بازار فروش NFTهای شبکه بیت کوین با جهشی شگفت‌ انگیز پشت سر اتریوم قرار گرفت!

حجم معاملات ماهانه NFT و میم‌کوین‌ها بر بستر بیت کوین، طی 30 روز گذشته در حال حاضر رتبه دوم را دارند.

اگرچه اتریوم هم‌چنان رهبر بازار با 391.8 میلیون دلار فروش در همان زمان است. بیت کوین از نزدیک‌ترین رقبای خود مانند سولانا پیشی گرفته است.

پروتکل اوردینال‌ها مسئول صعود شبکه در برتری بازار NFT است

بیت کوین به‌عنوان ستاره نوظهور حوزه NFT ظاهر شده است. طبق آمار CryptoSlam، این شبکه به سرعت رشد کرده و به دومین زنجیره بزرگ NFT تبدیل شده است؛ زیرا NFT‌ها همچنان جامعه بیت کوین را به خود جذب می‌کنند.

شبکه بیت کوین با اطمینان در رتبه دوم فروش NFTها قرار دارد

این شبکه در 30 روز گذشته شاهد حجم باورنکردنی فروش NFT در بازارهای ثانویه بوده است. حجم معاملات Ordinals بیت کوین در حال حاضر پس از اتریوم که 391.8 میلیون دلار در حجم NFT به دست آورد و در رتبه دوم قرار دارد. همچنین از رقبای خود یعنی: پالیگان، ImmutableX، زنجیره هوشمند بایننس  و سولانا پیشی گرفته است.

بر اساس داشبورد Dune که توسط مخترع استاندارد توکن BRC-20 Domo، ایجاد شده است، تراکنش‌های توکن BRC-20 بیشترین فعالیت Ordinals در شبکه را تشکیل می‌دهند. BRC-20 بر اساس استاندارد توکن ERC-20  اتریوم طراحی شده است و در مارس 2023، توسط توسعه‌دهنده Anonymous Domo ایجاد شد.

استاندارد توکن BRC-20 با استفاده از کتیبه‌های ترتیبی، امکان استخراج و انتقال توکن‌های قابل تعویض در شبکه بیت کوین را فراهم می‌کند. استانداردهای توکن، قوانین اساسی هستند که نحوه عملکرد توکن‌های تولید شده را مشخص می‌کنند. به‌عنوان مثال، ERC-20  استاندارد توکن برای تولید توکن‌های ERC-20 در شبکه اتریوم است. برخلاف استاندارد  ERC-20، استاندارد BRC-20 بیت کوین هنوز به‌صورت کامل توسعه نیافته است.

Ordinals Inscriptions و NFTها کاملا مشابه هم هستند. اینها دارایی‌های دیجیتال مبتنی بر ساتوشی، پایین‌ترین واحد ارزش بیت کوین هستند. به‌روزرسانی‌های SegWit و تپ‌روت شبکه، که برای افزایش حریم خصوصی و کارایی شبکه پیاده‌سازی شدند، راه را برای دارایی‌های کوچکتر ساتوشی باز کردند.

در نیمه اول ماه مه، کل ارزش بازار میم‌توکن‌های  BRC-20 از یک میلیارد دلار فراتر رفت؛ زیرا هیجانات اطراف آن افزایش یافت. توکن‌های BRC-20 اکنون ارزش بازاری معادل 447.2 میلیون دلار دارند.

پروتکل Ordinals که بازی را تغییر می‌دهد NFT‌های بیت‌کوین را رهبری می‌کند. پروتکل اوردینال سیستمی برای حفظ یک ساتوشی، کوچکترین واحد بیت کوین است. این کار با تزریق داده‌های غنی مانند JPEG به آنها انجام می‌شود.

با وجود برخی بی‌اعتمادی‌ها از سوی جامعه، آزمایشگاه‌های Yuga Laboratories NFT در ماه فوریه با ایجاد مجموعه‌ای خاص خود بر اساس پروتکل Ordinals، گام مهمی به جلو برداشتند. این اقدام جسورانه علاقه قابل توجهی را در پذیرش این فناوری ایجاد کرد. صعود مداوم بیت‌کوین و اثر تغییردهنده بازی پروتکل اوردینال‌ها حوزه NFT را متحول می‌کند. علاوه بر این، توجه مردم در سراسر جهان را به خود جلب کرده است.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥