کاهش شاخص دلار قبل از جلسه جروم پاول!

در حالی که سرمایه گذاران منتظر شهادت جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، پیش از گزارش مشاغل فوریه در پایان هفته بودند، ارزش دلار آمریکا روز دوشنبه کاهش یافت.

شاخص دلار که عملکرد واحد پول آمریکا را در برابر 6 واحد پول دیگر اندازه گیری می‌کند، آخرین بار با 0.1 درصد کاهش به 104.53 واحد رسید. این شاخص در هفته گذشته برای اولین بار از ژانویه تاکنون با کاهش هفتگی مواجه شد.

با این حال، دلار آمریکا روز دوشنبه هفته را به آرامی آغاز کرد و به نظر می‌رسد مسیر مشخصی ندارد، زیرا سرمایه‌گذاران منتظر شهادت جروم پاول، رئیس فدرال رزرو و گزارش مشاغل فوریه هستند که احتمالا بر میزان تندرو بودن بانک مرکزی ایالات متحده تأثیر می‌گذارد.

معاملات آتی نشان می‌دهد که فدرال رزرو به احتمال ۷۲ درصد، در نشست ۲۲ مارس نرخ بهره را ۲۵ واحد افزایش می‌دهد.

جوزف کاپورسو، رئیس اقتصاد بین‌الملل در بانک مشترک المنافع استرالیا می‌گوید: داده‌های اخیر نشان می‌دهد که هزینه‌های مصرف‌کننده چندان کاهش نمی‌یابد و در همین حال بازار کار در تنگنا قرار دارد، او افزود که پاول احتمالاً در شهادت‌هایش تندخو خواهد بود.

استراتژیست‌های سیتی انتظار دارند که پاول بیان کند؛ افزایش ۲۵ واحدی را ترجیح دهد، اما همه گزینه‌ها را روی میز بگذارد، زیرا او قبل از انتشار داده‌های شغلی صحبت خواهد کرد.

سیتی انتظار دارد پس از جهش عظیم ۵۱۷۰۰۰ نفری اشتغال در ژانویه، اکنون افزایش ۲۵۵۰۰۰ نفری ثبت شود. سیتی گفت که یک شگفتی بزرگ در روند صعودی می‌تواند منجر به افزایش ۵۰ واحدی نرخ بهره از سوی فدرال رزرو شود.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.