز ارزها یاد می‌شد؛ اما با مرور زمان داستان تغییر کرد و امروزه استفاده از کیف پول کاغذی به خصوص زمانی که مقادیر زیادی دارای‌یهای دیجیتال وجود دارد، توصیه نمی‌شود. از طرف دیگر کیف پول‌های کاغذی به دلیل جنسی که دارد بسیار مستعد فرسودگی و شکنندگی بوده در ضمن احتمال از بین رفتن آن هنگام آتش سوزی و عوامل محیطی مانند آب بسیار زیاد است. برای افزایش مقاومت کیف پول کاغذی می‌توان آن را لمینیت کرد اما انجام این کار خارج از منزل بسیار خطرناک است.

بر طبق گفته ها، کیف پول‌های کاغذ، آنالوگ هستند. بهترین کیف پول‌های سخت افزاری شناخته شده جهت ذخیره‌سازی‌های خصوصی دو گزینه کیف پول لجر و ترزور هستند. از مزایای چنین کیف پول‌های آن است که هم می‌توان دارایی‌های ارزهای دیجیتال خود را به صورت آفلاین ذخیره کرد و از امنیت آن بهره برد؛ همچنین در صورت نیاز انجام تراکنش می‌توان آن را به اینترنت وصل کرد و به صورت آنلاین این کار را انجام داد.

با وجود آنکه کیف پول سخت افزاری از کیف پول‌های کاغذی گران‌تر هستند اما راحتی استفاده از آن‌ها و امنیت بالایی که دارند باعث شده است که محبوبیت بیشتری جهت ذخیره‌سازی سرد دارایی‌های دیجیتال پیدا کنند. همچنین صاحبان کسب و کار علاوه‌بر کیف پول‌های سخت افزاری می‌توانند از کیف پول‌های چند کاربر استفاده کنند.

با توجه به آنکه کلیدهای عبور این کیف پول‌ها در بین چندین نفر به اشتراک گذاشته می‌شود و هر فرد تنها دسترسی به بخش خاصی از کل دارایی دیجیتال دارد بنابراین امنیت این نوع از کیف پول‌ها بسیار بالا است. با این وجود نیاز به دانش فنی بالایی جهت ساخت چنین چیزی وجود دارد.

مشکلات استفاده از کیف پول کاغذی

سهولت و سرعت بالای تراکنش‌ها در کیف پول‌های داغ بیت کوین باعث شده بسیاری از علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال و به خصوص معامله‌گران این کیف پول‌ها را ترجیح دهند. اما از معایب این کیف پول‌ها، پایین بودن امنیت آن‌ها به دلیل اتصال به اینترنت و امکان مورد حمله هکرها قرار گرفتن است. بنابراین همان نقطه‌ای است امنیت کیف پول‌های کاغذی جهت ذخیره‌سازی رمز ارزها به چشم می‌آید.

با این وجود برخی مشکلات هنگام ساخت و تولید کیف پول‌های کاغذی وجود دارند که لازم است به آن‌ها توجه کنید. این موارد عبارتند است:

امنیت دستگاه

پیش از آن که اقدام به تولید کلید‌های خصوصی جهت ساخت کیف پول‌های کاغذی کنید، بهتر است از طریق اسکن نرم‌افزاری دستگاه پرینتر، امنیت آن مورد بررسی قرار گیرد. عموما دستگاه چاپ در معرض ویروس‌ها و بدافزار‌ها قرار دارند. چنانچه از یک چاپگر عمومی استفاده می‌کنید که ممکن است به لحاظ امنیتی ضعیف باشد، احتمال آسیب‌پذیری که پول کاغذی شما بالاتر خواهد رفت.

جرایم سایبری روز به روز در حال پیشرفته شدن و پیچیده شدن است و در حال حاضر برنامه‌هایی طراحی شده‌اند که هکرها به وسیله آن می‌تواند اقدامات شما هنگام تولید کلید واژه‌های رمزنگاری شده را مشاهده کنند. یکی از اقداماتی که می‌توانید جهت بالا بردن سطح امنیتی کیف پول‌های خود انجام دهید گذاشتن تلفن همراه بر روی حالت پرواز هنگام تولید کلید‌های خصوصی است که به این صورت خطرات ناشی از تهدیدات آنلاین را می‌توان حذف کرد.

چاپ کیف پول کاغذی

مرحله چاپ یکی از مهمترین بخش‌های ایجاد کیف پول کاغذی محسوب می‌شود؛ زیرا چاپگرها در مراحل پایانی چاپ کیف پول کاغذی ممکن است درگیر مشکلاتی چون گیر کردن کاغذ و یا و لکه‌های جوهر شوند. با وجود آنکه برنامه‌های نرم افزاری ممکن است امکان چاپ کلید واژه‌ها را به افراد دهند اما با توجه به آن که پس از تولید جهت برقراری امنیت بلافاصله پاک می‌شوند؛ بنابراین چنانچه دستگاه چاپگر شما دچارمشکل شود، ممکن است قبل از چاپ کلیدهای خصوصی آن‌ها را از دست بدهید.

از طرف دیگر چنانچه کاغذ‌های مرغوب جهت چاپ استفاده نشوند ممکن است به مرور زمان نوشته‌های پاک شده و رمزهای عبور از دست برود. همچنین چنانچه کاغذ از خود در گذر زمان دچار چین و چروک و پارگی شوند ممکن است هنگام خواندن اعداد دچار مشکل شوید.

پول‌ کاغذی چیست؟

ذخیره‌سازی

یکی از معایب کیف پول‌های کاغذی ذخیره‌سازی و نگهداری آن‌ها در محیطی به دور از آب و هوای سخت و همچنین خطراتی مانند آتش سوزی است توجه به این نکته بسیار با اهمیت است که چنانچه کلید واژه‌های خود را از دست بدهید هیچ راهی برای بازیابی آن‌ها وجود نخواهد داشت.

بازگردانی تغییرات دستی

چنانچه قصد انجام معامله ارزهای دیجیتال خاصی را دارید این امکان وجود دارد که به دلیل ایجاد تغییرات پس از انجام تراکنش موجودی خود را از دست بدهید. ارزهای دیجیتالی که از مدل خروجی تراکنش‌های خرج نشده مانند بیت کوین و دوج کوین استفاده می‌کنند در فرآیند ایجاد آدرس خود ممکن است با تغییراتی مواجه شوند.

به طور کلی از دو طریق می‌توان از بازگردانده شدن تغییرات اطمینان حاصل کرد. اولین راه نیاز به دانش فنی دارد و بایست در تنظیمات کیف پول کاغذی آدرس تغییر داده شده را ذخیره کرد. چنانچه این تغییر آدرس پیش از تراکنش تنظیم نشده باشد آدرس اشتباهی به ماینر داده می‌شود. روش دوم بسیار ساده‌تر بوده و شما می‌توانید تمام موجودی خود را به یک کیف پول نرم افزاری انتقال دهید و سپس هر مقدار که نیاز است را برای گیرنده ارسال کنید.

مشکلات استفاده از کیف پول کاغذی

نتیجه‌گیری کیف پول کاغذی

روش‌های آفلاین جهت ذخیره‌سازی‌ ارزهای دیجیتال وجود دارد. با این وجود سالیان گذشته کیف پول‌های کاغذی جهت ذخیره‌سازی آفلاین گزینه مناسبی محسوب می‌شدند اما با توسعه صنعت ارزهای دیجیتال کیف پول‌های سخت افزاری به عنوان جایگزین بسیار مناسبی برای کیف پول کاغذی به بازار عرضه شدند.

زمان ایجاب می‌کند که به جای استفاده از کیف پول‌های کاغذی که احتمال آسیب دیدگی بسیار بالایی دارند از کیف پول‌هایی با عملکرد و امنیت بالاتر که به وسیله آن‌ها می‌توان ارزهای دیجیتال خود را به راحتی مدیریت کرد، استفاده شود. در انتهای مطلب پیشنهاد می‌کنیم چنانچه قصد ساخت کیف پول‌های و یا انواع دیگری از کیف پول‌ها را دارید از اطلاعات موجود در سایت ایران بروکر استفاده کنید.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید