نشست فدرال، قیمت انرژی و دیگر اتفاقات مهم در این هفته 

در هفته گذشته زمانی که داده‌های PPI و CPI بیشتر از پیش بینی‌ها منتشر شدند، نگرانی‌ها در مورد تورم تشدید شد. افزایش شدید سهام تسلا و سقوط اپل موجب نوسانات قابل‌توجه در بازار سهام شدند که بخشی از آن‌ها به دلیل ترس از عرضه آیفون ۱۵ و مسائل مربوط به چین بود. تا پایان هفته، S&P 500 نزدیک به ۱ درصد کاهش یافت.

رویدادها و شاخص‌های کلیدی بازار در هفته آینده عبارت‌اند از:

نشست فدرال رزرو FOMC: باتوجه‌به افزایش تورم و نگرانی‌ها بابت انرژی، نشست آینده FOMC برای بازار بسیار مهم است. انتظار می‌رود نرخ بهره بدون تغییر باقی بماند، اما تصمیمات پاول ممکن است بازار را به هر سمتی حرکت دهد.

مجوز ساخت (Building Permits): بر اساس اطلاعات اخیر، فروش خانه‌های موجود در پایین‌ترین حد خود قرار دارد، درحالی‌که خانه‌های جدید به‌سرعت فروخته می‌شوند. انتشار داده‌های مجوز ساختمان می‌تواند نشان دهد که آیا سازندگان تلاش می‌کنند تا تقاضای فزاینده را برآورده کنند یا خیر.

فروش مسکن موجود (Existing Home Sales): از آنجا که این فروش‌ها به طور پیوسته در حال کاهش و در روند نزولی است، افزایش در گزارش می‌تواند نشان‌دهنده ثبات در بازار مسکن و کاهش احتمالی قیمت‌ها باشد.

شاخص مدیران خرید (Flash PMI): هر دو شاخص PMI در بخش تولید و خدمات که به‌عنوان نشانه‌های اصلی سلامت اقتصادی عمل می‌کنند، قرار است منتشر شوند. بااین‌حال، به دلیل نگرانی‌ها در مورد نرخ بهره و انتخاب‌های FOMC، واکنش‌های بازار به این ارقام ممکن است متفاوت باشد.

انرژی: افزایش مداوم قیمت گازوئیل و بنزین یک خطر اقتصاد کلان است. افزایش قیمت سوخت می‌تواند هزینه کالاها را افزایش دهد و بر تصمیمات و رفتار مصرف‌کننده تاثیر بگذارد.

به‌طورکلی، باتوجه‌به ترس‌های تورمی و اقدامات سیاست پولی پیش‌بینی‌شده، بازار از نزدیک شاهد شاخص‌های مختلف، به‌ویژه شاخص‌های مرتبط با مسکن و انرژی خواهد بود.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥