Search
Close this search box.

چرا ارز بریکس می تواند عملکرد بهتری از دلار آمریکا داشته باشد؟

اتحاد بریکس متشکل از برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی در آستانه معرفی ارز جدیدی است که می‌تواند سلطه دلار آمریکا را در معاملات جهانی به چالش بکشد. این ابتکار بیش از یک مانور اقتصادی است. این بیانیه ژئوپلیتیک نشان‌دهنده تغییر در چشم‌انداز مالی جهان است.

برای کشورهای درحال‌توسعه که در تجارت بین‌المللی فعالیت می‌کنند هدف از معرفی این ارز BRICS ارائه یک جایگزین قانع‌کننده برای دلار آمریکا است.

 انتظار می‌رود معرفی ارز بریکس پیامدهای اقتصادی قابل‌توجهی به‌خصوص برای ایالات متحده داشته باشد. اگر کشورهای درحال‌توسعه استفاده از ارز بریکس را برای تجارت بین‌المللی آغاز کنند، می‌تواند منجر به کاهش معاملات جهانی به دلار آمریکا شود. این امر می‌تواند منجر به جریان قابل‌توجهی از دلار به ایالات متحده شود که به طور بالقوه باعث تورم می‌شود و بر اقتصاد آمریکا، از قیمت کالاها تا اشتغال، تأثیر می‌گذارد.

 علاوه بر این، واحد پول بریکس می‌تواند نقش دلار آمریکا را در تأمین کسری‌های مالی به چالش بکشد و نیاز به ارزیابی مجدد استراتژی‌های اقتصادی ایالات متحده و به طور بالقوه تغییر وابستگی‌های اقتصادی جهانی و ساختارهای قدرت را داشته باشد.

 سرگئی گلازیف، مشاور سابق رئیس‌جمهور روسیه پوتین، ماهیت جاه‌طلبانه ارز بریکس را برجسته کرده است. این امر به‌گونه‌ای طراحی شده است که جذاب‌تر از دلار، پوند یا یورو آمریکا باشد که متشکل از سبدی از ارزهای ملی کشورهای عضو و مرتبط با سبدی از کالاهای مبادله‌ای است.

 این طرح نوید ثبات و جذابیت را می‌دهد، به‌ویژه برای کشورهای درحال‌توسعه که به دنبال رشد اقتصادی هستند و به دنبال کاهش اتکای خود به دلار آمریکا هستند. ارز BRICS نشان‌دهنده فصل جدیدی در امور مالی جهانی است که نمادی از تلاش‌های اقتصادهای نوظهور برای ایجاد نظم اقتصادی جهانی متعادل‌تر است. این فقط در مورد معرفی یک ارز جدید نیست. این در مورد تغییر شکل چشم‌انداز اقتصاد جهانی، ارائه فرصت‌های رشد جدید، و هدایت به دنیای چندقطبی‌تر است.

 ظهور ارز BRICS به‌عنوان یک رقیب بالقوه برای دلار آمریکا، لحظه مهمی را در اقتصاد جهانی نشان می‌دهد که نشان‌دهنده تغییر پویایی مالی بین‌المللی و نفوذ فزاینده اقتصادهای نوظهور است.

 همان‌طور که جهان در حال پیش‌بینی راه‌اندازی رسمی ارز BRICS است، تأثیر بالقوه آن بر سیستم مالی جهانی، به‌ویژه بر اقتصاد ایالات متحده، همچنان موضوعی قابل‌توجه است. این توسعه می‌تواند قوانین تجارت و مالی جهانی را بازتعریف کند و عصر جدیدی از قدرت و نفوذ اقتصادی را نوید دهد.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات