هفته مهم بازار ارز دیجیتال؛ اعلام نرخ بهره در سطح کلیدی 30 هزار دلار!

با توجه به ورشکستگی چندین بانک ایالات متحده و مشکلات جاری نقدینگی بیش از 186 بانک آمریکایی، بیت کوین و ارزهای دیجیتال بیش از هر زمان دیگری صعودی هستند. روز دوشنبه قیمت بیت کوین به بیش از 28400 دلار رسید.

حدود 15 سال پس از ورشکستگی بانک بزرگ آمریکایی Lehman Brothers و بحران بزرگ مالی، چشم انداز ساتوشی ناکاموتو به طور فزاینده‌ای محقق می‌شود. از آنجایی که سیستم بانکی ایالات متحده با بحران و کمک‌های مالی بزرگ دیگری مواجه است، سرمایه گذاران در حال حاضر به سمت بیت کوین فرار می‌کنند.
با این وجود، سرمایه‌گذاران در فضای بیت‌کوین و کریپتو باید همچنان به داده‌های اقتصادی و مالی در این هفته نگاه کنند. رویداد تعیین کننده، جلسه FOMC و تصمیم گیری نرخ بهره توسط بانک فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) خواهد بود. علاوه بر تصمیم سیاست پولی، فدرال رزرو پیش بینی ‌ای به روز شده خود را نیز منتشر خواهد کرد.

علاوه بر این، در این هفته نقاط داده نسبتاً جزئی وجود دارد که احتمالا تأثیر مستقیم کمی بر قیمت بیت کوین خواهد داشت. روز سه شنبه، آمار فروش خانه‌های موجود در ایالات متحده برای ماه فوریه منتشر خواهد شد. روز پنجشنبه، آمار فروش خانه‌های جدید در ایالات متحده به دنبال خواهد داشت.

بسته شدن هفته در روز جمعه، آخرین سفارش کالاهای بادوام ایالات متحده برای ماه فوریه خواهد بود. با این حال، هیچ یک از این نقاط داده به اندازه تصمیمات فدرال رزرو مهم نخواهد بود.

سرمایه گذاران ارز دیجیتال باید مراقب فدرال رزرو باشند

روز چهارشنبه، فدرال رزرو تصمیم خود در مورد نرخ بهره را اعلام خواهد کرد.

ظاهرا جلسه FOMC مهمترین جلسه سال خواهد بود، زیرا فدرال رزرو نمودار نقطه‌ای را منتشر خواهد کرد که پیش بینی‌های FOMC را برای نرخ وجوه فدرال در بلندمدت خلاصه می‌کند. هر گونه تغییر پیش بینی شده در اوایل امسال می‌تواند تأثیر بسیار مثبتی بر بیت کوین داشته باشد، به ویژه پس از بحران بانکی اخیر.

بر اساس ابزار CME FedWatch، تنها 53 درصد تحلیلگران همچنان انتظار دارند که نرخ بهره در ماه مارس 25 واحد افزایش یابد. 47 درصد حتی انتظار توقف دارند.

پاول، رئیس فدرال رزرو به دلیل مشکلات در بخش بانکی مورد انتقاد شدید قرار گرفته است، زیرا سرعت بالای تاریخی او در افزایش نرخ بهره منجر به مشکلاتی در بخش بانکی شده است. بسیاری از بازیگران بازار خواستار تغییر سیاست پولی جنگ طلبانه او هستند.

افزایش بیشتر نرخ بهره این خطر ذاتی را به همراه دارد که بانک های بیشتری ورشکسته شوند. همچنین به همین دلیل است که گلدمن ساکس اولین بانک بزرگی بود که پیش بینی کرد با توجه به استرس در بخش بانکی، انتظار افزایش نرخ بهره در ماه مارس را ندارد. دویچه بانک و بارکلیز از آن زمان این پیش بینی را تکرار کردند.

گلدمن ساکس گفت:

با توجه به فشارهای اخیر در سیستم بانکی، دیگر انتظار نداریم که FOMC در نشست 22 مارس خود با عدم اطمینان قابل توجهی در مورد مسیر پس از ماه مارس، نرخ بهره را افزایش دهد.

برای بیت کوین، توقف در افزایش نرخ بهره و حتی افزایش تنها 25 واحد پایه باید حرکت صعودی در بازار را تقویت کند، اگرچه بسیاری از موارد نیز به ارزیابی پاول از وضعیت فعلی در کنفرانس مطبوعاتی FOMC بستگی دارد. در هر صورت، سرمایه گذاران بیت کوین باید منتظر چهارشنبه پرنوسان باشند.

در زمان انتشار، قیمت بیت کوین 28307 دلار معامله شد که بسیار صعودی به نظر می‌رسید. همانطور که نمودار 1 ساعته بیت کوین نشان می‌دهد، روند صعودی همچنان دست نخورده باقی مانده است.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.