نمودار فلزات گرانبها برای حرکت منتظر سخنرانی جروم پاول هستند!

در حالی که بازارها در آستانه انتشار نشانه‌های بیشتر در مورد سیاست‌های پولی از سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو هستند، قیمت طلا امروز کاهش یافت.

هر اونس طلا با 0.1 درصد کاهش به 1844.49 دلار رسید، در حالی که معاملات آتی طلا تا ساعت 00:22 به وقت گرینویچ با 0.1 درصد کاهش به 1849.95 دلار در هر اونس رسید. هر دو ابزار در روز قبل 0.3 درصد کاهش داشتند.

پاول قرار است در ساعت 18:30 به وقت تهران، در مقابل کنگره شهادت دهد و احتمالا مسیر حرکت نرخ‌های بهره را در ماه‌های آینده ترسیم کند.

اما بازارها با توجه به اینکه تورم در ژانویه به طور غیرمنتظره‌ای افزایش یافت اما سایر شاخص های اقتصادی نشان دادند که اقتصاد ایالات متحده در حال سرد شدن است، در مورد لحن رئیس فدرال رزرو مطمئن نیستند.

انتظارات برای اینکه نرخ بهره زودتر به اوج خود برسد، باعث شد که قیمت طلا در هفته گذشته رشد خوبی داشته باشد. همچنین در میان سیگنال‌هایی از وجود رکود، شاهد افزایش تقاضا برای طلا به عنوان یک دارایی امن برای حفظ سرمایه بودیم.

افزایش نرخ‌های بهره، با توجه به اینکه هزینه فرصت نگهداری دارایی‌های بدون بازده را افزایش می‌دهد، نوید بدی برای طلا است. اما نشانه‌هایی از کاهش رشد اقتصادی در ایالات متحده، برخی گمانه‌زنی‌ها را در مورد نداشتن فضای اقتصادی کافی برای ادامه افزایش نرخ‌ها توسط فدرال ایجاد کرده است.

سایر فلزات گرانبها مانند نیز در روز سه شنبه اندکی کاهش یافتند. معاملات آتی پلاتین با 0.1 درصد کاهش به 980.0 دلار در هر اونس رسید، در حالی که معاملات آتی نقره با 0.1 درصد کاهش به 21.122 دلار در هر اونس رسید.

توجه داشته باشید که در تایم سخنرانی جروم پاول، بازار ممکن است دچار نوسان شود.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.