مایکروسافت کیف پول ارز دیجیتال می‌سازد!

مایکروسافت بی سر و صدا در حال آزمایش یک کیف پول ارز دیجیتال داخلی برای مرورگر Edge خود است.

مایکروسافت پروژه کیف پول را به طور رسمی اعلام نکرده است و صفحات معرفی کیف پول نشان نمی‌دهد که کدام ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌شوند. با این حال، در این صفحات به «هجوم به ارزهای دیجیتال و NFT» اشاره شده است و اسکرین شات‌های فاش شده نشان می‌دهند که حداقل اتریوم، DAI، USDC و USDT پشتیبانی می‌شوند. به نظر می‌رسد برخی از آن نشانه‌ها توسط کاربر از طریق یک گزینه توکن سفارشی اضافه شده است.

اسکرین شات‌های دیگر نشان می‌دهند که کیف پول شامل یکپارچه‌سازی معاملات با Coinbase و Moonpay، پشتیبانی از سایر کیف‌پول‌های افزونه از طریق پنل تنظیمات آن، و یک برگه «کاوش» است که حاوی داستان‌های خبری کریپتو از سراسر وب است.

مایکروسافت می‌گوید که کاربران کیف پول در حال حاضر «تست‌کننده» هستند. همچنین کاربران باید از موجودی رمزارز خود استفاده کنند و هشدار می‌دهد که هیچ وجه از دست رفته را پوشش نمی‌دهد به این معنی که کاربران کنترل کامل وجوه خود را دارند و مایکروسافت نمی‌تواند به کاربران در بازیابی کیف پول خود کمک کند.

اطلاعات بیشتر به دلیل محرمانه بودن پروژه در دسترس نیست.

سایر کیف پول‌های مرورگر‌ها

مایکروسافت اج اولین مرورگر وب نیست که به طور پیش فرض ادغام رمزارز را در خود جای داده است.

Opera از سال 2018 از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کند، در ابتدا این ویژگی را بر روی موبایل اضافه کرد و سپس در سال 2019 آن را به دسکتاپ اضافه کرد. از سال 2022، اپرا از چندین اکوسیستم بلاک چین پشتیبانی می‌کرد و یک نسخه متمرکز بر ارز دیجیتال تولید می‌کرد.

در جای دیگر، Brave کیف پول ارز دیجیتال و توکن اصلی (BAT) خود را دارد. همچنین با پروژه‌های دیگری مانند Solana در سال 2021 و Binance در سال 2020 ادغام شده است.

کاربران سایر مرورگرها مانند موزیلا فایرفاکس و گوگل کروم نیز می‌توانند کیف پول‌های ارز دیجیتال شخص ثالث مانند Metamask یا MEW را نصب کنند.

برخی از پروژه‌های مرورگر موضعی علیه ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده‌اند. رقیب اپرا ویوالدی اعلام کرده است که هرگز یک ارز دیجیتال ایجاد نخواهد کرد. همچنین خالق فایرفاکس، موزیلا، در سال 2022 به دنبال واکنش‌های شدید، پذیرش کمک‌های ارزهای دیجیتال به سازمان خود را متوقف کرد.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.