لایت کوین با نزدیک شدن به هاوینگ صعودی شد!

لایت کوین مانند بقیه ارزهای دیجیتال روند نزولی بلند مدتی دارد، اما یکی از مواردی که لایت کوین را از آلت‌کوین‌های دیگر جدا می‌کند، حالت صعودی پر قدرت آن است. برخلاف بقیه بازار، به نظر می‌رسد لایت‌کوین برای یک رالی آماده است که احتمالاً تا هاوینگ بعدی به جلو خواهد رفت.

هاوینگ لایت کوین سناریوی صعودی را ارائه می‌دهد!

درست مانند بیت کوین، هاوینگ لایت کوین هر چهار سال یک‌بار اتفاق می‌افتد و پاداش‌های بلاک را تا 50 درصد کاهش می‌دهد. هدف از هاوینگ، کاهش میزان عرضه جدید به بازار است و با افزایش تقاضا، عرضه کمتری برای پاسخگویی به این تقاضا وجود دارد، در نتیجه منجر به کمبود و افزایش قیمت‌ها می‌شود.

هاوینگ بعدی لایت کوین اکنون نزدیک است و کمتر از دو ماه به برگزاری آن، زمان باقی مانده است. این هاوینگ، مانند موارد قبل، نوید یک افزایش برای دارایی دیجیتال را دارد. آخرین هاوینگ در سال 2019 شاهد کاهش قیمت لایت کوین در ناحیه 62 دلار بود و سپس به اوج قیمتی 80 دلار در همان ماه رسید.

هاوینگ لایت کوین
هاوینگ لایت کوین در ماه اوت اتفاق می‌افتد | منبع: Nicehash

اگر هاوینگ امسال به روندهای قبلی پایبند باشد، در این صورت لایت کوین باید در ماه‌های آینده مقداری رشد کند. این امر می‌تواند منجر به کاهش سطح 100 دلاری لایت کوین شود؛ زیرا سرمایه‌گذاران برای مرحله بعدی آماده می‌شوند.

در این مرحله 20 درصد رشد قابل تصور است، بنابراین به احتمال زیاد، خریداران برای دو ماه آینده بر بازار تسلط خواهند داشت که منجر به افزایش قیمت لایت کوین خواهد شد.

در حال حاضر، بازار کریپتوها شاهد رنج قیمتی است؛ زیرا سرمایه‌گذاران در شک و تردید قرار دارند که هاوینگ آینده همچنان یک رویداد خیلی خوب است، اما چشم‌انداز ماه‌های بعد از رویداد هاوینگ با توجه به مطالعه تاریخچه قیمت، خوب به نظر نمی‌رسد.

هاوینگ لایت کوین
عملکرد قبلی لایت کوین. منبع: TradingView.com

بعد از هر هاوینگ، لایت کوین پس از جهش اولیه شاهد تغییر در احساسات بود و سقوط‌های بسیار شدیدی را تجربه کرد. به‌عنوان مثال در سال 2019، قیمت لایت کوین در ماه سپتامبر، یک ماه بعد از هاوینگ تقریباً 50 درصد ریزش کرد.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.