این بیت‌کوین شگفت انگیز؛ 10 سال فعالیت پی‌در‌پی و بدون توقف!

بیت‌کوین به‌صورت مداوم، 24 ساعت شبانه روز، هفت روز هفته، در 10 سال گذشته بدون هیچ مشکلی اجرا شده است. به عبارت‌ دیگر شبکه بیت‌کوین 3650 روز بدون هیچ اختلالی کار کرده است و عصر جدیدی از امور مالی غیرمتمرکز را ایجاد کرده است.

پیامد برپایی 10 ساله بیت‌کوین

این واقعیت که بیت‌کوین به مدت 10 سال بدون توقف کار می‌کند، گواهی بر انعطاف‌پذیری و قابلیت اطمینان فناوری بلاک‌چین زیربنایی آن است. ماهیت غیرمتمرکز شبکه بیت‌کوین باعث شد، حذف شبکه یا به‌ خطر انداختن آن برای هر شخصی بسیار دشوار باشد.

وضعیت آپ‌تایم بیشتر ایدئولوژی بنیانگذار بیت‌کوین برای حل کاستی‌های بخش مالی سنتی است. در دسترس بودن 24 ساعته به معنی است که بدون توجه به موقعیت مکان آن، همیشه در دسترس کاربران است. این امر آن را به گزینه‌ای جذاب برای افرادی تبدیل کرده است که می‌خواهند در خارج از ساعات کاری عادی بانک‌ها، تراکنش انجام دهند یا در کشورهایی زندگی می‌کنند که خدمات بانکداری سنتی به‌راحتی در آن در دسترس نیست.

نقطه عطف بیت‌کوین مصادف است با زمانی که بخشی بانکی آمریکا به‌دنبال سقوط سه وام‌دهنده در عرض چند روز با بحران مواجه شد. در واقع نقطه عطف ده ‌ساله این رمزارز زمانی است که دوباره تریدرها به آن علاقمند شدند.

قیمت بیت‌کوین در چند ماه اخیر رو به رشد بود و به بالاترین حد خود از ابتدا سال 2023 رسید. در زمان انتشار این مطلب بیت‌کوین با رشد 5 درصدی در 24 ساعت گذشته به 27342 دلار رسید. در یک هفته گذشته بیت‌کوین 34 درصد رشد کرد.

البته از زمان آغاز به کار این ارز دیجیتال در سال 2009، این شبکه دو بار از کار افتاده است. یک بار در سال 2010 زمانی که یک بلاک حاوی تراکنش به دلیل سرریزشدن کد، تعداد بیت‌کوین‌های نجومی ایجاد کرد. با این حال، جامعه به‌سرعت این مشکل را کشف و برطرف کرد و از یکپارچگی شبکه بیت‌کوین اطمینان حاصل کرد. جالب اینجاست زمان آپ‌تایم بیت‌کوین در سال 2010 به 99.908 درصد رسید.

مشکل دیگر در سال 2013 ایجاد شد زمانی که بلاکی با ورودی تراکنش‌های بیشتر از آنچه قبلا دیده شده بود استخراج و پخش شد و باعث ایجاد انشعاب در بلاک‌چین شد.

به همین ترتیب، جامعه، به سرعت مشکل را شناسایی و حل کرد و از آسیب قابل توجه به شبکه جلوگیری گرد. این حادثه منجر به آپ‌تایم بیت‌کوین 99.932 درصد برای سال 2013 شد.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.