افزایش شاخص دلار بعد از سخنرانی جروم پاول!

پس از اینکه پاول، رئیس فدرال رزرو گفت که احتمالا نرخ‌های بهره بیش از انتظارات بازار افزایش می‌یابد، دلار آمریکا در برابر سبدی از ارزها به بالاترین سطح سه ماه اخیر خود رسید و بازدهی خزانه‌داری را افزایش داد.

شاخص دلار و معاملات آتی شاخص دلار هر کدام حدود 0.2 درصد در معاملات آسیایی افزایش یافتند و به بالاترین سطح خود از اوایل دسامبر رسیدند. این دو ابزار نیز در روز سه شنبه حدود 1.3 درصد افزایش یافتند.

پاول روز گذشته در شهادتی مقابل کنگره گفت که فدرال رزرو احتمالاًبه دنبال انعطاف‌پذیری اخیر در اقتصاد ایالات متحده، نرخ‌های بهره را بیش از انتظارات بازار افزایش خواهد داد. این صحبت‌ها باعث شد که بازارها به سرعت قیمت گذاری را با شانس بیشتری برای افزایش 50 واحدی در ماه مارس آغاز کنند.

اظهارات پاول پس از آن صورت می گیرد که تورم قوی تر از حد انتظار و قرائت های بازار کار در ماه ژانویه نشان داد که فدرال رزرو برای اطمینان از روند نزولی پایدار تورم، احتمالاً نیاز به تشدید سیاست های بیشتری دارد.

اکنون با توجه به اینکه نشانه‌هایی از ادامه داشتن تورم وجود دارد، بازارها خود را برای نرخ‌های بهره بالاتر از 6 درصد آماده می‌کنند.

داده‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ماه فوریه روز جمعه منتشر می‌شود، در حالی که هر نشانه ای از قدرت در اقتصاد به فدرال رزرو فرصت بیشتری برای ادامه افزایش نرخ ها می دهد.

امروز هم جروم پاول سخنرانی خواهد داشت که می‌تواند مجدد باعث نوسان در قیمت‌ها شود.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥