سومین رشد هفتگی قیمت نفت | بازار در انتظار تصمیم فدرال رزرو برای مهار تورم

بر اساس داده‌های بهتر از حد انتظار چین، نفت خام آمریکا برای اولین‌بار در ده ماه گذشته بالای ۹۰ دلار در هر بشکه معامله شد. در همین حال، همه نگاه‌ها به فدرال رزرو و موضع قریب‌الوقوع آن در قبال تورم در ایالات متحده خواهد بود.

علی‌رغم افزایش ۱۱ باره نرخ بهره از مارس ۲۰۲۲، فدرال رزرو احتمالاً در ۲۰ سپتامبر مجدداً نرخ‌ها را افزایش نخواهد داد. از سوی دیگر، هر سرنخی از مصاحبۀ مطبوعاتی بعدی رئیس جروم پاول در مورد افزایش بیشتر نرخ بهره در سال ۲۰۲۳ قابل‌توجه خواهد بود.

شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات متحده برای دومین ماه متوالی در ماه اوت افزایش یافت که بیشتر به دلیل افزایش قیمت سوخت است که می‌تواند فدرال رزرو را وادار کند تا با قدرت بیشتری برای مهار تورم اقدام کند. به گفته اقتصاددانان، انتظار می‌رود در اواخر سال جاری نرخ بهره افزایش یابد.

قیمت نفت در ایالات متحده (WTI) و در سراسر جهان (برنت) از ژوئن افزایش‌یافته است، به‌ویژه به این دلیل که صادرکنندگان اصلی عربستان سعودی و روسیه تصمیم گرفتند تولید روزانه خود را محدود کنند. بااین‌حال، به دلیل کاهش تقاضا پس از فصل رانندگی تابستانی، افزایش قیمت نفت تاثیر کمی بر هزینه‌های سوخت ایالات متحده داشته است.

تقاضای نفت چین نشانه‌هایی از بهبود را نشان می‌دهد، زیرا تولید صنعتی و خرده‌فروشی بهتر از انتظارات در ماه اوت بوده است. بااین‌وجود، چین با مسائل اساسی اقتصادی مواجه است و عملکرد بلندمدت تولید ناخالص داخلی آن در بازار جهانی کالاها حیاتی خواهد بود.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥