در حالی که سرمایه گذاران در انتظار تصمیم فدرال رزرو هستند، طلا آماده حرکتی بزرگ می‌شود!

در حالی که سرمایه گذاران مشتاقانه منتظر تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره هستند، قیمت طلا در روز گذشته ثبات خود را نشان داد و محدوده معاملاتی خود را حفظ کرد. تضعیف دلار برخی حمایت‌ها را فراهم کرد و با نگرانی‌های پیرامون حرکت نزولی احتمالی مقابله کرد.

در امروز چهارشنبه 7 ژوئن، طلا نسبتاً بدون تغییر در 1957.5 دلار در هر اونس باقی ماند.

شاخص دلار اندکی تضعیف شد و طلا را برای خریداران دارای ارزهای مختلف مقرون به صرفه‌تر کرد. روند صعودی طلا دست نخورده باقی می‌ماند و این سوال غالب این است که فدرال رزرو چه زمانی کمپین افزایش نرخ خود را به پایان خواهد رساند. ایلیا اسپیواک، رئیس کلان جهانی در Tastylive، پیشنهاد کرد که وقتی شفافیت بیشتر در مورد این موضوع وجود داشته باشد، طلا ممکن است حرکت‌های صعودی قابل توجهی را تجربه کند. اسپیواک اظهار داشت:

اگر فدرال رزرو به دلیل تورم مداوم، به ویژه با وجود موانعی مانند سقف بدهی از سر راه خود، موضع جنگ طلبانه‌تری اتخاذ کند، خطر قابل توجه می‌شود. در یک محیط با نرخ بهره بالا، شمش‌های بدون بهره جذابیت خود را از دست می‌دهند.

بر اساس گزارش روز سه‌شنبه فدرال رزرو نیویورک، فشار ناشی از افزایش عرضه در ماه می کاهش یافت که یکی از عوامل اصلی افزایش فشار تورمی در سراسر جهان را کاهش داد.

قبل از نشست آتی فدرال رزرو، گزارش قیمت مصرف کننده ایالات متحده برای ماه می، که قرار است در 13 ژوئن منتشر شود، به سرمایه گذاران درک روشن‌تری از سلامت بزرگترین اقتصاد جهان ارائه می‌دهد. این گزارش پس از داده‌های اقتصادی اخیر و اظهارات غیرقانونی مقامات فدرال رزرو اهمیت پیدا می‌کند.

ابزار Fedwatch CMEGroup نشان می‌دهد که قراردادهای آتی صندوق‌های فدرال، احتمال 80.6 درصدی را برای حفظ نرخ‌های بهره توسط فدرال رزرو در محدوده 5 تا 5.25 درصد نشان می‌دهد. با این حال، 51 درصد احتمال افزایش 25 واحدی در ماه جولای وجود دارد.

در همین حال، چین، مصرف‌کننده اصلی شمش، کاهش قابل توجهی در صادرات نسبت به پیش‌بینی در ماه می تجربه کرد. اگرچه واردات با سرعت کمتری کاهش یافت، تولیدکنندگان با چالش‌هایی در یافتن تقاضا در خارج از کشور مواجه شدند، در حالی که مصرف داخلی کم بود.

در مجموع، به نظر می‌رسد که طلا هرچقدر در این محدوده رنج نوسان کند، باید منتظر یک حرکت بزرگ از طرف این فلز گران‌بها باشیم و شاید این حرکت در زمان اعلام نرخ بهره اتفاق بیفتد.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥