آیا به پایان افزایش نرخ بهره توسط بانک‌های مرکزی نزدیک شده‌ایم؟

بانک‌های مرکزی بزرگ جهان که نرخ‌های بهره را با سریع‌ترین سرعت ثبت‌شده در تاریخ بانکداری برای مهار تورم افزایش داده‌اند، اکنون به دلیل بحران‌های بانکی به وجود آمده، صریحا به پایان زودهنگام افزایش نرخ‌های خود فکر می‌کنند.

فدرال رزرو ایالات متحده، بانک مرکزی اروپا و بانک انگلستان همگی در هفته گذشته نرخ بهره را همانطور که انتظار می‌رفت افزایش دادند، اما هر یک از آنها در مورد حرکت بعدی خود هشدار دادند و سرمایه گذاران مطمئن نیستند که هزینه های استقراض به کجا می‌رود.

فدرال رزرو اعلام کرد که در آستانه توقف است، بانک مرکزی اروپا اعلام کرد که دیگر راهنمایی ارائه نخواهد کرد و در عوض جلسه به جلسه تصمیم‌گیری خواهد کرد، در همین حال بانک مرکزی انگلستان گفت انتظار دارد تورم سریعتر از پیش بینی قبلی کاهش یابد.

بانک‌های مرکزی معتقدند که، نابسامانی‌های بازار می‌تواند منجر به افزایش هزینه‌های تامین مالی برای وام دهندگان شود، که به نوبه خود باعث کاهش استقراض، خنثی کردن رشد اعتبار، فشار بر رشد اقتصادی و در نهایت کاهش تورم می‌شود.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.