ادامه بحران بانک Credit Suisse و پیشنهاد خرید 2 میلیارد دلاری!

فاینشیال تایمز گزارش داد؛ پس از تلاش مقامات برای جلوگیری از آشفتگی بیشتر بازار در هنگام بازگشایی؛ بانک UBS موافقت کرده است تا با افزایش پیشنهاد خرید خود به بیش از دو میلیارد دلار، بانک کردیت سوئیس را خریداری کند تا این بانک را از فروپاشی کامل نجات دهد.

افراد مطلع گفتند که طبق گزارشات، Credit Suisse مخالف پیشنهاد اولیه 1 میلیارد دلاری UBS بود و استدلال کرد که این پیشنهاد بسیار کم است و به سهامداران و کارمندان آسیب می رساند.

بر اساس گزارش یکشنبه بلومبرگ، مقامات سوئیسی همچنین در حال بررسی ملی کردن کامل یا جزئی این بانک به عنوان جایگزینی برای تصاحب UBS هستند.

بلومبرگ به نقل از افراد آگاه در این باره گفت که قرارداد UBS به سرعت در حال تنظیم است، بنابراین سوئیسی‌ها فرصت زیادی ندارند. طبق گزارش‌ها، این کشور در حال بررسی این موضوع است که آیا بانک را به طور کامل تصاحب خواهد کرد یا فقط سهام قابل توجهی را در اختیار خواهد داشت.

پیشنهاد UBS پس از آن ارائه شد که سهام Credit Suisse بدترین کاهش هفتگی خود را از زمان شروع همه‌گیری ویروس کرونا ثبت کرد، علی‌رغم اعلام دسترسی به وام تا سقف 50 میلیارد فرانک سوئیس (54 میلیارد دلار) از بانک مرکزی سوئیس.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.