موسس تلگرام ابزارهای جدیدی برای حمایت از ارزدیجیتال می‌سازد

پاول دوروف(Pavel Durov) موسس تلگرام در 30 نوامبر از طریق کانال خود گفت که تلگرام قرار است مجموعه‌ای از ابزارهای غیر‌متمرکز از جمله کیف پول‌ها و صرافی‌های غیرمتمرکز بسازد. دوروف گفت:

این تصمیم پاسخی به سقوط اخیر FTX است، زیرا این صنعت در دستان چند نفر برای سوء استفاده از قدرت متمرکز شده است. درنتیجه زمانی که FTX یکی از بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال ورشکست شد، دارایی بسیاری از مردم نابود شد.

این خبر هفته‌ها پس از راه‌اندازی Fragment، یک پلتفرم حراج غیرمتمرکز برای نام‌های کاربری منحصربه‌فرد مبتنی بر شبکه بلاکچینی TON منتشر می‌شود. به گفته دوروف، Fragment در کمتر از یک ماه شاهد فروش 50 میلیون دلار نام کاربری بوده است.

دوروف علاوه بر تأسیس Telegram و Fragment، حامی اولین نسخه رسمی بلاک چین TON نیز بود. وی در خصوص ابزارهای غیرمتمرکز جدید در حال توسعه گفت:

راه حل مشخص است: پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین باید به ریشه‌های خود بازگردند؛ تمرکززدایی. کاربران ارزهای دیجیتال باید به تراکنش های بدون نیاز به اعتماد (Trustless) و کیف پول‌هایی میزبانی شوند که به هیچ شخص ثالثی تکیه نمی‌کنند.

دوروف همچنین به ناکارآمدی پلتفرم‌های قدیمی به‌ویژه اتریوم اشاره کرد، که «متاسفانه حتی پس از بهینه‌سازی‌های اخیرش قدیمی و گران باقی مانده است» وی در ادامه گفت:

زمانی که ناکارآمدی پلتفرم‌های قدیمی متمرکزسازی را توجیه می‌کرد، مدت‌هاست که گذشته است. زمانی که فناوری‌هایی مانند TON به پتانسیل و هدف خود دست پیدا کنند، صنعت بلاک چین در نهایت قدرت را به مردم باز می‌گرداند.

به گفته دوروف، آخرین ابزار Fragment که توسط تیم تلگرام منتشر شده است، طی پنج هفته و توسط پنج نفر ساخته شد. این ایده برای اولین بار در اواخر آگوست مطرح شد، زمانی که تیم قصد استفاده از “قراردادهای هوشمند NFT-مانند” را برای حراج نام های کاربری بسیار محبوب داشت.

Fragment به کاربران اجازه می‌دهد تا نام‌های قابل خواندن برای انسان را به جای آدرس‌های کنونی کیف پول‌ها، قراردادهای هوشمند و وب سایت‌ها اختصاص دهند.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.