بانک مورگان استنلی: صعود شاخص S&P موقتی است | منتظر سقوط بازار باشید!

مورگان استنلی روز دوشنبه گفت که شکست بازار سهام بالاتر از محدوده معاملاتی اخیر نشان دهنده شروع بازار صعودی نیست.

این موسسه مالی اعلام کرد که S&P 500 بالاتر از محدود معاملاتی خود بین 3800 تا 4200 است. با این حال در ادامه توضیح می‌دهد عوامل بنیادی از ایده بازار صعودی حمایت نمی‌کنند.

مایک ویلسون، استراتژیست سهام مورگان استنلی در یادداشتی برای سرمایه‌گذاران می‌گوید: افزایش ارزش S&P 500 جذاب نیست و فقط 10 تا 20 سهام برتر هستند که با قیمت بالا معامله می‌شوند. ویلسون اضافه کرد که میانگین P/E سهام S&P 500 در حال حاضر برابر با 18.3 است که از اواسط دهه 1990 در بالای 15 درصدی سطوح تاریخی قرار دارد.

با توجه به محدود معاملاتی S&P 500، آیا در استانه شکستی هستیم که بازار صعودی جدید را تایید می‌کند؟ ما اینطور فکر نمی‌‌کنیم. سقف بدهی یکی از موانع اصلی برای رسیدن به این محدود است.

نمودار زیر محدوده فنی را نشان می‌دهد:

sp chart

در طول معاملات اولیه بازار دوشنبه، Dow (DJI)، S&P 500 (SP500)، Nasdaq (COMP.IND) و ETFهای مشابه آن‌ها (DIA)، (SPY)، (VOO)، (IVV) و (QQQ) صعودی بود. اما با ادامه مذاکرات سقف بدهی، احتمالا نزولی می‌شوند.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.